|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  69 70 [71] 72 73   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Carski rez
16.11.2015 20:46:58   
sonyasha
Hvala ženske na odgovorima!
Ja sam prvi imala hitan cr, posle indukcije jer sam prenela dve nedelje, otvorila sam se skroz ali beban nije ni makao.
Doca mi je rekao kada dođem u 37. nedelji da će da mi zakaže cr! Pa mene ubi neizvesnost kada bi to bilo! Moj termin je 22.12. ali beban žuri dve nedeljeuser posted image

_____________________________

Posle kiše uvek dođe sunce!

"Ne boj se, nego dobro misli i dobru se nadaj!"

(odgovor članu Lisa Simpson)
Direktna veza do poruke: 1751
   RE: Carski rez
16.11.2015 21:03:45   
dunja RR
Sony, meni je bebac išao napred dve nedelje, i toliko su me ranije i porodili, na CR.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu sonyasha)
Direktna veza do poruke: 1752
   RE: Carski rez
16.11.2015 22:00:47   
daki81
Prvi je bio cr,beba karlicno a i kazu da zbog karlice opet ne bih mogla vaginalno,prvi put je bila velika beba za moju karlicu

(odgovor članu Lisa Simpson)
Direktna veza do poruke: 1753
   RE: Carski rez
16.11.2015 23:25:14   
Maslacak15
Pricala sam ovo vec X puta ali da ponovim. Drage ringerajke ne dajte da vas poradjaju prevremeno zakazanim carskim. Samo zato sto je beba krupna ne znaci da je zrela. Termin porodjaja se NE pomera posle prvog tromesecja i nigde u svetu se zakazani carski bez preke potrebe ne rade pre 39+0. U nekim slucajevima moze biti OK ali rizikujete da vam se dete rodi nezrelo da ima disajnih problema itd. Nedajte da vam prodaju tu pricu da beba"zuri". Ne zure bebe nigde. Sva deca koja su teza na porodjaju od 3500 prema ultrazvuku zure i bila su spremna za porodjaj 2-3 nedelje pre termina jel su tada jeli vec dostigli tu tezinu. Verujem da je tesko protiviti se doktorima, ali carski se ne zakazuje tako rano.

(odgovor članu daki81)
Direktna veza do poruke: 1754
   RE: Carski rez
16.11.2015 23:34:53   
sonyasha
Maslacak, hvala na korisnom savetu! Nisam razmišljala na ovaj način ali si u pravu! Svima nam je deveti mesec najteži i želimo što pre da se družimo sa svojim srećicama, ali ću svakako reagovati ako želi da mi zakaže pre 39. punih. Naravno, ako krene ranije, krenulo je ali neka bude na sigurnom što duže!

_____________________________

Posle kiše uvek dođe sunce!

"Ne boj se, nego dobro misli i dobru se nadaj!"

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1755
   RE: Carski rez
16.11.2015 23:46:14   
dijana1*
Sonya ovde vecina doktora zakazuje par dana pred termin. Tj. Sa 39+

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu sonyasha)
Direktna veza do poruke: 1756
   RE: Carski rez
17.11.2015 8:41:05   
Maraj
Mene su porodili 30.9. A termin mi je bio 8.10. Dakle 8 dana pre termina

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 1757
   RE: Carski rez
17.11.2015 8:59:31   
Maslacak15
ako krene ranije spontano to je sasvim druga prica, jel je u vecini slucajeva beba "pripremljena", to je fizioloski uskladjeni proces. Bebe preko 37+0 ako je porodjaj krenuo spontano se smatraju terminskim ali planirani carski je nesto drugo. Postoji gomila retrospektivnih studija koje su to jasno pokazale da nije bas sve jedno da li je beba bila 37+3 ili 39+3 u stomaku. Zato je i praksa promenjena.
Samo je vazno da ne verujete u tu pricu da beba "zuri". Svako ko pokusava da vam promeni datum porodjaja posle 13. te nedelje jednostavno nije u pravu. Najprecizniji je rani ultrazvuk, kad ste videli srcanu radnju. najkasnije mozete koristiti ultrazvuk za double test kao reper. Posle toga ako je dete prirodno krupnije ultrazvuk ce pokazivati da je "starije". I knjige kazu da je u trecem trimestru ultrazvuk pouzdan za datiranje +-2 nedelje. Znaci greska je ogromna. Ko sto rekoh moja oba decaka je ultrazvuk cenio starjim za po dve nedelje od drugog tromesecja, stariji je rodjen na 39+0 a za mladjeg sam iz pomenutih razloga rizikovala i zakazala carski na 39+4 ( posto se ovde zena pita). I eto nije krenuo ranije spontano, iako je po ultrazvuku to trebalo ihaha da se desi....

Naravno ova prica ne vazi ako postoji jasna medicinska indikacija za raniji porodjaj, procene da je beba ugrozena u stomaku itd. Onda se naravno ide na sto raniji i ako treba hitan porodjaj. Ali recenica " beba je dovoljno velika" nije razlog za porodjaj jel postoje i bebe od 3 800 cija pluca nisu 100% fit jel su planirali da budu jos dve nedelje u stomaku pre nego sto ih je neko nasilno izbacio....

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1758
   RE: Carski rez
2.12.2015 19:59:47   
sonyasha
Ženske, imam jedno pitanje za vas! Da li je neka imala iskustvo da se pred cr razboli? U pitanju je neki opštevladajući virus, i baš sam se zarozala kijam, kašljem, a cr zakazan za deset dana! Znam da još ima vremena ali baš se bojim da ovo našto ne poremeti u vezi operacije i ne znam da li da za svaki slučaj pijem neki antibiotikuser posted image
Ps.pokušaću da dođem do mog doce po savet, ali do tqda reko da vas konsultujem jel neka imala slično iskustvo?

_____________________________

Posle kiše uvek dođe sunce!

"Ne boj se, nego dobro misli i dobru se nadaj!"

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1759
   RE: Carski rez
2.12.2015 21:23:35   
madre
nisam se prehladila pred cr, ali je tih dana bila aktualena moja alergija, znaci kijanje, sline i tako to! dobila sam injekciju/e sinopena, rekla bihuser posted image e sada, srecom nije bio avgust, inace bi me ambrozija unistilauser posted image
plasim se da ti antibiotik nece pomoci, a virusna prehlada bi trebalo da prodje za manje od 10 dana. svakako, posavetuj se sa dr, mislim da nista ne mozes mnogo da izgubis ako popijes jednu kutiju antibiotika, radi eto tvoje sigurnosti, a i da se eto nesto ne iskomplikuje bas pred cruser posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu sonyasha)
Direktna veza do poruke: 1760
   RE: Carski rez
2.12.2015 22:57:39   
branki*
Sonajsa,ja sam imala isto iskustvo,i to ne deset dana,nego bukvalno 3,4 dana pred zakazani carski i tog dana pred carski je isto trajalo,kasalj,zapusen nos,sline.
Ja sam pila cajeve,jela cimet i med,nista od kapi za nos,jer sam cula da ne valjaju.vece uoci carskog,anesteziolog mi je slusala pluca i kao ajde poslusace mi i sutra ujutru,pa ce videti da li cu biti na programu.sutra me slusala i rekla da mogu u anesteziju i tako i bi.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 1761
   RE: Carski rez
5.12.2015 12:51:52   
sonyasha
Madre, Branki hvala na odgovorima! Pokušavam da se saniram prirodnim metodama, ali videćemo! U ponedeljak svakako moram sa papirima kod anesteziologa pa ću i sa njim da vidim!
Branki, a jel ti posle operacije prestao kašalj i sve to? Ne mogu da zamislim taj horor da kašljem sa onom ranomuser posted image

_____________________________

Posle kiše uvek dođe sunce!

"Ne boj se, nego dobro misli i dobru se nadaj!"

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1762
   RE: Carski rez
5.12.2015 12:55:01   
branki*
Jeste,prestalo je,kasljucnula sam par puta taj dan i sutra,ali nista strasno,malo nos cureo,ali stvarno se sve saniralo jako brzo posle carskog.ma,daj,covece,onaj prvi dan i drugi kad treba da se zakasljem,a oci mi pucaju id bola,ja trpim moliko mogu da ne kasljem,al kad moram,onda nekako kao malo onako kkkk,cistim grlo.brzo je proslo.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu sonyasha)
Direktna veza do poruke: 1763
   RE: Carski rez
5.12.2015 15:19:04   
serpica
A dobices i ab posle cr tako da ce i to da ti pokrije kasalj,bice ok...user posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1764
   RE: Carski rez
20.12.2015 20:44:10   
IvanaSK RR
Zdravo, mame i buduće mame
. Meni je termin početkom juna, i trazicu carski rez, jer mi je prvi porodjaj bio užasan i završio je hitnim carskim.
To je bilo u Frontu, a sad cu verovatno u Gradsku. Ova informacija da ne moze mobilni prva dva dana mi je bas bzvz

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 1765
   RE: Carski rez
20.12.2015 21:15:35   
Maraj
Ivana ja sam se porodila cr u Frontu pre dva i po meseca. Pise u intenzivnoj da ne smeju telefoni da se koriste al naravno sestre ce ti dati. Osim ujutru kada je vizita moras ih skloniti da nisu na vidnom mestu.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1766
   RE: Carski rez
20.12.2015 21:31:23   
IvanaSK RR
Ja sam se porodila u Frontu pre osam godina i tad je isto bilo tako
. Sestra mi je dodala mobilni, a ja se jos ni Probudila iz anestezije kako treba nisam :).
Razumela sam da to sto su devojke pisale vaši za Gradsku.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1767
   RE: Carski rez
21.12.2015 9:48:47   
sonyasha
U Gradskoj su striktni na intezivnoj vezano za mobilni, osim ako nemaš deeeeebelu vezu! Sveže informacije, od pre pet dana user posted image

_____________________________

Posle kiše uvek dođe sunce!

"Ne boj se, nego dobro misli i dobru se nadaj!"

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1768
   RE: Carski rez
21.12.2015 10:22:21   
IvanaSK RR
Ipak je tako? Znaci, ako budem tamo dva dana necu imati mob? U Frontu sam bila dva dana.
Ja vec razmišljam kako cu ga sama uzimati i kako cu ustajati sa kreveta :D

(odgovor članu sonyasha)
Direktna veza do poruke: 1769
   RE: Carski rez
20.1.2016 10:26:26   
vocicana
Zbunila sam se oko tih elasticnih zavoja o kojima je Sonyasha pisala, prvi put cujem za to hajde za kateter, bas cu se raspitati kod koleginica sa gin. Neka boli, samo da ja mogu da stanem na svoje noge posle, jer prirodni porodjaj ne dolazi u obzir, sve mi je pozadi sraslo.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu janabons)
Direktna veza do poruke: 1770
   RE: Carski rez
20.1.2016 11:32:51   
Maraj
Voci i u Frontu stavljaju elasticne zavoje pre cr kao i kateter

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 1771
   RE: Carski rez
20.1.2016 11:36:20   
vocicana
Pa jedino logicno sto mi pada na pamet je eventualna prevencija embolije zbog prosirenih vena, ne znam sta drugo.
Hm, malo pre sam kontaktirala drugaricu iz boksa sa bebama, moracu da se malo informisem, bas sam zbunjena oko par elemenata. Samo da sve bude u redu.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1772
   RE: Carski rez
20.1.2016 13:10:47   
jess021
Zavoji se stavljaju zbog prevencije tromboze.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 1773
   RE: Carski rez
8.2.2016 17:33:14   
Valerie
jeste znale da se sije 8 slojeva tokom cr? ja se malo sokirah kad sam danas pricala sa mojom dr user posted image user posted image bravo za nas

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1774
   RE: Carski rez
8.2.2016 17:43:16   
IvanaSK RR
Da, 8 slojeva... Sta reci.... Nije ni cudo sto onoliko boli ustajanje..

(odgovor članu Valerie)
Direktna veza do poruke: 1775
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  69 70 [71] 72 73   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  69 70 [71] 72 73   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here