|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Informacije o usvajanju
3.12.2013 9:26:19   
zazik
E, da! Zaboravih odgovoriti Vikiveki. Pa, da, s moje tačke gledišta, naši zakoni o zaštiti dece su idiotski. Pošto smo se u sve dobro uputili, prostim rečnikom rečeno, "gospodu" koja bace svoje decu treba moliti da potpišu papire da se odriču deteta i da se ono može usvojiti. Dok smo išli na obuku rečeno nam je da s sve radi da se dete vrati u biološku porodicu, "jer je to najbolje" (smejala bih se da ne plačem). Dakle, otprilike, oni ga neće te neće, ali ga ne daju nekom ko ga hoće i onda dete završi u domu ili kod neke budale (oprostite dobri ljudi i hranitelji, ja iz svog iskustva), a posle osamnaeste završi na ulici. Šta može u našem regionu neko ko ima osamnaest, diplomicu srednje škole, bez kuće i kućišta!? Druga stvar koja me je porazila desila se na razgovoru kada su nas pozvali da usvojimo dete sa posebnim potrebama, čiji su oboje roditelja sa posebnim potrebama  i dva brata sa posebnim potrebama. Otvoreno su nam rekli da nema potencijala da se sa detetom nešto može raditi, a da najlepša, najzdravija i najinteligentnij deca završe u domu, jer roditelji (ma, koji roditelji!!!user posted image ) neće da potpišu da se odriču roditeljstva. I pazite to: monstrum NEĆE DA POTPIŠE, a DETE IDE U DOM. Koliko ja znam, samo u Srbiji sedamsto parova je u registru usvojitelja, to je hiljadu i četiristo napaćenih duša koje grle jastuk kad legnu na spavanje. Mene su noću bolele ruke, ali zaista fizički bolele, jer su prazne. I u polumraku sam ih podizala i gledala i plakala, plakala, plakala...

(odgovor članu zazik)
Direktna veza do poruke: 226
   RE: Informacije o usvajanju
3.12.2013 10:53:24   
degu
Zazik draga, nadam se da su sve muke iza tebe, mada će te takve stvari uvek pogađati. Sad je tvoja ćerka, tvoja i zakonski i više je niko ne može uzeti, a vremenom uz tvoju pomoć će zaboraviti na traume koje su je zadesile. Želim vam svu sreću sveta user posted image
A što se tiče hraniteljstva pa usvajanja deteta, to je jako rizičan potez. Moja porodica je čuvala devojčicu, kod nas je stigla sa 11 meseci, nije znala da sedi, da jede, ništa sa detetom nije rađeno. Sve smo radili s njom iz početka kao da je novorođenče i zavoleli je kao svoju, želeli da je usvojimo, moji roditelji su se svim silama trudili da je zadrže, ali centar za socijalni rad je procenio da je drugi par pogodniji, bez obzira što je devojčica moje roditelje nazivala svojim i što je rastanak bio ogromna trauma za nju, a i za nas. Više nikad nismo čuli za nju user posted image tako da iskreno ja više nikad ne bih uzela dete u hraniteljstvo, jer ne znam kakav nečovek trebaš da budeš da se za to dete ne vežeš, a jednog dana će ti ga opet uzeti.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu zazik)
Direktna veza do poruke: 227
   RE: Informacije o usvajanju
3.12.2013 13:31:37   
nevi
Direktorka socijalnog mi je rekla da je ranije bila praksa da hranitelji nemogu usvojiti dete koje je kod njih , ali da sada imaju prednost . Neznam sta da radim , potpuno sam zbunjena . Prijateljica i ja smo zajedno zavrsile obuku ,ona ima dve svoje devojcice , ubrzo im je u porodicu stigao decak od osam meseci i oni su ga bez problema usvojili .

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 228
   RE: Informacije o usvajanju
3.12.2013 21:19:00   
degu
Nevi možda je sad situacija stvarno drugačija, to bi bilo divno. Dobro se informiši u svakom slučaju.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu nevi)
Direktna veza do poruke: 229
   RE: Informacije o usvajanju
3.12.2013 23:06:50   
vikiveki
Ja samo da se javim sa nekim vestima...juče me koleginica obavestila,pošto ja neradim više od mesec dana,da je Centar za socijalno pokrenuo u slučuju Valentine,devojčice o kojoj sam pisala,dakle pokrenuli su reviziju hraniteljstva i mi treba da damo naše mišljenje.I šta sada reći,da se baba ne stara dobro o njoj pa da je odvedu negde gde nikoga nepoznaje i navući gnev svih roma ovde, ili ćutiti o svemu

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 230
   RE: Informacije o usvajanju
4.12.2013 8:14:13   
zazik
Vikiveki, i ja sam imala dilemu da li da ženi zaduženoj za slučaj moje devojčice sve ispričam. Iskreno, prvo sam pomislila da ćutim, da ne napravim problem, jer uvek ja ispravljam neke krive Drine. Medjutim, zamislila sam da će kod tih hranitelja doći neko drugo dete i  da će se i ono tako patiti. Ako ja ne radim svoj posao, zna se - Dovindjorno! E, pa neka i oni malo razmisle, pa nek se trude. Plaćeni su. Na kraju krajeva, dete ne bira da ga ostave, ja nisam birala da nemam dece, a hranitelj se sam javi da to radi. Dobro razmisli šta ćeš, nije lako, ali šta ako se detetu nešto desi? Grišće te savest, kao što bi mene grizla da znam da sam prećutala, pa da još jedno dete strada kao što je moje stradalo.
  Hvala na čestitkama Trudimo s svim silama da joj pružimo što više ljubavi, a u isto vreme da ispravimo sve loše navike koje joj mogu ugroziti život i zdravlje. Da je teško, teško je. Prvih mesec i po dana nisam spavala više od tri noći, i sada često ima noćne more, pa je ljubim i mazim po celu noć, ali ona je moja i volim je više od života. Kad prigusti, onda mi kaže da zovem i tatu i onda oboje ležimo pored nje i pričamo joj kako je u svojoj kući, da joj niko ništa ne može, i onda zaspi. A nas dvoje, ko dve prebijene mačke... ha ha ha hahahah
Nevi, ako se situacija promenila, pa kao hranitelj možeš usvojiti dete, to je onda odlično, jer imaš više vremena da ga upoznaš i vidiš da li želiš da ga usvojiš.

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 231
   RE: Informacije o usvajanju
4.12.2013 16:25:25   
nevi
Zazik drago mi je zbog vas user posted image . Nadam se da ce vasa devojcica brzo zaboraviti sve lose sto joj se desilo !

(odgovor članu zazik)
Direktna veza do poruke: 232
   RE: Informacije o usvajanju
4.12.2013 16:30:53   
vikiveki
Zazik ja sam sad na bolovanju i neznam šta se tačno dešava,ali ako mene budu pitali ja ću reći ono što mislim jer nije dete krivo što su je roditelji tako ostavili i što joj je beaba takva,stvarno mi je žao da je tako upropašćuju,a njena baba nek se malo i potrudi oko nje a ne samo da uzima pare za ono što bi ona kao baba trebalo da radi i bez para

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu nevi)
Direktna veza do poruke: 233
   RE: Informacije o usvajanju
5.12.2013 13:54:31   
zazik
    Hvala, Nevi!
   Vikiveki, u takvim situacijama, ispričam čiste suve profesionalne podatke, govor, socijalizacija isl. To je ono što svi vide i ne može ti niko zameriti.
  Inače cure, mi imao lepih vesti. Prvo, pošli smo u vrtić i vaspitaćice su prezadovoljne ponašanjem moje duše, na prilagodjavanju je po dva sata, ali kažu da je ista kao i klinci koji idu od septembra. A ja sva srećna. A tek da vidite kako se duvam kad udjem u vrtić, hahaha, važnija sam od ministra prosvete. Videle i  vaspitačice, pa se smejemo zajedno. Ono što je nekom obično i svakodnevno, za mene je čudo. Često sam sa setom prolazila pored kapije vrtića, jer to je jedino mesto gde nisam imala šta da tražim. Prvi dan sam ušla kao Kinez u Zabranjeni grad, tako nisam ulazila ni u crkvu. Drugo, moja duša danas slavi rodjendanuser posted image , pa vam svima šaljemo po parče torte.

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 234
   RE: Informacije o usvajanju
5.12.2013 15:00:23   
vikiveki
Zazik,baš mi je drago zbog vas a izbog vaše devojčice što je krenula u vrtić,tek sad ćeš da vidiš iz dana u dan koliko će da napredujeuser posted image
Srećan vam rođendanuser posted image user posted image i torte ćemo uzeti malouser posted image

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu zazik)
Direktna veza do poruke: 235
   RE: Informacije o usvajanju
5.12.2013 18:03:06   
ivaMark
Zazik, srecan rodjendanko i sve najlepse u daljem zivotu sa vasom cerkicom vam zelim user posted image

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 236
   RE: Informacije o usvajanju
5.12.2013 18:15:58   
minnica
Zazik, srećan rođendan princezici! user posted image user posted image

_____________________________

No need to run and hide
It's a wonderful, wonderful life

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 237
   RE: Informacije o usvajanju
5.12.2013 18:24:12   
Štetica
Zazik srecan vam rodjendanko i da vam svaki naredni bude jos srecniji.

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 238
   RE: Informacije o usvajanju
5.12.2013 21:59:11   
nevi
Zazik srecan vam divan dan user posted image user posted image

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 239
   RE: Informacije o usvajanju
13.12.2013 10:33:21   
zazik
BAJKA O MILICI
"Bila jednom jedna mala devojčica Milica. Živela je u kući okruženoj cvećem. U njenom svetu bilo je ponekad sreće, ponekad tuge, ponekad muzike, ponekad bola. Trudila se da bude srećna. Ali, u vedrim noćima, posmatrala je kroz prozor svoje sobe usamljenu i sjajnu zvezdu i maštala kako će joj, kao u bajci, zvezda pokloniti ono što nije imala - mamu i tatu. Na drugom kraju sveta, živeli su čovek i žena u kući okruženoj cvećem. U njihovom svetu bilo je ponekad sreće, ponekad tuge, ponekad muzike, ponekad bola. Trudili su se da budu srećni. Ali, u vedrim noćima, kroz prozor sobe, posmatrali su usamljenu i sjajnu zvezdu, i maštali kako će im ona, kao u bajci dati ono što nemaju - jedno dete. I, jednog dana rešili su da idu da ga traže. Svima su pričali kako im je svejedno kakvo će dete naći, ali u dubini duše, želeli su lepu, malu, pametnu, plavokosu devojčicu, koja će se zvati Milica. I išli su tako, išli, preko sedam gora, preko ravnica i reka, sve dok jednog dana nisu sreli dobre vile: Vesnu, Gocu, Olgicu i Nadu. Dobre vile su im rekle da za njih imaju baš ono što žele - njihovu devojčicu. Rekle su da su dugo tražile mamu i tatu za Milicu, jer je ona jedinstveno dete, čarobno, i nisu mogle bilo koga da odaberu da budu njeni mama i tata. Tada su se mala devojčica Milica i čovek i žena zagrlili i u oblaku iskrica, cveća i svetlosti pretvorili u porodicu. I čiča - miča gotova priča..."

(odgovor članu nevi)
Direktna veza do poruke: 240
   RE: Informacije o usvajanju
13.12.2013 12:16:33   
Ivanka 75
Zazik user posted image

(odgovor članu zazik)
Direktna veza do poruke: 241
   RE: Informacije o usvajanju
13.12.2013 12:32:25   
Torbica
Rasplakala si me Zazik! Inace sam boleciva na ovu temu jer je moje kumce usvojena devojcica. Nakon hraniteljstva, tesko je, ali moguce. user posted image
Sve najlepse vam zelim od srca!

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 242
   RE: Informacije o usvajanju
13.12.2013 12:44:20   
vikiveki
Jao Zazik,i mene rasplakauser posted image priča ti je super,a stvarnost ti je verujem najlepša uz vašu Milicuuser posted image

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 243
   RE: Informacije o usvajanju
13.12.2013 12:56:48   
Ivanka 75
Zazik, kada ces nam postaviti slike u temi Slike mama sa svojim bebama?
Tvoja porodica tamo ima pocasno mesto user posted image

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 244
   RE: Informacije o usvajanju
13.12.2013 13:17:02   
Anck Su Nmaun
Zazik tek sad sam iscitala citavu temu i citav vas proces usvajanja. Sita sam se isplakala, i svaka vam cast sto ste spasili jadno dete!
Ja sam uzasno na decu slaba, i mnooogoooo se radujem ovako lepim pricama!
Ljubi svoju devojcicu Milicicu i zelim vam sve najlepse user posted image

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 245
   RE: Informacije o usvajanju
13.12.2013 15:09:01   
Jole84
Zazik divna ženo user posted image uvek se rasplačem ali rado čitam o tvojoj Milici i vašoj ljubavi. Srećan rođendan,sve najlepše od srca user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 246
   RE: Informacije o usvajanju
14.12.2013 18:20:20   
zazik
E, narode, treba mi pomoc. Smotana sam za tehniku. Probala sam staviti slike na temu Slike naše dece V deo, i ne mogu. Svašta umem, ali u sve se ne razumemuser posted image . Mi smo upravo okitili jelku sa troje Micinih drugara iz ulice. Inače, ta deca već nekoliko godina unazad su dolazilaa kod nas i kićenje jelke nam je tradicija. Progutala sam dve - tri knedle, ali bilo nam je super. setila sam se kako sam prošle godine razmišljala kako bih 2014. mogli dočekati sa našim detetom. I eto je, tu je. Tu su i baka i ujka. Moja Milka odmah slomila dva staklena ukrasa koje čuvam iz detinjstvauser posted image . Muž filozofski spasao stvar: "Stari ukrasi - nova Milica!" Evo sad igraju žmurke po kući. Nama je praznik svaki dan.

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 247
   RE: Informacije o usvajanju
14.12.2013 18:46:25   
Ivanka 75
Zazik idi 7temu Kako se ubaci i smanji slika

(odgovor članu zazik)
Direktna veza do poruke: 248
   RE: Informacije o usvajanju
15.12.2013 10:53:53   
zazik
Ivanka 75, hvala. Uz malko povuci - potegni i pomoć muža, uspela sam. Eno moje Mimi.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 249
   RE: Informacije o usvajanju
16.12.2013 8:41:05   
Anck Su Nmaun
.....

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 16.12.2013 8:43:02 >

(odgovor članu zazik)
Direktna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako se ponašati nakon embriotransfera?
Prokrvite svoje krvne sudove kretanjem i svežim vazduhom. Šetnja definitivno oslobađa od stresa. Takođe je značajno i sk...
Praćenje ovulacije - telesna (bazalna) tem...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću merenja telesne (bazalne) temperature?



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here