|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: visok FSH i LH
24.9.2010 10:20:45   
Maza82
Da 3 dc. S tim da mi je doktor rekao da je sve ok. Kad me gledao ultrazvučno kaže da su mi jajnici i materica kao iz knjige, imala sam vodeći folikul koji je pukao. Nemam nikakvih cisti na jajnicima.

_____________________________

svako zašto, ima svoje zato......

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: visok FSH i LH
26.9.2010 17:32:59   
Suncicabg
Super Mazo user posted image

(odgovor članu Maza82)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: visok FSH i LH
31.10.2010 1:03:58   
dragmilk
Postovanje!
Ja sam nova na sajtu.Suprug i ja smo godinu i po u braku i od bebe zasad jos nista. Muz  je radio spermogram i jako je los rezultat, svega 8% zivih. Ja sam radila analize hormona, pa ako moze neko da mi ih protumaci
Estradiol 32.2 pg/mL
Estradiol 118.2 pmol/L
FSH 13.1mIU/mL
LH 6.52 mIU/mL
Prolaktin 318 mU/L
Progesteron 1.81 nmol/L
Testosteron 1.11 nmol/L
Hvala unapred.
Ovaj nalaz je uradjen 2 og dana ciklusa
Hvala unapred
Da dodam, imam 35 godina, u martu 2011 punim 36.

< Poruku je uredio dragmilk -- 31.10.2010 1:05:02 >

(odgovor članu Suncicabg)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: visok FSH i LH
9.12.2010 12:27:14   
kokoloko
Da li su vrednosti: Lh 18,1 i FSH 6,7 visoke? ne znam dan ciklusa, jer isti nemam.

(odgovor članu dragmilk)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: visok FSH i LH
13.12.2010 15:33:51   
nina1988
prvo da vas sve pozdravim. zovem se nina i bas sam danas nabasala na vas forum. imam problem sa zatrudnjivanjem u braku sam 1 godinu i zivim u banja luci i pre par meseci sam otisla doktorici i pregledala me i maternica janici sve u redu medjutim ja imam stalni izostanak menstruacije. uradila sam i hormone lh i fsh i jos neke i malo mi je povisen fsh ali nista zabrinjavajuce.pila sam dabroston za regulaciju ciklusa 3 mjeseca i nista opet kasni sad me poslala da vidim stitnu zlijuezdu i hormone stitne zlijezde i muz da mi uradi spermogram i spermokulturu pa cemo da vidimo.

(odgovor članu racica)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: visok FSH i LH
13.12.2010 17:31:54   
nina26

IZVORNA PORUKA: kokoloko

Da li su vrednosti: Lh 18,1 i FSH 6,7 visoke? ne znam dan ciklusa, jer isti nemam.



Moras da napises koje su i referente vrednosti da bi devojke znala da li su ti rezultati dobri ili ne. Ako su ref.vredn. kao sto ja pretpostavljam Lh ti jeste povisen.
Napisi vrednosti za ostalo.

(odgovor članu kokoloko)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: visok FSH i LH
13.12.2010 17:34:14   
nina26
Dobrodosla Ninauser posted image

Na vreme si pocela sa analizama, samo tu ima jos puno stvari koje su potrebne da se rade ali bez spermograma tm ne bih ti savetovala da radis bilo sta. Zbog izostanka user posted image da li si radila hormon Prolaktin?


IZVORNA PORUKA: nina1988

prvo da vas sve pozdravim. zovem se nina i bas sam danas nabasala na vas forum. imam problem sa zatrudnjivanjem u braku sam 1 godinu i zivim u banja luci i pre par meseci sam otisla doktorici i pregledala me i maternica janici sve u redu medjutim ja imam stalni izostanak menstruacije. uradila sam i hormone lh i fsh i jos neke i malo mi je povisen fsh ali nista zabrinjavajuce.pila sam dabroston za regulaciju ciklusa 3 mjeseca i nista opet kasni sad me poslala da vidim stitnu zlijuezdu i hormone stitne zlijezde i muz da mi uradi spermogram i spermokulturu pa cemo da vidimo.


(odgovor članu nina1988)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: visok FSH i LH
13.12.2010 21:35:27   
nina1988
ovako radila sam lh i bio je 19 fsh 7.8 progeste 0.5 prolaktin 194 testo 0.44 estradiol 39.31 to su vrijednosti hormona i doktorica mi je dala dabroston tablete i posle terapije 3 mjeseca dok sam pila tablete imala sam redovno a sad ovaj mjesec nisam pila ih i kasni mi vec 13 dana i danas sam bila kod nje i rekla mi je da nema trudnoce i da po sluznici materice cu dobiti za 5 do 7 dana i da idem raditi hormone stitne zlijezde T3 T4 TSH i sad cemo vidjeti a usput i da muz uradi spermogram i spermokulturu.

(odgovor članu Maza82)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: visok FSH i LH
13.12.2010 22:51:50   
nina26

IZVORNA PORUKA: nina1988

ovako radila sam lh i bio je 19 fsh 7.8 progeste 0.5 prolaktin 194 testo 0.44 estradiol 39.31 to su vrijednosti hormona i doktorica mi je dala dabroston tablete i posle terapije 3 mjeseca dok sam pila tablete imala sam redovno a sad ovaj mjesec nisam pila ih i kasni mi vec 13 dana i danas sam bila kod nje i rekla mi je da nema trudnoce i da po sluznici materice cu dobiti za 5 do 7 dana i da idem raditi hormone stitne zlijezde T3 T4 TSH i sad cemo vidjeti a usput i da muz uradi spermogram i spermokulturu.


Nisi mi opet napisala referente vrednosti, to ti je ono sto pise obicno pored rezultata u zagradi i na osnovu toga znamo da li su ok hormoni ili ne.
U svakom slucaju kao sto sam ti rekla Lh ti je jako visok i mnogo je veci od Fsh i to ukazuje na policisticne jajnike, i zbog toga verovatno ti izostaju user posted image Ne znam da li ti je Dr videla nesto na Uz? Ja se ne razumem puno u to jer ja nisam imala problem sa tim pa nisam ni istrazivala puno, znam samo sto sam procitala ovde. Definitvno bih na tvom mestu uradila i OGGT test, da bi se utvrdilo 100% da li imas PCOS ili ne.

(odgovor članu nina1988)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: visok FSH i LH
14.12.2010 17:52:40   
nina1988
samo mi je napisala na nalazu da su jajnici mikrocisticni i da nemam razloga za brigu jeste povisen malo ali nije to strasno.

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: visok FSH i LH
14.12.2010 21:38:33   
nina26
Pa ako se dobro razumem, neka me neko ispravi mikrocisticni su policisticni jajnici zar ne?

(odgovor članu nina1988)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: visok FSH i LH
14.12.2010 23:43:51   
nina1988

Naziv mikrocisticni vise odgovara ultrazvucnom zargonu i znaci da po izgledu jajnici podsjecaju na policisticne i dok se ne provjeri da li se i ostali simptomi PCOSa podudaraju sa izgledom jajnika na ultrazvuku , do tada je dijagnoza mikrocisticni jajnici .. Za dijagnozu PCOS potrebno je imati sve simptome . Ako ostalih simptoma nema ( debljina , anovulatorni ciklusi , neredovne menstruacije , pojacana dlakavost , hormonski disbalans..) onda dijagnoza ostaje " mikrocisticni jajnici" koji su u biti isto sto i policisticni znaci jajnici su puni malih cistica koje na ultrazvuku izgledaju kao niska bisera recimo ali izostaju ostali simptomi PCOS-a .
a meni nije jos odradjena cjelokupna analiza pa tako mogu samo da cekam.....user posted image user posted image

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: visok FSH i LH
15.12.2010 12:30:14   
nina26
Pa da ja sam samo povezala tvoju dijagnozu sa simptomima koje imas (izostanak mentstruacije), znaci u sustini imas neki blazi oblik PCOS. Pitaj dr za taj test OGGT, to sam i ja radila, kazu da se tim testom odredjuje PCOS.

(odgovor članu nina1988)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: visok FSH i LH
13.1.2011 7:51:25   
daca77
Drage, evo me ponovo...
krajem juna 3 dc    FSH 3,47, a LH 3,7
krajem avgusta      FSH 18,2, a LH 9,7,
sada                        FSH 22, a LH 13.
Zar su moguce ovakve oscilacije? Proslog leta, kada je FSH bio 18,2 dr mi je rekla da rezultat nije tacan, jer se meni bez ikakvih problema stvaraju folikuli. Sta da radim?user posted image

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: visok FSH i LH
27.1.2011 22:59:05   
*Maki*
Devojke da vas pitam za misljenje o mom FSH-u
Doktor je rekao da je u redu...ali opet..

U julu mi je 3 dc FSH 9 U/l (referentne vrednosti 2,9 - 12,0) LH 7,9 U/l (ref.vr. 1,5 - 8,0) prolaktin je bio skocio na 118 (ref.vr. 2,5-14).... posto mi je i prolaktin uvecan bez terapije bromokriptinom, da li sve ovo ukazuje na mikroadenom na hipofizi mozda... Trebala sam da snimim glavu, sad se kajem sto nisam to uradila odmah...user posted image

aprila 2009 mi je LH bio 5,2 a FSH 8,3 prolaktin 44,1

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: visok FSH i LH
27.1.2011 23:17:14   
*Maki*
Evo zanimljivog sajta sa korisnim informacijama o FSH

http://highfshinfo.com/

(odgovor članu *Maki*)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: visok FSH i LH
11.7.2011 12:04:25   
cvrcak 81
Curice nova sam ovde ,zelim da Vas sve pozdravim,i pitam.Ja i mm vec 9 meseci pokusavamo da imamo user posted image ali nikako user posted image prvo je moja doktorka u dz rekla da smo mladi user posted image (ja 30 a mm 32)i da je to kao normalno treba da sacekamo jos par meseci.user posted image Naravno ja sam dovoljno razumna da ukapiram da lupa gluposti pa sam na svoju inicijativu odraila par analiza i promenila lekara. Treba mi vasa pomoc ako je neko imao slican slucaj da mi rastumaci sta i kako JE STANJE jer moja doktorka je na godisni do 1 avgusta, a ja cu da crknam do tadauser posted image Hvala Vam puno..kiiiiiisss

ovako:3 dan ciklusa:
tsh 5.86 rf(0.35-4.94)
t4 83.2 rf(62.7-150.8)
t3 1.76 rf(0.89-2.44)
fsh 6.7 rf(2.8-11.3)
lh 1.8 rf(1.1-11.60
estradiol 80 rf(0-587)
testosteron manji od o.69 rf( je manji od 2.77)
prolaktin 316 rf(40-530)user posted image user posted image

(odgovor članu *Maki*)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: visok FSH i LH
11.7.2011 12:06:12   
cvrcak 81
zaboravila sam progesterom 21 dan 0.57 rf 3.82-50.6

(odgovor članu cvrcak 81)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: visok FSH i LH
11.7.2011 12:15:57   
degu
Cvrcak dobrodošla, slobodno se pridruži devojkama i na crticama klik

hormoni su ti uglavnom OK, malo ti je povišen tsh, to upućuje na hipotireozu, zapravo da ti štitna žlezda radi pod opterećenjem, ali i dalje uspeva da luči dovoljno t3 i t4.
Nije ništa strašno, nemoj da se prestraviš, to se jako lako rešava. Trebalo bi da uradiš i antitela. Kucaj u pretraživaču pretrage i hormonska terapije, tamo ima raznih iskustava i javiće ti se već neko ko se bolje razume od mene.
Što se tiče progesterona, on je nizak za 21. dan ciklusa, znači da ti je ovulacija izostala ovog meseca, ni to nije ništa strašno, žene nemaju ovulaciju svakog meseca.


_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu cvrcak 81)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: visok FSH i LH
11.7.2011 14:11:47   
cvrcak 81
Hvala ti degu,divna si :-*

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: visok FSH i LH
11.7.2011 14:18:40   
degu
nema na čemu draga, evo ovde se možeš dodatno informisati o hormonima i pitati sve što te zanima Pretrage i hormonska terapija


_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu cvrcak 81)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: visok FSH i LH
2.8.2011 11:51:13   
degu

IZVORNA PORUKA: daca77

Drage, evo me ponovo...
krajem juna 3 dc    FSH 3,47, a LH 3,7
krajem avgusta      FSH 18,2, a LH 9,7,
sada                        FSH 22, a LH 13.
Zar su moguce ovakve oscilacije? Proslog leta, kada je FSH bio 18,2 dr mi je rekla da rezultat nije tacan, jer se meni bez ikakvih problema stvaraju folikuli. Sta da radim?user posted image




Meni su se FSH i LH za zadnje 2.5 godine 2 puta povećali i to me je baš uplašilo, da se stanje za tako kratko vreme drastično pogoršava, a sad vidim ove tvoje rezultate i da su moguće i ovako nagle varijacije.


Daco zanima me jesi li uspela da rešiš ovaj problem? Ovo su baš velike oscilacije za kratko vreme. Da li ste otkrili uzrok?


_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: visok FSH i LH
2.8.2011 14:29:24   
Contesa
Postlala sam PP Gospodji Daca77, da si pod hitno uradi ponovo hormone na 3d i to u 3 konsekutivna cikusa i da nekako sledi svoju O cisto hormonalno, jer vakav jak porast FSH, nije uopste naivan, ovo se treba prvo potvrditi, ako je vakav rast nezaustavan-a obicno i je, onda pod hitno se mora  preuzmeti nesto, jer ovo sve upucuje na jako malu ovarijalnu rezervu, nedefiniranog kvaliteta, a to se nazalost ne moze sanirati gotovo nikako.
Cisto kao profesionalac prvo, pa kao i zena u situaciji, sugerisem da se ne prepusti sve slucaju, nego da se ubrzano reaguje, jer je vreme samo los saveznik u ovoj tuznoj situaciji. Hvala na paznji i svako dobro zelim svima.

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: visok FSH i LH
8.9.2011 16:20:33   
mickybap
Vadila sam hormon fsh,i rezultat je 6.98,a ref.vrednosti folikularna faza 3.5-12.5,ovulaciona faza 4.7-21.5,lutealna faza 1.7-7.7.Sta im to znaci,moze mi neko pojasniti?

(odgovor članu Contesa)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: visok FSH i LH
8.9.2011 16:30:04   
nina26
Prvo pitanje koji dan ciklusa si radila?

Kao sto vidis referente vrednosti su odredjene prema razlicitim fazama ciklusa.

Sam FSH kao hormon ti je ok, ali bez ostalih osnovnih hormona nam nista bitnije ne govori.

(odgovor članu mickybap)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - promene na grliću mat...
Kako određivati plodne dane pomoću praćenja promena na grliću materice?
Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here