RE: Tikvice- imate li neki recept? (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Kuvajmo zajedno



Poruka


doramar11 -> RE: Tikvice- imate li neki recept? (10.7.2019 22:38:02)

Lep recept mama Ivane. Tikvice na sto nacina. Dobar prilog uz meso.





MimaKos -> RE: Tikvice- imate li neki recept? (11.7.2019 9:12:18)

Pohovane u smesi od brasna soli i piva:) gusce nego za palacinke, i prze se u ulju, super hrskave i ukusne





flamingos -> RE: Tikvice- imate li neki recept? (11.7.2019 9:15:43)



IZVORNA PORUKA: MimaKos

Pohovane u smesi od brasna soli i piva:) gusce nego za palacinke, i prze se u ulju, super hrskave i ukusne


Super su i tako spremljene





doramar11 -> RE: Tikvice- imate li neki recept? (11.7.2019 9:58:42)

Tikvice sa pivom (jos i hrskave), moram probati ovo.




MimaKos -> RE: Tikvice- imate li neki recept? (11.7.2019 10:47:39)

Super je, samo ih naseckaj i posoli pre, neka puste vodu





mama ivane -> RE: Tikvice- imate li neki recept? (11.7.2019 11:58:46)

Tikvice iz rerne

Potrebno je:
4 tikvice
2 jajeta
1 kesica praška za pecivo
1 kašičica soli
po ukusu mlevenog bibera
2 kašičice suvog biljnog začina
3-4 kašike ulja
2 mlada luka

Priprema
1
Tikvice oguliti, izrendati na krupno i ostaviti oh da puste vodu, ocediti ih. U njih dodati jaja, prašak za pecivo, sitno seckan maladi luk, začine, ulje. Sve sjediniti, brašno dodavati postepeno dok se ne dobije gusta smesa.
2
Na pleh staviti pek papir, smesu sa tikvicama vaditi kašikom i praviti manje krugove, napraviti mali razmak između njih. (ja sam stavljala po 2 kašike smese). Peći u rerni zagrejanoj na 220 C, oko 15-20 minuta. Dok ne porumene.




MimaKos -> RE: Tikvice- imate li neki recept? (11.7.2019 12:30:05)

Super su i lazanje sa pohovanim tikvicama i sunkom, red poh tikvica red sunke i preliti pavlakom i jajima, zapeci, za prste polizati





Olga75 -> RE: Tikvice- imate li neki recept? (11.7.2019 14:27:55)


IZVORNA PORUKA: mama ivane

Tikvice iz rerne

Potrebno je:
4 tikvice
2 jajeta
1 kesica praška za pecivo
1 kašičica soli
po ukusu mlevenog bibera
2 kašičice suvog biljnog začina
3-4 kašike ulja
2 mlada luka

Priprema
1
Tikvice oguliti, izrendati na krupno i ostaviti oh da puste vodu, ocediti ih. U njih dodati jaja, prašak za pecivo, sitno seckan maladi luk, začine, ulje. Sve sjediniti, brašno dodavati postepeno dok se ne dobije gusta smesa.
2
Na pleh staviti pek papir, smesu sa tikvicama vaditi kašikom i praviti manje krugove, napraviti mali razmak između njih. (ja sam stavljala po 2 kašike smese). Peći u rerni zagrejanoj na 220 C, oko 15-20 minuta. Dok ne porumene.

Sličan recept je nekad Neđa postavila samo što je te "pljeske" pržila. Vrlo ukusno!
Meni su pohovane tikvice najnaj, mada volim i punjene ( pravim po modifikovanom Sanjicinom receptu), varivo- fozeleka kad pravim moram da ubacim i sirćeta jer su mi sa sve mirođijom i soli bledunjave [sm=smiley36.gif]




MimaKos -> RE: Tikvice- imate li neki recept? (11.7.2019 14:50:17)

Pohovane tikvice i grcka salata, naj naj





doramar11 -> RE: Tikvice- imate li neki recept? (11.7.2019 15:16:15)

Dobra kombinacija :)




MimaKos -> RE: Tikvice- imate li neki recept? (11.7.2019 15:18:03)

Najbolja :) leti nista lepse od takve klope, jos na moru. Mi bas volimo tikvice, i kao potaz ih spremam





branki* -> RE: Tikvice- imate li neki recept? (6.10.2019 14:28:03)

moji voe klasicne pohovane u brasno,pa u jaja.a,ja najvise volim u corbi.i volim da ih kratko proprzim sa belim lukom,dodam paradajz sok i zacine i ubacim testeninu,razbijem se od ovoga.




Sanjalicaaa -> RE: Tikvice- imate li neki recept? (7.10.2019 22:19:20)

Ja se ubijem od potaza.Proprzim crni luk, naseckam tikvice  na kockice, nalijem vodom, i kuvam 15-ak min. Izblendiram tikvice, vratim u vodu u kojoj su se kuvale i zacinim. Stavim obavezno i mirodjiju na kraju. Moze se jesti s pavlakom ili kiselim mlekom.




Ana RR -> RE: Tikvice- imate li neki recept? (8.10.2019 9:19:31)

Ja ih obožavam, mada najmanje volim te klasične pohovane. Njih ne spremam, eventualno kao uštipke (narendane tikvice, jaja, brašno, mladi luk, sir, itd pa pečem). Grilovane sa mladim lukom (ili belim lukom ko voli) i fetom, sos od tikvica i sira za pastu, u krem čorbi, na roštilju...




branki* -> RE: Tikvice- imate li neki recept? (8.10.2019 16:30:49)

uh,i ja obozavam tikvice.mada,kao mala ih nisam nikako volela,sve mi budu gnjecave nekako.sto kaze ana,te grilovane sa belim lukom i sirom,moze kozji ko voli,ma milina.ja nekad samo uzmem prepolovim po duzini,ubacim u rernu,malo belog luka i super,samo tako jedem.




Sarav -> RE: Tikvice- imate li neki recept? (10.10.2019 8:25:33)

Meni su najlepše punjene tikvice, pa ih posle zalijem jogurtom. Njami!




kamičak -> RE: Tikvice- imate li neki recept? (11.10.2019 15:42:58)

Musaka sa tikvicama





Nevenaa -> RE: Tikvice- imate li neki recept? (12.4.2020 20:39:56)

Pohovane tikvice





Nevenaa -> RE: Tikvice- imate li neki recept? (12.4.2020 20:42:50)

A da  zaboravih, moze i tikvice da se proprze sa jajima, brzi dorucak 😀





Dragica Draga -> RE: Tikvice- imate li neki recept? (12.4.2020 21:00:02)

Izrendam ih i ostavim da malo otpuste.
Pomesam kukuruzno brasno, jogurt, maslinovo ulje i na vrh kasikice sode bikarbone. Zapecem. Super bude.




flamingos -> RE: Tikvice- imate li neki recept? (12.4.2020 21:25:11)

Mi ih ne volimo.Dok je Ađela bila manja,podvalila sam joj-ispohovala joj i rekla da je krompir😀Jela je,tada i više nikada.Tako da-eto predloga-pohovane tikvice.





Dragica Draga -> RE: Tikvice- imate li neki recept? (12.4.2020 22:15:41)

Dosta ljudi ih ne voli. Ni moja deca nisu odusevljena, ali ja ih volim i pravim i musaku sa njima... u jelima kad im podvalim hoce da jedu.
Vrlo je neutralna moze sa njom dosta da se kombinuje.
Ja ponekad dinstam tikvicu i luk i na krsju dodam pavlaku za kuvanje, tako dobijem sos od tikvica. Dobar je za preliv na meso.




gocic -> RE: Tikvice- imate li neki recept? (12.4.2020 22:20:06)

Svidjaju mi se nacini na koje spremas. Slično spremam i ja. Ja nekad tako i preliv za spagete napravim , meso, pavlaka i tikvice.




IvanaSK RR -> RE: Tikvice- imate li neki recept? (13.4.2020 9:38:55)

Mi ih retko jedemo. A ja ih mogu jedino kao tikvice-palacinke.




Dragica Draga -> RE: Tikvice- imate li neki recept? (13.4.2020 9:49:56)

Gocic, eto slicni nam recepti 😊
Meni su one super za neko brzinsko jelo, mekane su i pune vode pa se brzo skuvaju.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>