|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ekskurzija u predškolskom uzrastu
16.10.2018 19:17:01   
Tiziana
Ja ne vidim razlog da ne pustim decu. zaista. To je vise da mi necemo da seodvojimo od njih, nego to da ce oni patiti za nama. oni imaju svaki dan razne sadrzaje, budu puni dozivljaja kad se vrate.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: Ekskurzija u predškolskom uzrastu
16.10.2018 19:23:34   
dunja RR
Ja se uopšte ne sećam da smo išli na rekreativne sa vrtićem, mama mi je bila vaspitačica, ali eto ne sećam se. Milslim da je jednom samo vodila starije na Divčibare, ali to već kada sam ja uveliko bila u školi.


A u školi sam išla na sve rekreativne i ekskurzije, i lepa iskustva imam, što Ana reče tek od 5. razreda, sa divnom razrednom koju smo tada dobili.
Od prvog do 4. razreda smo išli u Šuplju stenu /1. razred), U 2. MISLIM DA NISMO nigde, u 3. smo u Slano (Dubrovnik), u 4. smo išli na Kopaonik.

U Slanom smo imali 9 godina, otputovali smo avionom, i sećam se divne plaže, prirode, Dubrovnika, ali i da smo stalno nas 3-4 bile same na plaži, plivale, ronile, učiteljica je plivala na pučini sa brkatim ljubavnikom, a dete (ćerku od nekih 5 godina), je ostavljala sa nama, ko stigne da je čuva. Da li bi sada neko decu od 9 godina pistio same na plažu?? Ja vsoje ne bi ..


A mi inače dosta putujemo, tako S sigurno ne ne dostaju putovanja, izleti. Sa decom se druži u vrtiću parku, kod kuće, ni to mu ne nedostaje.



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: Ekskurzija u predškolskom uzrastu
16.10.2018 19:32:55   
Sanjica26 RR
Slazem se sa Anom i Dunjom. T nije isla preko vrtica,  a ni Sofija nije isla.  Mislim da nece ni ici.  Jedino ako ona sama izrazi zelju.  Mm i ja delimo isto misljenje.  A sto bi se osamostalili tako rano.  Ne vidim poentu. I uopste nisam posesivna majka. Slali smo ih mi kod mojih na 10 dana tako da su to iskusili. Putuju sa nama kad god nam se ukaze prilika. Naravno sto se tice osnovne skole.  Pusticu T jer je dovoljno sposobna da brine o sebi.   

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: Ekskurzija u predškolskom uzrastu
16.10.2018 19:33:46   
Sanjica26 RR
Teodorina uciteljica vodi decu na rekreativnu tek od treceg razreda sto mislim da je sasvim ok. 

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: Ekskurzija u predškolskom uzrastu
16.10.2018 19:36:20   
Ana RR
Dunja, malo of topic - tata je baš skoro radio u Slanom a uskoro opet ide za Dubrovnik user posted image

Nemam ja ništa protiv ekskurzija i rekreativnih ali ne vidim poentu u vrtićkom dobu. Da, imaju razne sadržaje koje će koliko sutra zaboraviti. To nije nešto čega će se sećati kada porastu - neće imati pojma ni da su bili. Mi smo živeli skoro godinu dana u Kanadi pa se Marko seća samo nekih segmenata - zaboravio je i ljude i drugare i sve. Samo mu halloween nedostaje user posted image Ako je to radi nekog osamostaljivanja - ok, ali i to je do dece.



_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: Ekskurzija u predškolskom uzrastu
16.10.2018 19:37:13   
Tiziana
Druga su vremena bila kad smo mi bili mali.U svakom sl svako radi kako misli da je ispravno i zna sta deci prija. Ja u slucaju moje dece nisam pogresila sto sam ih slala, a sigurna sam da ima dece kojima to ne prija i ne treba ih forsirati.Von Tara je super, imaju razne izlete, prosle zime su imali i sneg, sankali se po ceo dan, uvece zurke, maskenbali i ostalo.. Ona ce sad na Moj Super raspust opet na Taru sa drugarima iz vrtica, on na Kop, isto preko njih i isto saekipim iz vrtica. 

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: Ekskurzija u predškolskom uzrastu
16.10.2018 19:38:04   
IvanaSK RR
IZVORNA PORUKA: Tiziana

Ja ne vidim razlog da ne pustim decu. zaista. To je vise da mi necemo da seodvojimo od njih, nego to da ce oni patiti za nama. oni imaju svaki dan razne sadrzaje, budu puni dozivljaja kad se vrate.

Slažem se.
Ako imas fb nalog lajkuj im

stranicu na fb Moj super raspust, skoro svaki dan ce izbacivati slike, naravno, ako potpises saglasnost pre nego sto krenu.

< Poruku je uredio IvanaSK RR -- 16.10.2018 19:40:34 >


_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: Ekskurzija u predškolskom uzrastu
16.10.2018 19:41:50   
Tiziana
Znam. Njemu ce biti treci put da ide, njoj ove god prvi. 

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: Ekskurzija u predškolskom uzrastu
16.10.2018 20:37:24   
Misha i Ljisha
Ana ja sam sa 4 godine bila u Makarskoj na moru sa vrticem. To su mi prva secanja. Znaci ne mama i tata nego bas to more,smestaj,i drugara se secam i raznih situacija. Nakon toga smo bili na zimovanju na testeri to mi je drugo secanje. Isto se odlicno secam smestaja pa cak i kuhinje i raznih dogodovstina. Tako da po meni to uopste nisu bacene pare na nesto sto se deca nece secati. Moja prica godinu i po o Kampu Vidre. Odusevljena. Treba njima to. Eto da su srecnija vremena pa da stalno negde "orcaju" slala bih je i na mesec 😂 Inace mi smo nas ovaj vikend imali izlet i to bas u kampu Vidre. 3550 din. Puno je s obzirom da je 5 dana 13000 a ovo je samo jednodnevni izlet. No isla je i naravno odusevljena. Jos je bila faca kako se poznaje tamo sa staresinama i kako sve zna. Verujem da ce se secati toga i pod stare dane😂😂😂I ja cu da vidim sta je to moj super raspust

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: Ekskurzija u predškolskom uzrastu
16.10.2018 20:47:01   
smeško
Ja ih pustim kada žele, kada ne žele ništa. Mada, nikada nisu odbili. N od pete godine ide na ekskurzije i svih se seća. Maki će ove godine prvi put sa vrtićem na zimovanje, a možda i letovanje. Ja sam uvek išla kada sam bila mala, neću ni njima to da uskraćujem.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: Ekskurzija u predškolskom uzrastu
16.10.2018 20:57:30   
Sanjica26 RR
Meni se svidja taj super raspust, ali nasa uciteljica ne vodi decu. 

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: Ekskurzija u predškolskom uzrastu
16.10.2018 21:06:01   
vonavoj
Moja T se svega seca..i kad god se vratila rekla je da zeli opet da ide..A te aktivnosti koje oni imaju,njima posebno znace.A zasto da se ne osamostale tako mali? Da prepoznaju svoje stvari,da ih cuvaju,nece se pakovati i kupati sigurno sami u tom periodu. Ne znam,moja T se puno promenila kad se vratila,iako je i pre bila odgovorna i samostalna. J je drugi tip,ali vodi racuna o svojim stvarima.Polemiku mozemo da vodimo ihaaaj,to je isto kao i za vodjenje dece u skolu😁ili pustanje ispred kuce da budu sami..ja moje pustam,a vecina roditelja ne sme da ih pusti...jeste mirno naselje,ali idu kola..

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: Ekskurzija u predškolskom uzrastu
16.10.2018 21:09:24   
vonavoj
A da se nadovezem oko toga sto neki vaspitaci ili uciteljice ne vode decu,to je licni stav,prosto neko nije spreman da se organizuje sa decom.T vaspitacice su otvoreno rekle da nisu spremne da vode decu pre predskolskog..jedna nije nikada vodila,a druga je zdravstveno slaba,pa nije smela da se upusti u to.A J obe imaju visegodisnje iskustvo i vode.Moja kuma je vaspitac,i ona kaze da je lakse sa manjim,ovim od 4/5,zato sto oni slusaju vaspitace i gledaju ih kao bogove..a veci se vec mangupiraju.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: Ekskurzija u predškolskom uzrastu
16.10.2018 21:26:09   
Tiziana
Sanjice, nasu decu vode vaspitaci iz vrtica. Onda se sakupi drustvanjce koje nije zajedno u skoli i bude im super.
Kod nas je bila panika dok su bili u vrticu kad izadje spisak da li smo ih upisali i ko se sve upisao. Sin se seca detalja sa rekreativne sa Goca kad je imao 3,5god.Bas su voleli. i ne samo moji, vecina dece. Kod nas je bilo 3 vaspitaca i u zavisnosti koliko ih se prijavi islo je dvoje ili troje. 

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: Ekskurzija u predškolskom uzrastu
17.10.2018 8:11:29   
smeško
Da, Sanjice, nasa uciteljica je dala roditeljima saglasnost/prijavu prosle godine i nije se prijavio dovoljan broj dece. A njoj je laknulo, nije ni ona htela da ih vodi. Ove godine ne znam, nadam se da ce ici, N bi bas voleo. On je prosle godine isao na pripreme sa klubom u Matarusku b. i u V.Banju. Vratio se bez peskira, zaboravio ga na bazenu, ali je sve ostalo bilo ok, naucio je i sam da se tusira.😁 Maki je još samostalniji i obozava vaspitacice, sto rece Von, gleda u njih kao u bozanstvo. One su divne i pune energije, a iskusne, di ces bolje. 😁Volela bih da idu, jer oni to zele. Vrate se puni utisaka i price. Porastu mi.😂😂

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: Ekskurzija u predškolskom uzrastu
17.10.2018 8:21:24   
IvanaSK RR
Smesko, poslednja recenica Porastu miuser posted image tako nekako istinita.
Moj sin je isao na Zlatibor sa četiri godine, seca se nekih dogadjaja. Posle na Bukulju sa sest godina, tu se vec skoro svega seca.
U skoli je isao u prvom i cetvrtom razredu na Super raspust. Dosao je sa pricom kako ce mu nedostajati animatorka, pricao kako se pozdravljao sa njom, potpisala mu se na majicu. Sto se tice Super raspusta, nastavnici tu preko dana nemaju mnogo obaveza da ih animiraju jer imaju sa animatorima po ceo dan aktivnosti... Od bazena, onog buble fudbala, logorskih vatri, streljaštva, šaha, eksperimenata, voznji onim mini dzipom, vazdusnih pusaka... Bukvalno im je ceo dan pun aktivnosti.
Isao je i tri puta na pripreme za fudbalom, jednom van zemlje, u Grcku. Tu je suludo da bilo sta pisem, on zivi za fudbal user posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: Ekskurzija u predškolskom uzrastu
17.10.2018 8:56:20   
smeško
Nista mi ne pricaj o fudbalu. Nama N trenira kosarku, hteli smo da izabere neki sport. Rekreativno. Znaci, terali smo ga da izabere nesto. Zbog kicme, tabana i dr, nije bitno za ovu pricu. Izmenjali smo svasta i on se za sada zadrzao na kosarci. A M od trece godine svakog dana po nekoliko puta pita kada ce on na trening? Kakv trening, pitamo? Pa, na fudbal! I tako dve godine. Prosle jeseni ga odvedemo na trening fudbala, jednom, misleci da ga prodje volja. Treneri nas pogledaju kao vanzemaljce. Gde ste, roditelji, pozurili, jos je mali. Mi odgovaramo da znamo, samo da vidi kako izgleda i da on jos nije za to. Da vidi sam. Nemam nikakve ambicije, nego mi se penje na glavu tim suptilnim pritiskom. 😂 Odvede ga mm on dohvati loptu, sutne i razvali okvir gola.😂 I to levom nogom. 😂Treneri se pogledaju i kao, pa mali je, ali ako vi bas zelite...Naravno da ne zelimo! Nista nismo time resili, samo je promenio pitanje iz: ,,Kada cu ja na trening", u, ,,Je l'' trener rekao da sam sada dovoljno porastao"?  I, na kraju je ove godine krenuo. U Bubamaru. Jedini klub koji ima toliko mali podmladak. I uziva, srecan je samo dok zgazi na travu u balonu. 😂😂😂

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: Ekskurzija u predškolskom uzrastu
17.10.2018 11:34:47   
Zemunka85
Lara ej sad predskolac i bas je malopre stigao mail za rekreativnu. Ona hoce da ide. Ja cu je pustiti naravno. Ona malo ima problema sa zaspivanjem, ali verujem da ce tmao to prebroditi. Kada je imala 4god isla je, htela je jako .. ali nije se ispostavilo kao dobro. Jako je zelela, delovala je spremno .. ali msm da nije. Zadnja dva dana ej plakala na telefon i posle, kada se vratila, imala je neke strahove neko vreme. Svakako vaspitacica koja ih je vodila je dobila ubrzo otkaz jer se ispostavilo da ej bila gruba sa decom a imam saznanja da ej to bilo i na rekreativnoj cak mi je L i preko moba jednom rekla ... tako da verujem da je i to doprinelo. Sada je starija, zrelija, aopet ... cak mozda nekako vezanija za mene. Nzm .. ali verujem da ce biti ok i ide svakako .. msm da cela grupica ide, ovo im je poslednja u ovom sastavu ...

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: Ekskurzija u predškolskom uzrastu
17.10.2018 11:37:37   
smeško
Verovatno je bas vaspitacica i bila razlog. Jadno dete. Sedam dana si udaljen od roditelja, a vaspitac nije dobar. 

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: Ekskurzija u predškolskom uzrastu
17.10.2018 11:47:37   
Zemunka85
Smesko bas user posted image , mene ta tema i dan danas jako boli.
Jedan dan sam zvala na mob i ona place, pitam je sta je kaze "Tamara me je jako povukla za ruku da dodjem da pricam sa tobom. Ja je nisam cula igrala sam se i ona me je jako povukla i vukla ovde do coska da je javim na telefon" iskreno, nije da Lari ne verujem, naprotiv sve i uvek prvo njoj verujem, jer je takvo dete, ali ovo je malo delikatna tema jer je ona jaaaaaaaako jako osetljiva, emotivna .. pomislila sam da je preterala. Vrv je ona jeste odvukla u tisinu da prica, ali nju kada neko i pogleda popreko ona je na ivici suza, jako osetljivo dete, planiram i strucnu pomoc oko nje da nadjem .. ali to je druga tema. Pitam vaspitacicu sto place "Kaze ona dans im je peti dan, verujte svi placu" .. pri tom ona je bila relativno nova, ali meni (posle szanam samo meni) je ulivala bas poverenje i bila super...Cim su se vratili sa Divcibara na prvom roditeljskom su saopstili da je dobila otkaz jer je bila gruba prema deci. I tada sam tek povezala i setila se. Bas mi ej tesko i sada kada se toga setim ...
Ovaj put ide nas divni nnnajdivniji vaspitac, kojeg svi obozavamo, kao i cela grupica (te godine su samo njih dve) tako da verujem da ce biti ok a i spavanje smo krenule da vezbamo user posted image

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: Ekskurzija u predškolskom uzrastu
17.10.2018 12:01:35   
vonavoj
Jedno znam,nase ne daju da pricamo sa njima,sto je sasvim ok..i ne treba. Ja sam pricala sa T kad je prvi put otisla,prva recenica je bila "hocu tebe",imsla je 3.5godine,isla je sa kumom i njenim predskolcima..posle se nismo cule i bila je super.Vaspitacice nam salju slike i to mi je dovoljno..

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: Ekskurzija u predškolskom uzrastu
17.10.2018 12:07:44   
Zemunka85
Von, pa da, to zavisi od vrtica do vrtica. Meni je iskreno ok da se cujemo jednom dnevno ...

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: Ekskurzija u predškolskom uzrastu
17.10.2018 12:10:59   
smeško
Von, sa tim se slazem. Mi nikada ne zovemo i ne saljemo poruke. Racunam da ce bolje paziti decu ako ih ne smaramo. A i deca uzdisu za tobom cim pozoves. Sa druge strane, nije resenje ni da maltretiras  cetvorogodisnjake.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: Ekskurzija u predškolskom uzrastu
17.10.2018 12:16:14   
Sanjica26 RR
Ovo sto je napisala Zemunka jeza me uhvatila.  I kako da budes siguran da nema takvog vaspitaca.  Moja T bi se sa takvim osobama mucila i verovatno imala nocne more.  Jako je oset_ljiva.  Ne treba mi to da se dete traumira.  Sa njenom uciteljicom bi je pustila,  jer je jedna divna zena.  Kad ih bude vodila saljem je. 

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: Ekskurzija u predškolskom uzrastu
17.10.2018 13:20:06   
Duškić
Stavovi i misljenja su razlicita,
Mi smo imali tj.cerka prosle nedelje izlet, jedina iz grupice nije isla, nije imalo sanse da ide, cak sam i vaspitacima rekla da je ubede ali Ne.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
Prelepa GRČKA imena ZA DEČAKE
Grčka je zemlja sa drevnom kulturom, bogovima i mitološkim bićama, koja nam je dala i prelepa ženska i muška grčka imena...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here