|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnoća i trombofilija
22.2.2017 9:17:11   
vocicana
Ivanaaaa user posted image pa gde si? Vidim sta si pisala, jao stvarno drzim fige jakooo da sto pre te vidim u user posted image temi. Da zans da sam naemsto zagrljaja slucajno takla trudnicki smajli, mozda ti i slutim da nas iznenadis. LJubimo te!

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu ivannna)
Direktna veza do poruke: 426
   RE: Trudnoća i trombofilija
22.2.2017 11:08:25   
Srcejunacko
Neka smo konstatovale da je ova nasa folna dobra. a zasto koristis prokseed i infolik

(odgovor članu ivannna)
Direktna veza do poruke: 427
   RE: Trudnoća i trombofilija
22.2.2017 13:52:12   
ivannna
vocicana user posted image daj boze !
ja malo pauzirala od ginekologa,otisla na svoju ruku kod endokrinologa i svasta otkrila ,vecinu stvari sam sredila a za trombofilije sam dobila terapiju kad krenem u postupak,1.3.idem na kontrolu i trebalo bi da dobijem dozvolu za sledeci FET!
ljubi mi bebca puno!

srcejunacko-proxeed i inofolic mi je dala endokrinolog,imaju dobre sastojke a sve u svemu pomazu da jajna celija bude boljeg kvaliteta ,utice na razvoj i sazrevanje...da ih sad ne reklamiram ,vidi na netu ,ima bas detaljno o sastavu i na sta uticu,mada im je cena uzasna!

(odgovor članu Srcejunacko)
Direktna veza do poruke: 428
   RE: Trudnoća i trombofilija
23.2.2017 12:25:10   
dzafi
user posted image Pozdrav svim devojkama!

Moja situacija je sledeća - 29 god, pcos, ins. rez. Jedna "uspešna" vto, završena missed-om u 9oj nedelji. Uradila sam test na trombofiliju I rezultat je homozigot pai 1 4g/4g I mthfr homozigot.
Ginekolog me je uputio na hematologa, sa kojim se viđam sledeće srede.

Čitala sam ovih nekoliko stranica, vidim slične priče. Ima li nade? user posted image

Uskoro planiramo na FET pa želim što vise iskustava da razmenimo. user posted image

I da dodam, pijem 3x500mg glukofaz, folnu kiselinu 5mg, omega 3, magnezijum, holin & inositol. Pokretna apoteka :D

< Poruku je uredio dzafi -- 23.2.2017 12:26:39 >

(odgovor članu ivannna)
Direktna veza do poruke: 429
   RE: Trudnoća i trombofilija
23.2.2017 13:43:16   
Srcejunacko
Nista se ne brini, samo ti fali nesto za razredjivanje krvi, ja pijem aspirin 100...i kod mene pcos, e sad inzulinska rezistencija je na vagi jer je meni sa1 preko granice. i mene ceka sl mjesec prvi ivf user posted image zasto pikes taj zadnji lijek i jel pijes ista vezano za pcos. Sto se tice trombofilije nista se ne brini rijesivo je i sad se nadaj da ce fet uspjeti

(odgovor članu dzafi)
Direktna veza do poruke: 430
   RE: Trudnoća i trombofilija
23.2.2017 13:58:06   
dzafi
Za pcos pijem glukofaz, 3x500mg. Posle svakog obroka. Verujem da sam I zbog njega ostala trudna. Naravno, ishranu sam totalno promenila, s tim sto se castim ponecim necastivim ponekad user posted image

Nista belo brasno, seceri nikakvi (skriveni), dakle ishrana sa niskim glikemijskim indeksom. Ako nisi probala, pokusaj I to.

A holin & inozitol je zapravo kao vitamin B, izguglaj, dobro je za pcos, zato to I pijem, ne moze da skodi.

Brine me prilicno ta trombofilija, bila sam uverena da je nemoguce I to da imam ali eto. Negde sam procitala da cesto IR I trombofilija idu zajedno, e koliko je to ispitano.... user posted image

(odgovor članu Srcejunacko)
Direktna veza do poruke: 431
   RE: Trudnoća i trombofilija
23.2.2017 16:53:47   
Srcejunacko
Ja pijem siofor 2*500 to je slican lijek, pijem femibion to su B vit +folna, i ne jedem ni ja brasno ni slatko a ni secere i za dva mj sam skinula 4 kg...a i te tablete mi smanjile apretit, trombofilija nema nikakvu vezu sa ir, kod nas je problem gustoca krvi. Nista se ti ne brini sve je to rijesivo sa tabletama ja sam heterozigot pai 4/5g i mthfr i za to pijem aspirin a kad ostanem trudna davacu sebi inekcije heparina.

(odgovor članu dzafi)
Direktna veza do poruke: 432
   RE: Trudnoća i trombofilija
24.2.2017 9:36:04   
ivannna
dzafi dobrodosla! -meni je endokrinolog rekla na moje pitanje kako sam uspela bez problema da zatrudnim sa prvim detetom ako imam te urodjene trombofilije ceo zivot i kako to da mi tek sad prave problem-rekla je da vremenom IR utice na trombofilije i da jedna drugu podsticu,to sam nasla i na nekim stranim sajtovima

ne brini, terapija za trombofilije odlicno resava stvar,pod pretpostavkom da je ona jedini problem,najvaznije je da si nasla uzrok
za pcos ti je takodje inofolic odlican

ja pijem glukofaz XR 750 2x dnevno,folnu,bevipleks,proxeed i inofolic,a jednom u 3 meseca dobijem i bocu OHB12,uz to sam ubacila i omegu i Q10


(odgovor članu Srcejunacko)
Direktna veza do poruke: 433
   RE: Trudnoća i trombofilija
24.2.2017 11:27:28   
Srcejunacko
Meni dr rekla za ir i trombofiliju da su statisticka istraz i da to bas nije sigurno. najbolje se nemoj opterecivati, ir moze da se stabilizuje toliko da ti ne treba terapija trebba biti uporan.

A jesi ti na svoju ruku omegu i q10 uvela..cula sa bas da su dobri i kojeg proizvodjaca koristis.
Zasto inekcije bvit cemu one pomazu, meni to nikad niko nije spomenio kao ni infolik a imam pcos takodje

(odgovor članu ivannna)
Direktna veza do poruke: 434
   RE: Trudnoća i trombofilija
2.3.2017 10:21:11   
ivannna
srcejunacko-muz i ja smo i ranije pili omegu i Q10 nevezano za pravljenje bebe,jako su zdravi i treba da se piju,kupujem ih u liliju ili dm,sve zavisi gde je akcija,tako da i proizvodjac nije toliko bitan

sto se boce TICE,to ne znam zasto to treba da primam svaka 3 meseca,mozda Maraj moze da ti objasni jer je i ona to 1 primila

inofolic mi je dala endokrinolog,sve zavisi od pristupa lekara i kod koga si bila

juce sam bila na kontroli dr mi je rekla da su mi sad rezultati odlicni i bas sam bila srecna,nastavljam sa istom terapijom jos 2 meseca i u maju idem po moje smrzlice user posted image

(odgovor članu Srcejunacko)
Direktna veza do poruke: 435
   RE: Trudnoća i trombofilija
2.3.2017 13:38:15   
dzafi
Evo me devojke user posted image

Hvala na novim odgovorima! Bila sam kod tog cuvenog hematologa Elezovica, nista posebno mi nije rekao. Uglavnom potvrdio da sam homozigot za pai1 I mthfr.
Terapija pre embriotransfera 1 dnevno folnak, od et dva puta dnevno a od 6 meseca 3 puta dnevno.

D dimer proveravati od zaceca I ako bude skakao tek onda uvesti 0.3 fraxiparin, kaze da nema potrebe ako bude u normali. Takodje moram da se testiram na jos nekih 9 parametara, pa ako sve bude ok terapija ostaje ista.

Nadam se da cemo mi u aprilu po nasu smrznutu srecu user posted image

(odgovor članu ivannna)
Direktna veza do poruke: 436
   RE: Trudnoća i trombofilija
2.3.2017 13:45:57   
dzafi
Hmm, evo guglala sam sad za INOFOLIC, ja zapravo I pijem nesto slicno - holin & inositol.

(odgovor članu dzafi)
Direktna veza do poruke: 437
   RE: Trudnoća i trombofilija
9.3.2017 13:47:42   
ivannna
nasla sam na netu da vitamin K dovodi do stvaranja tromba,pretpostavljam ako se jede u vecim kolicinama

vitamin K imaju sledece namirnice : grasak,paradajz,krastavac,kupus, karfiol, prokelj, spanać, kopriva, soja, šargarepa, krompir, džigerica, mleko,brokoli,zelena salata,žumance...



(odgovor članu dzafi)
Direktna veza do poruke: 438
   RE: Trudnoća i trombofilija
9.3.2017 16:52:20   
Maraj
Dzafi ne znam sta da ti kazem a a te ne "poremetim". Kod Elezovica sam bila i ja. Gadno se pokajala. Dr ne daje terapiju ni za sta. Pa sta za sve te "mutacije" on ti dao samo folnu da pijes. Strasno . Pa svakako kad zatrudnis tvoj ginekolog ce ti dati femibion , elevit il nesto od tih vitamina za trudnice koji u sebi sadrze folnu. Meni je on negde na pola trudnoce ukinuo sve lekove. Ja poludela i vratim se kod dr Miljica. Kreten. A Miljic me vodio od pocetka trudnoce i zato sto je otisao da radi u drugu kliniku ja pristanem da odem na pregled kod Elzovica.....
Ne zelim da te obeshrabrim. Al ja sam imala pai1 4g/4g i primala fragmin od 2500 2 ×dnevno. Sad ne znaci da to moras i ti. Nisam ispratila jesi li do sad imala vto pokusaje , sa kakvim ishodom.
Al meni je recimo dr Miljic u trudnoci trazio i ultrazvuk uteroplacentarne i fetoplacentarne cirkulacije. Tu se vidi kako ti je prokrvljena materica. To recimo ginekolozi ne rade a nama sa tim "dijagnozama" bi pod obavezno trebalo da rade.

< Poruku je uredio Maraj -- 9.3.2017 16:58:10 >

(odgovor članu ivannna)
Direktna veza do poruke: 439
   RE: Trudnoća i trombofilija
9.3.2017 17:56:22   
dunja RR
I meni je sve to dr Jelena tražila, kao i Miljić kod Maraj. Samo što je Jelena mnoooogo detaljnija od Miljića (išla sam kod oboje, pa zato poredim).

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 440
   RE: Trudnoća i trombofilija
14.3.2017 8:56:16   
ivannna
Dunja RR -a o kojoj Jeleni je rec? da nije dr koja odgovara na nasa pitanja?

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 441
   RE: Trudnoća i trombofilija
14.3.2017 10:14:38   
Bunnyca
Zene imam jedno pitanje, za iskusnije,mozda neko zna...
Naime, u prvoj trudnoci imala sam IUGR, zastoj u rastu ploda uzrokovan losom posteljicom,, previse zrelom, posle sam imala jedan spontani, i sada sam u 25 nedelji trudnoce.Doktor mi kontrolise D-dimer svakog meseca, u 16 nedelji je bio 0,55, a sada u 24 nedelji je 0,87.Da li je to ok, da ima opasnosti po posteljicu i zgrusavanje krvi usled porasta D-dimera, ili je ovo ocekivani rezultat za kraj drugog trimesta?

(odgovor članu ivannna)
Direktna veza do poruke: 442
   RE: Trudnoća i trombofilija
14.3.2017 11:38:08   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: ivannna

Dunja RR -a o kojoj Jeleni je rec? da nije dr koja odgovara na nasa pitanja?


Da, da, dr Jelena Todorović, koja je ranija radila kod Ivanovića, pripremala žene za VTO a sada ima svoju ordinaciju.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu ivannna)
Direktna veza do poruke: 443
   RE: Trudnoća i trombofilija
14.3.2017 11:51:10   
dunja RR
Bunnyca, kopirala sam tvoje pitanje i u temu u kojoj dr Jelena odgovara
KLIK OVDE

IZVORNA PORUKA: Bunnyca

Zene imam jedno pitanje, za iskusnije,mozda neko zna...
Naime, u prvoj trudnoci imala sam IUGR, zastoj u rastu ploda uzrokovan losom posteljicom,, previse zrelom, posle sam imala jedan spontani, i sada sam u 25 nedelji trudnoce.Doktor mi kontrolise D-dimer svakog meseca, u 16 nedelji je bio 0,55, a sada u 24 nedelji je 0,87.Da li je to ok, da ima opasnosti po posteljicu i zgrusavanje krvi usled porasta D-dimera, ili je ovo ocekivani rezultat za kraj drugog trimesta?



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Bunnyca)
Direktna veza do poruke: 444
   RE: Trudnoća i trombofilija
14.3.2017 13:05:06   
Ana RR
Mene čekaju ova ispitivanja. Da li se to radi negde državno, sa uputom, ili u privatnim laboratorijama?

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 445
   RE: Trudnoća i trombofilija
14.3.2017 13:16:26   
dunja RR
Anči, državno može nešto, ja mislim na VMA, ali nemaju uvek sve reagense, bar je tako ranije bilo. Pisale su žene, nekad, pa se ne sećam tačno, tipa, jedan deo je mogao besplatno jedan deo se plaćao, npr pola-pola. Mada mislim da većina radi privatno, baš zbog toga što na Banjici nisu mogli sve da odrade, treba proveriti kakvo je stanje sada. A čini mi se da i nisu svima davali upute za Banjicu.

Ja sam radila privatno, u Biomedici, oko 300 eura je koštalo sve ako se doboro sećam.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 446
   RE: Trudnoća i trombofilija
14.3.2017 13:18:55   
dunja RR
Predlažem da pitaš Dr Jelenu u temi, da ti da spisak šta sve treba (poveći je spisak), pa onda nazoveš VMA i pitaš šta od toga može da se odradi kod njih.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 447
   RE: Trudnoća i trombofilija
14.3.2017 13:29:27   
Ana RR
300 evra je definitivno previše. Pitaću dr Jelenu, mada su mi moje dr već napomenule šta treba da se radi, samo ne znam detalje trenutno.

< Poruku je uredio Ana RR -- 14.3.2017 13:33:31 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 448
   RE: Trudnoća i trombofilija
14.3.2017 13:43:20   
dunja RR
Jeste, ja čak mislim da je bio 350 eura, kada sam radila. Ali ni preko države nije bilo nešto puno jeftnije, pisale su žene negde ranije, treba iščačkati. Ali kažem, to je tako bilo pre 4 godine, ne znam kakvo je stanje sada.

Baš zato što su ove analize skupe, tako malo ljudi i zna da ima problem, ne samo vezano za trudnoću, nego generalno, i zato smo između ostalog nacija koja umire (posebno mladi ljudi) najčešće od srca i srčanih oboljenja.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 449
   RE: Trudnoća i trombofilija
14.3.2017 15:04:58   
Ana RR
Da, tužno je to. A novac ne bi smeo da bude prepreka za zdravlje.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 450
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







ODLUČILA JE DA RODI DETE, IAKO ONO NEĆE MO...
Ona je uspela u jednoj minuti da shvati da će njeno dete umreti, ali i da oseti potrebu da drugoj deci pomogne. To je bi...
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here