|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vadila sam danas krv
8.11.2019 7:43:17   
Sanjalicaaa
Juce sam vadila krv.
Krvna slima mi je ok, samo mi je povisen bilirubin granica je 21, a meni je 21.I ALT je 34a granica je 32.AST je ok, valjda je granica 32 a meni je 17.
Kod dr mi je zakazano 13.  da poglesa rezultate.
Ja sad ne znam jel su ovi paeametri losi?Razmisljam da odem sa uradim ultra zvuk jetre.
Citala sam hoce da budu poviseni od umora. A ja jesam bas umorna i neispavana ovih dana.
Zna li neko nesto?

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 451
   RE: Vadila sam danas krv
8.11.2019 9:17:57   
nata11
Sanjalice ovo su bas mala odstupanja. UZ jetre jedino ako imas neki konkretni problem zbog koga si vadila krv. Ne vidim zasto bi inace vadila krv zbog odstupanja od 2.



_____________________________





(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 452
   RE: Vadila sam danas krv
8.11.2019 9:29:20   
dunja RR
Sanjalice meni su nakon porođaja bila veca odstupanja, dva puta sam vadila krv i rasli su i alt i ast pa me dr poslala na UZ koji je pokazao da je sve ok. Izvadila sam nakon neka 2 meseca od uz ponovo krv i spustile su se transaminaze u normalu.

Pisale su mi ovde mame hoce da budu povišene i od virusa, prehlade, ne znam da li si bila prehlađena skoro?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 453
   RE: Vadila sam danas krv
8.11.2019 10:30:45   
Sanjalicaaa
Pa jesam prehladjena bila, bolelo me je grlo, slivanje iz nosa u grlo.
Pre 10ak dana sam imala bas neki stresan period. Slabo jela, slabo spavala, nervirala se za sve pare, hronicno sam neispavana zbog dece i krene da mi se vrti u glavi. Sad je to proslo, ali da mi bude mirna savest ja odem sa izvadim krv jer nisam skoro dve godine. Krvna slika je u redu, gvozdje super, sve je ok, eto samo ta dva parmetra na gornjoj granici.
Nemam nikakve tegobe. Nista me ne boli.


_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 454
   RE: Vadila sam danas krv
24.11.2019 21:50:27   
Filadendronka
Gvozdje mi je 4!!! :( Hemoglobin/hematokrit i eritorociti u ref. okviru. Leukociti, monociti i neutrofili poviseni, a limfociti snizeni. To mi je verovatno zbog mastitisa, ali sam se frapirala koliko mi je Fe nisko. 

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 455
   RE: Vadila sam danas krv
25.11.2019 13:22:59   
Ivanka 75
Navali na kakao! 

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 456
   RE: Vadila sam danas krv
25.11.2019 19:17:25   
flamingos
Nisam znala da kakao povećava nivo gvožđa.Zahvaljujem Ivanka na toj informaciji,nadam se da neću da zaboravim,nemam problema sa gvožđem,ali nije na odmet znati❤Probaj Fil,jeste li dobro?Kako dečica?❤


(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 457
   RE: Vadila sam danas krv
25.11.2019 19:52:47   
smeško


IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

Navali na kakao! 


Da, to sam i ja cula od dr. Ali se nisam set_ila kad mi je trebalo.😬

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 458
   RE: Vadila sam danas krv
25.11.2019 20:36:03   
jess021
Fil, ali ja koliko znam samo onaj organski kakao. 



_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 459
   RE: Vadila sam danas krv
25.11.2019 20:55:19   
milicicak
Ne mora da bude organski, ali mora da bude kvalitetan.


Fili, proveri feritin, on je mnogo relevantniji pokazatelj stvarnog stanja sa gvozdjem u organizmu

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 460
   RE: Vadila sam danas krv
27.11.2019 0:35:37   
MamaNecaVo

IZVORNA PORUKA: flamingos

Nisam znala da kakao povećava nivo gvožđa.Zahvaljujem Ivanka na toj informaciji,nadam se da neću da zaboravim,nemam problema sa gvožđem,ali nije na odmet znati❤Probaj Fil,jeste li dobro?Kako dečica?❤



Inace mi je gvozdje ispod svake granice i imam ogroman problem ali seme korpive u medu sve resi.Bez sale.
Jedna kafena kasika svaki dan i problema nema.Hvala dr.Nenadicu koji mi je ukazao na to

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 461
   RE: Vadila sam danas krv
14.1.2020 18:46:45   
mama Jo
user posted image

Moze mala pomoc oko tumacenja? 😊

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 462
   RE: Vadila sam danas krv
14.1.2020 19:24:46   
pari
Ja mislim da je sve dobro :) možda gvožđe dodatno ispitati...to moram i ja.  



_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 463
   RE: Vadila sam danas krv
14.1.2020 20:51:45   
Filadendronka
Mama Jo, treba da unosis vise hrane bogate gvozdjem i vitaminom C. Kopriva, proso, crveno meso, konjetina, cvekla, limun... 

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 464
   RE: Vadila sam danas krv
14.1.2020 20:57:18   
vonavoj
Fil ti je lepo rekla..malo hemoglobin da pojacas. Imas preparat u Josif Pancic,jeste za decu,ali je mojima samo to pomoglo,vidi mozda ima i za odrasle.

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 465
   RE: Vadila sam danas krv
14.1.2020 22:48:10   
mama Jo
Hvala vam ❤
Malo me je zabrinulo ovo sgo je poviseno, sta mu to dodje?

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 466
   RE: Vadila sam danas krv
14.1.2020 23:23:02   
Mirko Svirko
Mama Jo, a mokraca?Jel se javaljas posle sa ovim rrzultatom kod dr?

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 467
   RE: Vadila sam danas krv
15.1.2020 8:37:37   
mama Jo
Osnovni nalaz urina kaze da ima malo bakterija. Cekam urinokulturu rekose danas ako je negativna, sutra ako je pozitivna, pa sa tim nalazom idem kod dr



_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 468
   RE: Vadila sam danas krv
15.1.2020 9:49:08   
Filadendronka

To su limfociti, ukazuju na neka upalna stanja. Oni samo upozoravaju da se telo brani od necega. Moguce od te urinarne koju si imala/imas. Ali posto je proslo dosta vremena dok si dala urin, moguce da ti je UK sada sterilna. Ali to ne znaci da nisi imala infekciju. Konsultuj se sa dr treba li nesto da pijes kad ti stigne rezultat. 
IZVORNA PORUKA: mama Jo

Hvala vam ❤
Malo me je zabrinulo ovo sgo je poviseno, sta mu to dodje?



(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 469
   RE: Vadila sam danas krv
15.1.2020 13:44:23   
mama Jo
Hvala Fil puno. Guglala sam pa sam svasta ptocitala naravno.
Imala sam neki grip sigurno, a i groznica mi je bila izasla tih dana... ja tako reagujem na pad imuniteta, uvek mi izadje groznica.
Sad negde sam ptocitala da je normalna vrednost limfocita 50, meni na izvestaju pise 40, a ja ih imam 48... jos uvek mi je malo imunitet slab verovatno.
Svakako idem kod dr cim fobijem uk, moram se konsultovati sa njom i za ovaj nigak hemoglobin.

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 470
   RE: Vadila sam danas krv
21.5.2020 9:41:31   
Milena18
Proveravala sam kalcijum i vitamin D pre par dana. Kalcijum je ok, ali vit D snižen - 41.8nmol/l (optimalne vrednosti su 75-250 nmol/l).
Moja dr je delovala veoma opušteno, kaže kad sam već radila, mogu da uzmem kapsule 400 IU dnevno. Ja sam malo istraživala i u raznim studijama pronašla da bi kod insuficijencije dnevne doze trebalo da budu dosta veće.
Ima li neka od vas iskustva sa ovim?

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 471
   RE: Vadila sam danas krv
21.5.2020 9:45:31   
Ana RR
Milena, ja sam još prošle ili pretprošle godine proveravala vitam D i isto imam nedostatak i evo još uvek ništa nisam preduzela. Kao pijem neki komplex vitamina ali to što se setim jednomg u dve nedelje da popijem nikako ne može da se računa. Nemarna sam.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 472
   RE: Vadila sam danas krv
21.5.2020 10:06:53   
Milena18
Ana, a imaš li nešto od simptoma koji se povezuju sa nedostatkom vitamina D?
Meni je ovaj pristup moje doktorke malo nonšalantan, s obzirom na to da sam joj se žalila na blage bolove u mišićima/kostima, umor i promene raspoloženja. Ili sam ja postala hipohondar user posted image
Nadam se da će se javiti neko ko je koristio terapiju, pa da vidim koje su mu doze prepisane.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 473
   RE: Vadila sam danas krv
21.5.2020 10:10:01   
Sanjica26 RR
Milena, sve to isto osecam. Ceste bolove u misicima. Meni i opada i kosa i to bas dosta. Mojoj sestri je isto nizak vitamin D i dr joj je prepisala vitamin D ali se sad ne secam od koliko. 



_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 474
   RE: Vadila sam danas krv
21.5.2020 10:43:15   
dunja RR
Draga, ja već godinama oišem na Ringeraji o vitaminu D, jer imam sjajnu dr endokrinologa koja se kune u vitamin D, i kaže da je jako bitan za SVE, počev od srca pa nadalje.

Meni je endokrinolog dala još pre par godina da pijem i ja i porodica do daljneg, sada Kabivit (jer Vigantola više nema, njega smo ranije), jer je na našem podneblju kod svih prisutan nedostatak vitamina D. Pre prve trudnoće, kada god sam ga radila bio mi je nizak. Ja ga pijem već 7 godina svaki dan, osim u letnjim mesecima. Obično sam pila od oktobra ali mi je pre 20ak dana dr rekla ove godine do kraja maja pa opet od početka septembra, verovatno zbog karantina u kom smo bili, manje smo bili izloženi suncu, pa je povećala vremenski period. Pislaa sam ovde negde pre 15-ak dana KLIK

Deci dajem po 1 kap, mi odrsali 4.

Možda da staviš rezultat u temu pitajte doktora, gde i odgovara dr Jelena o kojoj pričam, i moguće da će ti reći koliko ti treba vit.D.


IZVORNA PORUKA: Milena18

Proveravala sam kalcijum i vitamin D pre par dana. Kalcijum je ok, ali vit D snižen - 41.8nmol/l (optimalne vrednosti su 75-250 nmol/l).
Moja dr je delovala veoma opušteno, kaže kad sam već radila, mogu da uzmem kapsule 400 IU dnevno. Ja sam malo istraživala i u raznim studijama pronašla da bi kod insuficijencije dnevne doze trebalo da budu dosta veće.
Ima li neka od vas iskustva sa ovim?



< Poruku je uredio dunja RR -- 21.5.2020 10:46:55 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 475
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here