|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  20 21 [22] 23 24   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnoća i trombofilija
16.5.2019 13:15:41   
biljanb

IZVORNA PORUKA: lesli

Biljo, ja ti mogu poslati preporuku za ovu dr u privatnoj poruci. Ona je dostupna i za telefonske konsultacije. Pretpostavljam da ce tebi izlaziti u susret jer ne zivis u Beogradu. Meni je tako kad sam se porodila. Izvadim d dimer, javim joj rezultat i ona kaze sta dalje i kada da vadim, da li smanjujem terapiju itd.
U trudnoci sam isla na 4-5 nedelja, osim kada je dimer naglo rastao, tada me je kontrolisala na 2. Kod nje je pregled cini mi se oko 5000, a kontrolni su jeftiniji (50-60% od prvog pregleda)





Slobodno mi posalji i njen broj u privatnoj poruci i kliniku gde radi.......Hvala puno.....

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 526
   RE: Trudnoća i trombofilija
16.5.2019 13:19:37   
lesli


IZVORNA PORUKA: biljanb

Maraj .......zvala sam kliniku u Jevremovoj, ali mogu kod dr. Mijlica da mi zakazu termin tek za dva meseca, što mi je vec kasno.....jer cu tada biti u 20 nedelji....Uspela sam da zakazem 24.05.2019. godine u Bel medicu kod dr. Ive Elezovića....neko ga je vec spominjao da je dobar hematlog.......



Ja sam ga spominjala. On je odlucan, ali pretpran. Doduse meni je u februaru prosle godine izasao u susret i primio me iako mu je prvi slobodan termin bio tek za nedelju dana. Ulogovacu se sada na racunaru i poslacu ti pp.

(odgovor članu biljanb)
Direktna veza do poruke: 527
   RE: Trudnoća i trombofilija
16.5.2019 14:12:05   
Maraj
Elezovic je Miljicev djak...jeste dr Miljic je prenatrpan. Ja imam njegov privatni kontakt. Jednom mi je dao da mi zakaze ukoliko ja ne uspem

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 528
   RE: Trudnoća i trombofilija
25.5.2019 21:22:21   
Maraj
Biljo da li si bila kod Elezovica?
Bas razmisljam o tebi...vidim nisi pisala, kako si prosla kod njega

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 529
   RE: Trudnoća i trombofilija
25.5.2019 22:03:49   
lesli
I mene interesuje sta se desava.Juce konacno poslah pp i bas sam se iznervirala kada sam videla da se prethodna pp nije poslala, a nije prvi put. Grrrr 😤
Nadam se da ste dobro. Javi nam se i pisi kad god ti treba! Tu smo 🤗

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 530
   RE: Trudnoća i trombofilija
17.6.2019 19:27:36   
milenica 95
Dobar dan,
Dva spontana pobacaja, prvi 5. nedelja i neki dan-krvarenje, drugi 7. nedelja i neki dan, prestanak srcane radnje kod ploda.
Pronadjena mutacija u genu PAI-1 homozigot 4G/4G
PT produzeno 15.1 48%
Brisevi posle dr. trudnoce meni ureaplasma pozitivna, suprugu streptokoka, koju sam ja ranije imala, to je sada sve u redu, posle terapije, kao i svi drugi rezulati i brisevi...
Radila sam i OGTT i THS i FT4, i u redu su analize.
Dr me salje na dalje ispitivanje trombofilije tj:
Factor VII
AT
PS
PC
LA
Vase misljenje o mojoj dijagnozi, ne znam sta da mislim... Hvala unapred!
I zaboravih da napisem LAC screen i LAC confirm

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 531
   RE: Trudnoća i trombofilija
18.6.2019 6:52:58   
Maraj
Milenice ja imam pai1 4G4G. I antinuklearna antitela. Jesu li te slali i antitela da proveravas.
Sve je to ok. Nemoj brinuti. Vazno je da ste nasli "problem". Samo trebas naci dobrog hematoliga koji ce te voditi u trudnoci. Ja sam uz terapiju iznela 2 zdrave trudnoće

(odgovor članu milenica 95)
Direktna veza do poruke: 532
   RE: Trudnoća i trombofilija
18.6.2019 18:36:53   
milenica 95
Nisam jos, ali u ovim analizama koje trebam da odradim pise i antitela da proverim. Kazu da nije nista strasno, ali doktorku buni PT sto mi je produzeno i zbog toga ne znamo jos koji je to glavni problem kod mene, ali kada odradim jos te neke analize rekla je znacemo, a kada cu da odradim te analize ne znam.. Koju si terapiju koristila tokom tridnoce, msm i pre, i posle.. Hvala ti puno na odgovoru! 


(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 533
   RE: Trudnoća i trombofilija
18.6.2019 19:18:34   
nata11
Ja imam PAI i MTHFR. Kao sto rekose dobices terapiju od hematologa i kontrolisati redovno. 



_____________________________





(odgovor članu milenica 95)
Direktna veza do poruke: 534
   RE: Trudnoća i trombofilija
19.6.2019 12:29:11   
Maraj
Milenice moras se javiti hematologu. Ne ginekologu.
Ginekolig ce ti viditi trudnocu ali moras pre trudnoce otici do hematologa.
Meni je hematolog dao injekciju ohb12, folan od 5mg(ne manje!) i za pai sam celu trudnocu a i pre imala terapiju,injekcije fragmina(svakodnevno) i za antitela pronison lek.

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 535
   RE: Trudnoća i trombofilija
19.6.2019 12:36:25   
milenica 95
Da, da, znam da se ide kod hematologa ali moj ginekolog treba da mi da uput za hematologa jer sam iz Leskovca a trebam u Nis kod hematologa, ginekolog je sada na godisnjem odmoru, tako da je cekam.. Planiram trudnocu tek kad mi ustanove dijagnozu i tako sve redom posle.. Pa videcemo smo sta je problem i koja je terapija za to, sta cu da primam i pre, tokom, a i posle trudnoce. Hvala! 


(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 536
   RE: Trudnoća i trombofilija
19.6.2019 14:22:43   
nata11
Milenice ja sam iz Le. Imas hematologa u nasem DZ (dr Evica - ona ti i daje upute za analize u Nisu ) a reproduktivnog hematologa u KC Nis. Ako ti trebaju podaci gde rade pisi u pp. 


_____________________________





(odgovor članu milenica 95)
Direktna veza do poruke: 537
   RE: Trudnoća i trombofilija
19.6.2019 14:30:47   
Maraj
Jao nato ...pa ja prvi put cujem da si ti iz Le...ja sve mislim da si iz Vojvodine user posted image
Super je sto ste iz istog grada, da je uputis...

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 538
   RE: Trudnoća i trombofilija
19.6.2019 14:50:23   
milenica 95
Ja vec imam karton u Nis, vec jednom sam isla ali greskom doktorke vratili su me nisu me ni primili, zato i sada idem opet u Nis, kod dr Edite Miljkovic, samo cekam uput. A uput od ginekologa uzimam na zahtev dr iz transfuzije krvi, zbog produzenog PT. Trebam da odradim i neke analize sto se rade u Nis a ne rade se u Lesk, napisala sam vec gore u postu koje su


(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 539
   RE: Trudnoća i trombofilija
19.6.2019 14:51:51   
milenica 95
Ja vec imam karton u Nis, vec jednom sam isla ali greskom doktorke vratili su me nisu me ni primili, zato i sada idem opet u Nis, kod dr Edite Miljkovic, samo cekam uput. A uput od ginekologa uzimam na zahtev dr iz transfuzije krvi, zbog produzenog PT. Trebam da odradim i neke analize sto se rade u Nis a ne rade se u Lesk, napisala sam vec gore u postu koje su


(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 540
   RE: Trudnoća i trombofilija
19.6.2019 15:41:59   
Maraj
Milenice sve je to ok. Ti biras kod kog dr ces ici
Samo da znas da ces i u trudnoci bar na 6 nedelja ici na kontrolu kod hematologa

(odgovor članu milenica 95)
Direktna veza do poruke: 541
   RE: Trudnoća i trombofilija
19.6.2019 15:48:09   
milenica 95
Razmisljala sam da mi u Nis dr odredi dijagnozu kroz sva ta ispitivanja, jer ne znam tamo me salju, da to sve zavrsim, a kada bude doslo do trudnoce, kao i pripreme za trudnocu isla bih u Lesk da ne bih putovala za Nis, to cu vec naknadno da vidim samo mi je bitno da mi nadju problem... 

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 542
   RE: Trudnoća i trombofilija
19.6.2019 16:13:38   
Maraj
Sve je to ok. Al hocu da ti kazem da ce ti dr odrediti terapiju. Ali i u trudnoci radis laboratoriju na nekih 6 nedelja, pa se i terapija koja je bila do tad, moze.korigovati zavisno od trenutnih nalaza laboratorije

(odgovor članu milenica 95)
Direktna veza do poruke: 543
   RE: Trudnoća i trombofilija
19.6.2019 17:03:04   
nata11
Maraj 400 km gore dole 😀😀


Kod nas svi hematolozi traze kontrolu na max 4 nedelje ako nije rizicna T. 

_____________________________





(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 544
   RE: Trudnoća i trombofilija
19.6.2019 17:06:08   
Maraj
Pa da nato...zato joj i kazem...da ne krene kod jednog hematologa , pa da mora svako malo da putuje. Mada nekad i ta putovanja budu ok. Ne znam tacno kolika je relacijauser posted image

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 545
   RE: Trudnoća i trombofilija
19.6.2019 17:09:18   
milenica 95
Kada budem vodila trudnocu necu sigurno ici za Nis kod hematologa hahahha, vec u Lesk, naravno. Meni je da mi nadju problem u Nis, pa moram fo tada tamo i da idem, a trudnoca je drugo.. 


(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 546
   RE: Trudnoća i trombofilija
19.6.2019 17:44:38   
nata11
Blizo je Maraj. 25 min autom.


Ja sam prvih 5 meseci isla kod hematologa u Nisu ali ja sam imala rizicnu T.  Vodila me dr Dragana. 

_____________________________





(odgovor članu milenica 95)
Direktna veza do poruke: 547
   RE: Trudnoća i trombofilija
19.6.2019 17:55:29   
milenica 95
Kako mi kazu tako cu da radim.. Ako me salju u Nisu tamo da me ispitaju tamo cu i da idem, ne pitam ih previse sta i kako jer verujete mi samo da znamo sta mi je, da li je ono pa i nije nista strasno ili je nesto vise.. E sad za pre trudnoce imacu terapiju dok ne ostanem trudna, a cim budem ostala trudna onda ako kazu u Nis onda Nis, ako moze u Lesk onda u Lesk, a mozda i ponekad ako mora za Nis, zavisi za sta, icicu, samo da vise resim to. Zavisi i od problema, mozda mogu i privatno sve da resavam, ne znam, videcu.. 

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 548
   RE: Trudnoća i trombofilija
29.6.2019 18:48:14   
biljanb
Ćao devojke..... Nisam bila kod elezovića ali sam uspela da se vidim sa gordanom mitic hematolog, terapija je idalje aspirin 100 1 na dan d-dimer je još uvek 228.... Beba lepo napreduje 18 nedelja, za tri nedelje  prelazim na kleksan 04 umesto fraksipsarina zbog autoiminih bolesti  (psorijaza keloidi) nadam se da će biti sve ok.... HVALA NA PODRSCI


(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 549
   RE: Trudnoća i trombofilija
30.6.2019 9:56:38   
biljanb


user posted image

(odgovor članu biljanb)
Direktna veza do poruke: 550
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  20 21 [22] 23 24   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  20 21 [22] 23 24   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pregledi u trudnoći i njihov redosled
photo
Od trenutka kada se na testu za trudnoću pojavi druga crtica, posete ginekologu postaju mnogo češće.
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here