|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Položaj bebe u stomaku
3.9.2015 17:58:40   
MAMAMAJ
Drage moje, iskustvo ipak znači. Danas sam 22+2, beba je super, ima dovoljno plodove vode, malo je manji, odgovara za 21+5,ima 470g,ali tako mi je bilo i sa K, pa je rođen sa 3800. Međutim, mali Mrdoje prednjači nogicama. Dr kaže da kod trećerotki beba može uvek da se okrene i da se često desi da im se beba okrene kad krene porođaj. Imam još tri i jače meseca.
Nadam se da neću na carski, kada dođe vreme radiću vežbe i sve šta treba. user posted image

(odgovor članu MAMAMAJ)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Položaj bebe u stomaku
3.9.2015 18:31:02   
jess021
Mamamaj, meni dr rece da samo prvorotke idu na cr ako je beba karlicno. Drugorotke, trecerotke i u tom slucaju poradjaju prirodno.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu MAMAMAJ)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Položaj bebe u stomaku
3.9.2015 18:49:34   
Maraj
Mamamaj moj bekan je karlicno. Prva trudnoca. 35.nedelja danas. Sto ti kazes uzicko kolo svaki dan po grlicu user posted image nekad imam utisak kao iglicom da me ubode u grlic. Ne znam da l imas problem sa dužim stajanjem. Ja lad duze stojim boli me stomak
Mozda to nema veze sa polozajem bebe...al ja bas ne mogu da stojim duze

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Položaj bebe u stomaku
3.9.2015 20:53:13   
Animsaj9
Ima jos vremena da se okrene ako prednjaci nogicama. Mi prednjacimo glavom, ali isto kao i Maraj kad idari u grlic sama se sebe uplasim koliko se trgnem user posted image , i uveče mi vec bude teze da stojim, imam osećaj kao da je stomak meteoristican i da zateze. Trenutno smo 23nd, nosim pojas i nadam se da ce se malo podignuti.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Položaj bebe u stomaku
3.9.2015 21:12:30   
Trcosava
U zadnje vreme mislim da držim rekord po pitanju okretanja bebe user posted image Osim sestre od Maraj.

Prva trudnoća - okrenula se u 36-oj nedelji. Druga trudnoća na dan termina. Porodila se 7 dana nakon termina. user posted image

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Animsaj9)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Položaj bebe u stomaku
3.9.2015 22:40:41   
MAMAMAJ
Ada, možda zavisi od lekara, jedna komšinica se u julu porodila na cr, drugorotka, prvo prirodnim putem.
Animsaj, i ja sam 23.user posted image
Maraj, draga, sad tačno znam kako ti je, ali mislim da težina stomaka nema veze s položajem bebe, bar kod mene nije imala, s prvim mi je bilo tako teško, isto šetala s pojasom svuda.
Trćosava, ovo ću upamtiti do kraja da mi pruži nadu do poslednjeg časa.
Ne zamerite vi devojke koje ste išle ili će te ići na cr, išla bih i ja, šta ću, ali kad se dva puta porodiš prirodnim putem, nisi baš lud i za carskim. user posted image

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Položaj bebe u stomaku
5.9.2015 11:45:04   
Animsaj9
Super Mamamaj znaci zajedno cekamo Novogodišnji poklon

(odgovor članu MAMAMAJ)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Položaj bebe u stomaku
5.9.2015 21:33:12   
MAMAMAJ
Animsaj, meni je 5.januar termin,ali treća beba, mogla bi u drigoj polovini decembra,ne bunim se. user posted image
Pogotovo ako bude sledio primer sestre i brata, pa se okrene glavom na dole. user posted image

(odgovor članu Animsaj9)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Položaj bebe u stomaku
5.9.2015 21:35:49   
Animsaj9
Nama je termin 1.1.user posted image mada nikad se ne zna user posted image

(odgovor članu MAMAMAJ)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Položaj bebe u stomaku
5.9.2015 21:50:40   
emicaa
Moja dama se tek krajem osmog mjeseca okrenula,moja dr.joj dala roka dvije sedmice pa kao ako se ne okrene sama onda me htjela poslati u bolnicu da doktori nekako okrenu,ne sjećam se kako i hvala bogu pa je se opametila user posted image

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Animsaj9)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Položaj bebe u stomaku
30.10.2015 18:26:23   
Animsaj9
Mi smo do sada bili glavicom dole, ali eto danas smo bili na uz, okrenuo se beban sad su nogice dole... hmmmm, bas voli da se zeza... user posted image ... Dr je rekla da se vidimo u 36 nedelji.

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Položaj bebe u stomaku
30.10.2015 23:29:46   
dijana1*

IZVORNA PORUKA: emicaa

Moja dama se tek krajem osmog mjeseca okrenula,moja dr.joj dala roka dvije sedmice pa kao ako se ne okrene sama onda me htjela poslati u bolnicu da doktori nekako okrenu,ne sjećam se kako i hvala bogu pa je se opametila user posted image


A kod nas salju na CR. Auuu al kaskamo u svemuuser posted image


_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Položaj bebe u stomaku
31.10.2015 10:04:56   
branki*
ovako kao kod emice je,cini mi se i kod trce u sloveniji.gledaju da se uvek da sansa prirodnom porodjaju.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Položaj bebe u stomaku
12.11.2015 17:27:08   
Emma23
Da li neko zna sta znaci ''prednjaci krupni deo''?

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Položaj bebe u stomaku
14.11.2015 11:24:36   
Animsaj9
krupni deoouser posted image ?? znam za zadak i glava ...a to jos nisam cula ....

(odgovor članu Emma23)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Položaj bebe u stomaku
14.11.2015 11:52:57   
isidora88
Moja beba je karlicno, uzduzni polozaj tako pise u nalazu. Nema sanse da prirodno poradjam ako tako ostane. Ne bih da me svu iseku i da me beba iscepa, a da ne pricam o iscasenju kukova, ruku i slicno, neka hvala

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Animsaj9)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Položaj bebe u stomaku
14.11.2015 12:06:16   
Trcosava

IZVORNA PORUKA: isidora88

Moja beba je karlicno, uzduzni polozaj tako pise u nalazu. Nema sanse da prirodno poradjam ako tako ostane. Ne bih da me svu iseku i da me beba iscepa, a da ne pricam o iscasenju kukova, ruku i slicno, neka hvala

Ovde i to porađaju prirodnim. Carski samo ako je život bebe ili mame ugrožen.

I to je još bilo onda kad sam bila sa Anom trudna.
Luku su mi okretali tri puta i svaki put se kao na feder vraćao čim puste. Na dan termina se okrenuo na glavu

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Položaj bebe u stomaku
14.11.2015 12:21:00   
isidora88
Je ne vidim zasto rizikovati, dete moze ozbiljno da se povredi prilikom takvog porodjaja.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Položaj bebe u stomaku
14.11.2015 14:50:09   
Animsaj9
Isi koja si ti nedelja ?

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Položaj bebe u stomaku
14.11.2015 14:52:14   
isidora88
28.nedelja. bebac je od pocetka karlicno. U prvoj trudnoci mi je sin od pocetka okrenut glavicom na dole, tako je bio celu trudnoci i prirodno sam se porodila. I sad bih prirodno , ali samo ako je beba pravilno namestena.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Animsaj9)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Položaj bebe u stomaku
14.11.2015 14:54:24   
Animsaj9
Okrenuce se ima jos vremena. Mi smo prvo prednjacili glavicom, pa sad nogicama.... A valjda cemo se namestiti user posted image

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Položaj bebe u stomaku
14.11.2015 14:58:58   
MAMAMAJ
Slažem se sa Isidorom.
Nepotreban rizik za bebu.

(odgovor članu Animsaj9)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Položaj bebe u stomaku
14.11.2015 15:00:42   
Animsaj9
Naravno treba izbegavati sve komplikacije ako je moguće. Zasto rizikovati

(odgovor članu MAMAMAJ)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Položaj bebe u stomaku
6.1.2016 18:57:54   
IvanaSK RR
Na proslom ultra zvuku bebica je bila okrenuta nogicama dole, naravno, ima jos pola trudnoće da se okrene.

(odgovor članu Animsaj9)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Položaj bebe u stomaku
6.1.2016 19:05:58   
isidora88
moje dete se i dalje okrece u stomaku, par dana je okrenut na glavu, evo od danas opet karlicno, valjda ce se porodjaja ustaliti sa pozicijom jer mi je postalo bas bolno to okretanje

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here