RE: Kako ste vi dobili ime? (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> U očekivanju (deteta) >> Imena



Poruka


red3lilu -> RE: Kako ste vi dobili ime? (26.6.2012 13:12:00)

Mama mi je dala ime, tata se malko razočarao kad je čuo da sam vojčica jer je planirao da budem Zlatko [sm=smiley36.gif]
Dobila sam ime koje nema niko u široj familiji, malo neaktuelno za sva vremena, i bivša i buduća, ali je lepo[sm=smiley1.gif]
A odabrala ga je onako kao se to kod nas uglavnom radi, lepo ime iz crkvenog kalendara koje datumski dolazi nakon rođenja deteta [sm=smiley1.gif]




Anoniman -> RE: Kako ste vi dobili ime? (26.6.2012 17:14:26)

po baki koju je moj tata jako voleo i ostao bez nje kad je bio mali.
moja sestra je dobila ime zbog mamine rodbine, jer su mene greskom zvali "milice" pa je tata resio da im skrati muke




mala buba -> RE: Kako ste vi dobili ime? (26.6.2012 17:16:30)

po maminoj drugarici i tatinoj sestri od tetke [sm=smiley36.gif]




Bebilina -> RE: Kako ste vi dobili ime? (26.6.2012 22:05:38)

Mama je pred porodjaj sanjala da se zovem kako se zovem [sm=smiley1.gif] Nije znala da nosi devojcicu, ali "osecala" je.
Kad se porodlila trazili su imena od kuma, posto se tada postovala tradicija. On poslao 3 i cik pogodi koje je bilo na listi. [sm=smiley1.gif]




jole82 -> RE: Kako ste vi dobili ime? (27.6.2012 7:45:13)

Meni je ime (Jovana) dala zajednicka prijateljica mojih roditelja, kod koje su moji privremeno stanovali, dok nam stan nije bio gotov...A inace jedna baba i tetka su htele da se zovem Milica...sto meni uz karakter nikako ne bi pristajalo, a druga je htela da budem Nives, sto bi mi se kasnije vezivalo za onu Celzijus..pa jedino i prezime da promenim u Kelvin (Nives Kelvin) [sm=jezicek.gif]
Kroz vrtic i skole nije bilo ni jedne Jovane sem mene [sm=bravo.gif]




Ognjenka -> RE: Kako ste vi dobili ime? (27.6.2012 9:09:32)

Ja se zovem Mila. Tata mi je dao ime, jer je uvek mislio da cu biti nekako mila. Dugo su me cekali, pa nisu ocekivali nekog namcora, valjda. I nisam, stvarno mi ime odgovara, kako kazu. Ja bih volela da sam malo Ognjenija...
Onda sam ja sestri dala ime Maja. Ona se rodila tacno 5 dana posle mog prvog rodjendana, a ja sam mnogo volela crtani Pcelica Maja.




MicinaMama -> RE: Kako ste vi dobili ime? (28.6.2012 14:35:20)

Ja sam dobila ime po baki (oceva majka),ona se zvala Netka ali njen otac ju je uvek zvao Neda i uvek je to obozavala.I moja mama je htela da ispostuje da da mi ime po baki ali mama je bas i htela njeno ime[sm=smiley36.gif],ali baka je rekla NE jer je njoj njeno ime ruzno i rekla da se zovem Neda.Ja sam joj i bila miljenica.[sm=smiley1.gif]




gagagaga -> RE: Kako ste vi dobili ime? (28.6.2012 15:11:17)

Ja sam dobila ime po tatinoj sestri,bilo ih je 4 brata i ona jedna,tako da sam po njoj dobila ime Dragica...




Kekica -> RE: Kako ste vi dobili ime? (27.9.2012 21:42:18)

Moji roditelji su odlučili da se zovem Matea ali pošto sam rođena u periodu rata došlo je do nekih problema. Načelnik bolnice je porodio mamu i odmah je pitao kako ću se zvati a ona je naravno rekla Matea. Doktor je ostao zgrožen i počeo na nju galamiti, kako to da živi u Republici Srpskoj i to u periodu rata svom djetetu može dati "ustaško" ime ... Pitao je da li ima još djece i ona je spomenula moju sestru Moniku ( i na to je naravno burno odreagovao) i brata Radovana ... rekao je da nema šanse da bebu upišu pod tim imenom i med. sestru je bukvalno natjerao da me upiše kao Radovanku.

Problem je kasnije nastao jer živim u gradu gdje je 95% stanovništva muslimani. [sm=smiley24.gif]
Sva sreća pa me niko tako ne zove.. nadimak mi je BucO ( da da u muškom rodu xD) i cijela familija me tako zove a profesori "Rada" :))




miva -> RE: Kako ste vi dobili ime? (27.9.2012 22:05:10)

Ja sam se trebala zvati Agata po dedinoj mami koja je mlada umrla, sa nekih 32 god. Ali moj tata nije hteo ni da cuje da se tako zovem, bas iz gore navedenog razloga i rekao mami da odluci kako ona hoce. I njoj se svidelo ime Ivana.




Celeste -> RE: Kako ste vi dobili ime? (27.9.2012 23:20:49)

Ja sam dobila ime po babi. Nije lepo ime i mrzela sam ga kao mala ali sad ga ponosno nosim, jer je moja baba bila divna zena [sm=smiley27.gif]
Nikad nisam volela to davanje ime po nekome, a sad i sama razmisljam o tome.[sm=zmeden2.gif]




bice devojcica -> RE: Kako ste vi dobili ime? (28.9.2012 11:19:00)

Meni su kumovi dali ime,dvoumili su se izmedju Dragana i Bojana,i na moju veliku radost ostalo je Bojana.. Inace,mnogo volim svoje ime[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




Kugla12 -> RE: Kako ste vi dobili ime? (28.9.2012 15:24:42)

Ja nisam dobila ime ni po kome, nego su moji roditelji htjeli da se tako zovem. Mada mi je prilicno starinsko ime i ne volim ga bas nesto posebno, ispostovacu roditelje, pa ga necu mijenjati... [sm=smiley36.gif]
A imam 2 sestre koje imaju bas lijepa, moderna imena...




sirko -> RE: Kako ste vi dobili ime? (28.9.2012 15:36:22)

meni je mama dala i zovem se po ocu...nisam ni ja volela ranije svoje ime sada mi je ok




kurbla -> RE: Kako ste vi dobili ime? (28.9.2012 15:37:51)

Po babi[sm=smiley36.gif]




vukosava -> RE: Kako ste vi dobili ime? (28.9.2012 16:47:01)

Porodicni kumovi su dali dedi pet imena kao predlog ali se deda napio i zapamtio samo jedno - Vukica. Mama se bunila dva meseca jer je imala babu i dedu Vukosavu i Vukasina i nije joj se svidjalo da da babin nadimak maloj bebi. Htela je ime Milica. I zvala me je Milica na pocetku.

Tako da nije po prababi mada mogu da kazem da mi je nadimak na RR po prababi.




erijan -> RE: Kako ste vi dobili ime? (29.9.2012 1:47:56)

Moji su obozavali da idu u kino. Te godine, dok je mama bila trudna, jako popularan je bio film Grk Zorba, te sam ja dobila ime po neprikosnovenoj grckoj glumici Ireni Papas.




Janncica -> RE: Kako ste vi dobili ime? (29.9.2012 9:44:53)

Posto je mama mislila da necu skoro napolje,pa zakasnila da krene u bolnicu(ja sam joj trece dete) porodila se kuci,a akuser je bila njena baba.
Tata odlucio da se zovem po prababi....[sm=bravo.gif][sm=smiley36.gif]




DJURICI -> RE: Kako ste vi dobili ime? (1.10.2012 14:23:40)

I AKO MOJA MAMA JE HTELA NINA, TATA JELISAVETA ..
MAMI JE BIO TERMIN NA SV.JOVANA STRIC MI SE ZOVE JOVAN... PA LOGICNO JOVANA
[sm=bravo.gif]




viking -> RE: Kako ste vi dobili ime? (1.10.2012 14:25:24)

Djurici, molim te da pišeš malim slovima, takva su pravila foruma. Hvala unapred! [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Zebica -> RE: Kako ste vi dobili ime? (2.10.2012 20:35:08)

Tata mi je dao ime Dajana ,po pesmi Pola Enke koja je bila popularna 80-tih i koja mu se svidela...Mada me ljudi i dalje krste kako im odgovara...Dijana, Dejana, Dajaaaana...Ne znam sta tu ima toliko cudnog...[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




serpica -> RE: Kako ste vi dobili ime? (12.10.2012 5:17:22)

Zenske vi ste na bas lep nacin dobile ime...[sm=smiley1.gif]
Vencani kum mojih roditelja imao je dugogodisnju devojku ruskinju koja ga je ostavila par dana pred moje rodjenje...razocaran,ljut i povredjen u secanje na nju ja nosim ime Sonja.




MajaMV -> RE: Kako ste vi dobili ime? (30.11.2012 13:15:40)

A ja sam rodjena u maju pa vi procenite sami odakle mi ime Maja:-)




Misha i Ljisha -> RE: Kako ste vi dobili ime? (3.12.2012 12:18:58)

Moj brat se sa dve godine zaljubio u Ljiljanu na moru i svima je predstavljao. On mi je dao ime. Valjda da ga podseca na njegovu prvu ljubav :)




anci kv -> RE: Kako ste vi dobili ime? (11.3.2013 14:40:00)

meni je ime dao brat.kad sam se ja rodila,on je bio u fazi pripreme za skolu,pa je zeleo da se zovem ana,jer je kratko i treba svega dva slova da zna da napise. obozavam svoje ime




Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>