RE: Opadanje kose (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Posle porođaja



Poruka


mila83 -> RE: Opadanje kose (6.12.2015 16:27:10)

Ja da se javim da se kod mene to opadanje kose smanjilo zadnja dva meseca.Sve je to uticaj hormona valjda ..ne znam da li tu uopste moze da pomogne neki sampon protiv opadanja kose...




amelia -> RE: Opadanje kose (6.12.2015 17:07:09)

Meni je kosa u zadnje vreme pocela strasno da opada skraatila sam ih skroz ali to nije resene neznam sta da radim znam da je to zbog poradzaja ali kako da se ne brinem bree skoro mije pola moje kose otislo [sm=smiley13.gif] da li pomaze neki sampon maska za kosu?? [sm=smiley13.gif]




serpica -> RE: Opadanje kose (6.12.2015 17:11:03)

Amelia to je normlno pocinje da se javlja posle 3.meseca od porodjaja,ako dojis bebu onda jos vise,meni opada kosa u pramenovima,napred iznad cela imam pecate gde je otpala kosa,ali vidim da pocinje da raste nova,nema tu nekog leka,ja imam srecu sto imam gustu kosu pa i nije strasno...procice




Ivanka 75 -> RE: Opadanje kose (6.12.2015 17:12:56)

Mazite AD kapi na mesta gde je opala kosa, moze i ricinuaovo ulje, oni pospesuju rast.




wivern -> RE: Opadanje kose (6.12.2015 18:47:11)

Ja ću morati celu glavu da stavim u ad, od ovolikog stresa ću ostati bez i jedne dlake.




adulence -> RE: Opadanje kose (6.12.2015 18:56:29)

Ja sam mislila da cu ovaj put proci bez opadanja,ali ipak je pocelo sa opadanjem,to je jedina postporodjana stvar koja me izludjuje...




mati -> RE: Opadanje kose (6.12.2015 19:02:06)

Meni kosa ne prestaje da opada, evo vec dve godine. Frizerka kaze da ima punonove kose, ali sta cu kad ne prestaje nikako da opada.




MAMAMAJ -> RE: Opadanje kose (6.12.2015 19:04:36)

Isto ovo što je Šerpica napisala, 3-4m posle porođaja mi je otpala kosa da sam imala pečate, bukvalno su mi zalisci bili veći nego muževljevi, a on ih ima prirodno, pa je počelo polako da raste i najgoti mi je period bio letos, jer je ta nova kosica bila oko 5cm dugačka, vežeš rep, a ono iskoči kao antene. Nosila rajf...
Posle prvog potođaja to nisam imala, videćemo sada posle trećeg.




madre -> RE: Opadanje kose (6.12.2015 19:08:40)

adulence, pa sto se sekiras kad znas da ce prestati i da vecina mama kroz to prodje[sm=smiley1.gif] jedino je smaranje skupljati to!
mati, da kod tebe to nema veze mozda sa anemijom ili hormonima?
mamamaj, bilo bas toliko ozbiljno[sm=smiley13.gif]




Mariya -> RE: Opadanje kose (6.12.2015 19:20:09)

Meni je počela da opada otprilike 7-8 meseci nakon porođaja i to baš intenzivno, ali samo kad sam prala kosu!!! Nije mi opadala ovako,nisam se,da tako kažem "linjala ",nigde po kući nije bilo moje kose,ali kad je operem...po dve pune šake kose bude. Srećom,sad već polako prestaje,zadnjih mesec dana smo na pola sake[sm=smiley36.gif] Sad ce mesec dana kako sam prestala da dojim,krenuli su i ciklusi pa se nadam da će se regulisati sad već.




veselicaa -> RE: Opadanje kose (6.12.2015 19:26:05)

I meni je uvek posle porodjaja opadala kosa i to bas dosta ali prestane za 2,3 meseca.Moja zaova i suprug koristili jedan bas dobar sampon protiv opadanja pomogao im posle samo jedne bocice potrosene.Ako nekom treba neka mi pise u pp.
,ne znam da li smem ovako da napisem naziv.




milicicak -> RE: Opadanje kose (6.12.2015 20:03:18)


IZVORNA PORUKA: mati

Meni kosa ne prestaje da opada, evo vec dve godine. Frizerka kaze da ima punonove kose, ali sta cu kad ne prestaje nikako da opada.

Isto. Samo meni vec 3 godine a poslednjih godinu dana bas bas intezivno. Ima nove kose ali me vec sramota koliko kose ostavljam za sobom...




mati -> RE: Opadanje kose (6.12.2015 20:24:13)

Veselice pusti meni.
Milicicak, ja se plasim da cu i solju da zapusim, a u kadu ne smem ni da pomislim da ostane neka dlaka.




branki* -> RE: Opadanje kose (6.12.2015 21:01:49)

Mozes,veselice,slobodno javno naziv sampona[sm=smiley1.gif]




choopa choops -> RE: Opadanje kose (6.12.2015 21:06:49)

Protiv opadanja ne znam šta bi pomoglo, ali da napišem da je moja svekrva rješila alopeciju tako što bi uveče namočila domaći česan (Bijeli luk) presješen na pola u domaću lozu i sa time trljala tih par mjesta. Vrlo brzo joj je kosa počela rast i više joj nije otpadala. Tako da ako neko ima problem s tim neka proba, jer stvarno pomaže.




veselicaa -> RE: Opadanje kose (6.12.2015 21:19:24)

Fitoval sampon je u pitanju,suprugu je bas opadala kosa,imamo bracni krevet koji je presvucen plisom i svako jutro je bilo mnogo opalih dlaka na krevetu iznad njegovog jastuka.A zaovi je toliko opadala kosa da se uplasila da nije nesto zdravstveno u pitanju.




branki* -> RE: Opadanje kose (6.12.2015 21:21:16)

Fitoval,cini mi se da sam videla u liliju pre neki dan.




MAMAMAJ -> RE: Opadanje kose (6.12.2015 21:47:59)

Madre, jednom kad je bio moj brat kod nas, ja oprala kosu i krenula da se češljam i da vadim dlake iz četke, nikad neću zaboraviti njegovu facu kad je on to video... [sm=smiley19.gif]
Jedva sam mu posle objasnila da sam zdrava i da je zbog porođaja.
Moja mama kaže da je očuhu kosa jača od tog Fitovala, a on inače ima neku slabu, paperjastu kosu, smešno mekanu.




dddaca -> RE: Opadanje kose (6.12.2015 22:11:48)

Meni nije ispadala u pramenovima, ali jeste bas puno. Grozno mi je kad ustanem, a jastucnica i posteljina se crni od kose.




muzicarka -> RE: Opadanje kose (5.7.2016 13:02:35)

Beba mi za koji dan puni 4 meseca, doji...U poslednje vreme kosa mi bas mnogo opada....Ne secam se da je tako bilo prvi put.... Osim sampona, koji hvalite, da li je neko pio neke vitamine ili tako nesto?




vocicana -> RE: Opadanje kose (14.7.2016 8:08:18)

Od pre 10-tak dana, kosa, morala sam uzeti onu iglu sa kukicenje, da izvadim kosu iz tus kabine. I onako je nemam nista, tanka dlaka, katastrofa, jos sada kao celava pevacica. Dodje mi da odem da se osisam skroz na kratko. Bas sam [sm=smiley19.gif], sta vise da joj radim? Koristim neki Nerilex losion, ali nije neka pomoc.




eca89 -> RE: Opadanje kose (14.7.2016 8:13:39)

Voci, to je od hormona, meni je dr rekao da može potrajati 5,6mjeseci. Samo se smirilo.




IvanaSK RR -> RE: Opadanje kose (14.7.2016 8:15:21)

I meni kosa bas opada. Nisam sigurna da li je zbog trudnoće i porođaja ili zato što mi je vreme za šišanje bilo jos pre tri meseca [sm=smiley36.gif]
Voci, a da probas da pravis onaj sampon sa pantenolom, ad kapima...?




Trcosava -> RE: Opadanje kose (14.7.2016 8:21:08)

Voci, to su hormoni, trebalo bi samo da se smiri.

Kosa hoće da opada i zbog neispravne ishrane. Meni je posle pobačaja pre Luke opalo bukvalno polovina kose. Ni po jada što je opala, nego što nova nije rasla. Kad sam krenula na dijetu - tek onda je krenula nova da raste.

Stavljala sam i onaj fitoval na glavu (i šampon i neki losion) ali nije nešto mnogo pomoglo.
Prija mi onaj le petit šmpon sa medom. Sad sam uzela garnier neki isto sa medom.

Jedna ženica je ovde hvalila ives rocher., cena mu je sasvim pristojna. Možeš i to da probaš.




vocicana -> RE: Opadanje kose (14.7.2016 8:25:24)


IZVORNA PORUKA: IvanaSK

I meni kosa bas opada. Nisam sigurna da li je zbog trudnoće i porođaja ili zato što mi je vreme za šišanje bilo jos pre tri meseca [sm=smiley36.gif]
Voci, a da probas da pravis onaj sampon sa pantenolom, ad kapima...?

Da zna sda mi je palo na pamet, ad, kosili, pantenol rastvor i ekstrakt koprive? Bas sam se razocarala, ocekivala jesam, ali ovoliko bas nisam.
Trco kako se tacno zove? Ide muz za Holandiju u septembru pa da mu kazem koji tacno da mi uzme. Boze, svasta se desi, ali stvarno mi se teme vidi, sija kao tiganj.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>