|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  44 45 [46] 47 48   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Koliko dugo beba spava nocu?
24.4.2018 7:15:49   
Misha i Ljisha
Joj stipam presvlacim vucem za zulufe grebem noktom po tsbanu. Naljuti se, drekne ja brze bolje da uvalim sisu on je uzme i onda pusti. Ni ne povuce. I u krug. Ako se naljuti samo vrisne pa nastavi spavanje.

Kazem nisam se nadala ovolikom spavacu pa sam rekla necu buditi dete. Al njega stvarno tesko razbuditi. Eventualbo da ga brisrm mokrom pelenom ali ni ne zelim da mi vristi mnogo inam D. Pre neku noc sam ga budila u 3 pa smo imali zurku do pet i D je probudio. Ne zelim da maltretiram ni starije dete. A ni nas ni bebu. Nemam pojma. Sutra ce ga opet meriti patronazna pa bas da vidim ako i sa toliko spavanja dobro napreduje ostavicu ga na miru

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 1126
   RE: Koliko dugo beba spava nocu?
24.4.2018 7:21:45   
milicicak
Ljiso, mene bi vise panika hvatala od mogucnosti da dehidrira nego da ne napreduje. A da ne pominjem da to sto pojede dva obroka odjednom nikako ne moze da bude dobro za njegov ocigledno osetljiv stomak i sigurno mu pogorsava grceve. Ja sad sve ovo teorijski pricam, vec napisah da se mini buba budila ko svajcarac na 1,5 sat tih prvih mesec dana, nemam prakticnog iskustva sa budjenjem bebe

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1127
   RE: Koliko dugo beba spava nocu?
24.4.2018 8:35:20   
Anck Su Nmaun
Ljiso navicice se D. Moje vise ni ne reaguju nocu kad on zaplace.

A to da on spava..ne bih da budem dosadna al secer bebama padne pa.se.uspavaju, ne znam ja bih budila dugo je to 7h za tako malu bebu.

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 24.4.2018 8:36:46 >

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 1128
   RE: Koliko dugo beba spava nocu?
24.4.2018 8:50:08   
mama Jo
I nama se jednom desilo sa J - spavala od 12 do 7 i nikako nismo mogli da je probudimo. Kad nam je babica uvece dosla nagrdila nas 😂
Onda mi je reklavda u prve dve nedelje posebno vazi pravilo da na 3 sata siki, danju i nocu i mora se buditi. Vec posle te dve nedelje polako se uspostavlja ritam.



_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 1129
   RE: Koliko dugo beba spava nocu?
24.4.2018 8:57:03   
Milena18
Ljišo, imala sam i ja jednog takvog spavača. Jedva sam mogla da je probudim i danju prve 2-3 nedelje.
Ja bih ga budila na 4-5 sati. Želudac mu je u tom uzrastu jako mali, a majčino mleko se brzo vari. Bolje je da jede češće a manje,nego da se pretovari pa da ga muči stomačić.
A šta kaže patronažna?

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1130
   RE: Koliko dugo beba spava nocu?
24.4.2018 9:45:28   
Misha i Ljisha
Pa isto nas grdila ajd tako da kazem. Rekla je da je to ipak puno spavanja. Evo prespavao je gatrijev test. Znaci jutros je sisao i opet zaspao i nije se probudio dok su ga bockali. Probudio se sad kad smo stigli kuci. Ja ga prebacila iz sefista u krevetac i probudio se sam. Evo sisa. Znaci na 3h. Ne znam sta da mislim. Naravno da i ja mislim da nije dobro da pretovari stomacic.
Patronazna kaze da spava nocu dva puta po 4h to je ok al ovako odjednom. ...ne znam. Kazem nemoguca misija derana probuditi. A opet danju je ok evo sad se i mazili i gledali

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 1131
   RE: Koliko dugo beba spava nocu?
24.4.2018 9:54:48   
Rosita
Na ovu temu što ljiša pita nemam šta da kažem. Ja tih briga nemanuser posted image
PS a propo dehidriranja... Toplo je. Ide toplo vreme. N je juče sisao u 3h. Na pregledu u 4.45 dr je rekla malo brža srčana radnja. Verovatno je žedan. Savetovala i da se ponudi voda izmedju podoja. Tako da bih samo rekla nešto u prilog tome da ne spavaju predugo.

< Poruku je uredio Rosita -- 24.4.2018 9:57:25 >


_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1132
   RE: Koliko dugo beba spava nocu?
24.4.2018 10:54:14   
Maslacak15
kod nas ima naznaka ritma. Zaspiva vec desetak dana oko 21 h. I onda jedno budjenje nekad oko 1, nekad tek oko 2:30 i onda u zoru, oko 6. Ne budim je vise otkako dobro napreduje. Inace je super fina, prakticno ni ne zaplace nego ja spavam ko zec pa je cujem na prvo gunjdanje. Pojede i vrati se na keca da spava. Samo da je ne ureknem ( pupu- ko baba sam neka hahha)

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1133
   RE: Koliko dugo beba spava nocu?
24.4.2018 10:58:28   
Rosita
Maslačak, ne javljaj se višeuser posted image . Kakvu bre decu imaš, deder o četvrto kad te oće!

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1134
   RE: Koliko dugo beba spava nocu?
24.4.2018 11:08:02   
Maslacak15
Mirni na majkuuser posted image . Haah, nebih rekla, necu da sto bi rekli Ameri " push my luck to far". Presrecna sam sto je sve proslo tip topi u najboljem redu uprkos pobacaju proslog marta i mog velikog jubileja (4 banke u avgustu)....Nije mi bilo bas sve jedno. Osim toga 3 carska reza su u biografiji. S obzirom da sam bila late bloomer i pocela sa 34, mislim da je troje dovoljnouser posted image . Iako sam i ja kao i ti bas rado trudna to mi je nezamenljiv osecaj i iskustvo, mislim da cu se fokusirati da ove srecice izvedem na pravi put.

Da cela porodica ume da spava, samo sam ja nesposobna.....Tako je to sa genetikom koja preskace generacije. Moj otac je fenomenalan spavac i jako ga mrzim zbog togauser posted image

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1135
   RE: Koliko dugo beba spava nocu?
24.4.2018 11:19:09   
Rosita
Da, meni je trudnoća divna bila. Čoveče, želudac me skoro nije ni boleo, sve jela! Ta se idila već srušila. A mislim da si ti u pravu, što se više krećemo, bolji su protoci i beba se bolje hrani. Mislim da je to kod mene odigralo ključnu ulogu da N bude skoro kilo teži od D. I sve sam jela, naravno. Ali meni moji, maslačkonja, sve naplate kad se rode, sa kamatom, pa se ja na teme o noćnom spavanju ne bih trebala javljati tamo do drugog rođendana.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1136
   RE: Koliko dugo beba spava nocu?
24.4.2018 11:40:20   
emicaa
evo i ja kucam u drvo da vam se djeca ne ureknu user posted image
Blago meni,da ih rodim devetoro nijedno nebi spavalo user posted image

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1137
   RE: Koliko dugo beba spava nocu?
24.4.2018 13:16:08   
Misha i Ljisha
Maslacak nema pravo reci user posted image

Rosita znas kako mi je D spavala ne nadam se ni da ce deran biti spavac ali eto ispade kao da jeste. Veceras cu se izmusti rucno, jer mozda tako "nakupim" bar 70 ml za njega i onda kad se ja probudim probacu flasicu da mu turim jer sa sisom nikako ne ide pa da ne bude bas bez hrane 7h.

Evo sad nam je sve po spisku dok se nije olaksao jadnicak. Sad spava. Ja mislim da se on od silne dreke izmori i onda zakuca.

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 1138
   RE: Koliko dugo beba spava nocu?
24.4.2018 15:31:59   
MasnaMasnica
Ja ga ne bih budila.
Meni su N i D spavaci. Mozda zavisi od rednog broja deteta.😂😂😂
Dusan spava od 21i30 do 7 tada sisa i nastsvi do pola 9.

< Poruku je uredio MasnaMasnica -- 24.4.2018 15:32:45 >


_____________________________

...kada slome me, ja samo osmeh nabacim :D ...

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1139
   RE: Koliko dugo beba spava nocu?
24.4.2018 15:46:54   
Misha i Ljisha
Masnice ali meni deran sutra tek ima punih nedelju dana.

Bas nailazim na oprecna misljenja. U fazonu ne budi ga uopste i obavezno ga budi. Moja mama prva kaze da ga ne bi budila i da ona nije nas i da smo uvek lepo spavali, snajka nije budila bratance, jedino sam ja u familiji budila Duser posted image i ona ispade grozan spavac. Stvarno ne bih da ugusim potencijal spavanja ali mi je i frka u isto vreme. Kao sto rekoh nisam se nadala bas tolikom spavanju. Eh...ko ce meni udovoljitiuser posted image

(odgovor članu MasnaMasnica)
Direktna veza do poruke: 1140
   RE: Koliko dugo beba spava nocu?
24.4.2018 15:50:07   
MasnaMasnica
Miso meni je on spavao slicno kao tvoja beba u tom periodu. Ako dobija na kilazi i zadovoljan je ja tu nista dirala ne bih.

_____________________________

...kada slome me, ja samo osmeh nabacim :D ...

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1141
   RE: Koliko dugo beba spava nocu?
24.4.2018 15:50:56   
Rosita
Ja ti želim da tako i ostane, ali začas se to može promeniti :(. Nadam se da neće kod tebe. Ja lično bih nakon 4 h ako se ne budi presvukla i uvalila sisu. Tako bih prvi mesec sigurno. Ali nisađ ja te sreceuser posted image

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1142
   RE: Koliko dugo beba spava nocu?
24.4.2018 15:58:29   
IvanaSK RR
Ja je nisam budila preko dana. Nocu sam je budila ako spava vise od tri sata. Njoj uopšte nije odgovaralo da je budim da sisa pre toga. A u početku sam je budila na dva sata (dr mi rekla zbog tezine). Tj. par dana. Posle toga sam odustala.
Posle dve, tri nedelje sam je ostavljala nocu da spava i duze..

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1143
   RE: Koliko dugo beba spava nocu?
24.4.2018 16:04:28   
Sanjica26 RR

IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

Masnice ali meni deran sutra tek ima punih nedelju dana.

Bas nailazim na oprecna misljenja. U fazonu ne budi ga uopste i obavezno ga budi. Moja mama prva kaze da ga ne bi budila i da ona nije nas i da smo uvek lepo spavali, snajka nije budila bratance, jedino sam ja u familiji budila Duser posted image i ona ispade grozan spavac. Stvarno ne bih da ugusim potencijal spavanja ali mi je i frka u isto vreme. Kao sto rekoh nisam se nadala bas tolikom spavanju. Eh...ko ce meni udovoljitiuser posted image


Ljiso, ja ga ne bih budila. Moje su isto nocu lepo spavale. Nisam ih budila. Uzivaj.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1144
   RE: Koliko dugo beba spava nocu?
24.4.2018 17:14:02   
emicaa
Zaovina curica je posle 2-3 sedmice pocela spavati po cijelu noc i ona je nije budila.Super je napredovala j bez budjenja da je nahrani

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1145
   RE: Koliko dugo beba spava nocu?
24.4.2018 17:32:46   
Misha i Ljisha
evo opet je deran obavio sta treba i dzonja. Ali generalno je on dosta budan u toku dana. I danas na Gatrijevom testu u bolnici videh druge bebe, pa on izgleda kao da je par nedelja stariji, oni su jos svi rozlauser posted image a on nekako vec buckav i lepog tena. Jaooo veceras cu tako izmuzem se, pa turim mu flasicu posle 4h pa nek spava do mile volje user posted image ako mi uspe taktika tako cu jos nedelju dana a onda cu prestati da ga budim.

Rosita nazalost znam da se kolo srece okreceuser posted image i da do promene moze doci ocas posla. No fascinirana sam deranovim spavanjem, realno imam vise energije nego u trudnoci, manje sam spavala u trudnoci zbog posla i piskanja po celu noc i gorusice user posted image (nisam se nadala ni takvom preokretu)

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 1146
   RE: Koliko dugo beba spava nocu?
24.4.2018 17:58:05   
Rosita
Ma uživaj kad ti je palouser posted image
Ovaj moj da počne tako ja bih mu eventualno dala sisu na 5 h recimo, čisto zbog mene. Ali kao što rekoh moji su dosta budni noću. Kad nešto boli, noću boli gore jer je niži prag bola.

< Poruku je uredio Rosita -- 24.4.2018 18:00:21 >


_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1147
   RE: Koliko dugo beba spava nocu?
25.4.2018 6:15:48   
Misha i Ljisha
Spavao je od 21 do evo skoro6. Sad ga dojim. Dobio je mleko na flasicu u 1. Juhuuuu... Misija uspela.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1148
   RE: Koliko dugo beba spava nocu?
25.4.2018 7:09:09   
vonavoj
Kakav spavac?! A sta radis sa grudima toliko vremena?

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1149
   RE: Koliko dugo beba spava nocu?
25.4.2018 7:13:54   
Misha i Ljisha
Jaooo von nista mi ne govori. Izmlazala sam se pumpicom do tacke olaksanja dva puta nocas. I opet sam jutros ustala sa mokrom spavacicom a on jadnicak jedva uhvatio sise tako ogromne i prepune. No ne stvaraju mi se cvorovi kao sa D. A D mi uopste nije puno spavala. Tako da su valjda grudi bolje razradjene nego sa njom.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  44 45 [46] 47 48   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  44 45 [46] 47 48   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako odabrati imena za blizance?
Biranje imena za blizance može vam zadati duplu glavobolju! Spremili smo nekoliko saveta koji vam mogu pomoći.
7 činjenica koje niste znali o martovskim ...
Kažu da mart dolazi kao lav a odlazi kao jagnje. Dakle, da li će vaša martovska beba biti mirna mala ovčica... ili će ri...



Click Here