|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnoća i trombofilija
8.4.2016 8:48:46   
maja_ilic84
Verujem, ali izdrzi jos malo. To sto cekas, kada dodje, ucinice te najbogatijom osobom na svetu 😉 a na takvo bogatstvo vredi cekati, zar ne? 😉

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 351
   RE: Trudnoća i trombofilija
11.4.2016 23:33:51   
Ljubisko
Caos, nova sam ovde pa htedoh da napisem svoj problem da vidim da li mozda neko zna sta raditi u mom slucaju :). Imala sam dva pobacaja za godinu dana (oba u 6.nedelji, nema otkucaja srca), phd nalaz uredan, radila sam torch, oboje analize na bakterije i kariotip, imunoloske analize i trombofiliju. Jedino sto je pokazalo to je da imam mthfr homozigot i pai1 heterozigot. Znate li kakva je procedura za pripremu za trudnocu sledecu s'obzirom da sam alergicna na aspirin i salicilate...tek treba da idem kod hematologa.

(odgovor članu maja_ilic84)
Direktna veza do poruke: 352
   RE: Trudnoća i trombofilija
12.4.2016 0:29:52   
maja_ilic84
Najbolje ti je da odes pravo kod hematologa, on ce ti najbolje reci sta dalje 😉 postoji sigurno i jos nesto osim toga na sta si alergicna 😊 svakako, cim bi ostala trudna morala bi uzimati terapiju, pretpostavljam.

(odgovor članu Ljubisko)
Direktna veza do poruke: 353
   RE: Trudnoća i trombofilija
12.4.2016 8:59:12   
Dragić
Ljubiško, dobro ti nama došla, tu smo da pomognemo koliko možemo. Voljeli bismo da nikad nisi morala ući na ove teme. Ja imam slične mutacije i hematolog mi je preventivno dao samo da uzimam folan 5 mg, a kada se utvrdi trudnoća krećem sa niskomolekularnim heparinom, dakle bocke koje same sebi dajemo ujutru i uveče tokom cijele trudnoće i 4-6 nedelja poslije porođaja. U početku jeste malo šokantno, bar za mene je bilo, ali poslije sam skontala da je to dar od boga, postoji terapija i možemo da rodimo svoje bebaće žive i zdrave. Samo hrabro i razmišljaj o tome kako je to sve jedan put - put do sreće u obliku bebice. Ljubac

_____________________________

Jutros me probudilo sunce pa odlučih da ga unesem u svoj život, da obučem najljepšu stvar iz ormara, izađem, idem ulicama i dam malo sunca svojim osmjehom svakoj osobi koju sretnem!

(odgovor članu maja_ilic84)
Direktna veza do poruke: 354
   RE: Trudnoća i trombofilija
12.4.2016 15:39:36   
Ljubisko
Hvala vam devojke user posted image , nemam nikoga u okruzenju ko je imao problem takve prirode, sve devojke su iznele bez ikakvih problema trudnocu, jedino ja baksuz user posted image user posted image . Bice valjda ok i treca sreca. user posted image A sto se tice mirovanja zbog trombofilije, je l to preporucljivo ili se treba sto vise kretati? Hvala vaaam user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Dragić)
Direktna veza do poruke: 355
   RE: Trudnoća i trombofilija
13.4.2016 8:48:09   
Dragić
Tek ćeš da čuješ i shvatiš koliko ustvari ima žena sa tim problemom. Meni dok se to sve nije desilo nisam ni znala koliko ih je i to u mom okruženju, poslije su mi se samo javljale... Meni je hematolog rekao da je faktor rizika nekretanje, pošto sam rekla da sam na poslu sjedilia i po 8 sati, takav mi je posao, u kancelariji. Prošetam ponekad do vc-a, ali nema aktivnosti. Ona mi je rekla obavezno kretanje, šetnja, kako bi se cirkulacija poboljšala, dakle, kretanje je preporučljivo i to što više, naravno, ako nema nekih drugih rizika koji nalažu mirovanje.


_____________________________

Jutros me probudilo sunce pa odlučih da ga unesem u svoj život, da obučem najljepšu stvar iz ormara, izađem, idem ulicama i dam malo sunca svojim osmjehom svakoj osobi koju sretnem!

(odgovor članu Ljubisko)
Direktna veza do poruke: 356
   RE: Trudnoća i trombofilija
14.4.2016 7:35:16   
Maraj
Drage samo da vas ohrabrim. Meni je otkrivena trombofilija pai1 4g/4g , kao i antinuklearna antitela . Nisam nikada ostala trudna prirodno. To je razlog bio. Uz pomoc vto i terapije imam bebu od 6 i po meseci sada user posted image
verujem da je sve sok za vas , kao sto je i za mene bio , al otkrile ste "problem" i uz terapiju on je resiv user posted image

ja sam pila folan od 5mg , primila 1injekciju b vitamina , i standardno bockanje. Prvo 2×dnevno do neke 20 .nedelje , a posle 1× dnevno do 2 nedelje nakon porodjaja

sve se prezivi , sve za bekane user posted image

(odgovor članu Dragić)
Direktna veza do poruke: 357
   RE: Trudnoća i trombofilija
14.4.2016 7:37:58   
Maraj
Zaboravih da napisem. Kretanje i samo kretanje. Zbog trombofilije je gusca krv i u materici pa se plod slabije hrani. Meni su noge i ruke stalno bile hladne. Pretpostavljam da je to bio razlog. Krecite se do terapije. Mozete i posle ali heparinski lekovi rade svoje user posted image

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 358
   RE: Trudnoća i trombofilija
4.5.2016 11:02:19   
Dragić
Ne znam više na koju temu trebam pisati :) Da li neko zna da mi protumači nalaze da se ne grizem dok ne odem kod hematologa.
ANA 0,5
EliA kardiolipin igG 2,2
EliA kardiolipin igM 11,6
LA antitijela negativna.

Veliko hvala ako neko zna i hoće da kaže nešto o ovome.

_____________________________

Jutros me probudilo sunce pa odlučih da ga unesem u svoj život, da obučem najljepšu stvar iz ormara, izađem, idem ulicama i dam malo sunca svojim osmjehom svakoj osobi koju sretnem!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 359
   RE: Trudnoća i trombofilija
27.5.2016 0:54:02   
dunja RR
Devojke,

Da li neka ima mail adresu od dr Miljića, trebam da nabavim drugarici. Hvala unapred!

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu ksenija81)
Direktna veza do poruke: 360
   RE: Trudnoća i trombofilija
27.5.2016 20:22:45   
nata11

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Devojke,

Da li neka ima mail adresu od dr Miljića, trebam da nabavim drugarici. Hvala unapred!


Dunja zar on neradi u Jevremovoj?

_____________________________





(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 361
   RE: Trudnoća i trombofilija
27.5.2016 20:44:02   
dunja RR
Nato radi, radi i na KCS i u Jevremovoj, ali drugarica živi u inostranstvu i htrla bi da ga kontaktira mailom. Uskoro dolazi za Srbiju. Mada ja čisto sumnjam da on sa pacijentima komunicira mailom ...

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 362
   RE: Trudnoća i trombofilija
6.10.2016 22:40:13   
ivannna
pokusavam da nadjem na netu malo vise o ovoj temi al mi ipak treba vasa pomoc

imam jedno dete,dobijeno iz inseminacije zbog losijeg spermograma,zelimo drugo dete ali ni vto nije pomogla da to i ostvarimo,tragajuci za razlozima uradila sam i analize za trombofilije i evo rezultata

MTHFR-detektovana heterozigotna mutacija
FAKTOR V- heterozigotna mutacija
PAI- 4G/5G genotip heterozigot

koliko sam shvatila ove su urodjene,znaci imala sam ih ceo zivot pa i kad sam bila trudna sa prvim detetom
nije mi jasno kako tada nije pravilo problem ,ostala sam trudna odmah iz prve inseminacije,da li se to mozda aktiviralo posle trudnoce?

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 363
   RE: Trudnoća i trombofilija
7.10.2016 8:13:05   
Maraj
Ivanna ja imam pai1 4g/4g homozigot. Koliko sam shvatila , kod mene je to urodjeno. Moguce da su te tvoje stecene tj da su ti se aktivirale nakon te prve trudnoce.
Kako god , uz terapiju ces izneti celu trudnocu. Nemoj previse mozgati. Vazno da si nasla uzrok tvom problemu. Sada je sve mnogo lakse user posted image

(odgovor članu ivannna)
Direktna veza do poruke: 364
   RE: Trudnoća i trombofilija
12.10.2016 12:15:16   
AnaAna1

IZVORNA PORUKA: ivannna

pokusavam da nadjem na netu malo vise o ovoj temi al mi ipak treba vasa pomoc

imam jedno dete,dobijeno iz inseminacije zbog losijeg spermograma,zelimo drugo dete ali ni vto nije pomogla da to i ostvarimo,tragajuci za razlozima uradila sam i analize za trombofilije i evo rezultata

MTHFR-detektovana heterozigotna mutacija
FAKTOR V- heterozigotna mutacija
PAI- 4G/5G genotip heterozigot

koliko sam shvatila ove su urodjene,znaci imala sam ih ceo zivot pa i kad sam bila trudna sa prvim detetom
nije mi jasno kako tada nije pravilo problem ,ostala sam trudna odmah iz prve inseminacije,da li se to mozda aktiviralo posle trudnoce?


Jeste, ovo su urodjene i ti imas 3 razlicita tipa. Pre neki dan sam slusala jednu devojku koja je sa trombofilijama iznela 2 trudnoce sasvim normalno a onda kad je htela 3.dete imala je 2-3 spontana i tek ih je tada otkrila. Tako da desava se da se kasnije aktiviraju u drugoj, trecoj trudnoci, i znam da uticu na spontane ali ne znam da li mogu da uticu na zatrudnjivanje. A moze da se desi i da ih imas a da ti se nikad ne aktiviraju i da imas 5 deteta sa najnormalnijim trudnocama... Najbolje je da odes kod nekog hematologa koji je bas strucnjak za trombofilije, raspitaj se ko je dobar u tvom gradu...jel ti bese imas neke veze sa Nisem ili sam se ja prebacila nesto? U Nisu znam koja je dr najbolja za trombofilije.

(odgovor članu ivannna)
Direktna veza do poruke: 365
   RE: Trudnoća i trombofilija
12.10.2016 14:44:16   
ivannna
AnaAna1 ja sam u Beogradu
krajem meseca treba da mi jave kad idem kod dr Miljica ,sve cu ga ispitati pa vam javljam sta sam saznala

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 366
   RE: Trudnoća i trombofilija
13.10.2016 17:36:22   
AnaAna1
E super, srecno pa javi sta je reko :) mozda ti da aspirin ili nesto tako preventivno za pocetak... bez brige :)

(odgovor članu ivannna)
Direktna veza do poruke: 367
   RE: Trudnoća i trombofilija
14.10.2016 9:08:07   
Snezana.m
Dobro jutro drage trudnice i čekalice!
Evo, i ja se priključujem ovoj temi.
Trenutno sam 24. nedelja trudnoće. Sledi moja priča, pa možda će nekome značiti.

2010.g. rodila sam predivnu čupavicu Doroteu. Trudnoća je prošla relativno uredno (morala sam da mirujem) i porođaj savršan.
2012.g. ja trudna. Presrećna, jer smo i planirali. Međutim, missed u 8. nedelji. Plod prestao da se razvija u 6. nedelji. Nikakve naznake, osim nekih blagih bolova i braonkastih par tačkica. Kiretaža. OK. Dešava se. Imam zdravo dete.
2014.g. ponovo zatrudnim. Znači, problema sa začećem nema. Opet isti scenario. U 9. nedelji na uz, srce ne kuca. Zastoj razvoja ploda u 7. nedelji. Opet iznova sve.
Dr iz doma zdravlja, inače dobar prijatelj sa mm kaže zašto ne proverite trombofilije?! Prvi put čula za to.
I onda sam se zainatila i proverila sve. U međuvremenu, po preporuci sam našla dobru dr, endokrinologa, koja mi je regulisala štitnu i blagu IR. Kod štitne je TSH bio uvek oko 3 i ona je išla na to da ga spustimo ispod 2 i približimo se 1.
Što se tiče trombofilija, odradila sam stečene i urođene. Privatno. Ispalo je da sam MTHFR heterozigot i PAI 1 4g/5g heterozigot.
Dr su mišljenja da mi terapija ne treba, ali je dr iz odeljenja za poremećaje hemostaze ipak uključila Fraxiparin i to preventivno. NJeno mišljenje je da imam 36g, menjaju se vezivna tkiva, same vene i da Fraxiparin može samo da pomogne, a da odmogne nikako.

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 368
   RE: Trudnoća i trombofilija
27.10.2016 15:06:33   
ivannna
bila sam juce kod endokrinologa i rekla je da su trombofilije koje imam upravo razlog zasto ne mogu da zatrudnim,i uputila me kod hematologa ,kaze da sam pokusavala godinama to se ne bi desilo,eto koliko su vazne,ali mislim da je jednako vazno izabrati dobrog dr za sve to

(odgovor članu Snezana.m)
Direktna veza do poruke: 369
   RE: Trudnoća i trombofilija
31.10.2016 8:54:34   
ivannna
da li moze neko da mi napise sta je od terapije i vitamina i jos necega ( cardiopirin) koristio za trombofilije ( pre i za vreme trudnoce a i posle)?

ja imam heterozigot pai,leiden i mthfr

hvala

(odgovor članu ivannna)
Direktna veza do poruke: 370
   RE: Trudnoća i trombofilija
29.11.2016 12:15:25   
Mariii
Snezana, dobro je kad si se zainatila i nasla usrok spont.pob! Svi treba da se zainate ,a ne da se tese recima ,desava se. Kako ide , jesi li u drugom stanju? Ja imam pai-1 4g/5g . Inace 3 spontana .. Pijem aspirin dok ne ostanem u drugom stanju ,pa posle fraxi.. Strah me je ,ali sam i srecna ,znam uzrok ,pa cemo se boriti i nadam se izboriti... Srecnoooo Ivanna, naravno da je bitan dobar dr.. Evo napisala sam da imam pai-1, i da uzimam aspirin ,i folnu.. Nisam znala da trombofilija moze biti uzrok da zena ne moze da ostane u drugom,st. Meni su objasnili da do trudnoce dodje ,ali ne moze da se iznese do kraja .. Ali citam neke su imale tromb.iznele trudnocu i tek u drugom pokusaju ustanovile da imaju trombof..

(odgovor članu ivannna)
Direktna veza do poruke: 371
   RE: Trudnoća i trombofilija
16.12.2016 14:31:35   
jekiki
I kod mene je ustanovljena urodjena trombofilija , naravno tek posle izgubljene bebe na punih 40 nedelja
Heterozigot za MTHFR i mutacija 4G/5G PAI
Sada kada sam zatrudnela dodeljena terapija fraxiparin 0.6ml jednom dnevno, folna 5mg 2*1 i aspirn, a do trudnoce sam pila folnu i aspirin

_____________________________

Ulazite u stomake !
To ulaganje daje brze i vidljive rezultate.
Ulaganje u glavu je dugorocno i neizvesno.
* Dusko Radovic*

(odgovor članu Mariii)
Direktna veza do poruke: 372
   RE: Trudnoća i trombofilija
24.12.2016 10:29:25   
Henrijeta
Zdravo,
ja imam trombofiliju PAI-1 heterozigot i pijem aspirin. U trudnoci redovno kontrolisem ddimer, za sad je ok samo sa aspirinom. Videcu da li ce da promeni terpiju doktoroka. Pre trudnoce sam pila aspirin i folnu.

(odgovor članu jekiki)
Direktna veza do poruke: 373
   RE: Trudnoća i trombofilija
18.1.2017 14:39:05   
ivannna
citala sam da se heparin ( fraksiparin) prima u celoj trudnoci,da li moze da se dobije taj lek na recept od dr u domu zdravlja ( dr opste prakse ,hematolog)?

(odgovor članu Henrijeta)
Direktna veza do poruke: 374
   RE: Trudnoća i trombofilija
18.1.2017 15:05:24   
Maraj
Ivana da , mozes da dobijes , ali tek od potvrdjene trudnoce. Dr ginekolog iz Doma zdravlja ti izdaje nalog na dve nedelje , pa sa tim nalogom dobijas lekove. Na svake dve nedelje ides opet po nalog. Barem je tako u Domu zdravlja Novi Beograd. Uglavnom , nase zdravstveno finansira taj lek samo za trudnice. Ja sam pre trudnoce kupovala lek , da bi ga posle dobijala od drzave , kada sam zatrudnela

(odgovor članu ivannna)
Direktna veza do poruke: 375
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here