RE: Mašina za sušenje veša (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Tehnika



Poruka


Anoniman -> RE: Mašina za sušenje veša (21.10.2009 20:52:25)

E, ja isprobah posle onog užasnog iskustva sa pelenama koje nisu mogle mogle da se ispeglaju, ponovo.
Prosto sam stavila na drugi program za sušenje (plavuša [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley29.gif[/image][image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley9.gif[/image]) i suuuuper je! [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




kosmajac1 -> RE: Mašina za sušenje veša (22.10.2009 12:51:49)

ako je zatvorena terasa da a ako je otvorena ne,temperatura vazduha moze ici ispod 0 a to nije dobro za elektroniku u njoj




šarolta -> RE: Mašina za sušenje veša (22.10.2009 19:57:00)

Mi smo skoro kupili Candy mašinu, prezadovoljna sam! Ima program za lako peglanje, tako da samo vadim veš i stavljam u ormar[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/bravo.gif[/image]!




kosmajac1 -> RE: Mašina za sušenje veša (25.10.2009 23:26:38)

candy je ok, moj bivsi gazda je imao candy sa susenjem koja je trajala oko 30 godina!!!




gagana83 -> RE: Mašina za sušenje veša (26.11.2009 0:46:35)

Planiram vec neko vreme da kupim masinu za susenje vesa.Mislila sam da kupim onu koja i pere i susi ves,zbog nedostatka prostora,sad sam se pokolebala citajuci ove komentare.Masina za pranje me dobro sluzi tako da se mozda odlucim za onu koja samo susi.Ima li neko neki predlog?




*Alexx* -> RE: Mašina za sušenje veša (26.11.2009 9:25:39)

Ja imam Gorenje masinu za susenje, i zadovoljna sam. Kada kupimo nov stan, kupicu istu takvu masinu za pranje, pa cu staviti jednu na drugu [sm=smiley1.gif]




guppy RR -> RE: Mašina za sušenje veša (26.11.2009 18:55:01)

IZVORNA PORUKA: gagana83

Planiram vec neko vreme da kupim masinu za susenje vesa.Mislila sam da kupim onu koja i pere i susi ves,zbog nedostatka prostora,sad sam se pokolebala citajuci ove komentare.Masina za pranje me dobro sluzi tako da se mozda odlucim za onu koja samo susi.Ima li neko neki predlog?


Pitaj u nekoj prodavnici tehnike. Oni znaju kakvo je SADA stanje na tržištu sa kombinovanim mašinama, i sa onima samo za sušenje. Mi smo kupili odvojeno, a zbog nedostatka prostora uzeli smo "uski" model mašine za pranje i sušenje, koji se puni odozgo. Jedna stoji u WCu, druga na hodniku u ormaru :))))))




bonita -> RE: Mašina za sušenje veša (26.11.2009 18:58:12)

Ovo mi jako fali u kuci.
I uskoro cu morati da nabavim.
Nas je dvoje za sada,pa nekako se i snalazim,ali bice nas valjda i vise pa ce mi biti preko potrebna.
Jer kog god da je ima,kaze da se ves mnogo manje guzva ako se susi u njoj.
A ja iskreno peglanje od svega mrzim najvise.[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




gagana83 -> RE: Mašina za sušenje veša (26.11.2009 19:05:31)

Gledali smo danas masine,nisam znala da su toliko skupe a kod nas je izbor nikakav! U celom gradu ima 5 modela.Svi su nas savetovali da kupimo samo onu za susenje,pa cemo tako i uraditi.Suzili smo izbor na dve,obe su kondenzacione,jedna je Indesit a jedna Gorenje,ja nekako vise imam poverenja u Gorenje a mm bi Indesit.A mozda skoknemo do Nisa da vidimo sta ima tamo.
Guppy,Alexx,jesu li vase kondenzacione?




guppy RR -> RE: Mašina za sušenje veša (26.11.2009 19:06:57)

Da, moja je kondenzacijska, tj. skuplja se voda u posudi u mašini i nije potreban nikakav odvod za vodu, nego samo utičnica za struju. To je super zaista, jer možeš da je staviš gde želiš, a ne samo u kupatilo/wc !

Mogla bi ladno da stoji u spavaćoj... [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




gagana83 -> RE: Mašina za sušenje veša (26.11.2009 19:10:26)

Zbog toga mi i odgovara ta sa posudicom,posto u kupatilu nemamo mesta,a imam jednu prostoriju gde nam stoji garderoba,usisivac,pegla...pa bi mi bas odgovaralo tu da je smestim




Anoniman -> RE: Mašina za sušenje veša (26.11.2009 19:19:31)

IZVORNA PORUKA: gagana83

Gledali smo danas masine,nisam znala da su toliko skupe a kod nas je izbor nikakav! U celom gradu ima 5 modela.Svi su nas savetovali da kupimo samo onu za susenje,pa cemo tako i uraditi.Suzili smo izbor na dve,obe su kondenzacione,jedna je Indesit a jedna Gorenje,ja nekako vise imam poverenja u Gorenje a mm bi Indesit.A mozda skoknemo do Nisa da vidimo sta ima tamo.
Guppy,Alexx,jesu li vase kondenzacione?



Ja sam radila u prodavnici bele tehnike i samo da ti kazem da obratish paznju odakle je ta iz Gorenja...jer nekadashnje slovenachko gorenje...i danashnje koje se pravi u albaniji ili rumuniji nije ni prineti.... ako je slovenachko preporuchujem gorenje...ako nije...indesit je bolja.




*Alexx* -> RE: Mašina za sušenje veša (26.11.2009 20:26:49)

Isto [sm=smiley1.gif]

IZVORNA PORUKA: guppy RR

Da, moja je kondenzacijska, tj. skuplja se voda u posudi u mašini i nije potreban nikakav odvod za vodu, nego samo utičnica za struju. To je super zaista, jer možeš da je staviš gde želiš, a ne samo u kupatilo/wc !

Mogla bi ladno da stoji u spavaćoj... [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]





Buba76 -> RE: Mašina za sušenje veša (26.11.2009 22:17:08)

IZVORNA PORUKA: šarolta

Mi smo skoro kupili Candy mašinu, prezadovoljna sam! Ima program za lako peglanje, tako da samo vadim veš i stavljam u ormar[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/bravo.gif[/image] !


Ne znam da li ova i pere i susi,nama isto zbog nedostatka prostora treba ovakva.




šarolta -> RE: Mašina za sušenje veša (26.11.2009 22:55:58)

Ova mašina samo suši, kondenzaciona je, tako da je možeš stavljati gde god hoćeš ( i na veš mašinu ), samo ti utičnica treba...




gagana83 -> RE: Mašina za sušenje veša (5.12.2009 1:53:48)

Ja se taman resila da kupim masinu za susenje vesa kad mi u roku od pet dana crkla masina za sudove i mikrotalasna[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/lev.gif[/image] Tako da sad nemam pojma sta cu pre,a nemamo para za sva tri[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley13.gif[/image]




Jelena81 -> RE: Mašina za sušenje veša (5.12.2009 7:34:05)

Ja sam za masinu za susenje vesa... Ako imas masinu i sporet, onda ti je to to!  :)




gagana83 -> RE: Mašina za sušenje veša (5.12.2009 11:27:36)

Tako cu verovatno i uraditi.




LillyT -> RE: Mašina za sušenje veša (6.12.2009 12:00:56)

Bas smo juce gledali masine za susenje, nasli smo Gorenje nesto oko 32000 i ta mi skroz odgovara, mada ja bih vise neki manji model, ali ne mogu da pronadjem (a i da ne bude preskupa). Ova je kondenzaciona i cula sam (nisam proverila) da Gorenje na svoje proizvode daj najduzi garantni rok. Kada nam je pre nesto vise od mesec dana riknula masina za ves (otisla pumpa), majstor je rekao da je najbolja tehnika ona koja ima najduzi garantni rok. Za sada je ova u igri, a videcemo jos.




*Alexx* -> RE: Mašina za sušenje veša (6.12.2009 16:12:07)

Ovako je bilo kad smo mi kupovali mašinu za sušenje, i mi smo kupili Gorenje. Ja zadovoljna. Jedino što je bučna, ali izgleda da su sve sušare takve? Neka me neko ispravi ako nije tako.

IZVORNA PORUKA: LillyT
Ova je kondenzaciona i cula sam (nisam proverila) da Gorenje na svoje proizvode daj najduzi garantni rok.




Markovicka -> RE: Mašina za sušenje veša (6.12.2009 19:31:54)

E bas dobro sto neko ima iskustva sa gorenje masinom za susenje vesa, posto i mi planiramo da uzmemo(D61312). Krevetac i komoda zauzese mesta pa sad definitivno nemam gde da susim ves, a i stvara se velika vlaga posto nam je mali stan.
Alex, reci mi bude li jako izguzvan ves, da li sve moze da se susi, koliko dugo susi i cula sam da ima neki specifican miris ves kad izadje odatle?




*Alexx* -> RE: Mašina za sušenje veša (6.12.2009 20:03:00)

Pa bude onako izgužvan... šta znam, ja ga peglam. Možeš da sušiš sve osim džempera, pošto će se skupiti (možda ima i neki program za to, ja nisam proveravala). A za miris - pa ima neki specifičan, ali ne neprijatan, bar ne meni [sm=smiley1.gif] I ne uvek. Nisam provalila od čega zavisi.

IZVORNA PORUKA: Markovicka

E bas dobro sto neko ima iskustva sa gorenje masinom za susenje vesa, posto i mi planiramo da uzmemo(D61312). Krevetac i komoda zauzese mesta pa sad definitivno nemam gde da susim ves, a i stvara se velika vlaga posto nam je mali stan.
Alex, reci mi bude li jako izguzvan ves, da li sve moze da se susi, koliko dugo susi i cula sam da ima neki specifican miris ves kad izadje odatle?




LillyT -> RE: Mašina za sušenje veša (6.12.2009 20:25:47)

IZVORNA PORUKA: Markovicka

E bas dobro sto neko ima iskustva sa gorenje masinom za susenje vesa, posto i mi planiramo da uzmemo(D61312). Krevetac i komoda zauzese mesta pa sad definitivno nemam gde da susim ves, a i stvara se velika vlaga posto nam je mali stan.
Alex, reci mi bude li jako izguzvan ves, da li sve moze da se susi, koliko dugo susi i cula sam da ima neki specifican miris ves kad izadje odatle?


Isto i kod nas, mada nam nije bas "mnogo mali" stan (dvosoban), ali beba trazi prostor. Moja drugarica ima vesernicu u zgradi i sve susi u masini za susenje. Niti se oseti, niti se nesto izguzva, a ja stvarno ne znam kakva je to masina (jeste neka profi), ali izgleda skroz obicno. Ova sto sam ja gledala ima vise funkcija od te njihove zajednicke.




gagana83 -> RE: Mašina za sušenje veša (6.12.2009 22:57:57)

IZVORNA PORUKA: LillyT

Bas smo juce gledali masine za susenje, nasli smo Gorenje nesto oko 32000 i ta mi skroz odgovara, mada ja bih vise neki manji model, ali ne mogu da pronadjem (a i da ne bude preskupa). Ova je kondenzaciona i cula sam (nisam proverila) da Gorenje na svoje proizvode daj najduzi garantni rok. Kada nam je pre nesto vise od mesec dana riknula masina za ves (otisla pumpa), majstor je rekao da je najbolja tehnika ona koja ima najduzi garantni rok. Za sada je ova u igri, a videcemo jos.

Da,Gorenje daje garanciju 5 godina




*Alexx* -> RE: Mašina za sušenje veša (7.12.2009 9:11:23)

Evo detaljnije za moju masinu, iz jedne poruke:

Ima nekoliko programa, za pamuk, za sintetiku, za osetljiv ves... i slicno. Po pravilu bi trebalo da susis slican ves zajedno, dakle zajedno peskire, pa posteljina, pa majice... ako susis slican ves, tj. ves iste debljine, onda ce se sve podjednako osusiti. Ja to ne postujem jer bi mi mnogo vremena oduzelo, pa susim sve sto je u masini za ves, pa mi nekad nesto i ne bude skroz suvo, ali nije strasno.

Izguzvanost - zavisi od tipa vesa. Primetila sam da, ako stavljam omeksivac, da budu manje izguzvane i ako ih odmah izvadis iz masine, mozes da ih slozis u orman i maltene ne treba da ih peglas. Isto i za posteljinu. Ja ne stavljam omeksivac, zbog bebe, pa onda ipak moram sve da peglam.

Ne susim dzempere, skupe se. E, da, isto tako sam primetila da se neke stvari skupe, valjda zbog visoke temperature - ne primer, skupile su se Andrejeve termo carapice, ali nista vise.

Susi jaaakoooo dugo. Tri sata onaj najduzi program. Ali i to zavisi od kolicine vesa i od centrifuge - sto je veca centrifuga, to ce manje vremena da susi.

Miris - ja sam ga u pocetku primecivala, ali ga nema ako stavis omeksivac. Bas sve bude mekano i mirisno. A sada, posto ne stavljam, i ne primecujem vise. Moguce je da je u pitanju samo u pocetku, dok se masine ne "razradi". I GLASNA je. Ali bas glasna.

I stvara veliku toplotu zbog te kondenzacije, moras da otvoris prozor malkice dok radi.

Ima svoje nedostatke, ali je ne bih menjala ni za sta na svetu, ja operem i osusim tri ture vesa za jedan dan.
[sm=smiley1.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>