|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: voznja automobila u trudnoci
10.3.2010 21:47:22   
Anoniman
Ja nisam mogla tako da vezujem pojas, nosila sam nisko, i taj donji deo me je ubijao. 

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 26
   RE: voznja automobila u trudnoci
10.3.2010 22:00:34   
Dora
Trenutno nemam auto pa ne vozim, inače da, vozila sam u trudnoći, do pred sam porođaj. Vozila sam i u ovoj trudnoći bratov auto od Zlatibora do granice sa CG. Pred samu granicu sam se setila da nisam ponela vozačku dozvoluuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: voznja automobila u trudnoci
10.3.2010 22:07:53   
Ana RR
user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: voznja automobila u trudnoci
11.3.2010 0:17:45   
micketta
pripisacemo to 'trudnickom smanjenju mozga' user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: voznja automobila u trudnoci
11.3.2010 12:46:58   
Cvorak
Ja za sad vozim auto, još uvek mi ne predstavlja problem. Jedino taj pojas malo smeta kad mi se ide u WC, hehe. Kad krenem sa Karaburme na NBG, umem da stanem na pumpu i trk u WC. Nego, da li neka od vas zna, ima li kod nas da se kupi Pregnancy safe belt, tj dodatak za pojas za vezivanje kojim se on spušta nisko, niže od donjeg stomaka?

(odgovor članu micketta)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: voznja automobila u trudnoci
11.3.2010 12:53:53   
ivak
Ja sam vozila do ulaska u 9 mesec i nije mi smetalo ,ali nepodnosimo svi isto trudnocu.

_____________________________

"Život ne znači čekati da oluje prođu...Život znači naučiti kako plesati na kiši."

(odgovor članu Cvorak)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: voznja automobila u trudnoci
11.3.2010 13:15:31   
Tara
Ja vozim i dalje iako mi svi savetuju da ne vozim user posted image
A pojas ni ne stavljam , nervira me user posted image

(odgovor članu ivak)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: voznja automobila u trudnoci
11.3.2010 13:29:29   
micketta
ne sme pojas da te nervira, Tara
stavljas ga radi licne bezbednosti.

(odgovor članu Tara)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: voznja automobila u trudnoci
11.3.2010 14:21:05   
A.N.A.
U 38.5 nedelji sam i idalje vozim... Ne smeta mi pojas, lepo uglavim stomacinu ispod volana i krenem :) To su uglavnom kratke relacije...do prijateljice, parkica, kafica... Jako je dosadno kad si pola dana sam kod kuce a relacije su dugacke da bih ih prepesacila!!! Problem mi je jedino rikverc-ne mogu da se okrenem lepo a i parkiranje mi je sad ide jako lose....user posted image ....ok-lazemuser posted image -parkiranje mi je UVEK bilo lose user posted image user posted image

Razmisljamo suprug i ja sta da radimo ako krenu kontrakcije, ili pukne vodenjak... on na poslu a auto kod mene (imamo jedan auto). Tako da mi je auto potrebniji u njegovim rukama...te prestajem sa voznjom...za koji dan (valjda nece toliko da me iznenadi beba-oslanjam se na pricu da ce da mi se prvo spusti stomak).

(odgovor članu micketta)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: voznja automobila u trudnoci
12.3.2010 9:27:02   
trba

A da pojas prvo zakopcate na "prazno" pa zatim samo prebacite gornji deo preko sebe? :)
Ja barem tako radim:)....kazu da je to jedna od varijanti

(odgovor članu A.N.A.)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: voznja automobila u trudnoci
12.3.2010 9:33:21   
Tara
EEEeee, dobra ideja Trbo , probacu tu varijantu user posted image

(odgovor članu trba)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: voznja automobila u trudnoci
12.3.2010 9:50:48   
LillyT
IZVORNA PORUKA: A.N.A.

Problem mi je jedino rikverc-ne mogu da se okrenem lepo a i parkiranje mi je sad ide jako lose....user posted image ....ok-lazemuser posted image -parkiranje mi je UVEK bilo lose user posted image user posted image



Joj, razumem te potpuno i meni parkiranje sada teze ide. Ja sam uvek parkirala ili ili. Znala sam tako da ga savrseno ubudzim da ne poverujes da je to moguce, a opet znala sam da stanem i kao najgore govedo, po sred srede, pa ga posle centriram pola sata.
Nego, verovatno pod uticajem hormona (ili sta vec da okrivim), ja sam pocela jako da psujem dok vozim. Ranije se nisam obazirala na bahatu voznju, ali sada me nervira pa kada opsujem, sramota me same sebe.


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu A.N.A.)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: voznja automobila u trudnoci
12.3.2010 11:05:01   
bebuska
Sad cete da mi se smijete al ja od kako sam trudna ne vozim auto. Iako imam svoja kola ona mi stoje u garazi a muza stalno zivkam da me vozi negdje, nemam povjerenja u sebe. Valjda sto mi je trudnoca rizicna i sto moram vise da mirujem strah me da sjednem sama u auto... user posted image

_____________________________

Pre nego sto krenete da trazite srecu, proverite - mozda ste vec srecni. Sreca je mala, obicna i neupadljiva i mnogi ne umeju da je vide!

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: voznja automobila u trudnoci
12.3.2010 11:15:57   
micketta
sto bi ti se smejale, bebuska?
treba da radis onako kako se osecas, ti najbolje znas...
neke zene su totalno smushene, da ne kazem smotane, u trudnoci, dok druge mogu da polete...
ja ne vozim poslednjih 10ak dana, osecam se nezgrapno, imam trudnicki isijas kroz levu nogu, ne umem ni po kuci da se krecem kako treba, samo bi mi jos voznja i parkiranje falilo user posted image

< Poruku je uredio micketta -- 12.3.2010 11:16:22 >

(odgovor članu bebuska)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: voznja automobila u trudnoci
12.3.2010 12:19:33   
bebuska
Ti si pri kraju pa ne cudi ako si sad smotana al ja sam smotana od pocetka user posted image

_____________________________

Pre nego sto krenete da trazite srecu, proverite - mozda ste vec srecni. Sreca je mala, obicna i neupadljiva i mnogi ne umeju da je vide!

(odgovor članu micketta)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: voznja automobila u trudnoci
12.3.2010 12:19:41   
LillyT
Bebuska, niko normalan ti se nece smejati, ja te skroz podrzavam. Ova tema samo sluzi da razbije neke predrasude i da zene koje voze ili ne voze vide da ima jos slicnih. Cim budem osetila nesigurnost, necu voziti. I najiskrenije, ako cemo vec da budemo skroz sebicni da kazem i sledece, ja nikoga ne mogu zastititi ako to on ne zeli, pa ako bilo ko zeli, neka rizikuje sa sobom i svojim zivotom, ali ne zelim da bilo ko mene ugrozava. A za to parkiranje, *bes ga, mogla bih malo da vezbam kada se porodim (jos uvek se vadim da mi je nov auto, i ako ga imam 3 meseca)

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu micketta)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: voznja automobila u trudnoci
12.3.2010 12:23:27   
bebuska
Ma ja to kazem zato sto mi se obicno cude sto imam kola a cekam uvjek da me neko odveze negdje al vi ste divne znam ja da mene ipak trudnice najbolje razumiju... user posted image

_____________________________

Pre nego sto krenete da trazite srecu, proverite - mozda ste vec srecni. Sreca je mala, obicna i neupadljiva i mnogi ne umeju da je vide!

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: voznja automobila u trudnoci
27.10.2010 15:55:28   
Maja_bg
ja moram da priznam da moram da prestanem da vozim i ako sam aktivan vozac 15 godina. Sa autom samo do pijace. Nikada nisam dobila kaznu u saobracaju....ali pre neki dan zaustavi me milicioner i kaze mi ...niste vezani, niste upalili svetlo, pricate preko telefona i zamalo da zgazite onog coveka na prelazu.....sve je istina ..... izasla sam i pokazala sam mu stomak...on se sazalio pa mi nije napisao kaznu....ali razmisljam ....postajem rizicna i za druge i za sebe i za bebu...misli mi lutaju...kao da sam sa pola mozga.

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: voznja automobila u trudnoci
27.10.2010 16:04:41   
bebolino
ni ja ne vozim već dva meseca, hvataju me grčevi u nogama prilikom pritska na papučice pa ne bih da rizikujem a i promenili smo auto pre mesec ipo i ovo je sad mnogo veće pa ne bih sad sa stomakom da se navikavam na njega, ima vremena

(odgovor članu Maja_bg)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: voznja automobila u trudnoci
27.10.2010 16:10:32   
Anoniman
moja drugarica je vozila tokom cele trudnoce, ali je stavljala jedno malo jastuce na stomak, cisto preventive radi u slucaju da mora naglo da zakoci ili da se nesto, ne daj boze, desi.

(odgovor članu bebolino)
  Direktna veza do poruke: 45
   RE: voznja automobila u trudnoci
30.10.2010 14:49:32   
mikica sa
e,to je dobra ideja,posto i ja imam stalno strah od naglog kocenja ili da ce mi neki pjesak iskociti neplanirano,jer je ovdjee takav zakon da onog momenta kad pjesak stupi nogom na zebru momentalno moras da stanes(ako nema semafora) tako da imam strah...
a za grceve, probaj piti dva puta dnevno magnezijum ali ne u sumecim tabletama jer nisu dobre za bubrege nego ih uzmite u obliku granulata...meni je mnogo pomogao...ili da vidite je li problem u manjku zeljeza ili kalija.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: voznja automobila u trudnoci
30.10.2010 14:58:43   
mama na kub
Ja sam vozila tokom citave trudnoce, svi su mi govorili da ih ne bi zacudilo da se i porodim u kolimauser posted image . Cak i kada bi mm isao samnom ja sam vozila, nervira me kako on kilaviuser posted image , ali ne jurim ja bas mnogo, postujem pravila. Pojas sam stavljala uvek, nije mi smetao. U bolnicu sam otisla 5 dana pred termin da legnem na odeljenje i tad sam ja vozila, a mm pored meneuser posted image .

(odgovor članu mikica sa)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: voznja automobila u trudnoci
30.10.2010 15:11:21   
mikica sa
bogami si dobro user posted image
ja se nadam da cu uspjeti voziti jos makar do sedmog mjeseca,jer se pitam sta cu ako mi noge pocnu jako oticati onda mi bas nece biti veselo...hm...
a jeste li  znale da u Francuskoj (tako mi kaze prijateljica koja zivi u Marseju) zenama sa trudnocom iznad sestog mjeseca je zabranjeno da voze???

(odgovor članu mama na kub)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: voznja automobila u trudnoci
30.10.2010 18:47:42   
dacica
IZVORNA PORUKA: mikica sa

bogami si dobro user posted image
ja se nadam da cu uspjeti voziti jos makar do sedmog mjeseca,jer se pitam sta cu ako mi noge pocnu jako oticati onda mi bas nece biti veselo...hm...
a jeste li  znale da u Francuskoj (tako mi kaze prijateljica koja zivi u Marseju) zenama sa trudnocom iznad sestog mjeseca je zabranjeno da voze???

meni je sutra termin,i jos vozim!!!stavila sam torbu u gepek..i mislim da cu se sama i odvestiuser posted image user posted image user posted image


< Poruku je uredio dacica -- 30.10.2010 18:50:27 >


_____________________________

kakve su nam misli.......takav nam je zivot....!!!!!!!!!!

(odgovor članu mikica sa)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: voznja automobila u trudnoci
30.10.2010 19:44:22   
ivaj
IZVORNA PORUKA: dacica

IZVORNA PORUKA: mikica sa

bogami si dobro user posted image
ja se nadam da cu uspjeti voziti jos makar do sedmog mjeseca,jer se pitam sta cu ako mi noge pocnu jako oticati onda mi bas nece biti veselo...hm...
a jeste li  znale da u Francuskoj (tako mi kaze prijateljica koja zivi u Marseju) zenama sa trudnocom iznad sestog mjeseca je zabranjeno da voze???

meni je sutra termin,i jos vozim!!!stavila sam torbu u gepek..i mislim da cu se sama i odvestiuser posted image user posted image user posted image



I ja jos uvek vozim.Doduse to su uglavnom kratke relacije,ali picim bez problemauser posted image  A termin mi je za dva dana.

(odgovor članu dacica)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here