|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bebin doručak
24.1.2015 14:57:48   
mati
Mozes . Ja sam im davala sa 2,8mm. A mozes i sa jogurtom palentu.

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 276
   RE: Bebin doručak
24.1.2015 14:58:10   
minnica
Verovatno je mislila na industrjski voćni jogurt. Ja sam prvila domaći, ubacivala sam, na primer pasiranu bananu i žitarice u redovan jogurt i to davala u tom uzrastu za doručak.I kiselo mleko može, naravno.

_____________________________

No need to run and hide
It's a wonderful, wonderful life

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 277
   RE: Bebin doručak
24.1.2015 15:06:04   
dunja RR

Odlično, hvala vam! Koji jogurt ste davali za početak?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu minnica)
Direktna veza do poruke: 278
   RE: Bebin doručak
24.1.2015 15:09:31   
dunja RR

Žene HELP user posted image

Mm kupio kiselo mleko sa 6% m.masti, da li smem to da dam?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu minnica)
Direktna veza do poruke: 279
   RE: Bebin doručak
24.1.2015 15:10:36   
minnica
Ja sam koristila family jogurt u početku, posle balans, a mislim da opušteno može to masnije kiselo mleko.

_____________________________

No need to run and hide
It's a wonderful, wonderful life

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 280
   RE: Bebin doručak
24.1.2015 15:11:26   
dunja RR

Hvala minni user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu minnica)
Direktna veza do poruke: 281
   RE: Bebin doručak
24.1.2015 15:12:51   
dunja RR
Ipak imam još pitanja, nemojte me mrzeti user posted image

Koliko da stavim kiselog mleka u palentu, tog od 6%, kašičica, dve tri / na jedan obrok?

< Poruku je uredio dunja RR -- 24.1.2015 15:13:05 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 282
   RE: Bebin doručak
24.1.2015 15:22:32   
minnica
Nema na čemu. Ja sam stavljala tako otprilike po dve-tri kašičice, mada moji obožavaju i uvek sam im davala i dodatno samo kiselo mleko.

_____________________________

No need to run and hide
It's a wonderful, wonderful life

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 283
   RE: Bebin doručak
24.1.2015 16:02:50   
dunja RR
Hvala ti draga!
Ja mu dala sada, jes da nije doručak, ali smo prespavali jutros iz dva puta sve redom user posted image

Ovako, palenta mu se nešto nije svidela sa kiselim mlekom. Doduše ispala mi nešto gušća, pa možda zbog toga, ali pojeo je malo. Onda sam uzela pola banane i 4 kašičice kiselog, izmešala, to je slistio sve. Znam da ne treba voće popodne, ali ajd reko neće biti valjda strašno, čisto da mi ne bude gladan, a palentu nešto nije hteo.

Znači nije problem ovo kiselo mleko od 6%? Uzeću za sutra od 2,8, ali eto danas smo ovo, valjda mu nisam naškodila. A sa bananom je sve poklopao.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu minnica)
Direktna veza do poruke: 284
   RE: Bebin doručak
24.1.2015 16:05:58   
milicicak
Dunja, ja nisam uvodila mlecne proizvode, ali znam da je za bebe bolje da jedu one sa vecim procentom mlecne masti :)
I sledeci put mu izblendaj palentu sa kiselim mlekom ili jogurtom, mozda mu se tako svidi :)

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 285
   RE: Bebin doručak
24.1.2015 16:33:32   
dunja RR
Milicicak draga hvala ti!
A ček, što beše niste uvodili, alergiija ili?

Izblendaću sutra, pa javljam :)
Ili ću prvo probati da napravim ređe, nikako da procenim za njega ovu alnaturinu palentu, uvek mi previše nabubri, jer ne procenim lepo količinu (po uputstvu ne vredi, ispadne monogo gusto).

< Poruku je uredio dunja RR -- 24.1.2015 16:35:05 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 286
   RE: Bebin doručak
24.1.2015 16:41:33   
milicicak
Dap, alergicna je na mleko.
Iskreno, meni je bilo lakse da skuvam gustu palentu: 2dl vode i 5 kasicica palente pa da to izblendam sa 150ml AD mleka. Tako sam uvek dobijala glatku finu kasicu. Kad sam uvela zumance u to sam stavljala zumance. Do 15 meseci joj je to bio omiljeni dorucak/vecera user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 287
   RE: Bebin doručak
24.1.2015 16:49:12   
Didy
Dunja, skuvaj retko, baš retko. Ja sma dodavala i po pola kiselog mleka, moji su ga baš voleli. U početku sam i blendirala štapnim mikserom, a možeš i kukuruzno brašno da zakuvaš, to će sigurno hteti da jede, ono ima baš glatku strukturu. Samo prethodno lagano razmuti kukuruzno brašno s malo vode, pa tek onda zakuvaj da s ene bi grudvice stvorile.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 288
   RE: Bebin doručak
24.1.2015 16:56:52   
dunja RR
Hoću Didy, skuvaću ređe prvo, pa dodati onda više kiselog.

A jel nije problem ovo 6% što mu danas dadoh? (luda majka, moram da pitam 5 puta i treba mi što više potvrda da je ok user posted image )

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 289
   RE: Bebin doručak
24.1.2015 17:04:35   
Didy
Ma nije, svakako mu nisi dala mnogo. No sikiriki. user posted image

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 290
   RE: Bebin doručak
24.1.2015 23:04:37   
moja ciklama
Dunja probaj Yumisovu palentu. Sa Pavlakomuser posted image Mada može i to kis.mleko 6%.
Prilikom kuvanja palente slobodno dodaj vode onoliko koliko hoćeš da je razrediš, samo hladnu vodu!


< Poruku je uredio moja ciklama -- 24.1.2015 23:06:10 >


_____________________________

Ko ne doživi to na svojoj koži onda ne može ni da zamisli kako to ume da boli i koliko to ume da te promeni.

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 291
   RE: Bebin doručak
25.1.2015 1:19:35   
Klarita
Ja koristim ovu KLIK Dunjci, probaj onako po onom receptu od Poc sto si meni postovala u drugoj temi...200ml voda, kasicica maslaca i dve supene kasike palenteuser posted image
I bolje je sto je 6% jer kod beba je sto veci procenat mlecnih masti, to bolje...inacem ja Nikolaju dajem obicno bello organske proizvode...ali kad nema kod nas u gradu a zalihe potrosene, onda dam Imlek proizvod drugi...nisam blendala palentu, ali mislim da i Jole blendirauser posted image i dosta zenica.
Da upisem ovde nase doruckove, da tako kazem:
Milupa 7 corn, palenta sa kiselim mlekom/pavlakom/jogurtom, kako kad, hleb sa tim razlicitim mlecnim proizvodima i to vrtim. Iako je vec u uzrastu kad moze za dorucak zumanac pa za rucak meso, jos nisam to uvela, ali mogla bih da krenem. Odlicna ideja user posted image

(odgovor članu moja ciklama)
Direktna veza do poruke: 292
   RE: Bebin doručak
25.1.2015 1:26:08   
Didy
U zumance umrviti sredinu hleba i ispeći na teflonu kao male palačinke, moji to i dan-danas obožavaju, samo što sad pravim od celog jajeta i dodam malo mleka, može i kiselo mlkeo, pavlaka, šta god. Nekad narendam i šargarepu ili neko drugo povrće. Ukusno je i za nas velike, a i hranljivo. user posted image

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 293
   RE: Bebin doručak
25.1.2015 1:35:04   
Klarita
Eeeeeee super je ideja...mi to zovemo ribanjkeuser posted image ja imam problem sa N sto on hleb odbija, mora da to budu bas sitne mrveuser posted image sa dosta mlecnog proizvoda na kasicici...ovako samo hleb,,,lizne, nasmeje se kao da ga golica i baci...

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 294
   RE: Bebin doručak
25.1.2015 14:34:43   
dunja RR
Žene drage, hvala na savetima!

Jutros sam napravila palentu sa više vode a manje palente, kada skuvam to ispadne retko zaista, ostavim da odstoji 10 minuta i lepo nebubri, i dobila sam baš lepu gustinu za S. Nisam blendala. Dodala sam pola kiselog mleka, ovaj put Imlek 2.8, sve je ponjupao. Gunđao je svo vreme user posted image ali ponjupao slatko, a pojma nemam što se buni kada jede tu palentu a ipak sve poklopa. Kada nešto neće onda stisne usta i ne da, a palentu jede (ne stiska usta) ali gunđa user posted image

< Poruku je uredio dunja RR -- 25.1.2015 14:35:06 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 295
   RE: Bebin doručak
27.1.2015 0:25:59   
Jole84

IZVORNA PORUKA: Klarita


I bolje je sto je 6% jer kod beba je sto veci procenat mlecnih masti, to bolje...inacem ja Nikolaju dajem obicno bello organske proizvode...ali kad nema kod nas u gradu a zalihe potrosene, onda dam Imlek proizvod drugi...nisam blendala palentu, ali mislim da i Jole blendirauser posted image i dosta zenica.
Da upisem ovde nase doruckove, da tako kazem:
Milupa 7 corn, palenta sa kiselim mlekom/pavlakom/jogurtom, kako kad, hleb sa tim razlicitim mlecnim proizvodima i to vrtim. Iako je vec u uzrastu kad moze za dorucak zumanac pa za rucak meso, jos nisam to uvela, ali mogla bih da krenem. Odlicna ideja user posted image


Blendiram blendiram, trtava ti ova snajka, nemoj posle da vičeš da ti nisam rekla user posted image
Moraću da pokušam ponovo ovih dana da joj dam neblendirano, vidim da hlebac kad gricka jako lepo guta, a ovako mi se kao gadi kad joj dam malo gušće, šmizla jedna...
Mi za doručak uglavnom vrtimo ovo: Hipp 7 corn (nekad pola voda, pola ad, nekad sa voćnom kašicom), nestle ovas+šljiva, milupa voćne (mada sad joj ne dajem milupine zbog onog), palenta+sir president+pavlaka, griz sa bananom ili jabukom, voćna kašica+mlevena plazma (mislim i to blendam user posted image user posted image )....
Klari kako se zove beše ona Nestle što si mi rekla da je super, kad smo pile kafu? Što ima strukturu kao puding. Nisam je nigde videla, setila bih se kako izgleda.

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 296
   RE: Bebin doručak
27.1.2015 4:41:03   
Ana RR
Meni je palenta zakon, Mare je i sad obožava. Kad je bio mali spremala sam mu sa žumancetom, nekad i sa spanaćem. Sećam se da mi je mera bila 180ml vode, koju sklonim kada proključa pa onda dodam palentu (čini mi se 4 male kašike), lepo razmutim mutilicom i onda vratim na šporet da se skuva. Posle dodam kockicu putera i prelijem jogurtom pa lepo promešam. Nije znao kad je dosta user posted image voleo je i poparu, to je isto ok doručak.

Meni je avokado bio super izbor, ako mu dajem za užinu onda pomešam sa bananom, ako mu dajem za ručak onda je bila varijanta sa žumancetom i malo pavlake, ili sa piletinom i nekim povrćem.. više se ne sećam ali avokado mi je bio odlična namirnica (sad na žalost neće, a pošto ne voli nikakve namaze ne uspevam ni tako da podvalim).

Dunjči, kako vreme leti, on već sve ručka user posted image

< Poruku je uredio Ana RR -- 27.1.2015 4:45:25 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 297
   RE: Bebin doručak
27.1.2015 11:27:57   
dunja RR
Daaa, eto poraste mi dete Anči user posted image user posted image
IZVORNA PORUKA: Ana RR

Dunjči, kako vreme leti, on već sve ručka user posted image



Anči, ovo što si rekla da mutilicom izmutiš palentu, tp misliš na onu žičanu mutilicu? Pa onda staviš da još malo kuva, nakon što izmutiš?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 298
   RE: Bebin doručak
27.1.2015 14:20:56   
gagana83
Izgleda da sva deca vole palentu.
Una je obozavala kao beba, a i sad je voli.
Ja sam uz palentu podvaljivala zeleno povrce - spanac, blitvu, brokoli...

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 299
   RE: Bebin doručak
31.1.2015 21:31:06   
mirkam
Mame, ajde me posavjetujte kako da djetetu dam jaje, mislim bas jaje, ne kroz nesto user posted image
Umuckala sam mu jedno jutro pa na mrvu maslaca isprzila kao kajganu pa pomijesala sa pavlakom (koju obozava), i cim je probao pljubuo i vise ni da zine.Jutros isprzim klasicno jaje, isjeckam, pomijesam sa pavlakaom i opet nece.malo je mackao zumance i hleb, al promulja kroz usta i ispljune.
Mozda je i rano user posted image
Kako ste vi davale jaje i kada?

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako ostati normalan kada vaša beba ne žel...
Vaša beba već danima plače i nervozna je, a vi pucate po šavovima. Evo kako da ostanete pri zdravoj pameti kada vaša beb...
Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here