RE: Klempave usi kod beba? (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba



Poruka


vikiveki -> RE: Klempave usi kod beba? (3.11.2014 23:59:15)

Ja lično kod svoje dece nisam imala problema sa ušima,ali ih je zato imala moja sestra sa devojčicom...još od prvih dana nakon izlaska iz porodilišta primetila je da beba prilikom spavanja uvek uvrne jedno uvo i posle mesec dva zaista je počelo da se primećuje da je to uvo malo klempavije dok je drugo bilo sasvim ok,onda joj je dr rekla da kupi tu traku za uši i da je ne skida i naravno da vodi računa kako bebano spava tj. da pokuša da joj ne dozvoli da uvrće to uvo na spavanju.Tako je moja sestra i uradila i ćera joj sada u 5 godini ima ok uši




Mala Elena -> RE: Klempave usi kod beba? (4.11.2014 0:22:15)


IZVORNA PORUKA: dunja RR

IZVORNA PORUKA: prase
Stalno sam mu govorila da mu ne gine trakica koja drži uši da nosi kad se ja vratim na posao [sm=smiley36.gif]



Mm me danima smara, pa da pitam ovde, da li nabavim tračicu? S sve više i više sam sebi klempavi uši, dok okreće glavu. Nema uši skroz uz glavu iako i mm i ja imamo. Sada to deluje slatko, ali ne bih volela da bude klempav. Šta ste vi radile u ovakvim slučajevima? Da li ja uopšte sada mogu nešto da korigujem?


IZVORNA PORUKA: prase

Poenta priče: uši će biti onakve kakve one hoće, pazili mi na to ili ne. Viđala sam klempave bebe, koje su izrasle u klempavu decu. Viđala sam ne-klempave bebe koje posle nisu postale klempava deca.


A jel može klempava beba da postane ne klempava? [sm=smiley17.gif]



Ahahaaaaah [sm=jezicek.gif] daj Dunja, prase se nije dobro izrazila ...a to moze da se ispravi trakicom mada mislim da ne moraju usi biti slepljene [sm=zmeden.gif]
Nego, moja mala isto zavrce uvo kad spava, doduse sve redje ali znam da me to izludjuje .




serpica -> RE: Klempave usi kod beba? (4.11.2014 7:15:05)

Kazu da se klempave usi nasledjuju i da tu ne mozemo mnogo da uradimo,medjutim meni je dr rekao da su usi savitljive i da u prvih godinu dana zivota mogu da se koriguju,starijoj sam lepila flaster do 6 meseci i sad ima lepe usi,mladjoj nisam i cini mi se da su malooo klempave, Toma je od rodjenja imao male usi i nekako kao da su same slepljene sa glavom tako da i njemu nisam nista radila.




mali_mis -> RE: Klempave usi kod beba? (4.11.2014 7:19:27)

Moj brat je imao klempave usi kad se rodio, i mama mu je flasterom lepila, i uspela je. Sad nema klempave usi.




emicaa -> RE: Klempave usi kod beba? (4.11.2014 7:56:33)

T je stalno prevrtala desno uvo i bilo je malo klempavo pa sam joj običnu trakicu za kosu držala što duže preko dana i sad je normalno.




dunja RR -> RE: Klempave usi kod beba? (4.11.2014 13:21:28)

Nabavljam traku definitivno, hvala vam. Ko bi rekao da i ovo može biti problem, o svašta, svaki dan nešto novo naučim sa mojom bebom [sm=smiley1.gif]




mila83 -> RE: Klempave usi kod beba? (4.11.2014 13:33:32)

Kod mojih troje je ovakva situacija : Najstarija cerka nije imala problema sa tim, inace ima male usi i uz smau glavu, sin ima malo klempave usi, kao i sada mladja cerkica.Nisu zapravo klempave, samo malo izvijene, jako su mekane usi.Ne stavljam nista po tom pitanju,nije jako primetno.Kazu da se to naslesjuje.




dunja RR -> RE: Klempave usi kod beba? (4.11.2014 13:38:25)

To mi je nekako logično da se nasledi, ali kod nas stvarno niko nema klempave uši, čak svi iammo male, i mm i ja, i naša braća i sestre (rođena).
Ja sam pitala da li se mogu i steći klempave uši, upravi zbog tog savijanja ušiju, koje sam pravi. Po komentarima bih rekla da može i sam isklempaviti, pa bih nekako da sprečim ako iole mogu.




Klarita -> RE: Klempave usi kod beba? (4.11.2014 13:42:08)

Dunjci, N je dobio neku Ready kapicu pamucnu i kako ima stalno neke cuperke na glavi, pre neko vece sam ga stavila da spava sa njom i bas dobro prijanja oko usiju. Vidi da ga ostavljas sa tom kapicom...evo ovom KLIK moze je nositi i napolju i unutra i non stop[sm=smiley1.gif]




dunja RR -> RE: Klempave usi kod beba? (4.11.2014 14:00:15)

Klari baš je slatka, ne mogu da skontam da li je po veličinama?
Immao jednu pamučnu užu, stavljam mu povremeno, ali je brzo svuče ..




Biserce -> RE: Klempave usi kod beba? (4.11.2014 14:16:58)

Dimitriju je desno uvo malo klempavo, nasledio je od tate[sm=jezicek.gif]




Наташица -> RE: Klempave usi kod beba? (16.9.2015 14:40:35)

моја старија цурица је до бесвјести мотала уши, посебно десно. ресица јој била клемпава колико је савијала. сад има сасвим нормалне уши, додуше велике на тату, али док глава порасте још ваљда ће изгледати мање. гледам сад исто то ради и ова млађа. већ изгледа као мали вилењак, ма као спок из звјезданих стаза. :) исправљам јој стално, надам се да ће и њој бити ок кад порасте.
гледам своје слике кад сам била мала...како сам тек ја била клемпава, а сад имам савршене уши.




wivern -> RE: Klempave usi kod beba? (17.9.2015 1:05:55)

Nama su gornji delovi usiju klempavi, takve usi je imao moj otac, imam i ja a bogami ima i Maksa. Vremenom kad glava poraste to se i ne vidi toliko ali dok smo mali izgledamo uzasno klempavi [sm=smiley36.gif]




dunja RR -> RE: Klempave usi kod beba? (17.8.2019 0:11:42)

Ne sećam se gde smo pisale, mislim da je bilo negde skorije, ali evo i ovde - mame jel stavljate trakice bebema? Isto kao i kod S, i kod M se malo klempave, nisam stavljala trakicu, tek par puta. I sada kada stavim, brzo joj spadne, non stop se vrti.

Da li stavljate trakice i koliko često, danju, noću? I da li mi je sada kasno, ima skoro 6 meseci.

S ima čudne uši, pisah ranije, nisu klasično klempave ali su veće, i hrskavica je deblja, pa su samim tim odmaknute od glave. Kod M ide ka tome, ali mislim da ona ima manje uši (S ima onako, veće), a mm i ja imamo male uši uz glavu.




MimaKos -> RE: Klempave usi kod beba? (17.8.2019 0:39:48)

Napisah i malopre, moja je imala kao gornji deo usiju odvojeniji od glave, ne celo uvo klempavo, i stavljah joj ali ih ona nikako nije trpela. Sad joj je kosa duga pa se i ne primecuje toliko, ali i dalje nisu skroz uz glavu kao nama npr.





Duškić -> RE: Klempave usi kod beba? (17.8.2019 20:15:23)


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Ne sećam se gde smo pisale, mislim da je bilo negde skorije, ali evo i ovde - mame jel stavljate trakice bebema? Isto kao i kod S, i kod M se malo klempave, nisam stavljala trakicu, tek par puta. I sada kada stavim, brzo joj spadne, non stop se vrti.

Da li stavljate trakice i koliko često, danju, noću? I da li mi je sada kasno, ima skoro 6 meseci.

S ima čudne uši, pisah ranije, nisu klasično klempave ali su veće, i hrskavica je deblja, pa su samim tim odmaknute od glave. Kod M ide ka tome, ali mislim da ona ima manje uši (S ima onako, veće), a mm i ja imamo male uši uz glavu.




Stavljaj joj, nije kasno, navikni je.




pari -> RE: Klempave usi kod beba? (17.8.2019 21:15:37)

I T ima malo odvojenije uši ali ne trpi ništa na glavi...

A i ne znam da li to pomaže iskreno




Duškić -> RE: Klempave usi kod beba? (19.8.2019 13:19:14)


IZVORNA PORUKA: wivern

Nama su gornji delovi usiju klempavi, takve usi je imao moj otac, imam i ja a bogami ima i Maksa. Vremenom kad glava poraste to se i ne vidi toliko ali dok smo mali izgledamo uzasno klempavi [sm=smiley36.gif]





Bas neka kul zena wivern.
Sto kaze poraste ti glava i manje se vide klempave usi.




emicaa -> RE: Klempave usi kod beba? (19.8.2019 22:10:19)

Duskic da samo znas koliko je ona zanimljiva,steta sto nam vise ne dolazi.

Dora je kako beba imala klempavo desno uvo,nekako se samo od sebe vratilo u normalu.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]