|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnoća i trombofilija
25.9.2014 10:45:06   
majeno
hvala Dunja... tek juče sam otkrila da oni ne rade MTHFR i PAI user posted image , tako su mi napisali na posebnom papiru, uz potpis i pečat i priložili uz gore navedene nalaze, pa sad pokušavam otkriti da li iko u RS to uopšte radi, jer znam da je bitno...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: Trudnoća i trombofilija
13.10.2014 14:40:03   
mi@7
cao,radila sam testove na trombofiliju i imam mutaciju PAI heterezigot 5g/4g,ostali su ok.Doktor me uputio da zbog navedenog uradim detaljnije nalaze koagulacije :
INR 0,86 (REF.0,90-1,27)
PROTEIN S 44(60-130)
KONC.FAKTORA V 148,9 ( 70-140)
KONC.FAKTORA VII 151,6 ( 70-120)
KONC.FAKTORA XIII 153,0 (70-140)
LA1 26,62 (31-41)
LA2 29,4 (30-38)
Zna li ko sta sve ovo znaci??user posted image

(odgovor članu majeno)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: Trudnoća i trombofilija
31.10.2014 1:19:24   
anatsasija864
Pozdrav svima, nova sam na forumu, pisacu vam svoje iskustvo i nalaze, pa ako neko moze da odgovori bicu zahvalna :) Poslije godinu dana pokusavanja da zatrudnim desio se spontani u 5 nedelji, sledeca trudnoca 10 mjeseci nakon toga- vanmatericna, ostala sam sa jednim jajovodom i preporucena mi IVF. U pripremi za ivf radjeni nalazi torch i trombofilije i ovo su rezultati koji me zanimaju. Torch, anti-rubella IgG pozitivan 84,1 IU/ml. Urodjene trombofilije, u analiziranom uzorku nadjena je homozigotna mutacija u genu za metilentetrahidrofrofolat reduktaru (MThfr, C677T) i nadjen je 4G/5G Genotip (heterozigot) koji dovodi do povecane ekspresije PAI gena odnosno povecanih nivoa plazmiogen aktivator inhibitora-1.
Cekam nalaze hormona, pa cu kod dr, pa ako neko zna nesto o tome neka pise. Brine me da li ce ivf uspjeti i kakve su mi sanse za uspjesnu trudnocu i porod.

(odgovor članu mi@7)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: Trudnoća i trombofilija
27.11.2014 13:56:55   
MKostic
Drage mame i buduce,
nova sam na forumu, i naravno imamo problem. user posted image Prirodnu trudnocu sam izgubila u 10-oj nedelji-missed, drugu trudnocu VTO u istoj nedelji, missed. Svi brisevi uredni, histeroskopija uredna, genesti plod dobar. Trombofilija: heterozigot faktor V Leiden, heterozigot C677T i 4G/4G na genu Pai-1, cekam jos i protein C i S. Ginekolog smatra da je to razlog ranog gubitka ploda, dok hematolog, inace najcenjeniji u Srbiji, smatra da ove mutacije dovode do gubitka u kasnijoj trudnoci, ne tako rano. Inace VTO radimo zbog loseg spermograma. Da li ima nade za nas? user posted image

(odgovor članu anatsasija864)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: Trudnoća i trombofilija
4.12.2014 21:13:49   
tiramisu
pozdrav devojke, ja jos nisam trudna user posted image
krenula sam u trombofilije jer sam imala par biohemijskih. Prvi problem je protein S,nije ni njima jasno, pa su mi trazili da ponovo dam krv. Kaze toliko ga malo ima da je nemerljivo. Isto tako mi je los ACA ili AKA,valjda je to antikardiolipinska antitela,to isto moram da ponovim. Uglavnom nista mi nije jasno od onog sto mi je imunolog rekao,objasnice mi kada ponovo stignu rezultati. Jedino mi je rekla da ni slucajno ne idem na VTO dok to ne sredim.Svako iskustvo bi mi dobro doslo,ako neka od zena ima isti problem.
ustvari evo rezultata:
antikardiolipinska antitela (klase IgM) 14,52 ref: > 44 U/ml-pozitivan
antikardiolipinska antitela (klase IgG) 70,63 ref: > 53 U/ml-pozitivan

anti-beta2-glikoprotein 1 (klase IgM) 3,19 ref: > 7 U/ml-pozitivan
anti-beta2-glikoprotein 1 (klase IgG) 8,39 ref: > 7 U/ml-pozitivan

i ovo drugo mi je u referentnim vrednostima osim Protein S <10% a ref: 60-113%
i bre..jel dobro da budem pozitivna ili ne.. ne razumem ove referentne vrednosti.

< Poruku je uredio tiramisu -- 4.12.2014 21:15:16 >

(odgovor članu MKostic)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: Trudnoća i trombofilija
12.12.2014 11:06:35   
tiramisu
znaci niko da iznese bar neko iskustvo... pre par dana sam ponovila analizu na predlog doktorke i sad cekam rezultate pa cu ja napisati iskustvo,znacice nekom :)

(odgovor članu tiramisu)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: Trudnoća i trombofilija
16.1.2015 11:23:03   
Maraj
Pozdrav imam jedno pitanje.
U postupku sam vto imam pai1 4g/4g trombofiliju i pozitivna sam na antinuklearna antitela. Od terapije uzimam prednizon i fragmin to mi je dr Miljic prepisao. Sad sam se vratila iz Doma zdravlja dr mi rekla da oni u Domu mogu da nabave bilo koji heparinski lek ali fragmin neuser posted image ja sam joj rekla da cu onda veceras preci na fraksiparin jer sam samo sinoc sebi dala jednu injekciju fragmina. Ona mi rekla da to ne smem nikako jer mogu dobiti alergiju. Cini mi se da sam citala da su zene prelazile sa fragmina na fraksiparin. Ne znam kakvu sad alergijsku reakciju dr spominje.
Jeste li vi prelazile sa jednog leka na drugi?

(odgovor članu tiramisu)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: Trudnoća i trombofilija
16.1.2015 12:19:32   
tiramisu
pozdrav draga,pisala sam ceo referat ali mi je progutao poruku,valjda sam predugo pisala..da sam bar iskopirala nego ode u nepovrat. evo sad moram brzo da pisem da se ne ponovi. na ovom forumu neces dobiti pomoc,kao ni ja. jako je slabo posecen

edit:

Tiramisu, odgovor za Maraj je napisan na drugoj temi.
Postavljanje linkova ka drugim forumima nije po pravilu Ringeraje, a informacija da je forum RR slabo posećen nije tačna, kada je daleko posećeniji od foruma koji si navela, a inače jedan od dva najposećenija forum od svih porodičnih portala u Srbiji (prema zvaničnim statistika koje koriste agencije).

Srdačan pozdrav

lesica RR, administrator portala

< Poruku je uredio lesica RR -- 17.1.2015 13:00:42 >

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: Trudnoća i trombofilija
17.1.2015 12:58:57   
marketing RR
Kopirano sa teme o Vantelesnoj oplodnji:


IZVORNA PORUKA: dunja RR

IZVORNA PORUKA: Maraj
Jer neka od vas prelazila sa fragmina na fraksiparin? Rekla sam sebi necu da se nerviram, samo da zatrudnim posle cu juriti Miljica za terapiju


Ja sam prešla, na samom početku. Isto krenula sa fragminom, pa došlo do nestašice fragmina i prešla sam na fraxiparin. Otišla ko Miljića dan posle prvog fraxija (sticajem okolnosti sam baš tada imala zakazano), on rekao - šta da radimo kada tako mora. Rekao mi je da on uvek najpre glasa za fragmin, ali ako je nestašica dobar je i fraxi. U drugoj trudnoći sam od početka fraxiparin koristila.

Srećno draga moja, nadam se da sam bar malo pomogla user posted image





< Poruku je uredio marketing RR -- 17.1.2015 12:59:50 >

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: Trudnoća i trombofilija
12.2.2015 13:54:46   
Maraj
Da li ste cule da sada po teraliju fraxiparina moramo ici u Dom zdravlja dva puta dnevno. Vise ne izdaju terapiju za nedelju dana! Ovo je stvarno bezobrazluk!!! Ja primam lek u 7 i u 19 h. Ko ce me primiti u Dom zdravlja pre 7 da bi dobila terapiju u 7!?!? I onda se vratiti u Dom zdravlja u 19 h ponovo i tako 9 meseci! Ovo je stvarno nehumano!!!

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: Trudnoća i trombofilija
12.2.2015 13:58:49   
Maraj
user posted image

< Poruku je uredio Maraj -- 12.2.2015 13:59:28 >

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: Trudnoća i trombofilija
12.2.2015 14:05:55   
wivern

IZVORNA PORUKA: Maraj

Da li ste cule da sada po teraliju fraxiparina moramo ici u Dom zdravlja dva puta dnevno. Vise ne izdaju terapiju za nedelju dana! Ovo je stvarno bezobrazluk!!! Ja primam lek u 7 i u 19 h. Ko ce me primiti u Dom zdravlja pre 7 da bi dobila terapiju u 7!?!? I onda se vratiti u Dom zdravlja u 19 h ponovo i tako 9 meseci! Ovo je stvarno nehumano!!!

Cula sam i ostala bez texta. Zene ne znam sta da vam kazem, ne bila vam u kozi.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: Trudnoća i trombofilija
12.2.2015 14:11:06   
dunja RR

Maraj to je strašno!
Nemam reči, ..i ja ću u sledećoj trudnoći (daj bože da se desi) morati opet fraxi ...

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: Trudnoća i trombofilija
22.4.2015 14:35:33   
mala.vila
Drage devojke,
imala sam spontani pre nedelju dana u 13.nedelji, dg. ab spontaneus incompletus i radjena mi je revizija u totalnoj anesteziji.. Intervencija je prosla ok, oporavak takodje, krvarenje danas prestalo... Imam mutaciju FV Leiden heterozigot, koja mi je bila poznata i pre trudnoce, pa sam shodno tome dobila terapiju od dr Miljica, od seste nedelje trudnoce, Fraxiparin 0.6, svakog dana.. Ispostovala sam terapiju, uz to pila folacin i Elevit, sve je teklo uredno do poslednjeg UZV u 10. nedelji kada smo culi srculence koje je lupalo kao voz i beka je plesala... Bez ikakve ''najave'' doslo je do spontanog jedne veceri, pracenog grcevima u stomaku i obilnim krvarenjem.. Jos uvek cekam rezultate sa HP analize, da vidim da li je uzrok pobacaja bila moja trombofilija i pored terapijeuser posted image ili nesto drugo.. U NF sam dobila uputstvo od ginekologa da primam Fraxi jos nedelju dana, pa me interesuje da li je to dovoljno za skidanje sa terapije, da li ima slucajeva kao sto je moj? Znam da se posle porodjaja injekcije primaju jos 6 nedelja, pa mi ovo nedelju dana zvuci nedovoljnouser posted image user posted image
Pozdrav svim (buducim) mamamauser posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: Trudnoća i trombofilija
22.4.2015 15:17:29   
Maraj
Mala vila zao mi je zbog toga sto ti se desilo al ja stvarno ne bi znala da te uputim . Verujem da su ti ispravno rekli jer se dr sa tim susrecu

(odgovor članu mala.vila)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: Trudnoća i trombofilija
22.4.2015 15:20:48   
Maraj
Dunja hvala ti puno user posted image
ja sam danas ipak otisla u KC da potrazim dr Miljica. Tamo je strahota koliko je ljudi. Elem, rekao mi da ce me primiti veceras u Jevremovoj sto je super. Jer je lrvi slobodni termin tamo kod njega 25.maj. Jeste da sam se ja nadala da ce me tamo drzavno primiti
, al ajde sta sad vazno da dodjem do njega kad sam vec zapocela kod njega

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: Trudnoća i trombofilija
22.4.2015 15:28:21   
dunja RR
Javljaj šta je rekao i ne sekiraj se user posted image
A ovo za gužvu U KCS, sećaš se da sam i ja pisala, užas ..

< Poruku je uredio dunja RR -- 22.4.2015 15:29:04 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: Trudnoća i trombofilija
22.4.2015 18:30:03   
jess021
Mala Vilo, bas mi je zao.
Misli da na ph nalazu mozda i neced dobiti odgovor, ne verujem da su uzrok trombofilije kad si bila pokrivena terapijom, ali opet ko zna. Sta ti kazu doktori?

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: Trudnoća i trombofilija
22.4.2015 21:45:01   
mala.vila
jess021, nazalost nisam dobila konkretne odgovore, dr mi je ''u prolazu'' rekla da se ovo cesto desava u poslednje vreme, nevezano za trombofiliju i da mozemo ponovo da poradimo na bebi za 2,3 ciklusa.. Ja cu svakako uraditi analize urina i hormonski status posle prve menstruacije i iskreno se nadam da uzrok nije bila trombofilija, jer ne bih znala sta da preduzmem u sledecoj trudnoci sto u ovoj nisamuser posted image

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: Trudnoća i trombofilija
22.4.2015 21:49:29   
jess021
Pa to ti kazem, ja sam imala spontani, ranije od tebe, ali nisam saznala razlog, a dobila sam i pH nalaz. Zato sam ti napisala da mozda iz tog nalaza neces nista saznati. Nekad jednostavno priroda odradi svoje.
Iskreno ti zelim da sto pre opet budes trudna i da sve bude u redu.
Uradi obavezno i briseve da evnetualno nemas tu neku problem.

< Poruku je uredio jess021 -- 22.4.2015 21:50:28 >


_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu mala.vila)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: Trudnoća i trombofilija
23.4.2015 8:14:19   
Maraj
Samo da javnem. Bila kod dr Miljica. Umesto 2×dnevno od 2500 sada uzimam fragmin 1×dnevno od 5000. Prednison mi je ostavio. Dao mi je da za sledeci put uradim EHO Doppler fetoplacnetarne I uteroplacentarne cirkulacije . Jer radio ko od vas ovo?

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: Trudnoća i trombofilija
24.4.2015 14:21:19   
Didi x
Cao, ja sam u prosloj trudnoci primala fraxiparin I clexsan, kako sam uspevala da nadjem. Sad planiram jos jednu bebu (mozda je vec tu 💖) , pa me zanima da li se injekcije kupuju Ili se do ima recept.

(odgovor članu Buba76)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: Trudnoća i trombofilija
24.4.2015 14:32:44   
Maraj
Na recept. Od potvrdjivanja trudnoce

(odgovor članu Didi x)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: Trudnoća i trombofilija
24.4.2015 14:47:30   
Didi x
Nadam se da to "na recept" nije kao ranije- kupis injekcije, a onda refundiras. Jer Sam ja proslog puta odustala od toga vrlo brz( svaki put mi je falio neki papir ), pa Sam 7, 8 meseci kupovala clexane .

(odgovor članu majeno)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: Trudnoća i trombofilija
24.4.2015 14:59:18   
Maraj
Ne ne. Ja odem u Dom zdravlja po nalog i taj nalog nosim u sluzbu kucnog lecenja i oni mi izdaju lek za nedelju dana. I ta
ko jednom nedeljno

(odgovor članu Didi x)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Sve što treba da znate o gestacionom dijab...
Gestacioni dijabetes je privremeni oblik dijabetesa koji se može javiti u trudnoći. To je stanje koje nastaje kada zbog ...
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here