RE: Ultrazvuk i drugi pregledi u trudnoći (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porođaj



Poruka


viking -> RE: Ultrazvuk i drugi pregledi u trudnoći (27.6.2013 18:59:27)

Mislim da nije, a što bi išla i sutra i u ponedeljak?




Verolina -> RE: Ultrazvuk i drugi pregledi u trudnoći (27.6.2013 19:04:46)

Viking, jesi bila na UZ? Je l' jedna ili dve bebe? Gledam ti u ticker i nista ne vidim. Ovaj nije trudnicki[sm=smiley1.gif]




viking -> RE: Ultrazvuk i drugi pregledi u trudnoći (27.6.2013 19:08:15)

Nisam, tek u sredu idem, ne menjam ticker dok ne budem 100% sigurna :)




Verolina -> RE: Ultrazvuk i drugi pregledi u trudnoći (27.6.2013 19:09:25)

Ha ha...ma bice sve ok. Ti si imala poprilicnu betu, bice da su tu neki bata i seka[sm=smiley27.gif]




Olga75 -> RE: Ultrazvuk i drugi pregledi u trudnoći (27.6.2013 19:14:59)

Vik , ja sam sigurna a ti sutra menjaj tiker [sm=smiley36.gif]
i da neko je pitao da li je UZ stetan i tako , ja samo kazem nikakvi pregledi nisu obavezni , od volje , kad sam se porodila ( pre vremena i frka i svasta a isla kod dr svake dve nedelje ) samnon u sobi je bila zena koja je rodila deveto i jednom je bila na pregledu
tako da eto , pregledi ko sokcu post , kako ko hoce jer je zdravstvo postalo prodaja i blablabla i tako




doktorkakristal -> RE: Ultrazvuk i drugi pregledi u trudnoći (28.6.2013 19:18:08)

U Australiji praktikuju samo dva uz tokom trudnoce,u Norveskoj isto tako imam prijatelje tamo rade u zdravstvu,kod nas se preteruje sa tim.




jelenazvezda -> RE: Ultrazvuk i drugi pregledi u trudnoći (28.6.2013 20:13:00)

ajao ja sam imala do sad bar 7




doktorkakristal -> RE: Ultrazvuk i drugi pregledi u trudnoći (28.6.2013 21:01:16)

idem i ja svaki mesec,sta ces kada je tako kod nas,ali nije da ne smeta,to su talasi male frekvence koji se odbijaju od tkivo bebe i vracaju se ka prijemniku i tako nastaje slika,sto manje uz to bolje




jelenazvezda -> RE: Ultrazvuk i drugi pregledi u trudnoći (28.6.2013 22:17:41)

to si upravu,al sta cu kad dr tako kaze,ja da se pitam ne bi isla vise od 3-4 puta ukupno




doktorkakristal -> RE: Ultrazvuk i drugi pregledi u trudnoći (28.6.2013 22:23:36)

pa i ja tako glupo mi,mada sam ja sama napravila pauzu skoro dva meseca,nisam zvala da zakazem i kulirala




jelenazvezda -> RE: Ultrazvuk i drugi pregledi u trudnoći (28.6.2013 22:26:05)

jel ti ovo prva trudnoca,meni jeste,pa me nekako sve strah :) muz me zeza da ce mi kupiti uz aparat da ja za svaki slucaj svaki dan vidim sta radi beba :)




doktorkakristal -> RE: Ultrazvuk i drugi pregledi u trudnoći (29.6.2013 9:29:36)

Jeste i meni,znas sta ja necu bitit mirna dok devojcica ne dodje na svet




jelenazvezda -> RE: Ultrazvuk i drugi pregledi u trudnoći (29.6.2013 12:57:38)

ni ja :) i jedva cekam svaki naredni uz :)




dijana1* -> RE: Ultrazvuk i drugi pregledi u trudnoći (11.7.2013 23:58:10)

Danas sam bila na UZ, 17-ta nedelja. Bebica je dobro, zivahna ali postoji jedan problem, napreduje nedelju dana i sada ima 220 g. Posto sam u prvoj trudnoci imala prevremeni u 32-oj nedelji ovo mi se nikako ne svidja.
Kod mene je definitivno ishrana problem[sm=smiley13.gif]
Do sledece kontrole treba pat puta da kontrolisem glikemiju. Treba da zapisem sta sam jela i dva sata posle jela da prekontrolisem secer ( krv vadim iz prsta). I sledeca kontrola mi je 22-23 nedelja pa cemo videti kako beba napreduje i sta dalje. Ovo me je bas smorilo[sm=smiley13.gif]




doktorkakristal -> RE: Ultrazvuk i drugi pregledi u trudnoći (12.7.2013 10:37:24)

DIJANCE jel msilis na nedelju unapred tj da je krupnija?




cvećka -> RE: Ultrazvuk i drugi pregledi u trudnoći (12.7.2013 11:39:54)

Nisam znala da to moze da bude toliki problem... a tek sto si zgoljava i sto ti se stomace skoro ne vidi, kakva ironija [sm=zmeden.gif]




dijana1* -> RE: Ultrazvuk i drugi pregledi u trudnoći (12.7.2013 11:58:10)

Da Doco, odgovara bebi za 18-tu nedelju tj . krupnija je.
Cvecka nisam ja bas tako zgoljava [sm=smiley36.gif] imam 64 kg. Ali ocigledno da sam sklona seceru. Dok vodim racuna sve je ok ali cim brljavim po eurokremu i belom hlebu nastaje problem.




doktorkakristal -> RE: Ultrazvuk i drugi pregledi u trudnoći (12.7.2013 13:31:57)

DIJANECE kao sto si sama rekla vec znas sta i kako,ipak povedi racuna zbog bebe ,sad koliko mozes ,probaj hleb beli da ne jedes i testa,ubaci heljdu i projino brasno




cvećka -> RE: Ultrazvuk i drugi pregledi u trudnoći (16.7.2013 12:07:23)

IZVORNA PORUKA: dijana1 RR

Dok vodim racuna sve je ok ali cim brljavim po eurokremu i belom hlebu nastaje problem.


Ovo kao da si mene opisala [sm=smiley36.gif] ja beli zaobilazim u sirokom luku vec godinama, mada se omakne ponekad, jbg...




doktorkakristal -> RE: Ultrazvuk i drugi pregledi u trudnoći (16.7.2013 12:38:13)

Pa desava se [sm=smiley36.gif] ja testa obozavam,tesko se toga odricem,sreca te nisam sklona gojaznosti




Sesilija 83 -> RE: Ultrazvuk i drugi pregledi u trudnoći (16.7.2013 13:08:23)

evo i mene juce bila na UZ 16 nedelja,beba 0,150gr, odgovara trudnoci i po ciklusu takodje, ja zadovoljna vrlo,a sto se ishrane tice hmm..
ne pitajte nista krvna slika mi je odlicna ali neznam od cega,ja se skroz nezdravo hranim, doduse slatkise i voce ne jedem uopste jer odmah povratim, mlecne proizvode takodje jer imam gorusicu, a pijem samo koka-kolu, i sve sam to juce rekla mojoj DR, a ona mi rece, pij sta ti trenutno odgovara da nebi iritirala zeludac stalnim povracanjem,
a od 18-19 nedelje to bi trebalo da se smiri i posle predji na zdraviju ishranu...




dijana1* -> RE: Ultrazvuk i drugi pregledi u trudnoći (17.7.2013 6:13:48)

Cvecka katastrofa kako se za cas ugojim cim jedem ta sra....a[sm=smiley36.gif]
Sesilija [sm=bravo.gif] za bebirona[sm=smiley1.gif]




cvećka -> RE: Ultrazvuk i drugi pregledi u trudnoći (17.7.2013 12:13:57)

Jao Doco, sta bih ja dala za tvoj metabolizam... Ja isto Dijana [sm=smiley13.gif] A te prokletinje iz pekare, kako samo legnu na dusu, strasno... sto nisam kao muskarci, njima je to zivo s**nje, oni bi samo nesto sto mrda jeli...

Ja i dalje mastam o jednom kucnom ultrazvuku, ah... [sm=smiley1.gif]




doktorkakristal -> RE: Ultrazvuk i drugi pregledi u trudnoći (17.7.2013 12:26:34)

Ja sam zakazala sledeci cetvrtak,posto idem jednom mesecno,taman da vidim princezu




viking -> RE: Ultrazvuk i drugi pregledi u trudnoći (26.7.2013 22:19:11)

Od koje nedelje se prelazi na UZ preko stomaka? Da li postoji neka granica ili to doktori otprilike procene?




Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>