|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: cvece u saksiji
2.3.2011 13:52:36   
Lu
E takvih ja nisam vidjela, a možda i imauser posted image
Čim otopli i vidiš da ljudi nešto čaprkaju po zemljiuser posted image
ti otiđi u rasadnik ili poljoprivrednu apoteku, ne znam gdje to kod vas ima, i fino sebi izabereš šta ti se sviđa.
Raspitaj se kod svojih prijateljica, pitaj nekog tu gdje kupuje cvijeće.

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu bebać)
Direktna veza do poruke: 376
   RE: cvece u saksiji
2.3.2011 14:03:56   
Olga75
ledene muskatle su meni prelepe kad su bujne a one vole sunce

user posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 377
   RE: cvece u saksiji
2.3.2011 14:33:36   
bebać
Lijepi su mi i oni viseći karanfilčići,ma ja ću to svašta pomiješat...ja mislim da ima i u cvjećarama...a u poljoprivrednim apotekama samo sjemauser posted image ...

dobro,malo ste me ovakvu neuku(po tom pitanju) uvele u štosuser posted image user posted image ...još ću ja čeprkat oko toga do sunca...ima da balkon okitim,svi kad budu prolazili u tuš da se dive bebaćevom balkonuuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Žena nikada ne može biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela”

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 378
   RE: cvece u saksiji
2.3.2011 14:35:19   
Olga75
sigurno imas neki garden centar , tamo ima trista cuda
ja ne smem da idem sam jer ko zna sta bih sve kupila user posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu bebać)
Direktna veza do poruke: 379
   RE: cvece u saksiji
2.3.2011 14:36:47   
Lu
IZVORNA PORUKA: olga75

sigurno imas neki garden centar , tamo ima trista cuda
ja ne smem da idem sam jer ko zna sta bih sve kupila user posted image


Joj Olga...ja samo čekam proljeće da se tamo uvalim, gora sam od djeteta u Turbo Limačuuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 380
   RE: cvece u saksiji
2.3.2011 23:31:21   
pepino
Ja sam drvo zivota do sada drzala u onoj obicnoj plasticnoj saksiji,koja naravno ima rupice dole i tanjiric,danas sam kupila veliku keramicku,jer mu je plasticna postala mala,pa da presadim,ali ja biser,tj mm kad smo je vec kupili i na pola puta kuci pita a kako ona nema one rupice dole,ni tanjiric,nista?
I ajd nema veze,iskoristicemo je za nesto drugo,ako ne za to,ali meni je lijepa,pa da vas pitam moze li ikakvo cvijece da stoji,tj. da raste u takvim saksijama?
I cemu one onda sluze ako ne moze?
Koliko sam mogla vidjeti te keramicke nemaju uopste rupice dole,ni jedna u radnjiuser posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 381
   RE: cvece u saksiji
2.3.2011 23:35:03   
Lu
Pepino to je ukrasna saksija, možeš to drvo života posaditi u drugu malo manju od te keramičke običnu saksiju (sa rupicama) pa nju staviti u keramičkuuser posted image
To se inače tako radi, možeš i tanjurić staviti unutra.

< Poruku je uredio Lu RR -- 2.3.2011 23:36:06 >


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 382
   RE: cvece u saksiji
2.3.2011 23:49:02   
pepino
Pa ono je vec u manjoj plasticnoj sa rupicama,ali dosta onako manjojuser posted image ,al ga objasnjavam,ne zamjeri umorna sam,evo i sad stoji tako,jedna u drugoj,ali jel samo tako da stoji,nista da jos dosipam zemlje okolo?
Ne cudi se pitanjima,ja oko cvijeca ne znam skoro nista,imam tj. imala sam 3 saksije,1 uvenulo,sad sam na 2 spala,pa se trudim da ne uvene ni ovo sto imamuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 383
   RE: cvece u saksiji
2.3.2011 23:51:52   
Lu
Nemoj sipati zemlju u tu ukrasnu, keramičku jer nema efekta!
Ako ga moraš presaditi uzmi malo veću od te u kojoj je sad, ali da ti može stati u keramičku, razumeš li me breuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 384
   RE: cvece u saksiji
2.3.2011 23:59:10   
pepino
Razumijem druze Tito,sto bi rekla Vucko!user posted image user posted image
Sve je jasno bonauser posted image
Sad mi dodje da opsujem,ali ne smijem,koji onda ..... sluze te ukrasne,sto ih tako prave,bez rupica?
Sta im hvali da ih naprave kako treba,ima tako lijepih,a bezveze,sad moram kupovati i plasticnu,ali sta se mora nije teskouser posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 385
   RE: cvece u saksiji
5.3.2011 16:29:41   
Olga75
moje japansko drvo jos uvek ne dolazi sebi user posted image
samo ga na glavi jos nisam drzala , nece me pa to ti je


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 386
   RE: cvece u saksiji
5.3.2011 16:32:45   
Lu
Samo da podsjetim da imamo temu SOBNO CVEĆE ako koga zanimauser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 387
   RE: cvece u saksiji
5.3.2011 16:36:00   
Olga75
ja se zeznula , sorry user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 388
   RE: cvece u saksiji
5.3.2011 21:55:54   
bebać

IZVORNA PORUKA: Olga RR

moje japansko drvo jos uvek ne dolazi sebi user posted image
samo ga na glavi jos nisam drzala , nece me pa to ti je




e moja Olga,kod mene je bila saksija nekakvog cvijeća,ni ime mu ne znam,(to govori sve)user posted image ,4 god. je bilo(i to dobila na poklon pri otvaranju butika,pa kad sam zatvarala butik prenesem ga u stan)...u stanu je bilo 4 god...i svake god je po list davalouser posted image ...na kraju sam popizdila i spakovala ga u vrećicu i odnijela stavila kraj kontejnera...pa ako ga je ko uzeo neka mu je sa srećom!user posted image

To je bilo prvo i poslednje iskustvo sa sobnim cvijećem!Budel me krenulo tako i sa balkonskim,i to ću batalit...user posted image user posted image

_____________________________

"Žena nikada ne može biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela”

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 389
   RE: cvece u saksiji
20.3.2011 16:07:16   
Anoniman
Evo sta sam nasla za vlasac

Ovako....Allium s. -vlasac bi u idealnim uvjetima, kod min. temperatura tla od 15 st. C kroz 6 dana trebao isklijati, a nakon 14 dana dati lijepe, zdrave klijance, s tim da ga se nakon sjetve stavi na prethodno hlađenje radi dormantnosti sjemena.

To bi značilo sljedeće...kad kupiš sjeme i pripremiš zemlju u posudi...lagano sjeme pospi po površini i još ga lakše suhom žlicom potapšaj po površini, tako da samo malo bolje dođe u kontakt sa zemljom. Takvu posudu stavi u jednu čitavu pvc prozirnu vrećicu, onakvu za zamrzivač i gore je gumicom zatvori...naravno prije stavljanja vrećice lagano poškropi gornji sloj zemlje i sjemena...kad si to tako "upakovala", sve skupa stavi u hladnjak, onaj obični kuhinjski i tamo drži 7 dana. Nakon toga izvadi iz hladnjaka i stavi u prostoriju ili van, ako je temperatura oko 20 st. C...nakon 6 dana sjeme će proklijati, a nakon 14 dana trebala bi imati lijepe klice.

U prvoj godini te klice će biti pojedinačne i tanke, a u drugoj će se iz svake razviti nekoliko vlati, a u zemlji mala lukovica...kada budeš imala razvijeni vlasac, slobodno ga šišaj, a on će ponovno tjerati još bujniji.

Iako ovaj način uzgoja ima svoje čari...lakši ti je način, uzgoj vlasca dijeljenjem...pronađi nekoga tko ima već stari vlasac i malo ga štihačom odsijeci...presadi ga u svoj vrt ili svoju posudu...dodaj zemlje ako još treba i uživaj...

To isto možeš napraviti i ako na tržnici kupiš uzgojeni vlasac u maloj posudi...presadi ga u veću posudu i opet uživaj ...pozzzzzzzzz

(odgovor članu bebać)
  Direktna veza do poruke: 390
   RE: cvece u saksiji
20.3.2011 16:08:49   
Anoniman
Ima li neko iskustva sa timijanom. Kupila sam juce u malim saksijama timijan (koji e malko krzljav), bosiljak, lavandu, ruzmarin, origano i nanu.

Trazim sada da li je moguce ovako bilje rasadjivati ili je najbolje da kupim u semenu pa da zasadim vise?

Sta tacno znaci da ga potkratim da bi raslo u sirinu, da mu odsecem vrh?

< Poruku je uredio MaliMis -- 20.3.2011 16:16:11 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 391
   RE: cvece u saksiji
23.3.2011 19:22:38   
Anoniman
A sto sam o zacinima pisala ovde user posted image

Idem sada da kupim sledece za moju terasicu: gerbere, prkos za zardinjeru, a za visilice Bakopu (bacopa cabana) i verbene. Stavicu verovatno i neku tuju. Ne znam na sta ce da lici taj sarenis, al aj da proam ove godine pa da vidim sta ce da ispadne.

Za stan sam kupila lukovice kala i jednu orhideju da vidim kako ce sa njom ici

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 392
   RE: cvece u saksiji
23.3.2011 19:47:14   
jabudic
Mene moja kalanhoa uzasno nervira, od finih mesnatih listova i roze cvjetova ostale su samo nekolike "grancice", koje mjesecima tuguju i ne mrdaju s mjesta...user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 393
   RE: cvece u saksiji
23.3.2011 22:37:50   
Anoniman
Kanim se već danima da orežem muškatle... user posted image

(odgovor članu jabudic)
  Direktna veza do poruke: 394
   RE: cvece u saksiji
24.3.2011 10:29:13   
Anoniman
Cao "cvetni drugari". Da se javim vama i ovde. Nisam bas mnogo potkovana literaturom za cvece, al sve sto mi se dopadne kupim, a onda trazim njegove karakteristike i nacin cuvanja. Mogla sam da se prijavim i kao "cvetomanijak" ha, ha... Malo sale nije na odmet. Probala sam da cuvam prosle 2 godine muskatle ali mi nekako slabo idu. Zimus mi je od 10saksija opstalo 3. Nesto ne uradim kako treba.user posted image
e, al zato mi se oporavio adam i dracena. Imam dve kale i mislila sam da su pocele da propadaju a one zapravo nisu imale dobru zemlju. Sad su ok. Imam jos gomilu kaktusa, i nekog drugo cveca koje ne znam ni kako se zove. Da, imam i neke 3 vrste drva zivota. Dva su ok, al ovo trece mi je zimus pola lisca odbacilo. Valjda ce sad da krene sa ovim lepim vremenom. Pozdrav.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 395
   RE: cvece u saksiji
24.3.2011 10:35:33   
Anoniman
Cao "cvetni drugari". Da se javim vama i ovde. Nisam bas mnogo potkovana literaturom za cvece, al sve sto mi se dopadne kupim, a onda trazim njegove karakteristike i nacin cuvanja. Mogla sam da se prijavim i kao "cvetomanijak" ha, ha... Malo sale nije na odmet. Probala sam da cuvam prosle 2 godine muskatle ali mi nekako slabo idu. Zimus mi je od 10saksija opstalo 3. Nesto ne uradim kako treba.user posted image
e, al zato mi se oporavio adam i dracena. Imam dve kale i mislila sam da su pocele da propadaju a one zapravo nisu imale dobru zemlju. Sad su ok. Imam jos gomilu kaktusa, i nekog drugo cveca koje ne znam ni kako se zove. Da, imam i neke 3 vrste drva zivota. Dva su ok, al ovo trece mi je zimus pola lisca odbacilo. Valjda ce sad da krene sa ovim lepim vremenom. Pozdrav.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 396
   RE: cvece u saksiji
24.3.2011 12:29:25   
Anoniman
Greskom sam objavila dve iste poruke. Inace kupila sam neke lukovice kale pa me zanima dal da ih posadim u neku saksiju, žardinjeru ili napolje pored zumbula i lala?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 397
   RE: cvece u saksiji
24.3.2011 21:10:48   
Anoniman
Inace, ono drvo zivota sto mu opada lisce , je zapravo neki fikus!user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 398
   RE: cvece u saksiji
24.3.2011 21:20:20   
Lu
IZVORNA PORUKA: Pcelica Lena

Greskom sam objavila dve iste poruke. Inace kupila sam neke lukovice kale pa me zanima dal da ih posadim u neku saksiju, žardinjeru ili napolje pored zumbula i lala?

Pčelice ja ne bi još kale vani, još ima mraza ujutro.
Imam loše iskustvo s njima a tako su mi bile drageuser posted image
Ako možeš u veću saksiju posadi ali u zatvorenom prostoru, pa poslije kad otopli iznesi ili sačekaj još malo.

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 399
   RE: cvece u saksiji
24.3.2011 21:23:16   
Anoniman
Ja sam moje posadila danas i stavila ih u stan. Tiu inace i planiram da igh drzim. Mozda ih malo budem iznosila, ali ne znam da li je bro da im menjam mesto tako cesto.

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 400
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here