|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: trudnice - besplatan prevoz
26.3.2015 10:25:50   
branki*
ja kad sam ono bila u bgdu i kad god sam se vozila gradskim,par puta je usla kontrola,mene samo zaobidju,sto kaze wiv,niko me nista ne pita ,niti mi traze,cim vide stomak.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: trudnice - besplatan prevoz
26.3.2015 13:40:00   
jess021
I mene zanima sta dok ti se ne vidi stomak, kao nosis potvrdu od lekara, pa pokazujes kontroloru?!user posted image

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: trudnice - besplatan prevoz
26.3.2015 15:37:06   
Maraj
Pa ja se uplasim kad udje kontrola i kad imam kartu a kamo li da sam bez karte. Jos mi se stomak ne vidi , sutra ulazim u 13.nedelju. Al volela bi nekad da se provozam par stanica do Delte ili Ušća da ne moram uvek sa mm i sa kolima.

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: trudnice - besplatan prevoz
26.3.2015 15:52:12   
mama krava
Odes u GSP I tamo te slikaju, platiš 350din I pri tome odneseš potvrdu od ginekologa iz DZ sa pečatima gde će da ti piše datum termina...I dobiješ nesplatnu BUSPLUS kartu koja važi do termina porodjaja.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: trudnice - besplatan prevoz
26.3.2015 18:44:30   
jess021
Eeeee u NS ne postoji Bus plus, ako neka zna kakva je situacija u nasem gradu, znacila bi mi info.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: trudnice - besplatan prevoz
26.3.2015 18:45:35   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: jess021

I mene zanima sta dok ti se ne vidi stomak, kao nosis potvrdu od lekara, pa pokazujes kontroloru?!user posted image


Ja sam nosila, i mahala sa njom, ali nikada nisu pogledali, samo kažem trudnica, odmah me zaobiđu. Nisam stizala nikako da odem do GSP-a, a imala sam potvrdu od ginekologa. Onda sam negde u 4. mesecu izvadila bus plus, ovako kako je MK napisala.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: trudnice - besplatan prevoz
27.3.2015 10:39:49   
jess021
Eto vidis, ja se nasalila kad ono stavrno tako, hvala Dunjauser posted image
Kao sto neko rece, da ne moram da cimam mm da me stalno negde vozi, a ima sluzbeni auto koji ja ne smem da vozim.
Hvala zene, nisam imala pojma o ovome.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: trudnice - besplatan prevoz
18.4.2015 6:24:02   
Maraj
Evo i mene. Bila sam kod ginekologa u Domu zdravlja. Dala mi je potvrdu u kojoj pise kad mi je ocekivani termin porođaja i da se ta potvrda izdaje radi regulisanja prava bus plusa. Ja se sad zadnjih par dana vozim sa tom potvrdom. Nije mi bila kontrola. Nisam jos isla da izvadim tu karticu pa sve se nadam da mi nece praviti problem kad imam potvrdu

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: trudnice - besplatan prevoz
18.4.2015 7:42:52   
SareniVrabac
Jess,nema zvanicno da trudnice ne placaju u ns. Ja se vozim svaki dan,4 autobusa i u proseku platim jednu ili ni jednu kartu,tj puste me vozaci da ne platim. Jednom je usla kontrola,rekla im da mi nisu naplatili i da sam trudna i nisu me dirali.
Sad razmisljam da ni ne pokusavam da platim kartu nego sqmo da udjem i sednem,kad mw uglavnom puste
E,da,sad sam 6ti mesec a ovo je pocelo kad je stomak poceo da se vidi

< Poruku je uredio SareniVrabac -- 18.4.2015 7:44:00 >

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: trudnice - besplatan prevoz
18.4.2015 7:52:56   
Maraj
SV pa stvarno ne znam sto placas kad ti se stomak sad i vidi. Nece vjda izbaciti trudnu zenu iz autobusa. A sto nisi litala kontrolore kad udju za besplatan prevoz, kako to funkcioniše. Oni bi trebalo to da znaju

(odgovor članu SareniVrabac)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: trudnice - besplatan prevoz
18.4.2015 7:59:03   
SareniVrabac
Pa funkcionise tako da trudnice placaju kartu. Samo postoje kontrolori i vozaci koji te puste pa kako ti se zalomi koji put

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: trudnice - besplatan prevoz
18.4.2015 8:09:22   
Maraj
Pa to je bas bezobrazno. U bg-u navodno imaju besplatan prevoz al moras da izvadis tu karticu koja kosta oko 300 din. Inace pre neki dan sam usla na komisiju. Toliko je drndav autobus bio da sam jedva cekala da sidjem. Pa kamen bi iz bubrega pokrenuo koliko je truckao

(odgovor članu SareniVrabac)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: trudnice - besplatan prevoz
18.4.2015 8:15:03   
serpica
Ja ni u jednoj trudnoci nisam vadila legitimaciju,doduse idem retko gradskim prevozom,kod nas kazu da noge zene koriste svoj "stomak" da ne placaju kartu ( misli se na zene koje nisu trudne) pa su zbog toga uveli legitimaciju,mada ima zena kojima se stomak ne vidi ni u kasnijoj trudnoci pa da ne bi imale problem. Meni niko nije trazio karticu nikada.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: trudnice - besplatan prevoz
18.4.2015 8:31:12   
Modessty
Ja sam imala problem i to sa ženom kondukterom, a bila sam u 8 mesecu! Sa Nikolom sam izvadila legitimaciju. Piše na ovoj temi sve. Iskreno, prošlo mi je pola trudnoće dok sam dobila tu besplatnu kartu! A i nije sasvim beplatna. Moraš da platiš 100 din z a novu legitimaciju

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: trudnice - besplatan prevoz
18.4.2015 8:39:45   
Maraj
I mod sad me prepade. Mene mrzi da idem da vadim legitimaciju. Sve mislim proci cu sa ovom potvrdom. Jos ne naletoh na kontrolu

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: trudnice - besplatan prevoz
18.4.2015 8:41:30   
daca77
Ja sam samo par puta isla gradskim, linija 8.-od kuce do KC i tu ima jedna zena kondukter, koja je op...na samo tako. Ona premesta one starce kako bi meni obezbedila mesto da sednem, a na moju konstataciju da nemam legitimaciju, ona bi odgovara-sta te briga sto nemas? Sta ce ti to? Kad mogu ove mrcine godinama da idu u panoramsko razgledanje grada, sto ti ne bi mogla...

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: trudnice - besplatan prevoz
18.4.2015 8:57:27   
Maraj
Ha ha ha user posted image bravo za kondukterku!!!

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: trudnice - besplatan prevoz
18.4.2015 9:01:50   
daca77
Maraj, zena jos uvek nije dobila otkaz, videla sam je pre 10-ak dana, a tako pogrdno naziva one starce i to glasno komentarise. Valjda su joj se smucili, jer je to linija koja vodi do N.groblja i bas dosta ima tih starih koji koriste ovu liniju.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: trudnice - besplatan prevoz
18.4.2015 9:11:26   
Maraj
Svaka joj cast. Nemam nista protiv penzionera al cim vide trudnicu ili dete odma gledaju kroz prozor. Odjednom ne vide desavanje u autobusu. A ovako im nista ne promakne

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: trudnice - besplatan prevoz
18.4.2015 9:12:52   
Valerie
ja sam se bas iznervirala. nisu mi dali besplatan bus plus jer na izvestaju nema pecata privatne klinike, samo lekara user posted image . i treba samo termin da pise, zajedno sa podacima na papiru. meni je pisalo izmedju ostalog na izvestaju. bas su user posted image prosli put odnela ovako, samo je pomenut termin i dali mi na godinu dana, beba je imala oko 6 meseci kad je istekla.
bas me nervira sto opet moram opet. inace se ne vozim skoro nikad al necu da me maltretiraju ako udjem neku stanicu. dete voli trolu user posted image

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: trudnice - besplatan prevoz
18.4.2015 9:23:20   
jabudic
Kod nas ne postoje nikakve povoljnosti za trudnice, baš nigdje.
Doduše, gradski prevoz ni ne postoji, jer su gradovi minijature, pogotovo ovi promorski, ali bi mogli besplatno gorivo da mi natoče.user posted image

(odgovor članu Valerie)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: trudnice - besplatan prevoz
18.4.2015 10:25:11   
jess021
Kao sto je SareniVrabac rekla, ja pitala zenu koja radi u GSP-u.
U Novom Sadu su trudnice obavezne da placaju kartu, jedino ako im vozaci ne naplate.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: trudnice - besplatan prevoz
18.4.2015 12:31:34   
Maraj
Valerie gde si isla da vadis bus plus? Jer mora u beogradjanci?
Jess prvi put da cujem da nesto "nevalja" u NS

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: trudnice - besplatan prevoz
18.4.2015 12:58:01   
Valerie
u skender begovoj

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: trudnice - besplatan prevoz
18.4.2015 12:59:37   
Maraj
Ima i u tempu kod kvantasa al ne znam da l ra za trudnice moze bilo gde da se izvadi?

(odgovor članu Valerie)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here