|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnoća i trombofilija
29.10.2015 8:30:36   
Ivanka 75
Lisa, a st iti ne daju inekcije?
Moja sestra uzima svake 2 nedelje, odnese nalog za inekcije i oni joj daju.
Ima i onu potvrdu da može sama sebi da daje - ruka. noga, ruka, noga.

Ajde pitaću je sta ono beše maže na mesto uboda da se ne stvrdne.

(odgovor članu Lisa Simpson)
Direktna veza do poruke: 276
   RE: Trudnoća i trombofilija
29.10.2015 8:33:05   
Lisa Simpson
U kom dz joj to daju vidim da Bgd ne daju. Meni u Paliluli neće. Kaže moraju negde da preseku pa moraju baš na meni.

Pa sad ako mi pošalju karton " službenim putem" obrala sam bostan. Kad sam prvi put ostala trudna prebacila sam sa sa NBGD gde sam živela kao devojka u Palilulu gde sam se udala taj karton putuje evo četvrta godina. A onaj iz studentske poliklinike kad sam završila fax na NBGD isto nikad stigao nije. Juče sam se sita isplakala, što ću morati u devetom u januaru mesecu da šipčim prevozom svaki dan na injekciju. A kad se porodim kupovaću iz dzepa nema šanse da ostavim bebu od 5 dana i idem sa CR preko pola grada i nazad.

< Poruku je uredio Lisa Simpson -- 29.10.2015 8:42:59 >

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 277
   RE: Trudnoća i trombofilija
29.10.2015 10:48:54   
bockalica
Baš bezveze što vas tako maltretiraju, stvarno nema smisla prema trudnicama!user posted image Ja sam prvo dobijala terapiju za 2 nedelje (kad sam primala Fraxiparin), a sad, bogami, dobijam terapiju za mesec dana od kako sam na Clexanu, jer se za taj lek sve obavlja sve kod hematologa ovde kod nas (kontrolni d-dimer i nova terapija za mesec dana), tako da što se toga tiče ne mogu da se žalim. user posted image

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 278
   RE: Trudnoća i trombofilija
29.10.2015 12:15:16   
Maraj
Lisa i na Novom bg-u je i dalje situacija kao na Paliluli. Ali sluzba kucnog lecenja u dogovoru s tobom ti ostavi injekcije. Nar je meni...za par dana al naravno da "niko ne zna" od zaposlenih u Domu zdravlja

(odgovor članu bockalica)
Direktna veza do poruke: 279
   RE: Trudnoća i trombofilija
12.11.2015 14:24:10   
saki8
Cao devojke. Nova sam ovde i vidim da nije bas dugo pisano o ovoj temi. Pre mesec ipo dana sam imala spontani u 21 nedelji trudnoce. Ispostavilo se da imam urodjenu trombofiliju, jer mi je F V laiden homozigot. Zanima me je l' je neko imao iskustva sa mutacijom ovog gena i ako mi moze nesto blize reci o tome. Inace, prva mi je trudnoca bila. Cula sam da je mutacija ovog gena najgori oblik. Hvala unapred na odgovorima, svaki savet mi je dobrodosao jer sam nova u tome. user posted image

(odgovor članu Buba76)
Direktna veza do poruke: 280
   RE: Trudnoća i trombofilija
12.11.2015 16:00:16   
bockalica
Draga Saki8, žao mi je što si morala da prođeš kroz to i to u poodmakloj trudnoći. Ja sam prošla kroz to čak 3 puta, ali u manjim trudnoćama. Ali glavu gore i u nove radne pobede, bitno je da si otkrila problem i idemo sada dalje! user posted image Ja ti imam urođenu trombofiliju na 3 od pet gena (Laiden, Pai i MTHFR) i sad sam u drugom stanju 4. put. Trenutno sam u 22. nedelji i sve ide kako treba uz odgovarajuću terapiju i redovne kontrole. Držim palčeve da sledeći put bude kako treba i pitaj šta god te zanima. user posted image

(odgovor članu saki8)
Direktna veza do poruke: 281
   RE: Trudnoća i trombofilija
12.11.2015 22:09:06   
saki8
Hvala puno Bockalice. Drago mi je zbog tebe. user posted image Ja sam se nekako uplasila od svega. Prvi put sam to dozivela. Pogotovo sto niko nece lepo da objasni sta je to i kakve sve posledice slede od toga. Ali po pricama, cujem da je svima uz odredjenu terapiju proteklo sve kako treba. user posted image Reci mi, je l' nisi imala nikakvu terapiju pre trudnoce? Neku pripremu lekovima? Meni je hematolog rekao da se javim kada budem sledeci put ostala truudna radi utvrdjivanja terapije. Ali znam i dosta trudnica koje imaju terapiju i pre trudnoce. Ja za sada pijem samo neke vitamine, cisto zbog organizma. Inace, salju me i na Dopler vena, cisto radi kontrole. Pa sam se i malo toga uplasila. Mada, uradicu sve sto treba samo da ponovo ostanem trudna i rodim zivu i zdravu bebu! Pozdrav i hvala na savetima! user posted image

(odgovor članu bockalica)
Direktna veza do poruke: 282
   RE: Trudnoća i trombofilija
12.11.2015 22:56:42   
bockalica
Pila sam kardiopirin, to ti je onaj najmanji aspirin. A inekcije sam počela da primam od kraja 4. nedelje trudnoće. Ja sam svašta pila, ali to nije vezano za trombofiliju, jer imam mali problem i sa štitnom i intolerancijom na šećere.

(odgovor članu saki8)
Direktna veza do poruke: 283
   RE: Trudnoća i trombofilija
12.11.2015 23:07:52   
Ivanka 75

IZVORNA PORUKA: saki8

Cao devojke. Nova sam ovde i vidim da nije bas dugo pisano o ovoj temi. Pre mesec ipo dana sam imala spontani u 21 nedelji trudnoce. Ispostavilo se da imam urodjenu trombofiliju, jer mi je F V laiden homozigot. Zanima me je l' je neko imao iskustva sa mutacijom ovog gena i ako mi moze nesto blize reci o tome. Inace, prva mi je trudnoca bila. Cula sam da je mutacija ovog gena najgori oblik. Hvala unapred na odgovorima, svaki savet mi je dobrodosao jer sam nova u tome. user posted image


Moja sestra ima urođenu trombofiliju. Prvu trudnoću je iznela bez problema, posle imala 2 spontana pa radila analize i otkrili joj trombofiliju.
Prošle godine rodila ćerku, primala inekcije fraxiparina, porodila se na carski, sad opet trudna, opet inekcije, super se oseća. Ona uskoro puni 42 godine.

Saki, ima nade user posted image

(odgovor članu saki8)
Direktna veza do poruke: 284
   RE: Trudnoća i trombofilija
12.11.2015 23:34:50   
saki8
Hvala devojke puno! Bas mi znaci sto cujem vasa pozitivna iskustva. user posted image Dace Bog svima dobro, pa i meni. Za to zivimo i borimo se. user posted image Steta je samo sto se to obicno utvrdi nakon sto se desi nesto lose, trebalo bi da se to uvede u redovnu kontrolu, jer je sada sve cesce zastupljena. Ja sam bila, mozda sam i uvek u velikom soku. I dalje se oporavljam. Telo mi trpi velike promene. Dolazim u fazu da me svaki misic, svaka koska, svaki deo tela boli. Mnogo su me zaplasili tom trombofilijom, da cu imati problema sa venama, sa trombozom, i onda ja sve to povezujem sa tim.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 285
   RE: Trudnoća i trombofilija
12.11.2015 23:38:46   
Ivanka 75
Saki, mojoj sestri su rekli da ne mora kod svakoga da se aktivira trombofilija.
Najverovatnije je imala moja baka a mama ne.
Samo idi na redovne kontrole kod hematologa i biće sve u redu.

(odgovor članu saki8)
Direktna veza do poruke: 286
   RE: Trudnoća i trombofilija
18.11.2015 10:36:13   
Bebana17
Saki8, ja imam faktor V leiden (doduše heterozigot, što je malo blaža varijanta od homozigota), i pokrivena sam terapijom od samog početka ciklusa u kojem je rađen embriotransfer. Pre tog ciklusa sam pila bebi aspirin (aspirin protekt od 100 mg, a od prvog dana ciklusa sam na fragminu, koji je posle zatrudnjivanja udvostručen, tj. povećana mi je doza. Trenutno sam u 34 nedelji blizanačke trudnoće i molim se da izguramo do kraja živi i zdravi i da sve prođe uredu, uprkos glupoj trombofiliji. Žao mi je zbog tvog gubitka, daće Bog da brzo zatrudniš ponovo, pa odmah kod hematologa po terapiju!

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 287
   RE: Trudnoća i trombofilija
19.11.2015 10:58:00   
saki8
Hvala Bebana17 na podrsci. Dace Bog da prodje sve u najboljem redu. Imas jos malo. user posted image Jako sam ponosna na sve zene koje se bore kao lavice! Dace Bog da budete zivi i zdravi svi! Od srca ti to zelim. user posted image Sad me zanima je l' ti znas sta znaci taj homozigot? I kako je opsaniji? Posto nema nikog da to objani sve sta i kako treba. Mene vec 3 nedelje bole noge, ne oticu mi, ali imam bolove u razlicitim delovima nogu. Plasim se da mi ne krene taj problemm sa venama sada. NIsu mi izrazene, ali ima vidljivih ispod koze. Sledece nedelje idem na Dopler dubokih vena i bas se plasim. Jer mi je nelogicno da me toliko vremena bole noge, eto onako iz cista mira. Je l' imao neko iskustva sa tim? Puno pozdrava!

(odgovor članu Bebana17)
Direktna veza do poruke: 288
   RE: Trudnoća i trombofilija
15.12.2015 11:30:13   
Dragić
Dobih nalaz danas:
Metilentetrahidrofolat reduktaza (MTHFR; C677T) Detektovana Heterozigotna mutacija

Plazminogen Aktivator Inhibitor-1 (PAI-1) 4G/4G genotip (Homozigot)

Bila bih zahvalna svima koji bi mi mogli ovo protumačiti ili da mi se javi neko ko ima ovo isto. Baš sam zabrinuta, pogotovo što neću kod doktora još dok ne odradim nalaze štitne, a to neće biti ni za 15 dana. user posted image



_____________________________

Jutros me probudilo sunce pa odlučih da ga unesem u svoj život, da obučem najljepšu stvar iz ormara, izađem, idem ulicama i dam malo sunca svojim osmjehom svakoj osobi koju sretnem!

(odgovor članu saki8)
Direktna veza do poruke: 289
   RE: Trudnoća i trombofilija
17.12.2015 9:29:27   
Dragić
Da li je neko od djevojaka koje imaju trombofiliju imao neke simptome koji su na to ukazivali od ranije? Ja sam znala imati jake glavobolje koje su znale trajati po 2-3 dana, ali ništa drugo što bi ukazalo na problem. Tek kada sam izgubila bebu u 35. nedjelji trudnoće shvatila sam da imam problem.

_____________________________

Jutros me probudilo sunce pa odlučih da ga unesem u svoj život, da obučem najljepšu stvar iz ormara, izađem, idem ulicama i dam malo sunca svojim osmjehom svakoj osobi koju sretnem!

(odgovor članu Dragić)
Direktna veza do poruke: 290
   RE: Trudnoća i trombofilija
17.12.2015 10:08:21   
bockalica
Dragić, žao mi je što si prošla kroz tu strahotu i što si saznala tek posle toga. Ja imam isto to i jos i Leiden (verovatno si pročitala gore šta sve imam). Nisam nikakve simptome imala pre, a onda sam ostala bez 3 trudnoće. Sad sam u 4. trudnoći (27. nedelja) i sve teče po planu uz odgovarajuću terapiju, tako da ne sekiraj se, postoji rešenje, glavu gore i u nove radne pobede.user posted image Ako treba neki savet, piši. user posted image

(odgovor članu Dragić)
Direktna veza do poruke: 291
   RE: Trudnoća i trombofilija
17.12.2015 10:17:03   
Dragić
Hvala Bockalice, sigurno će mi trebati nekoliko savjeta kada krenem u nove radne pobjede. user posted image Sada još ganjam neke nalaze trebam i za štitnu da radim itd. Hvala, puno mi znači da sa nekim imam podijeliti svoju "muku" i na kraju krajeva razmijeniti savjete doktora itd. A ti si mi velika nada i od sad pratim tvoje napredovanje i to mi je utjeha da ću i ja tako. Želim svog živog i zdravog bebaća user posted image

_____________________________

Jutros me probudilo sunce pa odlučih da ga unesem u svoj život, da obučem najljepšu stvar iz ormara, izađem, idem ulicama i dam malo sunca svojim osmjehom svakoj osobi koju sretnem!

(odgovor članu bockalica)
Direktna veza do poruke: 292
   RE: Trudnoća i trombofilija
17.12.2015 12:43:46   
muzicarka
Drage zene prave ste lavice!!! Svaka vam cast! Citam ove vase postove i sama sam se uplasila...Imama dete od 3 i po godine i sada sam u 27.nedelji. Nisam znala da prva trudnoca moze da prodje u redu a tek kod druge da bude problem kod zena sa trombofilijom...

(odgovor članu Dragić)
Direktna veza do poruke: 293
   RE: Trudnoća i trombofilija
17.12.2015 13:41:15   
Dragić
Muzičarka, nije na odmet kontrolisati se, ali ne trebaš se ni plašiti ako enmaš razloga. Jedino ako imaš u porodici nekog da je imao tromb ili probleme sa venama onda obrati pažnju, a ako nemaš razloga ne opterećuj se, pogotovo u tvom stanju ne valja razmišljati o svačemu. Ja otkad znam za sebe uvijek se borim za nešto, nikad ništa nisam dobila bez muke tako da mi ni ova novonastala situacija nije nesavladiva. Samo mi je žao što je moja prva beba završila tako i nikad to neću moći preboljeti. Uvijek ću pamtiti njene prve udarce i 8 mjeseci u mom stomaku, moje prve sreće i iščekivanja. user posted image Ali, boriću se za moju drugu bebu svim silama. Trombofilijo, pobijediću i tebe! user posted image

_____________________________

Jutros me probudilo sunce pa odlučih da ga unesem u svoj život, da obučem najljepšu stvar iz ormara, izađem, idem ulicama i dam malo sunca svojim osmjehom svakoj osobi koju sretnem!

(odgovor članu muzicarka)
Direktna veza do poruke: 294
   RE: Trudnoća i trombofilija
17.12.2015 14:21:38   
muzicarka
Bravo Dragić, tako i treba! Moja mama ima prosirene vene... Koje analize bih , eventualno, mogla sad da uradim da bih bila sigurna? Ne bih da prepustim slucaju...

(odgovor članu Dragić)
Direktna veza do poruke: 295
   RE: Trudnoća i trombofilija
17.12.2015 14:50:43   
Dragić
Svakako to kaži svom ginekologu na sljedećem pregledu za porodičnu anamnezu, a ginekolog će ti već reći koje nalaze trebaš uraditi. Moj tata ima probleme sa venama i ja sam radila MTHFR, PAI i trebam još jedan faktor raditi, ali ne mogu se sjetiti, mislim da je Leiden. Uglavnom to su ti faktori velikog koagulacionog statusa, rade se analizom uzorka krvi. Moj savjet je da to svakako prekontrolišeš i po meni to bi trebalo uvesti u redovne pretrage svake trudnice. Jer poznato je da i bez ovih faktora kod trudnica se zgušnjava krv i samim tim može doći do problema, a posebno ko ima sklonosti tome.

_____________________________

Jutros me probudilo sunce pa odlučih da ga unesem u svoj život, da obučem najljepšu stvar iz ormara, izađem, idem ulicama i dam malo sunca svojim osmjehom svakoj osobi koju sretnem!

(odgovor članu muzicarka)
Direktna veza do poruke: 296
   RE: Trudnoća i trombofilija
17.12.2015 15:31:44   
muzicarka
Da li se to radi bez zakazivanja, udrzavnoj laboratoriji?

(odgovor članu Dragić)
Direktna veza do poruke: 297
   RE: Trudnoća i trombofilija
17.12.2015 15:32:11   
muzicarka
Ima li u svakom gradu?

(odgovor članu muzicarka)
Direktna veza do poruke: 298
   RE: Trudnoća i trombofilija
17.12.2015 15:33:33   
muzicarka
I ja mislim da to treba svaka trudnica da radi.... Idem u ponedeljak u Dom zdravlja, kod doktorke pa cu je sigurno pitati...

(odgovor članu muzicarka)
Direktna veza do poruke: 299
   RE: Trudnoća i trombofilija
17.12.2015 15:49:37   
Dragić
Odakle su muzicarka? Mi u Banja Luci to možemo samo raditi privatno u Konzilijumu jer u Kliničkom centru ne rade te analize. Ja sad pokušavam to refundirati preko Fonda, ne znam da li ću uspjeti, a koštalo me 150 KM dva faktora MTHFR i PAI.

_____________________________

Jutros me probudilo sunce pa odlučih da ga unesem u svoj život, da obučem najljepšu stvar iz ormara, izađem, idem ulicama i dam malo sunca svojim osmjehom svakoj osobi koju sretnem!

(odgovor članu muzicarka)
Direktna veza do poruke: 300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







VIDEO: Beba spava u vodenjaku, doktori je ...
Neverovatan video bebe rođene u plodovoj vrećici, dok je lekari bude pre dolaska na svet.
D.L.: Moja porođajna priča
Doktor me prima na patologiju i kaze da ne mrdam, jer beba je po svim parametrima sitna i porođaj se može završiti elekt...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here