|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Za poseban tretman pri porođaju - 20.000 ...
16.12.2009 9:38:42   
LillyT
IZVORNA PORUKA: minavb

Mislim na cascavanje doktorke koja me vodi i koja ce me poradjati. Pri tom, ona nam je drugarica ali moramo da je castimo, bilo da joj damo novac ili da joj kupimo poklon.


Zasto morate? Ona radi svoj posao ili bi mozda mene (koja nisam njena drugarica) mucila na porodjaju?


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Za poseban tretman pri porođaju - 20.000 ...
16.12.2009 9:41:37   
sneza24
Slazem se sa LillyT ona radi njen posao i zato ja nikom nisam nista dala,iz principa(sem sestri koja je iznela bebu kad smo isli kuci).

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Za poseban tretman pri porođaju - 20.000 ...
16.12.2009 9:43:21   
minavb
Ne znam, prosto imam osecaj da moramo. Ne zbog samog porodjaja vec zato sto nam gomilu pregleda u njenoj privatnoj ordinaciji ne naplacuje. Na stranu to, mene nervira zasto se normalni uslovi (dvokrevetne sobe sa tv-om i klimom i sopstvenim kupatilom) posebno naplacuju? To su osnovni i najnormalniji uslovi koje porodilja treba da ima, to nije luksuz koji treba posebno da se placa

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Za poseban tretman pri porođaju - 20.000 ...
16.12.2009 9:46:48   
LillyT
Kod nas je to ocigledno luksuz, hteli mi to ili ne. Mene je zaprepastila cena iz texta koji sam navela, 200e pa covece!!!! Ako je napisano tacno (ne treba odmah osudjivati) skidanje konaca kratko traje i to ne kosta nista. Ja sam svoje skidala (ne od porodjaja) u Viseg. i nikome nista nisam platila, to se podrazumeva.
Mina, vi mozda HOCETE da joj platite, sto se svakako razlikuje od onog da MORATE.


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Za poseban tretman pri porođaju - 20.000 ...
16.12.2009 9:49:49   
minavb
Da, ali pazi sad. Posto nam je drugarica, ona ce da namesti sebi dezurstvo kad ja budem trebala da se poradjam pa ja necu morati da placam prisustvo izabranog lekara. Da je ne poznajemo, a odlucimo se da kod nje vodimo trudnocu i da me poradja, morala bih da platim tih 20000 dinara bolniciv za prisustvo izabranog lekara. Placas u svakom slucaju.

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Za poseban tretman pri porođaju - 20.000 ...
16.12.2009 9:55:41   
LillyT
Iskreno, ja bih pre platila neku babicu, manje - vise one tu igraju jako veliku ulogu. Mada, kao sto sam vec rekla ranije, sto bih ja bilo kome placala da radi svoj posao. U slucaju da nam budu trazili pare na bilo koji nacin koji nije propisan zakonom (kao ovo za konce), prijavicemo, ja sam i dalje optimista po pitanju mog porodjaja user posted image A za prisustvo dr-a, ja ne znam ni ko ce me poroditi jer idem privatno, mada cu krenuti u Zvezdaru od sledeceg meseca, pa cu da vidim sta i kako.

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Za poseban tretman pri porođaju - 20.000 ...
16.12.2009 10:00:34   
minavb
I ja idem privatno, ali kod doktorek koja ce me poradjati u Visegradskoj. Tako vecina radi. Drzim fige da neces morati ni cvonjka da platis, nadam se da necu ni ja. Inace, ja sam stazirala na Zvezdari i secam se da su mame imale privilegije sto se ishrane tice. Uz dorucak i veceru je bio obavezan jogurt ili mleko, lepo su rucale i imale su snicle bar 3 puta nedeljno, a svaki dan su imale kolace. Ne znam kakve su sobe, nisam isla na odeljenje.
Ja cu apratman cu sigurno uzeti, nadam se da nista preko toga necu morati da platim.

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Za poseban tretman pri porođaju - 20.000 ...
16.12.2009 10:03:30   
Ellenica
kontam ja minavb
Ipak je drugarica u pitanju, i nije tipa platiću doktora, nego tim gestom pokazuješ drugarici da si zahvalna što te pazi-mazi u trudnoći i na porođaju.
ali smatram da je u tom slučaju simboličan poklon bolja opcija, jer govori baš to "Ne plaćam te, nego darujem"
jer smatram da i ona to sve radi da bi ti smanjila troškove koje bi inače imala, naravno ako je prava drugaricauser posted image


_____________________________

Veliki sam mamin dečak

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Za poseban tretman pri porođaju - 20.000 ...
16.12.2009 12:25:34   
Anoniman
Slazem se ovde sa Lillyt.
I ja smatram da ne treba davati pare nekome ko radi svoj posao za koji je placen.
MInavb u tvom slucaju bih razumela...ipak te postedela nekih placanja i slicno...Ako imas potrebu, kupi joj nesto, to je sasvim ok...Vise kao cascavanje nego placanje...

Ali inace, globalno..strasno mi je sto moramo da platimo dodatno nekoga ko je placen da radi to sto radi...
A ako je njima potreban dodatan mito da bi bili humani i posao radili kako treba...onda imamo veliki problem kao sto imamo

(odgovor članu Ellenica)
  Direktna veza do poruke: 59
   RE: Za poseban tretman pri porođaju - 20.000 ...
16.12.2009 13:37:37   
*Alexx*
Evo kako sam ja - išla privatno kod dr koji radi u Frontu, i on mi se nije ni pojavio na porođaju, niti me video posle porođaja. Debil. Desilo se da smo u smeni kad sam se porađala našli ekstra doktora i ekstra anesteziologa. Ma fantastični su bili, ali takva je smena bila, i sa ostalim porodiljama su bili super. Dvokrevetni apartman u Frontu je 8000 din, epidural je 12000. Sestre na apartmanima su zaista sjajne, ma šta god da treba, tu su. I nije mi žao što sam dala te pare, bar sam dobila račun za to. A iz ove perspektive, dala sam ginekologu koji mi je vodio trudnoću i koji me na kraju nije porađao, niti mi sredio apartman, niti mi rekao da neće biti tu, ma ništa, njemu sam se nadavala para i para za vreme trudnoće. Još radi u jednoj od skupljih ordinacija u gradu. Uzgred budi rečeno, doktorima koji su me porađali ništa nismo dali, odneli po flašu pića.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Za poseban tretman pri porođaju - 20.000 ...
17.12.2009 11:42:23   
aster
Jel ima neko informaciju koje cene važe u Gradskoj bolnici na Zvezdari za ove "posebne" tretmane? Mislim na epidural, prisustvo izabranog doktora...

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Za poseban tretman pri porođaju - 20.000 ...
17.12.2009 12:06:04   
LillyT
Ja sam cula da je apartman oko 3000 (po danu), za ovo ostalo ne znam, pogledaj u temi o Zvezdari (u porodilistima)
Aster, pa ti si nesto mladja trudnica od mene, ja planiram da se porodim u Zvezdari.


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu aster)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Za poseban tretman pri porođaju - 20.000 ...
17.12.2009 12:42:25   
aster
Ja sam ušla u 22 nedelju, ticker mi nešto ne pokazuje baš dobro. Planiram i ja Zvezdaru i sad se raspitujem na sve strane user posted image . Nemaju sajt da vidim cene, a na temu porodilište- Zvezdara isto nisam ništa našla. Ako dođem do nekih informacija, javljam user posted image

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Za poseban tretman pri porođaju - 20.000 ...
22.2.2018 0:33:12   
Srecko47E
Ovo je previse.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Za poseban tretman pri porođaju - 20.000 ...
22.2.2018 9:07:13   
mama Jo
Uf!! Trudnice i porodilje treba da imaju poseban tretman koji kosta 0 dinara....

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Za poseban tretman pri porođaju - 20.000 ...
22.2.2018 10:08:00   
Sarav
U Nišu je apartman 5000 dnevno, ali je bar po meni potpuno nepotreban. Tamo su žene same sa bebom, nema ko da ih pogleda ni dok odu u toalet. Drugo, dani brže prolaze u društvu. Još oba puta sam bila u sobi preko puta sestara, pa mi je to baš mnogo značilo.

_____________________________

Sreća prati hrabre.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Za poseban tretman pri porođaju - 20.000 ...
22.2.2018 10:45:41   
Srecko47E
Ja nesto nisam za opciju apartmana.lakse je biti sa nekom zenom u sobi.Imas sa kim da poricas,ko da ti pomogne a i kome ti.

(odgovor članu Sarav)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Za poseban tretman pri porođaju - 20.000 ...
1.3.2018 10:44:47   
Dora89
Sa televizorom! Znači, kad beba zadpi, ja samo gledam kako ću krevet da pobodem, koji crni televizor!

(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Za poseban tretman pri porođaju - 20.000 ...
1.3.2018 10:47:16   
Sarav
Pa možda je u toku neka kampanja pred izbore, pa da ne propusteuser posted image

_____________________________

Sreća prati hrabre.

(odgovor članu Dora89)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Za poseban tretman pri porođaju - 20.000 ...
1.3.2018 10:50:03   
Dora89
user posted image

Ja sam uvek trudna u predizbornoj kampanji user posted image

(odgovor članu Sarav)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Za poseban tretman pri porođaju - 20.000 ...
1.3.2018 11:02:08   
Dora89
Inače, naravno, svi će da vode računa o zdravlju vas i vaše bebe, niko ne sme dq stavi glavu u torbu, qli ako želite da se ne brecaju na vas, pa čak i da vam nešto pripomognu, spremite poklon za porođaj i gomilu poklončića za dane posle porođaja.

(odgovor članu Dora89)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Za poseban tretman pri porođaju - 20.000 ...
1.3.2018 11:11:32   
Sarav

IZVORNA PORUKA: Dora89

user posted image

Ja sam uvek trudna u predizbornoj kampanji user posted image

I ja, prošle godine sam se 5 dana posle porođaja jedva odvukla da glasam. I džabe sam se mučila.. user posted image

_____________________________

Sreća prati hrabre.

(odgovor članu Dora89)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Za poseban tretman pri porođaju - 20.000 ...
1.3.2018 11:13:31   
Dora89
user posted image user posted image user posted image

Trebalo je da te snime, da izađeš u medijima. Ti si baš borac za svoju zemlju!

(odgovor članu Sarav)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Za poseban tretman pri porođaju - 20.000 ...
1.3.2018 13:09:09   
Sarav
Ma bilo bi žena neuračinljiva..

_____________________________

Sreća prati hrabre.

(odgovor članu Dora89)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Za poseban tretman pri porođaju - 20.000 ...
28.4.2018 13:53:33   
MimaKos
Isla sam u drzavnu obe trudnoce i nikom dinar nisam dala, zasto bih? A sa sinom sam imala srecu kao da mi je nacelnik otac :) kad ti se namesti :) a znam mnoge koji su platili pa bili ispaljeni za porodjaj!

(odgovor članu Sarav)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Može li intimni odnos zaista da "pokre...
Mnogi veruju u to da intimni odnos može da "pokrene" porođaj kod žena koje su već blizu termina porođaja. Ima li u tom...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here