RE: Gatriev test (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba



Poruka


Ana RR -> RE: Gatriev test (9.2.2018 15:00:22)

[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




milicicak -> RE: Gatriev test (9.2.2018 15:19:55)

Divne vesti mama Jo[sm=bravo.gif]




mama Jo -> RE: Gatriev test (9.2.2018 15:25:05)

Jeste, bas olaksanje...
Kada smo bili na pregledu u sredu imala sam gomilu pitanja za dr, veoma me je zanimalo zbog cega je mojoj bebi ta vrednost bila povesina... dr je rekla samo da je cf izuzetno retka bolest, ali i izuzetno teska... da se ne brinemo jer ne znaci da su nasa deca bolesna, pa da cemo o svemu detaljno pricati u slucaju da ovaj test opet pokaze neki visok tezultat, a ako ovaj test bude u redu - rekla je- zaboravite sve ovo...

Zelim da sve bolesti ovog sveta isceznu negde u neku rupu i da vise nikada niko nema nikakvih zdravstvenih problema. To je najvaznije stvarno!!




Ana RR -> RE: Gatriev test (9.2.2018 15:27:45)

Mama Jo, mnogo mi je drago što je sve u redu.
Mojoj drugarici je prva beba umrla dva meseca posle rođenja, imala je cf. Jako teško. Neka su nam deca živa i zdrava, uf.




madre -> RE: Gatriev test (9.2.2018 15:37:20)


IZVORNA PORUKA: mama Jo

Zelim da sve bolesti ovog sveta isceznu negde u neku rupu i da vise nikada niko nema nikakvih zdravstvenih problema. To je najvaznije stvarno!!

I ja ovo isto zelim!!!!
Mnooogo mi je drago zbog dobrih rezultata!




lesica -> RE: Gatriev test (9.2.2018 18:15:27)

Mama Jo, naravno da je sve u redu!
Jako mi je drago, i zaista, sad zaboravite sve.

A bolesti... Uhhh, divno bi bilo da ih nema.

Ljubim vas, mazite se svi skupa, a lepotuške devojčice pogotovo izljubi.




isidora88 -> RE: Gatriev test (9.2.2018 19:37:43)

Mama jo divno, bas mi je drago. Sad uzivajte[sm=bravo.gif]
Zdravlje je stvarno najbitnije, sve ostalo se nekako resi[sm=bravo.gif]




vonavoj -> RE: Gatriev test (9.2.2018 19:48:05)

Mama jo,super!!




Rosita -> RE: Gatriev test (10.2.2018 2:56:13)

Odlicno, kakvo olaksanje[sm=bravo.gif]




iiwana -> RE: Gatriev test (5.4.2018 16:00:48)

Pozdrav roditelji, imam jednu molbu, nevezano za Gatriev test. Mom detetu se sumnja da ima Cisticnu Fibrozu, a nacin da se ovo iskljuci je znojni test (test hlorida u znoju). Vidim da su neki roditelji ovde (poodavno doduse) spominjali da su radili taj test svom detetu, pa me interesuje da podele gde su ga radili. Ja sam zvala sve klinike, laboratorije, ali od svih dobijam odgovor da se to radi samo u Institutu za majku i dete. Mi za tamo imamo uput, ali oni reagense nemaju i ne znaju kada ce ih dobiti. Ako neko ima neku informaciju neka napise. Hvala svima!




mama Jo -> RE: Gatriev test (5.4.2018 16:32:34)

Draga Iiwana, odakle ta sumnja? Mi smo radili znojni test pre 2 meseca na Institutu za majku i dete, ali su nas oni pozvali sa se testiramo




Zarina i Niina mama -> RE: Gatriev test (11.4.2018 0:35:27)

I nas su danas zvali da uradimo taj znojni test,a ja sam ocajna 😩😩😩




iiwana -> RE: Gatriev test (11.4.2018 11:13:34)

Dete slabo napreduje, ima već godinu dana i tek malo preko udvostručene težine sa rođenja. Doktorka želi da isključi CF pa nam je rekla da radimo taj test detetu.




mama Jo -> RE: Gatriev test (11.4.2018 13:51:11)


IZVORNA PORUKA: Maslacak15

Hej Mama Jo,
Evo ja anadjoh malo vremena da temeljnije vidim o cemu se radi. Pretpostavljam na osnovu svega recenog da su odredjivali immunoreaktivni tripsinogen koji je uvecan kod cisticne fibroze. Sustina je i da je ponekad uvecan i kod zdravih novorodjencadi. Nasla sam prilicno dobru studiju sa velikim kohortom pacijenata... Da skratim pricu, od nekih 7500 beba koje su pale test definisan kao vrednost veca od 70 ng/ml, preko 6500 je bilo potpuno zdravo. Znaci i dalje je oogromna verovatnoca da ce biti sve u najboljem redu. Test je senzitivan da obuhvati svu obolelu decu ali nije specifican, sto znaci da ima ogroman broj lazno pozitivnih.
Bice sve OK !!!!!



Drage Iiwana, i Zarina i Niina mama- citirala sam vam ovaj post da vas, bar malo, utesim. I mi smo pre par meseci radili znojni test, pozvali su nas jer je bila povisena neka vrednost na cf ma Gatrijevom testu.
Za znojni test pozivaju sve kojima je vrednost cak i malo povisena... Dr nam je rekla da je uzeta dosta niska prosecna vrednost, pa se zato poziva vecina beba kako bi se svaka, i najmanja mogucnost iskljucila.

Ako zelite, mogu vam opisati kako se radi znojni test.

Iiwana, nenapredovanje jeste jedan simptom, ali ne mora da znaci nista.

Javite se obe kako je bilo!
Jako drzim fige da je sve pod kontrolom!!




baba bucika -> RE: Gatriev test (19.9.2018 10:33:05)

Da li se hloridi u znoju rade u novosadskoj decijoj bolnici (Institut za zdravstvenu zastitu dece i omladine Vojvodine)?

Mama Jo, vama sam i pp poslala, jer sam iz nekih postova zakljucila da ste iz Novog Sada, a u jednom postu kazete da je test radjen na Institutu za majku i dete ( u Beogradu?) ....




isidora88 -> RE: Gatriev test (19.9.2018 11:26:31)

Radi se u Decijoj bolnici u NS. 




baba bucika -> RE: Gatriev test (19.9.2018 13:17:21)

Hvala Isidora duso.

Mnogo mi znaci ova informacija , jer je beba bila hospitalizovana i pretpostavka je bila da su u okviru svih pretraga uradili i taj test (obzirom na klinicku sliku)....sada sam sigurna da ipak jesu [sm=smiley1.gif]...da umirimo zabrinutu mamu.




isidora88 -> RE: Gatriev test (19.9.2018 16:41:27)

Jesu sigurno, bez brige. Nadam se da beba lepo napreduje 😊




Veki89 -> RE: Gatriev test (27.9.2019 17:26:14)

Pozdrav mame, i mi smo dobili poziv na znojni test, pretrnula sam. Nisam živa od straha. Kako ste vi prošle na kraju? Utešite me :(





Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 5 [6]