|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnoća i trombofilija
28.5.2015 7:08:49   
Maraj

IZVORNA PORUKA: sagitarius

Lisa,otkud to da si uopste radila trombofilije,a vec si bila trudna?


Cini mi se da je lisa imala da l dva spontana

(odgovor članu sagitarius)
Direktna veza do poruke: 226
   RE: Trudnoća i trombofilija
28.5.2015 11:55:36   
Lisa Simpson
Maraj čini ti se samo, bila su tri spontana user posted image a Miljić me primio i oduvao, on neće da ti da fragmin ako te malo ne oljušti privatno, pitao me "ko vas je kod mene poslao?". Prebacio me je kod koleginice sa kojom se dogovorio da mi preporuči folnu. I nisu hteli da mi uključe heparine.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 227
   RE: Trudnoća i trombofilija
28.5.2015 13:49:06   
wivern
Liso ja sam imala dva spontana, a dr ko dr...tako je oduvao i placljivu cini mi se.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Lisa Simpson)
Direktna veza do poruke: 228
   RE: Trudnoća i trombofilija
28.5.2015 14:31:08   
Maraj
Ijao lisa...pa bas bezveze....ja nisam imala takav susret sa njim...doduse ja nikad nisam ostajala trudna pa mi je on bio pred pripremu za vto.... sta ces sad?

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 229
   RE: Trudnoća i trombofilija
28.5.2015 20:18:52   
Lisa Simpson
Mantali me mantali, slali me kod nazad kod mog ginekologa da ona odluči, i rekli mi da za to ne treba da se daje niskomolekularni heparin, da to nije stav kuće 2 sata sam sedela kod njih, oni me ubeđivali da to nije razlog. Na kraju kad je moj ginekolog presekao i dao mi fragmin vratila sam se u KCS. Doktorka počela kako ona smatra da ne treba, i kako mi je sve dobro "osim što mi je fibrinogen povišen" ja im rekla da sam dobila nalog za injekcije od mog lekara i da ako smatra da ne treba da mi to napiše u izveštaju pa se možda i moj lekar predomisli. Na to ti će doktorka meni "E pa ne možete vi meni da kažete šta da napišem" konsultovala se sa Miljićem skapirali da su zajebali verovatno kad su videli taj fibrinogen, i napisala mi fraxiparin, ali tek nakon što sam su mi u kritićnoj trudnoći podigla pritisak na 200 i držali me tako celo prepodne. Za......li me da se šetam sa jednog kraja grada na drugi i nazad a da ne pričam što su me dan pre toga vratili jer je Miljić otišao kući sat vremena pre kraja radnog vremena.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 230
   RE: Trudnoća i trombofilija
28.5.2015 20:38:50   
Maraj
Joj lisa uzas....
bas sam htela da ti kazem da odes privatno kod dr Jelene sto je Dunja pisala o njoj
pa sta je sad ispalo, koristis fraxiparin od danas jer da? Od koliko?

(odgovor članu Lisa Simpson)
Direktna veza do poruke: 231
   RE: Trudnoća i trombofilija
28.5.2015 20:48:12   
sagitarius
Lisa,zaista jezivo iskustvo.Ali bitno da si dobila terapiju.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 232
   RE: Trudnoća i trombofilija
28.5.2015 20:51:25   
Lisa Simpson
Moja dr mi je već dala jedan Fragmin rekla je da ne oklevamo više dok se svi smisle, biće kasno i ovako je pod pitanjem. Tako da sam prvi Fragmin primila sutra u Front.

Uzas ceo dan sam se tresla jer mi štoperica kuca a oni me vozaju.



< Poruku je uredio Lisa Simpson -- 28.5.2015 20:55:36 >

(odgovor članu sagitarius)
Direktna veza do poruke: 233
   RE: Trudnoća i trombofilija
28.5.2015 20:55:34   
Maraj
Od koliko uzimas fragmin. Ja sam na pocetku 2× dnevno po 2500 a sad 1× po 5000.

(odgovor članu Lisa Simpson)
Direktna veza do poruke: 234
   RE: Trudnoća i trombofilija
28.5.2015 20:57:26   
Lisa Simpson
samo jednom 2500 jer mi je doktorka to odredila sama i rekla da će mi dati najmanju dozu za početak i pratićemo.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 235
   RE: Trudnoća i trombofilija
13.6.2015 22:43:48   
zece
Imeni su dali aspirin 100 mg i folna kis od 5 mg za mthfr heterozigot

(odgovor članu Lisa Simpson)
Direktna veza do poruke: 236
   RE: Trudnoća i trombofilija
18.6.2015 13:36:41   
Lisa Simpson
Maraj da li ti u KCS radiš d-dimer i KKS, meni u Frontu nisu hteli da rade, rekli mi da odradim privatno. Oni rade samo krvnu sliku i biohemiju ali ova doktorka sad nije htela da mi uradi ni to.

A ja bih što više da uradim državni jer nisam baš u situaciji da se razmećem, ako ne moram, ako moram šta ću.

< Poruku je uredio Lisa Simpson -- 18.6.2015 13:37:46 >

(odgovor članu zece)
Direktna veza do poruke: 237
   RE: Trudnoća i trombofilija
19.6.2015 9:09:05   
Maraj
Lisa ja sve privatno radim.... d dimer je oko 1000 dinara. To radim na nekih 6-8 nedelja pre nego odem kod hematologa. A i ostale nalaze uključujući kks radim privatno...mislim da je kks oko 400 din. Navodno gde si pocela da radis tu treba stalno zbog parametara. Jer kao mogu se razlikovati od laboratorije do laboratorije....

lisa mumislim da mozes da trazis uput od svog ginekologa da ti da za ustanovu koja radi d dimer. Nisam sigurna al mislim da je to vma. Proveri tj pitaj ginekologa u Domu zdravlja. I da je to vma meni se ne isplati....dakeko mi je....ja sam na N.Beogradu. a to treba da radis jednom u mesec i lo dana. Ne bi se sad autobusom mlatila do vma sa stomakom.... al ti ako ti je blize sto da ne

< Poruku je uredio Maraj -- 19.6.2015 9:13:21 >

(odgovor članu Lisa Simpson)
Direktna veza do poruke: 238
   RE: Trudnoća i trombofilija
20.6.2015 10:19:03   
Lisa Simpson
Meni su već uradili d-dimer jednom u KCS. Ali očito da neće da troše svoje reagense.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 239
   RE: Trudnoća i trombofilija
20.6.2015 10:26:55   
Maraj
Lisa ako ti dr iz Doma zdravlja da uput moraju da ti urade....jesi ti isla tamo sa uputom kad su te odbili?

(odgovor članu Lisa Simpson)
Direktna veza do poruke: 240
   RE: Trudnoća i trombofilija
21.6.2015 10:21:21   
Lisa Simpson
Misliš uput za hematologa ili za vađenje d-dimera. Ja sam u KCS kod hematologa išla sa uputom zq hematologa. A u front sam trebala da legnem ali mi dr samo uradila UZ i nije htela da mi radi laboratoriju iako sam imala zakazanu hospitalizaciju od strane druge doktorke iz fronta.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 241
   RE: Trudnoća i trombofilija
21.6.2015 12:39:33   
Maraj
Ne ne. Trazi od tvoje dr iz Doma zdravlja uput za krvnu sliku i d dimer. Ovi u Frontu ti nisu radili jer nisi imala uput a i ne daje se uput za Front da radis d dimer.

(odgovor članu Lisa Simpson)
Direktna veza do poruke: 242
   RE: Trudnoća i trombofilija
21.6.2015 13:24:41   
Lisa Simpson
A ha. Pa probaću, ali sam nešto ubeđena da od toga nema ništa na kraju ću verovatno sve morati da platim i to mi je to., jel ti nisi htela državno ili nisi mogla?

Ma ovi iz Fronta su mi kad sam dala uput za hospitalizaciju, napisali inerni uput za laboratoriju, i videla sam parametre koje su mi zaokružili međutim ova daktorka me pogledala na UZ i sklonila mi taj nalog za lab.

< Poruku je uredio Lisa Simpson -- 21.6.2015 13:27:48 >

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 243
   RE: Trudnoća i trombofilija
21.6.2015 13:33:44   
Maraj
Nisam ja ni pokusavala drzavno.... idem jos pre vto u jednu te istu laboratoriju i nje se drzim jer kazu da ne treba menjati laboratoriju zbog parametara. A i a svasta kontrolisem.....mozda bi trebalo na 2-3 razlicita mesta da idem a ne cima mi se pa se zato drzim ove privatne laboratorije i tu sve odradim...

(odgovor članu Lisa Simpson)
Direktna veza do poruke: 244
   RE: Trudnoća i trombofilija
7.7.2015 13:44:03   
Lisa Simpson
Ja isto primam fragmin i radim d-dimer i ovako sam iskopala ta ref vrednost ti je za netrudne odrasle ljude.



Za prvi trimestar je 50-950
za drugi 320- 1290
za treći 130-1700

jedinice su mikrogrami/L (nemam znak za mikro ovde)
ili ng/mL, to je isto.

Ti si valjda drugi trmestar, ili već treći, nikad to ne znam, sa tim datumima.

Baš ako te ne mrzi mapiši mi kakve su ti bile vrednosti kad su ti digli dozu, ja sam za sad suoer 150 bio zadnji put, ali sam se zeznula jer nisam uradila i fibrinogen jer mi je on bio povišen, pa ću sledeći put i to.

reci mi jel pratiš i Hgb meni je baš dosta pao pa se trpujem da mi je to od fragmina.

< Poruku je uredio Lisa Simpson -- 7.7.2015 13:48:21 >

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 245
   RE: Trudnoća i trombofilija
7.7.2015 16:10:47   
Maraj
Lisa ja od samog starta primam dozu od 5000 fragmina. S tim sto sam na pocetku primala 2× dnevno od 2500 a od neke 20.nedelje 1×dnevno od 5000.
Sto se tice D dimera njega proveravam od neke 15.nedelje kada mi je bio 137,7
Zatim u 20 nedelji kada je bio 183,6.
E danas sam radila u drugoj laboratoriji. U 27.nedelji je 340. Idem kod hematologa za 3 nedelje pa cu tad raditi u laboratoriji u kojoj sam prva dva puta. Da as bisam mogla tamo.
Sto se tice hgb prvi put mi je bio 129g/l a drugi put 130. Taj fibrinogen nisam nikad radila. Hematolog mi trazi komplet krvnu sliku d dimer i urin.

(odgovor članu Lisa Simpson)
Direktna veza do poruke: 246
   RE: Trudnoća i trombofilija
7.7.2015 16:11:55   
Maraj
E da ja bi trebalo ove nedelje da sam usla u 7.mesec tj treci trimestar

inace hgb ti je opao zbog trudnoce ne fragmina. Beba crpi sve za sebe. Hteo je dr hematolog da mi da folnu da pijem al kako pijem elevit on ima dovoljno folne u sebi.

< Poruku je uredio Maraj -- 7.7.2015 16:13:38 >

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 247
   RE: Trudnoća i trombofilija
7.7.2015 16:18:59   
Maraj
Jao sad glrdam drugacije su jedinice u ove dve laboratorije.
U prvoj izrazavaju u ng/ml
A u drugoj u ug/l
tako da je meni u prvoj laboratoriji vrednost d dimer-a zadnji put bila 183,6 ng/ml
a danas u drugoj laboratoriji 340 ug/l
eto zasto ne treba menjati laboratoriju....

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 248
   RE: Trudnoća i trombofilija
7.7.2015 19:49:41   
Lisa Simpson
Maraj to se lako preračuna ja ću ti preračunati. Nije problem sad sam na slavi pa ću posle.

Ali inače ne treba menjati lab jer koriste različite metodologije analize. Pa se rezultati mogu razlikovati, ali ne smeju sa razlikovati značajno.

< Poruku je uredio Lisa Simpson -- 7.7.2015 20:03:06 >

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 249
   RE: Trudnoća i trombofilija
7.7.2015 20:03:04   
Maraj
Hvala Lisa user posted image ja ne znam kako se to radi

(odgovor članu Lisa Simpson)
Direktna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here