Lap top - poliven, ne radi - pomoc! (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Tehnika



Poruka


buhla -> Lap top - poliven, ne radi - pomoc! (13.2.2010 13:56:23)

OTI mi je sada javila da je polila lap top i da joj neke tipke na tastaturi ne rade. Ne moze na net. Zna li neko foru kako da to popravi... HELP! 




guppy RR -> RE: Lap top - poliven, ne radi - pomoc! (13.2.2010 13:57:41)

kad je polila laptop (pre koliko vremena)? I ... ČIME je polila? To je jako važno.




Unica -> RE: Lap top - poliven, ne radi - pomoc! (13.2.2010 13:59:35)

neka ga okrene naopako i neka stavi blizu izvora toplote (ali ne previse) da se susi... sto pre dok se ne napravi spoj na nekim mestima....




buhla -> RE: Lap top - poliven, ne radi - pomoc! (13.2.2010 14:01:23)

Još sinoć ga je polila... vodom!




Delijagirl -> RE: Lap top - poliven, ne radi - pomoc! (13.2.2010 14:03:01)

Ako ga je polila vodom onda treba da ga vadi bateriju i okrene ga naopacke ali vec juce uffff. Trebao bi to neki majstor da ga otvori i ocisti...  Bar meni marko kaze tako... 




Brisani korisnik -> [Obrisana poruka] (13.2.2010 14:03:30)

[Sadržaj poruke je obrisan]




guppy RR -> RE: Lap top - poliven, ne radi - pomoc! (13.2.2010 14:04:59)

Voda - najbolja moguća varianta. Gore je sa sokom (lepljiva materija kad se osuši) ili kafom (lepljivo i vruće kad se polije).

Juče je trebala da okrene lap i stavi na sušenje da ne dođe do spoja, baš kao što kažu cure. I naravno da ga odmah isključi iz struje. A ako je sad već unutra suv, a još uvek ne rade tipke... moraće kod majstora.




buhla -> RE: Lap top - poliven, ne radi - pomoc! (13.2.2010 14:10:07)

Hvala [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley31.gif[/image] prenela sam joj sve što ste napisale!




Anoniman -> RE: Lap top - poliven, ne radi - pomoc! (13.2.2010 17:47:54)

devojke, uspela...zezaju me neka slova ali uh...
sad malo sporije ide kuckanje...moram da vidim kako ovo srediti...jao...pet minuta kuckam ovo...


hvala svim na pomoci...tuzan je dan bez rr




Verus -> RE: Lap top - poliven, ne radi - pomoc! (13.2.2010 18:24:18)

OTI, susi ga fenom!  Ja sam moj polila pivom (bio nov, ni mesec dana star), pa sam ga ODMAH okrenula unatraske da sto vise iscuri i susila sam fenom....radio je ali se lako pregrejavao, pa ga i sada drzim na knjizi, tako ima vise "lufta" odole, jer sada, ventilator koji hladi motor komp. nije tako dobar....probaj fen, treba da bude bolje za koji dan, da je sve pregorelo ne bi ti radio uopste.




Anoniman -> RE: Lap top - poliven, ne radi - pomoc! (13.2.2010 21:49:39)

probaću...ne.funkćioniše.moram.rešiti.to.grrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
ne radi ...mnoge.tipke.ne rade.




Anoniman -> RE: Lap top - poliven, ne radi - pomoc! (13.2.2010 21:53:13)

mogu.da.čitam.i.ništa.više..uh!...dok.ne.sredim...




Anoniman -> RE: Lap top - poliven, ne radi - pomoc! (14.2.2010 11:10:50)

Kad se polije vodom...bilo koji uredjaj...treba politi alkoholom...jer tje on vezati vodu i ispariti.... Ali to je efikasno kad se odmah uradi....

Oti...moj savet ti je da odnesesh kod ovlashtenog servisera laptop i da ga on otvori i ochisti...jer postoji mogutjnost da je voda slepila neku prashinu...i a to tje se vremenom speci od toplote rachunara...i imatjesh josh vetji problem ....[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley13.gif[/image]




Stranica: [1]