RE: Postovi i posna jela (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Kuvajmo zajedno



Poruka


viking -> RE: Postovi i posna jela (11.11.2013 18:28:26)

Mi smo ranije pravili salatu sa kukuruzom, crvenim pasuljem (iz konzerve), tinjevinom (iz konzerve) i crvenim lukom. Od začina samo malo soli, bibera, ulja i sirćeta.

IZVORNA PORUKA: Figaro88

Mama me je zamolila da joj pronadjem neku posnu salatu od kukuruza secerca,ali da nije bas ista kao ruska.Pa ako neko ima neki lep recept.....





Ana RR -> RE: Postovi i posna jela (11.11.2013 18:32:29)

Vik, takvu salatu sam jela kod drugarice na slavi, jedino je ona još i pirinač stavila. Baš je bila lepa iako ja ne volim tunjevinu u salatama.




viking -> RE: Postovi i posna jela (11.11.2013 18:34:34)

Pa eto, meni sad to pade napamet kad je Figaro pitala, a nisam je pravila bar pet godina, zaboravila sam na tu salatu skroz...




nata11 -> RE: Postovi i posna jela (11.11.2013 20:37:44)

Viking moja sveki pravila tu salatu ranije. Bas si mi dala predlog da je ubacim na spisak. Ja inace vec pravim spisak za Sv.Nikolu jer imam puno gostiju pa sve krenem na vreme da pripremam.
Inace od posnog predjela spremam> Krompir salatu,Vekne punjene majonezom i ruskom, Pitu sa kupusom, Posne bombice od krompira i susama.




Figaro88 -> RE: Postovi i posna jela (11.11.2013 22:52:05)

Nato hoces da ispises recept za te kuglice i vekne?
Viking hvala za recept,i njega cemo da isprobamo.Mama slavi 21.novembra,mi ne slavimo pa i nemam bas puno takvih recepta,a ono bi nesto drugacije pa joj trazim....




nata11 -> RE: Postovi i posna jela (13.11.2013 17:04:57)

Nadam se da nekasnim.
Punjeni francuski hleb
Iseci hleb po duzini pa izvaditi sredinu i filovati ruskom salatom - posnom naravno. Umotati u foliju i ostaviti preko noci u frizideru.

Posne kuglice od krompira
1kg skuvanog krompira napraviti kao za pire. Kada se prohladi dodati 200 gr majoneza pa ostaviti da se potpuno ohladi. Narendati 200 gr posnog kackavalja, pa dodati so i biber po ukusu i 80 gr. lanenog semena. Oblikovati loptice pa uvaljati jedan deo u izmrvljen kikiriki, jedan u seckan persun.

Posne slane korpice
300 gr brasna, 2 kafene soljice ulja, 1 kisela voda, 1 prasak za pecivo, so i 100 gr. przenog susama. Sve izmesati pa stavljati u metalne modlice - korpice i peci 15 min na 200C. Puniti tunjevinom.

Isto volim da pravim pecurke
500 gr sampinjona poredjati u plehu ociscene od drsaka naravno pa na svaku staviti so, biber i malo margarina.

Imam jos svasta ali da nepisem to je ona klasika. Mozes salatu od tunjevine i makarona, krompir salatu, rosti, corbicu od povrca. Ako ti zatreba jos neki recept ti reci.




Figaro88 -> RE: Postovi i posna jela (13.11.2013 19:59:47)

Hvala Nato[sm=smiley31.gif]




Didy -> RE: Postovi i posna jela (16.12.2013 22:10:21)

Neko je tražio recept za salatu s kukuruzom? Imam ja, u originalu nije postana, ali pravim 2 varijante. Dakle: skuvati kesu šećerca, izmiksati 200 g kikirikija, obariti 2 jajeta, iseckati ih i pomešati sa pavlakom i/ili majonezom, začiniti solju i biberom. Posna: sve isto, izbaciti jaja i staviti posni majonez.




minnica -> RE: Postovi i posna jela (17.12.2013 11:30:45)

Didy, sad si mi dala ideju. [sm=smiley1.gif] A taman imam sve sastojke.




Sanchy -> RE: Postovi i posna jela (18.12.2013 1:37:23)

Ja za slavu pravim dve posne salate,,prva sareni rezanci,kukuruz secerac,konzerva crvenog pasulja,tunjevina,senfa malo,posni majonez ,so,biber..druga-napravi se salata od pecene crvene paprike pa se sutradan ta paprika isecka,pomesa sa spiralnim posnim rezancima,doda 100 gr samlevenog kikirikija,so ,biber,posni majonez i ko voli persun,moze i bez njega..takodje pravim i posni rolat za koru 1dl kisele vode,4 kasike brasna,kasicica praska za pecivo,2 kasike ajvara,so,,izmesati ,staviti u podmazan pleh ili na papir za pecenje i peci,kada je peceno prebaciti na vlaznu kuhinjsku krpu premazati ribljom pastetom,uviti u rolat i ostaviti da se ohladi,odozgo namazati posni majonez i narendati posni kackavalj...




PoisonEve -> RE: Postovi i posna jela (18.12.2013 9:45:20)

Ja spremam ovu salatu cesto, posna je i ne treba mnogo vremena da se napravi: obarim pirinac i pomesam sa secercem, tunjevinom i crnim maslinama. Ukusno, fino i brzo[sm=smiley1.gif]




Didy -> RE: Postovi i posna jela (18.12.2013 9:49:27)

Mm ne voli salate s testom, pa sam prestala da ih pravim. Uz ribu napravim prilog-salatu, kako se uzme: bareni pirinač, dinstani šampinjoni isečeni na listiće, kikiriki, svež praziluk sitno sečen i ljuta papričica. Bude super!




PoisonEve -> RE: Postovi i posna jela (18.12.2013 10:33:38)

Didi, bez preliva?




Didy -> RE: Postovi i posna jela (18.12.2013 10:37:28)

Bez preliva, tako suvo. Zato i kažem prilog-salata. Verovatno može i s prelivom, ali meni je ovako sjajno.[sm=bravo.gif]




PoisonEve -> RE: Postovi i posna jela (18.12.2013 10:41:09)

Verujem da jeste, nego mi sad palo na pamet da bi preliv mogao da bude homemade kikiriki butter? Izblendas kikiriki, dodas ulje da se napravi bas kao sos i posolis malo.




Didy -> RE: Postovi i posna jela (18.12.2013 10:44:29)

Moglo bi PE, sjajna ideja! Ako budeš probala, javi kakvo je.[sm=smiley36.gif]




PoisonEve -> RE: Postovi i posna jela (18.12.2013 11:26:00)

Da znas da hocu. Sutra je mojima slava, ali necu nositi salate, nego cu napraviti posne grisine sa makom i susamom. A i Mini ih mnogo voli.




Torbica -> RE: Postovi i posna jela (18.12.2013 11:43:16)


IZVORNA PORUKA: Sanchy

Ja za slavu pravim dve posne salate,,prva sareni rezanci,kukuruz secerac,konzerva crvenog pasulja,tunjevina,senfa malo,posni majonez ,so,biber..druga-napravi se salata od pecene crvene paprike pa se sutradan ta paprika isecka,pomesa sa spiralnim posnim rezancima,doda 100 gr samlevenog kikirikija,so ,biber,posni majonez i ko voli persun,moze i bez njega..takodje pravim i posni rolat za koru 1dl kisele vode,4 kasike brasna,kasicica praska za pecivo,2 kasike ajvara,so,,izmesati ,staviti u podmazan pleh ili na papir za pecenje i peci,kada je peceno prebaciti na vlaznu kuhinjsku krpu premazati ribljom pastetom,uviti u rolat i ostaviti da se ohladi,odozgo namazati posni majonez i narendati posni kackavalj...


hvala ti za ovaj recept!




Didy -> RE: Postovi i posna jela (18.12.2013 12:25:47)


IZVORNA PORUKA: PoisonEve

Da znas da hocu. Sutra je mojima slava, ali necu nositi salate, nego cu napraviti posne grisine sa makom i susamom. A i Mini ih mnogo voli.


Joj, to moja mama pravi deci za rođendane. One uvrnute štapiće. Deca ih obožavaju![sm=smiley1.gif]




Sanchy -> RE: Postovi i posna jela (18.12.2013 18:33:07)

Torbice nema na cemu[sm=smiley1.gif]




minnica -> RE: Postovi i posna jela (19.12.2013 10:58:27)

Mi smo slavili slavu juče, tj. uvek slavimo dan ranije. Na meniju smo imali: riblju čorbu, pečenog šarana, običnog i prodimljenog, marinirane pečene skuše, filete oslića sa prazilukom, suvim šljivama i kikirikijem, krompir salatu, prebranac i Didinu salatu sa kukuruzom. Bilo je 5 vrsta posnih kolača. Takođe sam pravila slavski kolač po ovom receptu i bio je super, svi su ga hvalili. [sm=smiley14.gif][sm=smiley9.gif]




nata11 -> RE: Postovi i posna jela (19.12.2013 12:17:47)

Minnice i ja sam juce mesila kolac po ovom receptu super je [sm=smiley14.gif][sm=smiley20.gif]




PoisonEve -> RE: Postovi i posna jela (19.12.2013 23:12:06)

Didy, Mini obozava te stapice, zbog nje sam ih i pravila [sm=smiley36.gif] Evo, vratili smo se od mojih, a ona je samo stapice jela i par kašika riblje čorbe.




Didy -> RE: Postovi i posna jela (20.12.2013 10:19:08)

Mi smo juče slavili kod svekijevaca, a sutra ćemo kod nas, pošto večeras idemo na rođendan kod malog drugara, pa smo morali da pomerimo. Svekijevci prave mrsnu, mi posnu, tako da sutra sve ponovo pravimo.
Planiramo: riblju čorbu, šarana u rerni na pirinču i povrću, skušu na roštilju, krompir salatu, rusku salatu, salatu s kukuruzom, zelenu salatu i pečenu papriku. Sad ću da napravim posnu tortu po Torbicinom receptu (ima je u temi rođendanske torte), a sitne kolače sam kupila, nema šanse sve da stignem.




Figaro88 -> RE: Postovi i posna jela (3.1.2014 10:13:51)

Pravili smo ove salate i za maminu slavu,i juce za tatinu,odlicne su i lako se prave.Kod ujne sam probala jednu isto je odlicna,ide 500g spiralnih makarona,500g posnog majoneza i dva veca izrendana krastavca.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>