|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  40 41 [42] 43 44   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: koliko dugo beba spava nocu?
3.6.2016 22:52:49   
serpica
Emi sve sam probala i da je prebacim u drugu sobu i da je ljuljam,pevam i da pustim crtace i muziku,i da cutim i da je vozim u kolica ama bas sve ne vredi ona se uspava kad njoj dodje bez ikakvog razloga.
Maraj,i meni je ona od rodjenja lepo spavala sve dok nije napunila 10m od tada je krenulo...nego..cekam,od Boga zdravlje krstimo je 28 juna ako se i nakon toga tako bude ponasala idem ja kod neke babe nema mi druge,jer mi lekari nisu pomogli.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1026
   RE: koliko dugo beba spava nocu?
3.6.2016 23:01:18   
degu
Joj Šerpi razumem te skroz, kad se setim onog ludila sa T user posted image i meni su babe padale na pamet, sad me sramota sebe same i svog razmišljanja, al bila sam očajna. Sigurno je nešto muči i nemoj da kriviš sebe što ne možeš da odgonetneš šta je muči, njima i najmanja neprijatnost, bol, može izazvati strah i košmare. Ko zna šta je, samo je mazi. Sećam se kad mi je bilo najgore sam negde pročitala rečenicu :Mama je za bebu najbolji lek! Ta rečenica mi je odzvanjala u glavi, stalno sam to ponavljala, šta god da je, mama je tu. Znam da se sad osećaš kao u lavirintu i da nema izlaza, ali proći će, obećavam user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 1027
   RE: koliko dugo beba spava nocu?
3.6.2016 23:56:28   
choopa choops

IZVORNA PORUKA: degu

Sećam se kad mi je bilo najgore sam negde pročitala rečenicu :Mama je za bebu najbolji lek! Ta rečenica mi je odzvanjala u glavi, stalno sam to ponavljala, šta god da je, mama je tu. Znam da se sad osećaš kao u lavirintu i da nema izlaza, ali proći će, obećavam user posted image


Ovo je istina. Ja kad uspavljujem malu (ljuljam je dok su pjesmice uključene),ako sam nervozna tačno i njoj treba duže da zaspi. A kad god sam opuštena, mazimo se i zaspe za tili čas. Sad ne znam da li to stvarno ima veze ili sam ja umislila, ali znam da sam kad je M bio mali, bila najnervoznija, a sa njim i njegovim nespavanjem sam imala najviše problema.

Ne znam šta bih vam rekla žene. Znam kako vam je i želim da što prije prođe user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 1028
   RE: koliko dugo beba spava nocu?
4.6.2016 9:07:03   
serpica

IZVORNA PORUKA: degu

Joj Šerpi razumem te skroz, kad se setim onog ludila sa T user posted image i meni su babe padale na pamet, sad me sramota sebe same i svog razmišljanja, al bila sam očajna. Sigurno je nešto muči i nemoj da kriviš sebe što ne možeš da odgonetneš šta je muči, njima i najmanja neprijatnost, bol, može izazvati strah i košmare. Ko zna šta je, samo je mazi. Sećam se kad mi je bilo najgore sam negde pročitala rečenicu :Mama je za bebu najbolji lek! Ta rečenica mi je odzvanjala u glavi, stalno sam to ponavljala, šta god da je, mama je tu. Znam da se sad osećaš kao u lavirintu i da nema izlaza, ali proći će, obećavam user posted image




Daj Boze,samo da njoj bude dobro,da je takva bila od pocetka ne bih se brinula,takav mi je bio Toma od prvog dana,ali ovo me cudi,beba za primer do 10m i onda pocinje ludilo....user posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 1029
   RE: koliko dugo beba spava nocu?
4.6.2016 9:32:23   
emicaa
Šerpi T je kad su je zubi mučili imala budjenja kao da ima sat u guzici,probudi se u dva i budna po 4-5 ali svako jutro u isto vrijeme.Kad su izrasli zubi i ona se prestala budit.
I mene su ubjedjivali očeće spavati kad napuni godinu,pa kad je krstimo,pa da kad još malo ojača(sve smo to prošli naravno isto je bilo) jedino što je nisam nekoj babi vodila ali nikako ne vjerujem to.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 1030
   RE: koliko dugo beba spava nocu?
9.6.2016 9:20:04   
IvanaSK RR
Nisam pronašla odgovarajuću temu, pa cu ovde pisati. Premestite post ako postoji slicna tema.
Moja bebica zadnje tri noci preskoci jedan obrok, ne probudi se. Nocas sam je pokusavala buditi i dati joj da sisa, ona nije htela, povukla je dva, tri gutljaja i to je bilo to. U nedelju ce mesec dana , a kontrolu imamo 21.06.
Sta da radim? Da li je terati, iako place i pljuje dojku? Znaci, odspava u komadu pet, sest sati.

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 1031
   RE: koliko dugo beba spava nocu?
9.6.2016 9:25:46   
mila83
Ne radi nista ! Ne budi je.I moja deca su znala tako. Ako je beba ovako dobro,lepo rucka i spava danju,nemas zasto da brines. A kontrola i njeno napredovanje ce ti najbolje potvrditi . Svaka beba ima svoj ritam,prati ga. user posted image

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1032
   RE: koliko dugo beba spava nocu?
9.6.2016 10:08:09   
IvanaSK RR
I sin je znao tako da odspava, ali je on rodjen u terminu i sa dobrom kilazom. Ona je rodjena ranije i sa 2kg, do sada je lepo napredovala, ali se budila ili sam je ja budila na dva ipo, tri sata.
Malo su me uplasili sa svim pricama o prevremeno rodjenim bebama.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 1033
   RE: koliko dugo beba spava nocu?
9.6.2016 11:37:34   
mila83
Ivana,kakva je danju? Jel lepo rucka,onako da vidis,da lepo vuce,da ima snage ?Ako je to sve ok,onda je ne bih dirala.Ali ako nije,onda je budi.
Ja nisam imala prevremeno rodjenu bebu,ali jesam sa srcanom manom,koja je sa 15 dana pocela da spava po celu noc i ja sam znala da je to zato sto ona nema snage da se budi i jede,i nije uopste napredovala koliko treba taj mesec.

AKo mslslis i osecas da nije ok,otidji ranije na kontrolu kod pedijatra. Da budes mirna.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1034
   RE: koliko dugo beba spava nocu?
10.6.2016 9:19:07   
IvanaSK RR
U suštini, fino jede, ali je pocela i da bljucka :)
Uhvati je period da hoce da sisa na sat vremena, ali to pripisujem grčevima.
Nocas se probudila na tri sata, pa na cetiri sata i trazila da jede. Posle toga je odspavala nekih dva ipo sata pa smo se opet hranili.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 1035
   RE: koliko dugo beba spava nocu?
10.6.2016 10:11:33   
mila83
Ivana,onda je to bila neka njena faza,nesto joj je promenilo ritamuser posted image Bitno da lepotica fino rucka user posted image

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1036
   RE: koliko dugo beba spava nocu?
17.10.2016 10:55:11   
emicaa
ja sam ubjedjena da nesto pogresno radim pa ovi moji nece spavaju.Ti nije toliko strasna ali David mi dusu vadi.Zaspi u 9 i izmedju 12-1 se budi da jede,odspava do 3-4 pa jos jednom jede i onda krece zurka.Budi se svakih pola sata,dam mu dudu i spava dok ona ne ispadne.Na kraju muz ustane sa njim oko 6.preko dana odspava sve ukupno oko 2-2i po sata.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 1037
   RE: koliko dugo beba spava nocu?
17.10.2016 11:02:33   
isidora88
Emice mozda ti spava kasno preko dana. Ja natempiram da mi bebac spava oko 9 ujutru pa do 10h, posle u 12h spava do nekih 14h i od 16:30-17h malo odrema i uvece spqvanje oko 9.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 1038
   RE: koliko dugo beba spava nocu?
17.10.2016 11:03:28   
Anck Su Nmaun
A da probas obrnuto, da mu das da jede tek oko 4-5 a oko 1 samo dudu?
Primetila sam kod V da kad se budio ako sam mu davala da jede stekne nbaviku da se budi u to vreme.

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 17.10.2016 11:04:16 >

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 1039
   RE: koliko dugo beba spava nocu?
17.10.2016 12:39:07   
Khaleesi
Emice mozda je faza... ova moja veba neko vreme je jedva dva sata preko dana spavala, pa po tri puta dnevno pa po dva puta. Sada ima skoro 13 meseci ustaje oko 7 i spava od 11 do 2-3 kako kada i posle popodne oko pola 9 tek legne. Nema sanse pre da zaspi i da ima jos jednu dremku...

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 1040
   RE: koliko dugo beba spava nocu?
17.10.2016 13:38:12   
emicaa
Khalessi ma koja faza traje tri mjeseca user posted image
On ima obicaj prikunjati oko pola 8 a ne znam ni sta da mu radim da ga odrzim budnog,jedino da ga skidam i oblacim user posted image
a ni to sa dudom mi nije rjesenje jer je svaki cas gubi,nekad mi dodje da mu je zalijepim da ne moze ispadati.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 1041
   RE: koliko dugo beba spava nocu?
17.10.2016 13:44:27   
Anck Su Nmaun
A kad ga kupas, ja mu ne dam posle 19h da spava, ako i spava budim ga. Onda kupanje, rukanje i laku noc.

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 1042
   RE: koliko dugo beba spava nocu?
17.10.2016 13:47:48   
MasnaMasnica
Deca su razlicita. Moja U nije volela preko dana da spava. Nocu je lepo spavala. Dok je N spavalica bila i u stomaku, ona ima odredjeni tempo. I sve moramo tacno u minut. Od rodjena spava celu noc. Zaspi u 9 budi se u 9. Tako da mislim da je do tipa deteta.
Nju kupamo svako vece.

< Poruku je uredio MasnaMasnica -- 17.10.2016 13:49:06 >


_____________________________

...kada slome me, ja samo osmeh nabacim :D ...

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 1043
   RE: koliko dugo beba spava nocu?
17.10.2016 13:47:51   
emicaa
ja njega inace kupam svaka dva dana,tako sam i Doru ali i kad ga okupam on opet ne spava.Vidjecu dal ce pomoci veceras to sto mu necu dati da spava.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 1044
   RE: koliko dugo beba spava nocu?
17.10.2016 13:55:45   
Anck Su Nmaun
Probaj tako , dobro kupanje manje vise, ja svaki drugi kupam a ovako umijem, operem rukice i guzu, da ga osvezim. A ako se probudi u 19h sto ne praktikujem al ajd budan je do pola 9. Inace u krevetu je u 20h

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 1045
   RE: koliko dugo beba spava nocu?
17.10.2016 14:15:55   
Sandricak
ja Iliju kupam svako vece izmedju 20 i 20:30h... onda sisa i u 21h spava... spava do 1-2 i budi se da jede, pa oko 4-5 opet jede... Tada zaspi skoro odmah, ali eto ga oko pola 6-6 da se presvuce, i tu nema vise spavanja, retko kada zaspi... posle oko 8 pola 9 zaspi, pa oko 13h, pa oko17h i spava u tim turama po oko sat, sat ipo...od 19 nema vise spavanja do kupanja... nekada je bas ovako, a ima dana kada je NEMOGUCCCCC

_____________________________

,,Život guta one koji se boje!``

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 1046
   RE: koliko dugo beba spava nocu?
18.10.2016 8:30:40   
emicaa
I naravno da opet nije spavao user posted image

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Sandricak)
Direktna veza do poruke: 1047
   RE: koliko dugo beba spava nocu?
18.10.2016 8:57:04   
Anck Su Nmaun
Jesi ga drzala duze budnim?

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 1048
   RE: koliko dugo beba spava nocu?
18.10.2016 10:40:24   
emicaa
Jesam,u 5 je spavao zadnji put a u 9 ponovo zaspao.U 12 se probudio da jede,pa opet u 3 i onda standard svako sat vremena budan.Veceras cu probati da mu ne dajem mlijeko prvi put

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 1049
   RE: koliko dugo beba spava nocu?
3.12.2016 14:54:03   
Anck Su Nmaun
Sad aa 6 meseci prespava citavu noc, od 20h do 6h ujutru.

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 1050
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  40 41 [42] 43 44   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  40 41 [42] 43 44   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praktična rešenja za miran san vaše bebe
Dolazak beba na ovaj svet predstavlja jedan od najlepših životnih trenutaka svakog roditelja. Pored toga što roditeljstv...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here