RE: trudnice - besplatan prevoz (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porođaj



Poruka


marijana22 -> RE: trudnice - besplatan prevoz (7.12.2013 21:05:22)

Ja sam vadila letos, poneses potvrdu ginekologa i 250 din (ili tako nesto). Nema guzve bude brzo gotovo. Dok ti se ne vidi stomak jos ti i traze da pokazes kartu, a sad me zaobilaze[sm=jezicek.gif]




dunja RR -> RE: trudnice - besplatan prevoz (7.12.2013 21:10:46)

Marijana, a kakvu tačnu potvrdu? Da li moram da tražim od mog dr. iz DZ baš namensku potvrdu za bus plus ili mi je dovoljan UZ od privatnika?




marijana22 -> RE: trudnice - besplatan prevoz (7.12.2013 21:32:15)

Ja sam uzela iz dz, bitno je da pise termin porodjaja da bi znali dokle da ti izdaju . E sad da li moze ta od privatnika, nemam pojma




dunja RR -> RE: trudnice - besplatan prevoz (7.12.2013 21:33:17)

Oki, hvala ti, uzeću onda potvrdu iz DZ :)




aster -> RE: trudnice - besplatan prevoz (8.12.2013 22:38:48)

Može i potvrda od privatnog lekara, samo je bitno da ima pečat i da piše kad je termin za porođaj.




dunja RR -> RE: trudnice - besplatan prevoz (8.12.2013 22:44:08)

Thanks [sm=smiley31.gif]




srculence25 -> RE: trudnice - besplatan prevoz (9.10.2014 7:59:11)

[sm=bravo.gif] za temu.
Nisam upucena za vadjenje legitimacije trenutno sam u ns.
Odusevilo me svaki put kad sam usla u gradski da kupim kartu vozac bi mi pokazaoda prodjem i da mi karta netreba.
Stomak mi se vidi i gde god sam ulazila ustajali su mi u autobusu da ustupe mesto da sednem.




wivern -> RE: trudnice - besplatan prevoz (9.10.2014 20:57:30)

Ja sam htela da izvadim ali su mi trazili neku specijalnu potvrdu od lekara i odustala sam. Ali mi niko nikada u prevozu nije trazio kartu niti me pitao ista. Osim sto se izderu na ostale putnike sto mi ne ustanu (desilo mi se par puta da idem 3 stanice i mrzelo me da sednem, a oni se izdrase na ljude najstrasnije [sm=smiley36.gif])




Mala Elena -> RE: trudnice - besplatan prevoz (9.10.2014 21:53:11)

Na pocetku meseca se jednom otkuca karta i besplatna je voznja narednih x meseci.
Za vadjenje bus plus karte samo treba potvrda sa svrhom , pecat i potpis, nista komplikovano!




dunja RR -> RE: trudnice - besplatan prevoz (9.10.2014 22:00:00)

I ja sam izvadila za čas. A nisam kucala početkom meseca, ja lujka skapirala da se to jednom otkuca i do kraja trudnoće ne treba [sm=smiley36.gif], tj. tako sam ja :)

P.S. sada videh da si i tako napisala ME, ćorava ja [sm=smiley36.gif]




dunja RR -> RE: trudnice - besplatan prevoz (9.10.2014 22:02:23)

Inače baš sam iznenađena što se dosta vas u trudnoći koristiilo gradskim. Nekako retko u mojoj trudnoći (tj. možda jednom-dvaput) videh trudnicu u prevozu, a baš sam bila aktivna i često se vozikala.




srculence25 -> RE: trudnice - besplatan prevoz (9.10.2014 22:42:37)


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Inače baš sam iznenađena što se dosta vas u trudnoći koristiilo gradskim. Nekako retko u mojoj trudnoći (tj. možda jednom-dvaput) videh trudnicu u prevozu, a baš sam bila aktivna i često se vozikala.

Dunja ja sam bila trenutno kod mojih par dana u ns i bas se vozikala gradskim i mogu reci da sam bas slabo vidjala trudnice.
Nekako mi se cini da sad imaju vise obzira.
Mama me pratila na autobusku da nevucem tesku tasnu i nisu je pustili na peronu da prodje kad sam ja prosla taj kontrolor se izvinjava sto nije video odma da sam trudnica i pustio moju mamu da prodje da me isprati do autobusa [sm=smiley1.gif]




lelaigor -> RE: trudnice - besplatan prevoz (23.10.2014 12:04:32)

Ja sam u NS u i do prošlog meseca sam ludača stalno kupovala mesečnu, i onda skontam da NEKI vozači puste trudnicu da ne plate kartu. I sad nisam kupila mesečnu. Šta znam, prosek je da npr. od 5 vožnji 1 platim. To kod nas u NSu sve zavisi od vozača. Ja sam pisala čak i mail GSPu kažu ad trudnice nemaju pravo na besplatnu kartu.




Anarunika -> RE: trudnice - besplatan prevoz (17.11.2014 14:42:56)

Ja sam u prvim mesecima kucala kartu. Mada mi se stomak već u trećem mesecu video. jednom nisam otkucala i ušao kontrolor. traži kartu ja kažem nisam kucala. On pita "Zašto" Ja kažem : "Zato što trudnice imaju pravo na besplatan prevoz" I on se okrene i ode. A kda sam otišla na trafiku da doplatim bus plus , žena koja je radila tamo mi reče da nemam šta da kupujem i da nema ko šta da me pita jer mi se stomak vidi. A ona je to znala jer je radila kao kontrolor jedno vreme. I tako ja sada više uopšte ne kucam kartu mada je uvek imam sa sobom ako naiđem na neku nadžak babu ili nadžak dedu .




branki* -> RE: trudnice - besplatan prevoz (17.11.2014 15:31:39)

anarunika,to vazi valjda samo za trudnice koje imaju prebivaliste na teritoriji grada beograda,bar mislim,tako da,mozda traze karte iz razloga da povere da li zivis u bgdu....




Kata90 -> RE: trudnice - besplatan prevoz (17.11.2014 15:35:50)

a pa to je super,kako kod nas u su to nisu uveli.....po meni bilo bi lepo da je u svakom gradu tako......kod nas se placa bus...




Anarunika -> RE: trudnice - besplatan prevoz (18.11.2014 13:04:32)


IZVORNA PORUKA: branki RR

anarunika,to vazi valjda samo za trudnice koje imaju prebivaliste na teritoriji grada beograda,bar mislim,tako da,mozda traze karte iz razloga da povere da li zivis u bgdu....


I to mi je glupo. Ako trudnica nije iz Bga onda će da je smaraju. Mnogo su nam glupa pravila...alli u svakom slučaju mene sada više i ne pitaju za kartu, pogotovo što se busom obično vozim sa klincima. I čudi me da u drugim gradovima nema besplatnog prevoza za trudnice. Baš bezveze. Znam da je ranije i privatni prevoznik u Bgu besplatno vozio trudnice. Ne znam kakva je sada situacija.




branki* -> RE: trudnice - besplatan prevoz (18.11.2014 13:56:40)

pa,jeste glupo...kod nas npr nema besplatnog prevoza za trudnice.




Anarunika -> RE: trudnice - besplatan prevoz (18.11.2014 14:01:45)

Kao da će trudnica da ulazi u smrdljivi autobus, pun bacila i ljudi koji se guraju ako nema preku potrebu,a da slučajno ne zloupotrebi svoje pravo?! A u kom mestu ti Branki živiš? U Šidu , gde radim, i nema gradskog prevoza,ali im ni ne treba toliko jer je grad mali.




vikiveki -> RE: trudnice - besplatan prevoz (18.11.2014 14:04:53)

Nema ni kod nas besplatnog prevoza za trudnice[sm=smiley13.gif]




branki* -> RE: trudnice - besplatan prevoz (18.11.2014 14:07:14)

anarunika,ja zivim u boru.nije neko veliko mesto,oko 50000 stanovnika,mozes peske,mada ima i gradski prevoz.




kokolom -> RE: trudnice - besplatan prevoz (18.11.2014 15:14:56)

Da li neko zna da li je besplatan i prevoz u minibusevima. Nekada je bilo, ali sad nisam sigurna.




Maraj -> RE: trudnice - besplatan prevoz (26.3.2015 5:28:06)

Sta se desava sad sa bus plus-om? Jer vadio ko skoro tu legitimaciju za trudnice? Da li mogu da ponesem dokaz o trudnoci tj papir sa uz na kome pise VTP? Ili mora na papiru da pise svrha?




Sanjalicaaa -> RE: trudnice - besplatan prevoz (26.3.2015 8:23:01)

Ja proslog puta nisam izvadila, a sad mozda hocuN ne znam da li moze uz. Meni je kao dokaz dr dao papir na kome pise da sam ta i ta nedelja trudnoce i ne znam sta vec. Ali ja bus plus nisam izvadila. Jer kad god su me videli sa stomakom uvek su me preskakali kontrolori. Placalo se 200 din, i vazi godinu dana.




wivern -> RE: trudnice - besplatan prevoz (26.3.2015 10:17:12)

Maraj mora posebna potvrda koju ce ti napisati ginekolog. Ja sam odnela sve druge potvrde i nisu hteli da mi daju , a pri tome mi je stomak vec bio ihahaj veliki. Na kraju poludim i nisam je ni izvadila, cim vide stomak niko nista i ne pita.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>