RE: Trudnoća i trombofilija (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porođaj



Poruka


Maraj -> RE: Trudnoća i trombofilija (24.4.2015 15:00:04)

E al treba ti i izvestaj hematologa to znas.




zece -> RE: Trudnoća i trombofilija (10.5.2015 0:07:23)

Ja sam od danas pocela da pijem aspirin od 100mg i folna kis od 5 mg taka
i je rekao moj gin koj mi je sada radio vto i opet ce mi raditi vto ali prvo u pon da uradim kariotip i imunoloski ispitivanja strah me uhvata zbog toga sto u pon treba da idem za skopje zbog situacijama sada




zece -> RE: Trudnoća i trombofilija (10.5.2015 0:10:18)

Moj gin mi je dao puno nade rekao je da ima sansi da ja iznosim uredno trudnocu sa mthfr heterozigot i sa uzimanje vit d oti imam nedostatak na vit d




Maraj -> RE: Trudnoća i trombofilija (10.5.2015 7:22:47)

Zece naravno da mozes! Zene imaju i mthfr i pai pa iznesu trudnocu sa terapijom. Bice to sve ok [sm=smiley31.gif]




zece -> RE: Trudnoća i trombofilija (10.5.2015 9:20:46)

Kod mene pai nije ispitan samo mthfr f v leiden ijos dva faktora ali ne i pai




Maraj -> RE: Trudnoća i trombofilija (10.5.2015 10:01:41)

Bezveze pa kad su ti ispitivali mthfr sto nisu sve .... dobro, imaces terapiju za mthfr tako da ces biti pokrivena.
Ja imam pai a nemam mthfr




wivern -> RE: Trudnoća i trombofilija (10.5.2015 10:47:02)


IZVORNA PORUKA: zece

Moj gin mi je dao puno nade rekao je da ima sansi da ja iznosim uredno trudnocu sa mthfr heterozigot i sa uzimanje vit d oti imam nedostatak na vit d

Zece, dusice, ja sam homozigot mthfr i iznela sam trudnocu do kraja a i imam jos nekih trombofilija. Uspece sigurno, navijam i saljem ti veeelikog [sm=smiley31.gif]




Maraj -> RE: Trudnoća i trombofilija (10.5.2015 12:47:42)

Imam pitanje za vas [sm=nosecka.gif] sa trombofilijom
kako ste se porodile?
Jer ima neka uobicajena procedura tipa sme vaginalno a ne sme cr ili moze svaki oblik porodjaja da dodje u obzir?




wivern -> RE: Trudnoća i trombofilija (10.5.2015 13:10:14)

Mogu obe varijante da dođu u obzir, ali ako primaš fraxi prirodni porođaj ti mora biti indukovan.




zece -> RE: Trudnoća i trombofilija (10.5.2015 13:31:42)

Hvala vam puno i folna kis pijam od 5 mg mi je dao moj gin




Maraj -> RE: Trudnoća i trombofilija (10.5.2015 13:39:42)

O hvala wiv nisam znala za to. Da primam fragmin od 5000 . A iz kog razloga mora biti indukovan?




wivern -> RE: Trudnoća i trombofilija (10.5.2015 15:55:49)

Zbog zgrusavanja krvi, tj ne smes primiti fraxi ne znam koliko tacno sati pre porodjaja. Tako nam je u skolici rekao glavni anesteziolog iz narodnog fronta.
Ima i neka fora kod carskog reza za fraxi ali to vec ne znam, nije moj fah [sm=smiley36.gif]
Ja nista nisam koristila pa sam zato mogla mirno da cekam da porodjaj sam krene, inace ume biti zeznuto to malo sa indukcijom. Ali nema potrebe da brines, imas jos dosta vremena da se pripremis za sve.




Maraj -> RE: Trudnoća i trombofilija (10.5.2015 16:01:24)

Hvala wiv [sm=smiley31.gif]




dunja RR -> RE: Trudnoća i trombofilija (10.5.2015 22:13:37)

IZVORNA PORUKA: Maraj

Imam pitanje za vas [sm=nosecka.gif] sa trombofilijom
kako ste se porodile?
Jer ima neka uobicajena procedura tipa sme vaginalno a ne sme cr ili moze svaki oblik porodjaja da dodje u obzir?


Može svaki, bez brige. Dr. preporučuju više da bude prirodni porođaj, ja sam morala na CR zbog karličnog položaja bebe, veličine bebe i ranijih operacija.
Meni je dr. jelena detaljno napisala kada trebam da primim fraxi pre porođaja, u slučaju prirodnog, isto tako i za CR. ne sećam se sada detalja, nisam kući pa ne mogu da pogledam.




Maraj -> RE: Trudnoća i trombofilija (11.5.2015 6:26:14)

Hvala dunja [sm=smiley31.gif]




ivanica7 -> RE: Trudnoća i trombofilija (19.5.2015 23:20:40)

interesuje me sta se desava kada je S protein povisen , 172% ?




ivanica7 -> RE: Trudnoća i trombofilija (22.5.2015 9:54:03)

Jos da dodam, da sam radila prvi put VTO i da se embrioni nisu primili, prokrvarila sam normalno, 5-6 dana.
Medjutim , posle 1-2 dana pauze, krvarenje se opet nastavilo ( ne klasicno ali i dalje krvarim , vec 20 dana).Bila na klinici na UZ i sve je u redu.Kazu da je to moguce.
Ime li neko slicno ili isto iskustvo ?
Hvala.




Maraj -> RE: Trudnoća i trombofilija (22.5.2015 12:39:46)

Ivanice stvarno ne znam. Ja nisam tako. Bas dosta dugo krvaris. Vidi u temi VTO jer ne bi smeli ovde u temi za trombofiliju da pisemo o VTO




Lisa Simpson -> RE: Trudnoća i trombofilija (27.5.2015 19:58:46)

Ženske evo mene ni mrtve ni žive ovde danas sam saznala da sam homozigot za MTHFR i hrterozigot za pai, ja sam sad peta nedelja ujutru idem na klinički da probam da ga spasem. Ako bilo ko ima savet neki da mi da da li imam nade sada. Mada pre ove trudnoće nisam pila folnu jer sam se bila malo od nje umorila ne a mi da spavam.




Anoniman -> RE: Trudnoća i trombofilija (27.5.2015 20:15:27)

Lisa ja se ne razumem u to, sli se nadam da ce sve biti ok[sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]




Maraj -> RE: Trudnoća i trombofilija (27.5.2015 22:07:39)

Lisa naravno da moze sve biti uredu. Na vreme si otkrila. Spremi debele zivce sutra za klinicki centar. Na odeljenju hematologije su ogromne guzve. Ne znam hoces li odmah to sutra zavrsiti ili ces zakazati. Uglavnom moj ti je savet da poneses hirusku masku i da je tamo stavis. Videces i sama zasto. Nemoj se sekirati. Bice to sve uredu [sm=smiley31.gif]




Lisa Simpson -> RE: Trudnoća i trombofilija (27.5.2015 22:10:26)

Maraj draga hvala puno na savetu. Samo ako doktor ne počne da me zeza namerno a sigurna sam da nije za čekanje.




Maraj -> RE: Trudnoća i trombofilija (27.5.2015 22:15:07)

Nece te zezati samo su guzve oooogromne. Milion ljudi. Nema vazduha a ni gde da sednes. Ma uzas jedan. Ja sam jednom tamo bila kod dr Miljica na kraju sam otisla privatno kod njega. I vodu ponesi. To je 2.sprat u klinickom. Malo je kao lavirint al pitaj uputice te sestre gde je. Cim dodjes kucni na vrata i trazi sestru i ispricaj joj za tvoju hitnost




wivern -> RE: Trudnoća i trombofilija (27.5.2015 23:22:49)


IZVORNA PORUKA: Lisa Simpson

Ženske evo mene ni mrtve ni žive ovde danas sam saznala da sam homozigot za MTHFR i hrterozigot za pai, ja sam sad peta nedelja ujutru idem na klinički da probam da ga spasem. Ako bilo ko ima savet neki da mi da da li imam nade sada. Mada pre ove trudnoće nisam pila folnu jer sam se bila malo od nje umorila ne a mi da spavam.


Polako bre, ne panici nije sve tako crno. Ja sam MTHFR homozigot, PAI homozigot, i V-leiden heterozigot i iznela sam trudnocu do kraja. Bez terapija, ikakvih. Znaci da je i to moguce, samo nemoj da se stresiras nego polako i smireno kod lekara.
Nema mesta nerviranju, bice sve kako treba, saljem velikog [sm=smiley31.gif]




sagitarius -> RE: Trudnoća i trombofilija (27.5.2015 23:34:35)

Lisa,otkud to da si uopste radila trombofilije,a vec si bila trudna?




Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>