|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ultrazvuk i drugi pregledi u trudnoći
3.2.2012 21:45:27   
branki*
zvoncice,ja sam isla krajem svakog meseca na UZ,nekad u dom zdravlja,nekad privatno.bila sam sigurnija i tako me raznezi slika bebe da zivim od toga narednih 10 danauser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Zvoncica84)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Ultrazvuk i drugi pregledi u trudnoći
3.2.2012 22:20:17   
marijana22
Ja sam u  DZ  bila samo  2x  do  sada  na  UZ. Jednom  u  septembru  i  jednom  u  oktobru. A  osim  toga  idem u Gradsku  bolnicu  jednom  mesecn. Mislim  da  sam negde  procitala (nisam  100% sigurna) da  lekari  u  DZ treba  da  rade  nekoliko  UZ  u  trudnoci  tipa  3-4,  sem  u  slucaju  kad  je  rizicna  trudnoca  onda  se  radi  cesce.

(odgovor članu Zvoncica84)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Ultrazvuk i drugi pregledi u trudnoći
3.2.2012 22:24:52   
branki*
UZ nije stetan,mislim,ma mene niko nije mogao da odgovori,taj dan kad idem na UZ mi je kao praznik,ja sam jedva cekalauser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu marijana22)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Ultrazvuk i drugi pregledi u trudnoći
3.2.2012 23:09:52   
marijana22
IZVORNA PORUKA: branki

UZ nije stetan,mislim,ma mene niko nije mogao da odgovori,taj dan kad idem na UZ mi je kao praznik,ja sam jedva cekalauser posted image


Da naravno slazem  se  sa  tobom. Nego  sam  ja  htela  da  kazem  da  lekari  u  dz  imaju  propisano  koliko  puta i  kada   te   pregledaju  na  UZ ako  je  trudnoca  regularna. Bar  sam  to  negde  citala

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Ultrazvuk i drugi pregledi u trudnoći
3.2.2012 23:15:57   
branki*
moguce da je tako.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu marijana22)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Ultrazvuk i drugi pregledi u trudnoći
4.2.2012 11:49:47   
Zvoncica84
Ja sam do sada bila 4 puta. I mene nekako drzi ta slika bebe sa uz, uzivam da je vidim, da je dobro da skakuce tamo unutra. A volim i da znam kako napreduje.
Mislim gde je april od decembra user posted image
Sledece nedelje idem, ako me vreme ne zezne.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Ultrazvuk i drugi pregledi u trudnoći
4.2.2012 11:50:58   
branki*
user posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Zvoncica84)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Ultrazvuk i drugi pregledi u trudnoći
11.5.2012 21:51:54   
jovicaa
da li su nekome na uzu(radila sam ekspertni, 12. sam nedelja) desilo da navedu
donji pol je nize usadjen?

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Ultrazvuk i drugi pregledi u trudnoći
1.6.2012 10:31:50   
djdb
Imam i ja pitanje, UZ sam radila u 10+4 nedelji i tada double test, i dr sam pitala kada cemo raditi prvi EUZ, ona mi je rekla do 14nedelje. Danas odem da pogleda rezultate double testa i ona mi rece da sledeci UZ za triple test uradim u 16 nedelji. Skroz je preskocila ovaj prvi EUZ, ne znam jel to ok?

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Ultrazvuk i drugi pregledi u trudnoći
1.6.2012 20:38:33   
ana77
To nije OK!!! Verovatno je sve OK sa bebom, stvarno su uglavnom male sanse da nesto ne bude OK ali ako nesto nije OK to se najbolje vidi na UZ u 12 nedelji kad se meri NT (vratni nabor) i gleda se da li se vidi nosna kost.
Ako neces da menjas dr idi privatno uradi, to rade sve privatne ordinacije.

(odgovor članu djdb)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Ultrazvuk i drugi pregledi u trudnoći
29.11.2012 12:21:48   
Ana RR
IZVORNA PORUKA: jo.anna.jo

Prelistala sam stranice, i nisam naišla na ovakvu temu, te ukoliko postoji oprostite i premestite :)

Dakle, naišla sam tek skoro na jedan dokument na stranici DZ na NBgd, i spiskom pregleda u trudnoći pa možda će nekome služiti, pogotovu što bi manje više ovo sve bilo obavezno..( i podržano od strane RZZO, čim stoji na zvaničnom sajtu itd...):

Труднице први триместар

-Први преглед (Најмање један преглед):

* Анамнеза;
* Мерење ТА и телесне масе;
* Преглед дојки и брадавица;
* Одређивање карличних мера;
* Гинеколошки преглед: бимануелни, под спекулумом, узимање вагиналног секрета;* Колпоскопски и цитолошки налаз по PA уколико нису рађени у последњих шест месеци;
* Утврђивање старости трудноће;
* Одређивање термина порођаја, инспекција доњих екстремитета;
* Палпаторни преглед штитне жлезде; *
Тестирање на HIV и Hep B;
* Одређивање RH фактора;
* Одређивање крвне групе;
* Стандардна лабораторија;
* Здравствено васпитни рад;
* У случају сумње на постојање генетских аномалија урадити тест на хромозомопатије (Нухална бразда - NT или NT + PAPP-A + beta HCG) и упутити на консултативни преглед на виши ниво гинеколошко здравствене заштите и/или специјалистима других одговарајућих медицинских дисциплина

Ултразвучни преглед (Једанпут у 7\8 недељи): Утврђивање трудноће и стања плода


Труднице - други и трећи триместар

Контролни преглед (Четири пута):
Исти садржај као код првог прегледа, уз допуну:
* слушање срчаних тонова плода,
* одређивање става и положаја плода;
* обавезан тест на хипергликемију и хипертензију;
* у случају сумње на постојање генетских аномалија трудницама којима није урађен тест на хромозомопатије, урадити трипл тест (beta HCG, AFP i E3) упућивањем на виши ниво гинеколошке здравствене заштите;
* упућивање на психофизичку припрему за порођај

Ултразвучни преглед (Три пута): Утврђивање стања плода и тока трудноће


Патронажна посета (Једанпут): Упознавање са здравственим стањем жене, здравствено-васпитни рад уз давање савета у вези негe, личнe хигијенe и правилнe исхранe



IZVORNA PORUKA: jo.anna.jo

dodatak: na privatnoj klinici Analife se obavlja besplatan 3D/4D ultrazvuk u 10. nedelji trudnoće
(potrebno telefonski zakazati faktički čim dobijete potvrdu trudnoće, jer su prebukirani)

više o tome na: http://www.analife.rs/menu/1761/novo---besplatan-pregled-u-10-nedelji-trudnoce/


IZVORNA PORUKA: jo.anna.jo

dodatak: DOUBLE TEST na Institutu za majku i dete se zakazuje isključivo od 12 do 13h, na broj telefona: 011/3108145
obavezno je imati overen i popunjen ZELENI uput, a po dolasku u IMD predati papire na šalteru, pa se popeti na sprat. ista procedura je za rezultate (jer ko se prvi na šalteru prijavi, prvi bude i prozvan).

Sve zakazane trudnice za taj dan su u najvećem broju slučajeva zakazane za 11h.

Rezultati su nakon 2, 3 dana, svi u 12h.


IZVORNA PORUKA: jo.anna.jo

Ako neko ima informaciju gde i kako se zakazuje test na hiperglikemiju i hitertenziju (to sam videla da je obavezan pregled) i isto gde se "vrši", zakazuje i sl. fetalna ehokardiografija, od koga se uzima uput, ginekologa ili opšte prakse, bilo bi sjajno da podeli tu informaciju... :)


Po mogućstvu sa NBGD strane, ukoliko neko zna...



_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu ana77)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Ultrazvuk i drugi pregledi u trudnoći
8.2.2013 14:58:34   
pahulja76
ovde odavno niko nije pisao user posted image
bila sam na uz-u, danas smo 7+2 a po uz-u 7+3, srce +, z. kesica je 4mm, uz duzina grlica je 35mm, nema tunelizacije, pored polipa koji je juce videla prilikom pregleda, na uz-u je videla i hematom 10x5,2. i dalje utrogestan, progesteron a ako se pojavi krvarenje opet antibiotik. strogo mirovanje i bez odnosa.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Ultrazvuk i drugi pregledi u trudnoći
8.2.2013 15:05:26   
minna
pahuljouser posted image user posted image
nisam znala da siuser posted image bas lepo! miruj i bice sve ok i ljubi detenceuser posted image

(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Ultrazvuk i drugi pregledi u trudnoći
8.2.2013 15:07:52   
pahulja76
zdravo mince user posted image

jos smo na pocetku user posted image i od starta neke mukice user posted image

(odgovor članu minna)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Ultrazvuk i drugi pregledi u trudnoći
8.2.2013 17:44:36   
17 joka
Pahuljice,  mazi  tibu,  miruj  i  nadaj  se  da  ce  sve    biti  kako  treba
tvoja  mrvica  je  borac user posted image user posted image

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Ultrazvuk i drugi pregledi u trudnoći
19.2.2013 19:38:20   
jelenazvezda
ja sam danas saznala da sam u drugom stanju,beta mi je 10099 pa me zanima koliko sam ja to trudna i kad da odem kod ginekologa :) hvala

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Ultrazvuk i drugi pregledi u trudnoći
19.2.2013 19:40:20   
Verolina
Idi za nedelju dana i sa dobrim UZ moci ces i srculence da cujes.user posted image

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu jelenazvezda)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Ultrazvuk i drugi pregledi u trudnoći
10.4.2013 18:55:48   
pahulja76
uz danas 16+0 ned.

BPD 32mm sto odgovara 15,6 ned.
AC 16mm sto odgovara 16 ned.
FL 20mm sto odgovara 17,3 ned.

srce +
zeludac +
besika +
oba oka vidljiva
ruke, noge b.o.

TCD 18 sto odgovara 16,1 ned.

pol izgleda da je decak

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Ultrazvuk i drugi pregledi u trudnoći
10.4.2013 18:59:59   
New Mom
user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Ultrazvuk i drugi pregledi u trudnoći
19.4.2013 18:46:09   
NadaR
IZVORNA PORUKA: mmaddonna

Molim da neko ko se razume u UZ snimke pogleda ovaj

user posted image

u pitanju je trudnoća 4+2, potvrđena i kućnim i laboratorijskim testom.
doktroka mi je rekla da je ovo veliko levo cista žutog tela, skroz gore desno, najmanja crna tačka je gestacijski mešak, ali mene sad interesuje šta su ove dve crne 'mrlje' ispod meška?
hvala!



_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Ultrazvuk i drugi pregledi u trudnoći
19.4.2013 19:52:33   
doktorkakristal
ako doktorka nista nije rekla onda nije ni znacajno,ne brini i sacekaj sledeci uz

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Ultrazvuk i drugi pregledi u trudnoći
22.5.2013 15:45:47   
Olga75
IZVORNA PORUKA: drudi

Dakle, ovo pisem jer sam jutros dozivela jedno totalno prijatno iznenadjenje. O cemu se radi? Trenutno sam pri sredini sedmog meseca i posto se blizi porodjaj vreme je da se odlucim za lekara za porodjaj. Po preporukama mojih prijatelja odlucimo da odemo do jednog dr iz Visegradske inicijali N.S (ne znam dal smem da pisme puno ime),za koga smo sa vise strana, ukljucujuci i net culi sve najbolje, a kako bi covek video stanje i da ga pitam da mi vodi trudnocu do kraja i porodi me. Do sada sam vodila trudnou u jednoj fensi klinici, cisto jer mi je blizu i jer je dr fina zena. Medjutim, nakon jutrosnjeg pregleda u soku sam. Dakle, covek je gleado bebu gotovo sat vremena, organ po organ vrlo brzo i dettaljno, celo vreme objasnjavajuci mi sta je sta i zasto je vazno da je nesto sto mi pokazuje tako kako je. I izvestaj je takav tako da se opisuju karakterisike svakog organa. Sta taj covek vidi na tim slikama ja sam naprosto ODUSEVLJENA. Moji dosadasnji ultrazvukovi su trjali najduze 15 min, sa standardnim merenjima organa i dr. ali ovo sto sam danas videla je neverovatno. Na primer, covek pronadje zenicu oka bebe i ustanovi njenu bistrinu sto je pokazatelj da li je bebu napadao neki virus, ne daj Boze. Pri tome je toliko normalan, prijatan, neposredan..Sta da kazem kad je moj muz na kraju zaplakao kakav je doktor i kakvo olaksanje kad sva ta cuda cujes. Ne samo da smo u soku zbog pregleda vec smo i srecni sto cu biti, ako Bog da, kod takvog civeka prilikom porodjaja. Fensi klinike garantuju odredjeni pristojan nivo kvaliteta ali je mana serisjki rad jer je vecita guzva. I pri tome je meni ovaj dr toliko prijatno iznenadjenja sa tolikom ogromnim znanjem da je to nenormalno. Jos mi kaze da ne moramo da se vidimo do 3 nedelje do porodjaja jer je sve video morfoloski i sad se beba samo ppopunjava, naravno izuzev da osetim neke tegobe. A toliko normalan covek, prijatan, neposredan, neisfoliran. Eto morala sam ovo da podelim sa vama, pa ako nekom znaci...


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Ultrazvuk i drugi pregledi u trudnoći
28.5.2013 13:06:34   
doktorkakristal
Jako je bitno da je lekar pristupacan i da objasnjava sve sto vidi,tada se roditelji osecaju mnogo mirnije

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Ultrazvuk i drugi pregledi u trudnoći
26.6.2013 11:40:13   
bebesita
E,drage moje,ja moram malo da Vam se zalim.user posted image Iz Smedereva sam i kod nas se double test radi privatno jer nisu u mogucnosti bla,bla,bla...3 000,00,odradila ja,kaze 1:577,ali fb-hCG 145ng/ml 4.46 Corr. MoM. Doktorica koja mi vodi trudnocu konstatuje da to nije u redu i posalje me u GAK Narodni front. Tamo mi odrade UZ u genetskom savetovalistu i posalju na triple. Sa rezultatima triple-a sam otisla opet u genetsko gde su konstatovali da je 1:321, a sad je beta 1.64 i nisu bile odusevljene again. UZ sa genetskim sonogramom (verovatno ekspertski,ne razumem se) mi je zakazan za sutra,znaci za 27.06.2013.Ja sam sad u 18-oj nedelji,iz genetskog su mi preporucili izmedju 22 i 24.-te nedelje taj uz,mada mi je sestra zakazala za sutra,tamo na 4.-om spratu GAK-a. Sve sto me interesuje je da li ima (a,naravno ima user posted image ) slicnih iskustava. Same znate da je svaka rec dobrodosla. Hvala. user posted image

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Ultrazvuk i drugi pregledi u trudnoći
27.6.2013 18:52:36   
jelenazvezda
da li mislite da je stetno da sutra idem na uz a u ponedeljak opet :(

(odgovor članu bebesita)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here