|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: trudnice - besplatan prevoz
5.11.2011 20:39:26   
crazymama
ja inace retko koristim prevoz, od ''97. ne izlazim iz kola, ali nekada mi je lakse do grada da idem busom, zbog parkinga, a i iz mirijeva imamo super vezu za grad... ali, sad bas da jurim legitimaciju zbog jednom-dva puta mesecno ako udjem u bus, lakse mi je da platim :)

< Poruku je uredio crazymama -- 5.11.2011 20:40:26 >

(odgovor članu maslackic)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: trudnice - besplatan prevoz
7.11.2011 13:12:46   
Jelena80
Evo da ja odgovorim kakva je situacija u Nisu, ako nekome bude trebalo.
Dokumentacija koja je potrebna za izdavanje legitimacije je fotokopija licne karte, izvestaj lekara o trudnoci, zahtev i uplata od 100 din (uzimaju se u opstini). Ono sto je najgore je da se na legitimaciju ceka oko 2 meseca. Znaci strasnooooo. Tako da ako nekom treba neka ide da sto pre zavrsava.

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: trudnice - besplatan prevoz
25.1.2012 21:53:36   
blackmagic
A kakva je sad situacija za Bus Plus..od kad je uveden...ja sam preko firme izvadila...kako se sad tretira za trudnice...da li neko zna?user posted image

(odgovor članu Jelena80)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: trudnice - besplatan prevoz
26.1.2012 23:27:37   
marijana22
IZVORNA PORUKA: blackmagic

A kakva je sad situacija za Bus Plus..od kad je uveden...ja sam preko firme izvadila...kako se sad tretira za trudnice...da li neko zna?user posted image


Ja sam jos  krajem  septembra  izvadila bus plus  karticu  za  trudnice. I samo to  koristim (za  trudnice  je besplatan prevoz). Nekoliko  puta  mi  se  desilo da  naidje  kontrola i pita : A gde Vam je  markica? Onda  ja  kazem da sam trudnica..........  ni  oni  nemaju  pojma.
Ne znam  da  li  znas  da  je  za  trudnice  besplatan  prevoz  u minibusevima  E1, E2........

(odgovor članu blackmagic)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: trudnice - besplatan prevoz
26.1.2012 23:36:36   
blackmagic
Nisam znala za minibuseve...user posted image ...pa to je extra...sednes i milina..nema guzve i guranja...user posted image

(odgovor članu marijana22)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: trudnice - besplatan prevoz
29.1.2012 11:40:40   
sandrcakk
Da, da.Ti mini busevi su super,samo kazem da sam trudnica i to je to, ali ja sam u sestom mesecu tako da mi je stomak vidljiv, a u pocetku sam im pokazivala potvrdu da sam trudnica.

(odgovor članu blackmagic)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: trudnice - besplatan prevoz
3.3.2012 12:42:15   
blackmagic
A da li oni uvazavaju ako im samo pokazemo tu potvrdu od lekara..mene stvarno mrzi da sad idem da vadim taj bus plus..

(odgovor članu sandrcakk)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: trudnice - besplatan prevoz
3.3.2012 19:52:07   
izgubljeni anđeo
Ne mogu da verujem, pa vi stvarno napredujete u odnosu na našu državu BIH, odnosno Republiku Srpsku. Te povlastice kod nas nema, a i mnogo čega. Ja ovdje sve plaćam!! Na početku trudnoće sam zaglavila na hirurgiji i sve plaćala kao mala je to trudnoća. Kada idem vadit nalaze neće da me primi odmah, a inače čuvam trudnoću. Blago vama, lijepo je to kad ljudi obraćaju pažnju na prelepe trudnice. Jer sve su to posebne žene, imaju dva pa i više srca u svom telu.. user posted image

(odgovor članu blackmagic)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: trudnice - besplatan prevoz
3.3.2012 20:49:21   
Odri Hepbern
Blackmagic nisam bas sigurna za tu potvrdu. Meni se vec vidi stomacic i pre neki dan sam zaboravila da cekiram bus plus po ulasku u prevoz, i kontrolorka me kao izgrdila da to ubuduce uradim. E bas me zanima kako bi mi naplatila kaznu ako imam pravo na besplatnu voznju.user posted image Ako vec imas tu potvrdu idi i izvadi, bukvalno si gotova za 5min. Ako je red ides prva, samo reci obezbedjenju da su trudna.
Samo da vam se zahvalim na info da mozemo da se vozimo za dz i u mini busevima, da to nisam ovde procitala ne bih ni znala. Taman sam to juce iskoristila. user posted image
Da li znate da li jos vazi ona akcija u DM-u da ako se prijavimo kod njih dobijamo neki paketic kada se porodimo?

(odgovor članu izgubljeni anđeo)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: trudnice - besplatan prevoz
4.3.2012 9:59:35   
blackmagic
Hvala ti Odri...ipak cu otici to da zavrsim...bas mi ne treba to stresiranje u prevozu..mada ga nesto spec. i ne koristim.
A to za DM..nisam imala pojma...zaista..extra...
Sta kao odem u neku DM radnju i kazem ja trudnica termin mi je tad i tad..i?salju nam paket..:)

(odgovor članu Odri Hepbern)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: trudnice - besplatan prevoz
4.3.2012 10:19:21   
Jelena80
Pa jel nije to onaj babybonus program? Mozete da se prijavite kod njih ili direktno na sajtu. Evo nesto vise o tome http://babybonus.rs/

(odgovor članu blackmagic)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: trudnice - besplatan prevoz
4.3.2012 12:13:53   
blackmagic
Ja koliko sam sad procitala prijavljujemo se po rodjenju bebe..ne sad jos dok smo trudne..jer im treba fotokopija izvoda iz maticne knjige rodjenih...ne razumem na koji drugi nacin dobijamo paket kad se porodimo..?user posted image

(odgovor članu Jelena80)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: trudnice - besplatan prevoz
5.3.2012 10:03:08   
MaryJane
U pravu si, prijavljuje se po rođenju bebe.

Nego, kad dobiješ taj trudnički bus plus, je l' se čekiraš na ulazu u autobus?
Ne mogu da verujem da će neko da zvoca ako imaš stomak a nemaš user posted image nu karticu....

(odgovor članu blackmagic)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: trudnice - besplatan prevoz
6.3.2012 16:02:24   
blackmagic
Moramo da se cekiramo po ulasku u bus..obavezno..user posted image

(odgovor članu MaryJane)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: trudnice - besplatan prevoz
14.3.2012 16:19:14   
j o e
a placa li se vadjenje te trudnicke busplus?
ja imam i dalje karticu za zaposlene, placa mi skola, ali kao sto da ne rasteretim drzavu za tu mesecnu markicu user posted image samo jednom mi je usla kontrola do sada i samo sam rekla da sam trudnica. nisu mi trazili nikakav dokaz (a posto sam sedela i imala brdo zimske odece na sebi, ne znam da li su uopste mogli da vide stomak). nosim lekarsko uverenje sa sobom i kontam da mi je to dovoljno. sto neko rece, cik nek mi naplate kaznu.

a to za minibuseve je super, ima maksimalno da iskoristim :)

(odgovor članu blackmagic)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: trudnice - besplatan prevoz
14.3.2012 19:42:39   
Irin@
Trudnicka se placa 250 din, a vazi godinu dana. Bas je korisna, a nije cimanje da se dobije, procedura traje pet minuta. Moju sam izvadila u Tempu na Adi, nije bilo guzve, a i ako bude trudnice imaju prednost, to i pise na standu user posted image

(odgovor članu j o e)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: trudnice - besplatan prevoz
15.3.2012 16:27:55   
j o e
jel to znaci da i posle porodjaja mogu da se vozim za dz sve dok ne istekne tih godinu dana?

(odgovor članu Irin@)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: trudnice - besplatan prevoz
15.3.2012 16:31:02   
Valerie
meni su trazili da vide kad je termin pododjaja, pa sam ja razumela da vazi samo do porodjaja. user posted image

(odgovor članu j o e)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: trudnice - besplatan prevoz
15.3.2012 16:34:17   
Valerie
evo sta pise na sajtu, ni ovo nije jasno

Trudnice

Potrebna dokumenta za izdavanje:
  • Fotokopija lične karte
  • Fotokopija lekarskog uverenja o trudnoći koje sadrži procenu termina porođaja

    Dokumenta koja je potrebno doneti na uvid:
  • Lična karta
  • Lekarsko uverenje o trudnoći koje sadrži procenu termina porođaja

    Period izdavanja (zamena kartice):
  • Najduže godinu dana

    (odgovor članu Valerie)
  • Direktna veza do poruke: 69
       RE: trudnice - besplatan prevoz
    15.3.2012 17:33:22   
    marijana22
    Ja mislim da vaze samo do porodjaja zato ti i nosis potvrdu od lekara sa procenjenim terminom porodjaja

    (odgovor članu Valerie)
    Direktna veza do poruke: 70
       RE: trudnice - besplatan prevoz
    15.3.2012 18:43:53   
    Irin@
    Vazi godinu dana od dana vadjenja.
    Uz licnu kartu ti treba bilo koji dokument na kome pise da si trudna i termin porodjaja i 250din. Ako imas l.k. sa cipom ne treba fotokopija (imaju citac)

    (odgovor članu marijana22)
    Direktna veza do poruke: 71
       RE: trudnice - besplatan prevoz
    28.2.2013 11:27:05   
    Modessty
    Evo šta treba za Niš:

    Труднице:
    Решење о признавању права на бесплатан превоз, фотокопија личне карте, једна фотографија, попуњен захтев(добија се на продајном месту), 200 динара приликом издавања легитимација на продајном месту ЈКП Дирекције за јавни превоз Града Ниша у ТПЦ Амбасадор, локал 27, Страхињића Бана, бр.3 .
    Решење о признавању права на бесплатан превоз се добија, на основу потврде лекара, у месно надлежним градским општинама Пантелеј, Палилула, Медијана, Црвени крст, Нишка бања и у Градском услужном центру у Николе Пашић 22-24.


    Baš je besplatno! Ja sam podivljala što hoću da budem poštena i uzmem legitimaciju! Treba da se vozim bez toga i da samo oteram kontrolore u tri lepe kad naidju!

    _____________________________

    Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

    (odgovor članu Irin@)
    Direktna veza do poruke: 72
       RE: trudnice - besplatan prevoz
    11.4.2013 19:04:48   
    Lili92
    Zanima me da li je neka od vas skoro vadila bus plus za trudnice? Danas mi je koleginica rekla, posto sam student Visoke skole u Bg-u a a nisam iz Bg-a, da ne mogu da pogidnem bus plus za trudnice jer je jedan od zahteva za taj bus plus da ti prebivaliste u licnoj karti bude u Bg-u... Ako je neka od vas skoro vadila molila bih da mi odg u sto kracem roku... Hvala :)

    (odgovor članu Modessty)
    Direktna veza do poruke: 73
       RE: trudnice - besplatan prevoz
    11.4.2013 21:31:06   
    Modessty
    Lili mislim da je svuda tako. Da treba da budeš iz tog grada da bi dobala besplatnu kartu. Užas živi!
    Ja sam nakon skoro mesec dana čekanja dobila papir na kome piše da imam pravo na besplatnu kartu do 14. septembra. A legitimaciju sam platila 200 din

    _____________________________

    Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

    (odgovor članu Lili92)
    Direktna veza do poruke: 74
       RE: trudnice - besplatan prevoz
    7.12.2013 20:21:53   
    dunja RR

    IZVORNA PORUKA: Lili92

    Zanima me da li je neka od vas skoro vadila bus plus za trudnice?


    I mene ovo zanima. Ja već danima, kada mi traže kartu, kažem da sam trudnica ali nisam stigla da izvadim bus plus, i kontrolori kažu ili sve je ok, ili kažu nema problema samo imajte potvrdu u torbi uvek. Ja imam sa sobom uvek psolenji UZ, i pojma nemam da li uopšte da vadim taj bus plus za trudnice ..

    _____________________________

    310 poljubaca vrelih
    prosuću po licu tvom
    310 poljubaca nježnih
    ...



    Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

    Šekspir

    (odgovor članu Lili92)
    Direktna veza do poruke: 75
    Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
    Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
    Idi na:







    Koliko carskih rezova možete imati i kolik...
    Svaka žena je drugačija. Neke se oporavljaju na sličan način nakon svakog carskog reza, dok drugim ženama treba više vre...
    Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
    Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.



    Anketa

    Да сазнате...
    пеперутка16

    ...да носите тројке, шта бисте радили?

    Click Here