|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  41 42 43 [44] 45   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Folna kiselina
12.2.2016 4:17:07   
Katie90
Ja sam vec mesec i po' na folnaku, svim mogucim b vitaminima, gvozdju od 100mg dnevno, kao i c vit. od 5oomg(ovo je sve zbog niskog feritina- rezerve gvozdja)...kako se kaze, od viska glava ne boli, mada, ovaj b vitamin mi je poprilicno povecao apetit, pa ce ljudi pomisliti po kilogramcicima i pre vremena da sam trudnauser posted image user posted image ..ali nema veze, sve za mon buduceg andjela user posted image

(odgovor članu Drama_Queen)
Direktna veza do poruke: 1076
   RE: Folna kiselina
12.2.2016 13:07:46   
Tvitica
Drama....da ti ispricam moje iskustvo....

Ja sam prvi put otisla kod ginekologa sa 21 god zbog uzasnog bola koji se javio u sred odnosa... ispostavilo se da mi je pukla cista,a da imam jos jednu na drugom jajniku. Vjerovatno je bila bas velika. Vodene ciste su u pitanju... Na sledecem pregledu nakon god dana mi je receno da nema cisti tj da je pukla da sto je postojala... Da bih god dana kasnije tj prosle god bas u ovom periodu ja otisla kod dr koji mi je ustanovio dosta malih cisti na oba jajnika. Ne znam dal je povezano i kako ali tada sam imala neki hormonski poremecaj, koji inace nije ustanovio nalazom, nego pretpostavkom... Jer ja nemam bas redovne cikluse...al tada mi je bas kasnilo...tj dobila sam nakon 54 dana...i islo mi je oskudno 23 dana (ja sam u medjuvremenu zakazala pregled) i tada mi je dao hormonske tablete da mi prestane to krvarenje pa da normalno dobijem nakon par dana... Jer je na UZ vidio zadebljanu matericu tj kao da nisam uopste ni dobila....

Sve u svemu ajde to se rijesilo ali mene su i dalje brinule te cistice pa sam trazila na netu....i nasla da remete ovulaciju pa sam se zabrinula da necu nikako moci da zatrudnim (a u tom periodu sam vec bila u braku)... Onda sam na nekom forumu nasla preporuku za femisan i odlucila da ga uzmem ljetos da probam pa da od septembra odem opet kod dr...

Tako je i bilo... ja sam u septembru otisla privatno kod dr i rekla kako mislim da mi se ne posvecuju dovoljno u domu zdravlja i da hocu da me fino pogleda i objasni sto i kako jer smo 2 god u braku i sad bas zelimo bebu,a do sad je bilo ako bude bice....

Ona mi je tada rekla da mi je jedan jajnik skroz cist i da se na njemu fino razvija folikul dakle da ce doci do ovulacije....a da je drugi mikocistican...tj da ima tih malih cisti al da one nista posebno ne znace... Onda sam trazila da uradim briseve i hormonalni status i to je sve bilo ok.... Tako da sad radimo na bebi bez opterecivanja oko toga...

Ja i dalje ne znam dal je femisan pomogao ili ne..... Jer mi je drugi dr gledao nalaze i pomenula sam kroz pricu da ga koristim i on je rekao da nema potrebe za tim i da prestanem...

(odgovor članu Drama_Queen)
Direktna veza do poruke: 1077
   RE: Folna kiselina i vitamini (priprema za tr...
20.6.2017 22:23:21   
Dragce86
Ginekolozi savetuju da se pocne i pre trudnoce sa folnom kiselinom. Mada ja verujem ko se zdravo i uredno hrani nema potrebe da brine. A i od momenta kad zena sazna da je u dr.stanju je sasvim ok da pocne sa dodatkom iste.

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 1078
   RE: Folna kiselina i vitamini (priprema za tr...
20.6.2017 22:24:17   
Dragce86
Ja sam prva 3 meseca koristila Folnak a posle do kraja Elevit i jos 2-3 meseca nakon porodjaja.

(odgovor članu Dragce86)
Direktna veza do poruke: 1079
   RE: Folna kiselina i vitamini (priprema za tr...
20.6.2017 22:39:57   
Sanjica26 RR
Dragce koristi opciju uredi. user posted image Pozdrav!

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Dragce86)
Direktna veza do poruke: 1080
   RE: Folna kiselina i vitamini (priprema za tr...
27.6.2017 13:05:17   
nata11
Da li je neko koristio Infolic'
Koliko vidim u pitanju je samo folnak sa jos jednim sastojkom a ipak je cena dosta jaka. Mescna terapija je 4.500.

Razmisljam da probam njega nekih 3 meseca ili da uzmem pak Femisan A tablete sa makom koje se skoro pojavile.


_____________________________





(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1081
   RE: Folna kiselina i vitamini (priprema za tr...
27.6.2017 13:37:20   
ivannna
nato11-ja koristim inofolic vec par meseci i to po 1 kesicu dnevno,u kutiji imas 20 kesica a 1 kutija je oko 1400din tako da za mesec dana bude oko 2000 din ,barem ova moja doza

dobila sam ga od endokrinologa i citala sam bas dosta dobrih stvari o njemu,uz njega pijem i proxeed za zene i ne znam koji je od ta dva ali meni su se hormoni sredili i dr je posle par meseci bila zadovoljna rezultatima

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 1082
   RE: Folna kiselina i vitamini (priprema za tr...
27.6.2017 13:43:21   
vocicana
Sve su mi to nove stvari. Za Proxeed znam ali za ovo drugo sada cujem. Sigurno da je dobar. Zene drzim pesnice da budete user posted image sto pre!user posted image

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu ivannna)
Direktna veza do poruke: 1083
   RE: Folna kiselina i vitamini (priprema za tr...
28.6.2017 9:36:47   
nata11
Meni su Infolec preporucili 2x dnevno.
Proxeed sam vec koristila dosta dugo i sada bih nesto novo.
Jel ko pio Ogestan?

Znam da su to sve u osnovi isti vitamini ali bih sad neki nov da probam pored kog cu uzimati jos samo Vit D.


_____________________________





(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 1084
   RE: Folna kiselina i vitamini (priprema za tr...
28.6.2017 9:39:37   
Duškić
Ja sam sve vreme pila Ogestan, dr mi je preporicio..Pitam koliko da pijem , on kaze da pijem dok beba ne prestane da doji. ( celu trudnocu sam pila i jos uvek pijem).

< Poruku je uredio Duškić -- 28.6.2017 9:42:55 >

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 1085
   RE: Folna kiselina i vitamini (priprema za tr...
5.7.2017 11:01:57   
nata11
Uzela sam nove Femisan A kapsule sa Macom. Tokom leta cu njih pa cu kasnije videti sa dr.

A jel ko zna kakvi su to flasteri za zadebljanje endometrijuma?

_____________________________





(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 1086
   RE: Folna kiselina i vitamini (priprema za tr...
5.7.2017 11:10:44   
mama Jo
Zene pomagajte.... usla sam u drugo tromesecje, dr mi rekla da uzmem sad vec neke vitamine pored folne da pijem... ne znam sta da uzmem, citam sastojke svih ali nikakk da se odlucim... u principu imam jaaaako slab apetit, cak sam pola kg i smrsala, i mislim da bih mogla malo gvotdje da pojacam, iako mi je krvna slika skroz u redu, imam samo peska u urinu ali za to pijem puno vode, caja, prolom vode...

Imate li nesto da mi preporucite?

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 1087
   RE: Folna kiselina i vitamini (priprema za tr...
16.11.2017 22:42:28   
flake
Interesuje me da li znate,smijem li ja ako sam folnu kiselinu prestala uzimati na nekih 2 sedmice,sada nastaviti da pijem te tablete normalno. Jer sam procitala da je folna kiselina veoma vazna za pravilan razvoj djeteta,a bila sam izgubila tablete i eto naletih na njih user posted image
user posted image

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 1088
   RE: Folna kiselina i vitamini (priprema za tr...
16.11.2017 22:43:44   
MamaNecaVo
Naravno.

(odgovor članu flake)
Direktna veza do poruke: 1089
   RE: Folna kiselina i vitamini (priprema za tr...
16.11.2017 22:46:00   
mama Jo
Ja mislim da komotbo smes... ja u prvoj trudnoci nisan uzimala redovno na pocetku nego kad se setim...
Realno, mozes i bez njih ali lekari preporucuju - tako da, kad god krenes je ok... ta pauza od 2 sedmice nista ne tnaci

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu flake)
Direktna veza do poruke: 1090
   RE: Folna kiselina i vitamini (priprema za tr...
16.11.2017 22:49:15   
MamaNecaVo
Ja sam ih uzimala svaki dan tokom svih devet meseci
Mada mi je receno do 4/5 i da posle.toga nema potrebe za folnom.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1091
   RE: Folna kiselina i vitamini (priprema za tr...
16.11.2017 23:31:48   
mama Jo
Da, negde nakon 4 meseca kao treba pojacati tj.uzeti i dodatne vitamine, jer svi ti ostali vitaminski preparati sadrze gomilu nekih vitamina, i folnu kiselinu...

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 1092
   RE: Folna kiselina i vitamini (priprema za tr...
16.11.2017 23:40:15   
MamaNecaVo
Tako nekako.
Tj ne secam se vise tacno u mesece kako sta i kada ide,ali nesto mi je taj period u glavi.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1093
   RE: Folna kiselina i vitamini (priprema za tr...
27.1.2018 18:53:35   
nata11
Da li se folnak izdaje na recept?

Da li za Bromokriptin moze ginekolog izdati recept ili iskljucivo edrnokrinolog/ neurolog?


_____________________________





(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 1094
   RE: Folna kiselina i vitamini (priprema za tr...
27.1.2018 19:00:41   
IvanaSK RR
Folnak sam kupovala, nisu mi pisali recept za njega.
Za ovaj drugi ne znam.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 1095
   RE: Folna kiselina i vitamini (priprema za tr...
27.1.2018 22:17:27   
Maraj
Nato ne
Folnak se kupuje. Ja pijem folan od 5mg. Nesto simbolicno kosta oko 100 din.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1096
   RE: Folna kiselina i vitamini (priprema za tr...
28.1.2018 9:07:51   
vocicana
U periodu planiranja trudnoce, sve sam pila sto sam znala, Folnu non stop. Krvna slika mi je bila perfektna i pre i u toku i posle trudnoce. Smatram da je jako dobro piti vitamine, bas iz jednog dobrog razloga. Hrana ne vredi dve pare, nadoknada polivitaminskom terapijom je neizbezna. Zemlja isposcena, nema kvaliteta hrane, sve se zivo prska, nisam znala da i tresnju prskaju. Msm strasno. E sda drugo je pitanje podnosenja, jako negativna iskustva iz mog okruzenja imam na Mamavit, , ja licno nisam Centrum podnosila, zeludac me je boleo sigurno 10 sati nakon popijene tablete. Ima toliko toga samo treba izabrati.
Apsolutno sam ZA vitamine, folna kiselina obavezno.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1097
   RE: Folna kiselina i vitamini (priprema za tr...
28.1.2018 11:20:32   
MamaNecaVo
Voci,mene je Mamavit iscrpeo.Povracala sam u mlazu od njega danima dok mi doktor nije rekao da menjamo vitamine.
Folnak sam pila,kupivala sam ga.Mislim da ne ide na recept

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 1098
   RE: Folna kiselina i vitamini (priprema za tr...
28.1.2018 11:54:09   
isidora88
Pila sam folnak u sve tri trudnoce. Posle sam pila elevit, mamavit, femibion kako kad, mada nisam redovbo pila jer imam uzasne mucnine i zatvor od njih. Sad bi trebalo da pijem ali ne mogu, bas mi je lose od njih.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 1099
   RE: Folna kiselina i vitamini (priprema za tr...
28.1.2018 12:10:07   
Duškić
Ogestan, nije mi bilo muka. Pitam dr.koliko dugo da pijem on kaze 9mes.+jos godinu dana dok dojim.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 1100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  41 42 43 [44] 45   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  41 42 43 [44] 45   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako prepoznati implantacijsko krvarenje?
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje i po čemu se ono razlikuje od menstruacije?
Pitali smo doktor-ginekologa: Ovulatornost...
Ringeraja vam je dala priliku da pitate lekara sve što vas zanima u vezi ovulacije kao i rešenja problema sa njom. Farma...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here