|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  44 45 46 [47] 48   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Koliko dugo beba spava nocu?
25.4.2018 7:50:49   
Maraj
Joj te prve nedelje/dani su mi najgori. Dok svako svoj ritam ne uspostavi.... a grudi da puknu. Ja sam pred zoru jedva cekala da se L probudi da mi olaksa napetost u grudima, a bili mi zao da ga budim jer samja bila mrtva umorna...

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1151
   RE: Koliko dugo beba spava nocu?
25.4.2018 8:07:55   
mama Jo
Ja i sad imam taj problem. Evo nocas se probudila jednom i sikila samo jednu siku, ova druga da eksplodira... mrtva umorna nisam mogla da ustanem da se iscedim basr malo, majica mi je potpuno mokra, ali bukvalno skroz, kao i carsav, evo moram da sklanjam 😊
Ali bar spavaju...
Ljisho, super on spava! Bravo!!

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1152
   RE: Koliko dugo beba spava nocu?
25.4.2018 8:24:14   
vonavoj
Verujte da je dobro sto vam majice budu mokre..moj problem je sto se prepune ali nemam taj refleks lagan.i nema sanse da mi se olaksaju same kad spavamuser posted image

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1153
   RE: Koliko dugo beba spava nocu?
25.4.2018 12:18:03   
Misha i Ljisha
Ja da se javnem posle posete patronazne. Za ravno 48h je dobio 90g user posted image kaze patronazna bebe od 7 dana treba da dobiji za 48h 40g a on je dobio vise nego duplo. Juhuuu...jos nedelji dana cu ga masirati nocu da dajem na flasicu a posle nek se alika deran heheh...evo ga sveze okupan podojen i spava. Samo sto mi se sad u snu ukakao i to fest. No necu ga dirati. Neka dzonja.

Jao pao mi kamen s a srca nekako iako ja vidim da on super napreduje al opet. Obradovao me ovak podatak jer je meren na istoj vagi.

Znaci neka spava.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1154
   RE: Koliko dugo beba spava nocu?
28.4.2018 0:08:58   
MimaKos
I meni dok rucka nocu na jednoj druga curi kao iz cesme! Sad sam se navikla pa stavim odmah tetra na drugu inace sam mokra cela!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1155
   RE: Koliko dugo beba spava nocu?
1.5.2018 10:22:10   
Maslacak15
evo ja da korigujem svoje misljenje na osnovu novog iskustva. Mislila sam i diskutovali smo ranije da i nacin ishrane igra ulogu koliko ce se beba buditi, tj da se dojene bebe bude cesce jel flasica pojacava sitost. Najvise zog toga sto mi je stariji sin bolje spavao od mladjeg a bio je dohranjivan za razliku od brata. Elem ocigledno nije tako prosto. Sad sa cerkom, ona je isto iskljucivo dojena i spava ko svetski prvak. Sinoc je zaspala oko 22:15 i prvi put se javila u 5:15, jela i produzila do pola devet....
Ja sad mogu da zakljucim da da li ce se buditi ikoliko puta zavisi samo i iskljucivo od deteta. Tako da nema carobnog trika kako da vam dete spava celu noc ako ono to nece. S druge strane ono na sta mozete da uticete je stvaranje navika, tj sta radite kada se dete probudi da li ga nosite kod vas u krevet, da li se igrate sa njim jel se detetu " ne spava"( fatalna grska!) da li palite svetlo itd. Ali sam cin budjenja tj ritam spavanja mislim da je to individualno do bebe.

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 1156
   RE: Koliko dugo beba spava nocu?
1.5.2018 11:48:22   
mama Jo
Ja se u potpunosti slazem... mija starija je od prvog dana jako lose spavala, i bukvalno zamenila dan za noc... mi smo se jako trudili da odrzavamo ritam - kupanje u odredjeno vreme, sikenje, spavanje... ma kakvi, to njoj nije nista znacilo...

Evo ova mladja spava, da kucnem u drvom, milina... za pozeleti...
Bukvalno u pola 9-9 krene da kenjka malo i prosetamo je pored aspiratora ili uz fen i zaspi... bukvalno!

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1157
   RE: Koliko dugo beba spava nocu?
1.5.2018 12:15:27   
MimaKos
Apsolutno od deteta! Cerka nije povezala dva sata sna do 7 meseca a sin spavka celu noc budi se da rucka samo!

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1158
   RE: Koliko dugo beba spava nocu?
1.5.2018 12:37:52   
Rosita
Moji bi, čini mi se, solidno spavali da se ne pate sa stomakom. Buđenje obojoci izgleda ovako- crvenjenje u licu, bolan plač, +-prdenje. D međutim od kako je počeo normalno da spava, brige mi nikakve ne zadaje.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 1159
   RE: Koliko dugo beba spava nocu?
1.5.2018 13:02:07   
Misha i Ljisha
Ja ne smem nista vise pisati ili cu ureci derana. A cerka je bila uzasan spavac. Ju samo kad se setim. Ali sto kaze Rosita da ih ne budi bol u stomacicima ne bi se oni budili. D je isto zbog prduckanja budila se non stop uz dreku. strasno. Kako su prosle tegobe mislim da se u krevetu ni ne pomeriuser posted image

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1160
   RE: Koliko dugo beba spava nocu?
1.5.2018 13:41:20   
mama Jo
Upravo iz razloga kojih sam gore navela, stariju sam non-stop budila ne bi li lelse spavala nocu... ispade uzasan spavac 😊
Ovu malu sada uopste ne budim, i uvek u 20:30, 21:00... zaspi, bez obzira da li je lrerhodna dremka trajala do 19:30, 20:00 ili ranije

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1161
   RE: Koliko dugo beba spava nocu?
1.5.2018 14:34:14   
MimaKos
Ja sa cerkom nisam oka sklopila, budila se na 20 minuta pa ljuljaj nju, krevetac, pa muz, agonija prava! Nisu ni zubi ni stomak, ni grcevi, nego takvo dete! Nista nije pomagalo... a sin se sam uspava, nisam verovala da postoje takve bebe!

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1162
   RE: Koliko dugo beba spava nocu?
16.5.2018 10:27:45   
lokicagagica
Moja cura je do skoro lepo spavala zaspi oko 20:30-21:00h i spavala do 2h pa posle produzila do 4h. Medjutim kako su krenuli zubici, budi se non stop, nekad i na sat i po. Gore nego kad su bili grcevi. 😩

_____________________________

You will never understand life until it grows inside of you...

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 1163
   RE: Koliko dugo beba spava nocu?
27.5.2018 7:00:59   
Maslacak15
Evo malecka od 20;45 do 6:15user posted image . Ni ja Bas ne verujem da se meni to desilo da dobijem tako finu bebu. Znam da moze da Bude regresije i da se kasnije budi Po Koji Put, Ali je ne mislim da se to fundamentalno menja. Nisam Ni da decacima imala nekih velikih problema, Ali oni nisu Radi bili da preskacu nocne obroke. S se budio svaka tri sata do 9 meseci...nista ja drugacije radila nisam- sve je do bebe 100 posto.

(odgovor članu lokicagagica)
Direktna veza do poruke: 1164
   RE: Koliko dugo beba spava nocu?
27.5.2018 8:04:39   
MasnaMasnica
D spava kao N kada je bila beba.
Od 21h do 8h ujutru. Ja zadovoljna a i on.🤗

_____________________________

...kada slome me, ja samo osmeh nabacim :D ...

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1165
   RE: Koliko dugo beba spava nocu?
27.5.2018 8:51:32   
Misha i Ljisha
I P jos uvek spava od 20h do 4h a nekad i do 6h. Naspavani smo u svakom slucaju. 3 puta se probudio oko 2 kako je rodjen i to je to za sad. Nadam se da ce i ostati tako

(odgovor članu MasnaMasnica)
Direktna veza do poruke: 1166
   RE: Koliko dugo beba spava nocu?
27.5.2018 22:53:28   
emicaa
vi ste srecne zene user posted image

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1167
   RE: Koliko dugo beba spava nocu?
27.5.2018 22:55:17   
vocicana
Situacija nepromenjena, spava cele noci, budio se nedavno zbog tog zubica racunam, ali ono od 6-te nedelje pici celu noc.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 1168
   RE: Koliko dugo beba spava nocu?
10.6.2019 3:10:44   
dunja RR
Ovako i kod nas, ali ne od starta, krenulo tako sa malo nakon 2 meseca. I još traje. I čudno mi. Sava se budio do 2,5 godine na 2 sata nekada i na sat, bez izuzetka.
Oboje dojeni, ali eto, ona za sada spava, Dam joj sisu jednom tokom noći, jer bi pukla, ona u snu izvuče, i nastavi ..
Od kada ovako spava sigurno i manje dobija na kilaži, manje jede, videću kako napreduje na kontroli za desetak dana. Prošli mesec je dobila kilo i 700, ali tada se budila da siki ..sada će manje dobiti sigurno.

IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

I P jos uvek spava od 20h do 4h a nekad i do 6h. Naspavani smo u svakom slucaju. 3 puta se probudio oko 2 kako je rodjen i to je to za sad. Nadam se da ce i ostati tako



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1169
   RE: Koliko dugo beba spava nocu?
10.6.2019 3:12:24   
dunja RR
Maslačkonjo, jel se to promenilo kasnije, da očekujem da će krenuti da se budi?
Nešto mi u glavi da si skoro pisala da se posle budila, ali nisam više sigurna da li si to ti pisala ..

IZVORNA PORUKA: Maslacak15

Evo malecka od 20;45 do 6:15user posted image . Ni ja Bas ne verujem da se meni to desilo da dobijem tako finu bebu. Znam da moze da Bude regresije i da se kasnije budi Po Koji Put, Ali je ne mislim da se to fundamentalno menja. Nisam Ni da decacima imala nekih velikih problema, Ali oni nisu Radi bili da preskacu nocne obroke. S se budio svaka tri sata do 9 meseci...nista ja drugacije radila nisam- sve je do bebe 100 posto.



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1170
   RE: Koliko dugo beba spava nocu?
10.6.2019 12:53:10   
Misha i Ljisha
Dunjci meni je P i dalje ubedljivo mnogo bolji spavac od D. Ona sto se budila mila majko....A on se probudi mozda dva puta. JEdnom sigurno dva puta nekad. Naravno vandredne situacije ne racunam nego ono "redovne noci" sto je super. Znaci i dalje smo pretezno naspavani. Desi se pred zubic par noci da ima cescih budjenja i drekanja ali nista sad strasno

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1171
   RE: Koliko dugo beba spava nocu?
10.6.2019 13:06:06   
Maslacak15
Dada promenilo se Dunja skroz od petog meseca (puna cetiri) Tj kad je pocela da se okrece dize nankolena itd...od tada haos. I dalje cekam da se promeni najbolje. Najmanje 3 budjenja nocu. Minimum. Skoro 15 meseci ima. I dojenje smo prestali ali nije imalo uticaja na frekvwncu budjenja 

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1172
   RE: Koliko dugo beba spava nocu?
10.6.2019 13:14:26   
pari
Mi imamo godinu dana i dalje se budi min 3 puta...sisa dosta i dalje...

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1173
   RE: Koliko dugo beba spava nocu?
10.6.2019 13:15:32   
Rosita
N od 2. do 6. meseca celu noć, sad... Evo noćas od pola 2 do 4 bilo je 4 buđenja, do pola 2 jedno, a posle još jedno, ustao u pola 9 konačno i otišao u kuhinju. Ukupno 6 komada 😬



_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1174
   RE: Koliko dugo beba spava nocu?
10.6.2019 13:17:00   
Maslacak15
I da dodam da naravno da ne Mora da znaci da ce kod vas biti regresije, Ali mislim da je pojava relativno cesta. Da bebe sa 7,8 meseci krenu da spavaju Gore nego sa 2, 3 meseca. Najvazniji je sigurno individualni Faktor.


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  44 45 46 [47] 48   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  44 45 46 [47] 48   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ženama mozak naraste nakon porođaja
Popularno verovanje da se ženski um pretvori u kašu tokom trudnoće i porođaja je totalno pogrešno – mozgovi žena, u stva...
7 činjenica koje niste znali o martovskim ...
Kažu da mart dolazi kao lav a odlazi kao jagnje. Dakle, da li će vaša martovska beba biti mirna mala ovčica... ili će ri...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image
Click Here