|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: visok FSH i LH
27.7.2010 12:54:37   
snowrose
Evo da se i ja uključim.
Kod mene je obično Fsh visok,ostali hormoni super user posted image user posted image user posted image .
Radila sam 2 inseminacije nakon ciljanog odnosa i user posted image .
U martu sam radila IVF i user posted image .
Sad sam već 2-3 mjeseca na kontracepciji i pripremam se za 2.,nadam se i posljednji IVF user posted image user posted image user posted image .

Razlog visokog Fsh kod mene je mikroadenom hipofize.

(odgovor članu Cvetana)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: visok FSH i LH
27.7.2010 15:02:00   
nolinica
IZVORNA PORUKA: snowrose

Evo da se i ja uključim.
Kod mene je obično Fsh visok,ostali hormoni super user posted image user posted image user posted image .
Radila sam 2 inseminacije nakon ciljanog odnosa i user posted image .
U martu sam radila IVF i user posted image .
Sad sam već 2-3 mjeseca na kontracepciji i pripremam se za 2.,nadam se i posljednji IVF user posted image user posted image user posted image .

Razlog visokog Fsh kod mene je mikroadenom hipofize.

Kakva je razlika između ivf i vto? 
Ja sam imala jednuneuspešnu inseminaciju, imislila sam da radim vto odmah posle druge inseminacije. Kao sve ok.

(odgovor članu snowrose)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: visok FSH i LH
27.7.2010 15:37:40   
ksenija81
Mislim da je to isto, jedna engleska, a druga nasa skracenica user posted image
in vitro fertilization (ili kako vec)
van telesna oplodnja
Isparvite me ako gresim

< Poruku je uredio ksenija81 -- 27.7.2010 15:38:37 >

(odgovor članu nolinica)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: visok FSH i LH
27.7.2010 20:33:13   
ksenija81

IZVORNA PORUKA: snowrose

Evo da se i ja uključim.
Kod mene je obično Fsh visok,ostali hormoni super user posted image user posted image user posted image .
Radila sam 2 inseminacije nakon ciljanog odnosa i user posted image .
U martu sam radila IVF i user posted image .
Sad sam već 2-3 mjeseca na kontracepciji i pripremam se za 2.,nadam se i posljednji IVF user posted image user posted image user posted image .

Razlog visokog Fsh kod mene je mikroadenom hipofize.

zar nisam vec negde videla ovaj nickuser posted image

(odgovor članu snowrose)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: visok FSH i LH
28.7.2010 9:47:46   
snowrose
Ne griješiš IVF i VTO je isto.

Za nick ne znam,dugo ga koristim,a na ovom forumu sam imala mislim 1-2 javljanja.

(odgovor članu ksenija81)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: visok FSH i LH
29.7.2010 10:12:32   
snowrose
Sad me malo zbunjujete jer sam na ovu temu došla upravo kako bih razmijenila iskustva sa nekim ko ima isti problem.

Vidim nikog nema pa kontam da hB niko od vas nema taj problem,ako je tako user posted image user posted image user posted image .

Velika pusa.

(odgovor članu snowrose)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: visok FSH i LH
29.7.2010 12:24:54   
ksenija81
Draga probaj u temi Pretrage i hormonska terapija ili porblemi sa hormonima konkretno

user posted image

(odgovor članu snowrose)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: visok FSH i LH
29.7.2010 14:26:51   
snowrose
Hvala ti draga.

(odgovor članu ksenija81)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: visok FSH i LH
15.8.2010 21:09:01   
dacca
E pa mislim da cu ja da podignem malo ovu temu na noge, naravno sa mojim problemom. FSH mi je 2 dc bio 16,8. Prvi put sam radila hormone user posted image

< Poruku je uredio dacca -- 15.8.2010 21:17:33 >

(odgovor članu snowrose)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: visok FSH i LH
15.8.2010 21:12:31   
Anoniman
dacca imaš pp već par danauser posted image

(odgovor članu dacca)
  Direktna veza do poruke: 35
   RE: visok FSH i LH
17.8.2010 11:55:55   
dacca
Ima li zena sa ovim iskustvom, ako ima valjalo bi da se jave, cisto onako user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: visok FSH i LH
19.8.2010 7:05:47   
daca77
Draga, ja sam juce uzela svoje rezultate i oni su sl.:
FSH 18,2 i LH 9,7. Kada se nisam slogirala... a znate sta mi nije jasno? Krajem juna sam isto ovo radila i rezultat je bio" FSH 3,47 i LH 3,7. Kako je moguce da ovoliko skoce?user posted image

(odgovor članu dacca)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: visok FSH i LH
19.8.2010 7:10:07   
ksenija81
Ma garant su ti nesto pobrkali rezultate, ne verujem da je to moguce, jedino mislim da sam citala da moze da varira, ali toliko user posted image user posted image user posted image
Uradi ponvo sledeci ciklus tako ces najbolje znati.
A zasto si opet radila hormone? Zbog inverzije?

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: visok FSH i LH
19.8.2010 7:16:14   
daca77
Da, ksenija...htela sam jos jednom da proverim da li postoji inverzija...prosto mi je nemoguce da za manje od 2 meseca ovoliko variraju...

(odgovor članu ksenija81)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: visok FSH i LH
19.8.2010 7:29:16   
ksenija81
Ej, nemoj ese optericivati vec uradi pnovo sledeci ciklus.
Iskreno ne verujem da su to tvoji rez. user posted image

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: visok FSH i LH
19.8.2010 7:33:01   
daca77
"Sve bolje od boljeg", draga...user posted image

(odgovor članu ksenija81)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: visok FSH i LH
19.8.2010 11:25:46   
dacca
Daco i meni je to nesto masu, ja cu sledeci ciklus ponovo uraditi fsh i lh.

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: visok FSH i LH
19.8.2010 11:32:42   
Veca77

IZVORNA PORUKA: daca77

Draga, ja sam juce uzela svoje rezultate i oni su sl.:
FSH 18,2 i LH 9,7. Kada se nisam slogirala... a znate sta mi nije jasno? Krajem juna sam isto ovo radila i rezultat je bio" FSH 3,47 i LH 3,7. Kako je moguce da ovoliko skoce?user posted image



Dacco, FSH se vadi 2-3dc. Tada bi trebalo da ima realnu vrednost. Moze da se desi da jedan od ovih rezultata nije validan upravo zbog razlicite faze (dana) u ciklusu. Moj FSH je, recimo 12,6 (isto je povisen). Vadila sam ga 2 puta. Prvi put je to bio 2 dc, a drugi put je bio 3dc. Oba puta mi je bila ista vrednost.
Mozda bi trebalo da odes kod svog ginekologa da ti da savet da vadis jos koji hormon koji moze da ti pomogne da vidis koje su ti rezerve jajnih celija. Konkretno mislim na antimilerov hormon (on moze da se vadi bilo kog dana ciklusa), Inhibin B i eventualno estradiol.

_____________________________

Tajna čovečjeg bića nije u tome da živi, nego zašto živi.

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: visok FSH i LH
19.8.2010 11:46:33   
daca77
Veco77, ne znam draga...radila sam sada 2dc, a pre mesec ipo 3dc-rezultati se strasno razlikuju...Nego, ono sto nisam znala a to je da nije trebalo da radim analizu ovih hormona, posto pijem Peruansku maku. Jesi li ti to znala? Ima li logike?

(odgovor članu Veca77)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: visok FSH i LH
19.8.2010 12:39:29   
dacca
Znam i radila sam 2 dc. Sledeci put cu opet raditi 2 dc, pa cemo da vidimo.

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: visok FSH i LH
19.8.2010 13:18:12   
Veca77

IZVORNA PORUKA: daca77

Veco77, ne znam draga...radila sam sada 2dc, a pre mesec ipo 3dc-rezultati se strasno razlikuju...Nego, ono sto nisam znala a to je da nije trebalo da radim analizu ovih hormona, posto pijem Peruansku maku. Jesi li ti to znala? Ima li logike?


Nikad nisam pila tu maku, tako da stvarno ne znam da li ima ikakvog uticaja na hormone. Sve je moguce.

_____________________________

Tajna čovečjeg bića nije u tome da živi, nego zašto živi.

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: visok FSH i LH
14.9.2010 22:25:38   
dona barbara
pozdrav  cure
imam problem sa visokim fsh  
u 10mj.2009 je bio 13
nekidan sam ga ponovila bio je  9
sta vi mislite o tome.....znam sta znaci visok fsh...mene zanima dali mogu ostvarit  trudnocu  ....iza sebe imam 3 aih  i 1ivf....u 11mj idem na 2 ivf......
imam 32god

(odgovor članu Veca77)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: visok FSH i LH
23.9.2010 12:33:03   
Maza82
Ovo su moji nalazi, za koje je dr. rekao da su ok.

FSH 3,1          ref.vr. 3-20 mlU/ml
LH 3,7            ref vr. 2-15
Estradiol 502   ref. vr. 92-811 pmol/l
Prolaktin 295   ref. vr. 46-622 mlU/ml E oni jesu ok, ako se gleda pojedinačno jer su u referentnim vrijednostima, ali odnos između fsh i lh je bitan. A meni je lh veći od fsh. Da li to ukazuje na PCOS i šta vi mislite?

_____________________________

svako zašto, ima svoje zato......

(odgovor članu dona barbara)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: visok FSH i LH
24.9.2010 0:20:35   
Suncicabg
Mazo tebi je malo veci, mislim da kad je PCOS u pitanju da je razlika veca. Verujem da ce se javiti neka od devojaka koja vise zna o tome.
Kod mm je fsh duplo veci od lh, nemam predstavu sta to znaci kod muskaraca, ma molim za pomoc ako neko zna

< Poruku je uredio Suncicabg -- 24.9.2010 0:22:35 >

(odgovor članu Maza82)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: visok FSH i LH
24.9.2010 3:45:12   
Verus
Ne, razlika obicno bude duplo veca ako postoji neki problem, plus drugi od simptoma (gojaznost, dlakavost, puno folikula/cisti na jajnicima).  Mislim da sve izgleda ok...e sad, koliko se secam vade se na 3 dan ciklusa-jesi li ih tako vadila?
IZVORNA PORUKA: Maza82

Ovo su moji nalazi, za koje je dr. rekao da su ok.

FSH 3,1          ref.vr. 3-20 mlU/ml
LH 3,7            ref vr. 2-15
Estradiol 502   ref. vr. 92-811 pmol/l
Prolaktin 295   ref. vr. 46-622 mlU/ml E oni jesu ok, ako se gleda pojedinačno jer su u referentnim vrijednostima, ali odnos između fsh i lh je bitan. A meni je lh veći od fsh. Da li to ukazuje na PCOS i šta vi mislite?

(odgovor članu Maza82)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Retke bolesti deca češće nasleđuju od oca
Greške u očevoj DNK mogu biti uzročnici retkih bolesti kod dece, jer se upravo od očeva nasleđuje četiri puta više novih...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here