RE: Sataraš - bećarac (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Kuvajmo zajedno



Poruka


minavb -> RE: Sataraš - bećarac (26.8.2011 9:12:11)

IZVORNA PORUKA: bebać

Ja ga jako volim i podsjeća me na djetinjstvo[sm=smiley1.gif]
[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image] I mene, podseca me na baku. Obozavala sam samo njen sataras, iz starog tiganja koji nam sipa u plehane tanjire. Inace, po njenoj teoriji, sataras je sa jajetom a becarac bez.




bebać -> RE: Sataraš - bećarac (26.8.2011 9:13:51)

Ja nikad ne stavljam jaje, pravim obični od povrća ili onaj sa piletinom ili sa faširanim mesom[sm=smiley1.gif]




minavb -> RE: Sataraš - bećarac (26.8.2011 9:15:47)

Ja sam juce pravila bez jajeta i bas je bio lep. Opasno sam ga zaljutila.




cani -> RE: Sataraš - bećarac (26.8.2011 9:18:14)

I sataraš u varijanti moje mame je samo pečena crvena paprika,luk i paradajz.Nisam čak nikad pravila sa jajetom,ne znači da mi se ne bi svidelo,al ukus mi je i ovako savršen [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image] 




bebać -> RE: Sataraš - bećarac (26.8.2011 9:22:25)


IZVORNA PORUKA: minavb

Ja sam juce pravila bez jajeta i bas je bio lep. Opasno sam ga zaljutila.


E da, ovo je meni tajna 'običnog' sataraša, ko voli naravno




jovicaa -> RE: Sataraš - bećarac (26.8.2011 11:15:15)

ja cu danas po prvi put praviti sataras sa pecenom paprikom, kakva je onda procedura, kada se doda paprika paradajz?
inace u sataras stavljam i crni i beli luk i zaljutim ...




soni -> RE: Sataraš - bećarac (29.8.2011 8:59:46)

toliko toga sam spremila i svakakvih jela a becarac, sataras nikad [sm=zmeden.gif]... uvek je mamam nekako za to bila zaduzena
danas cu mm da napravim za rucak znaci: prodinstam luk, upacim papiriku i dinstam zajedno, kasnije kad omekani paradajz, zacine i to je to?? jel ubacim vodu ili dodajem kao kad obicno dinstam?? [sm=sloncek.gif]




jovana j -> RE: Sataraš - bećarac (29.8.2011 9:31:42)

Soni, ne treba ti voda u principu jer povrce dosta pusti. Mozda malcice za luk, ali vrlo malo i na tiho, dok ne dodas papriku. Ja sam ga pravila prosle nedelje i to sa pecenim paprikama, razbila sam se, tako je bilo leeeeeeeepo!!!!!!!
[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]




jovana j -> RE: Sataraš - bećarac (29.8.2011 9:32:37)

Procedura sa pecenom vam je ista, samo njoj sada manje vremena treba, jer je pecena pa je mekana, brze se spremi i meni je ukusnije.




soni -> RE: Sataraš - bećarac (29.8.2011 10:07:09)

[sm=smiley31.gif]




jovana j -> RE: Sataraš - bećarac (29.8.2011 10:13:49)

Soni, ja sam na kraju razbila (samo za sebe sam pravila taj dan) 2 jaja unutra, malo onako nezno promeskala i ostavila jos 10min da se krcka laganiska. Mozda nisi zaboravila na jaja... ali ja sam zaboravila da ti kazem... eto to je to , uzivaj! [sm=smiley31.gif]




Lu -> RE: Sataraš - bećarac (29.8.2011 10:59:30)

Ja stavljam i patlidžan u sataraš.




gagana83 -> RE: Sataraš - bećarac (29.8.2011 11:22:13)

U Pirotskom kraju sataras nazivaju prženo.

Ja ga obozavam, to mi je omiljeno jelo.
Pravim i sa svezim i sa pecenim paprikama, a ponekad ubacim i sampinjone.




minavb -> RE: Sataraš - bećarac (29.8.2011 11:23:07)

IZVORNA PORUKA: gagana83

U Pirotskom kraju sataras nazivaju prženo.

I u Zajecaru.[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Anoniman -> RE: Sataraš - bećarac (5.6.2012 18:05:17)

a leskovacka muckalica je sa mesom i ljuta ? jel neko pravi




marince1 -> RE: Sataraš - bećarac (5.6.2012 19:34:15)

Ja je pravim na neki moj nacin sa svinjetinom,slaninom,paprikom,lukom,sargarepom,kormpirom i pecurkama.




marince1 -> RE: Sataraš - bećarac (5.6.2012 19:40:56)


IZVORNA PORUKA: minavb

IZVORNA PORUKA: gagana83

U Pirotskom kraju sataras nazivaju prženo.

I u Zajecaru.[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]


I u Pomoravlju [sm=smiley36.gif]

U muckalicuu bi,pop pravili trebalo da ide svinjetina ispacena na rostilju u vidu raznjica,ali mene to mrzi pa ga izgrilujem u gril tiganju




crazymama -> RE: Sataraš - bećarac (27.6.2012 0:14:38)

i u mojoj kuci se zove sataras, a u osnovi je samo luk, paprika i paradajz... moze da se doda jaje, eventualno pirinac, ali najcesce bez icega... kad se stavi meso, to mi vise nije sataras....




Didy -> RE: Sataraš - bećarac (27.9.2012 13:43:46)

Moji su ga svi zvali becar paprikas i nikad ga nisu pravili ni s mesom ni s jajima. Luk, paprika, paradajz i najcesce pirinac. A snajka j iz centralne Srbije, ona uvek pravi s jajima, ali u tiganju przi. Meni su to jaja ispecena s lukom, paprikom i paradajzom..




bojanica7 -> RE: Sataraš - bećarac (27.9.2012 18:46:03)


IZVORNA PORUKA: minavb

IZVORNA PORUKA: bebać

Ja ga jako volim i podsjeća me na djetinjstvo[sm=smiley1.gif]
[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image] I mene, podseca me na baku. Obozavala sam samo njen sataras, iz starog tiganja koji nam sipa u plehane tanjire. Inace, po njenoj teoriji, sataras je sa jajetom a becarac bez.


i po mojoj teoriji je sataras sa jajetom a becarac bez. a ako dodas malo brasna i aleve paprike, dobices pudarski sos, koji ja najvise volim na svetu [sm=smiley1.gif]




Shishica -> RE: Sataraš - bećarac (28.9.2012 13:50:53)

Pa jeste..ja sam se povela teorijama sa prethodne strane, ali ipak je Sataras luk, paprika, paradajz, jaja.

Prvi put cujem da se ubaci brasno i jogurt.. malo mi sumnjivo, ali probacu..




madre -> RE: Sataraš - bećarac (28.9.2012 18:44:41)

ja koristim izraz sataras i u njega ide luk, paprika, paradajz i obavezno paradajz sok ili pire (bez toga nisata). pravim ga bez jaja, ali ponekad kad przim samo papriku stavim i jaja.




bojanica7 -> RE: Sataraš - bećarac (28.9.2012 19:46:33)

moj pudarski:
ulje
luk
paprika
paradajz
brasno
aleva paprika

prodinstam luk s vegetom, dodam papriku, a posle deset minuta paradajz koji sam preethodno oljustila (mnogo je l;epse bez ljuske) i posle pet minuta dodam kasiku brasna i aleve paprike :) ko voli (mm ne, pa zato ne stavljam) ljuce, stavi se jedna ljuta papricica.ja jedem bez viljuske, umacem hleb (pola vekne[sm=smiley36.gif]




jovicaa -> RE: Sataraš - bećarac (28.9.2012 21:05:54)

kod nas se kaze i sataras i becar paprikas, u vrscu, a ovde u zru kazu sataras.
crni luk, paprika(po mogucstvu crvena silja), paradajz i ja dodam i beli luk i razlupam jedno jaje na kraju unutra.. i naravno zacini po ukusu... zadnji put sam ubacila i patlidzan i super je bilo. a to sam videla od bivse gazdarice, ali ona je to nekako super i skroz drugacije pravila, peklo se u rerni cini mi se i bili su veliki parcici povrca, a preukusno. samo nikako sad ne bih mogla da se set_im kako se tacno pravi




madre -> RE: Sataraš - bećarac (28.9.2012 21:09:43)

i moja majka ga stavlja i to onako ceo cenj, ne secka ga... sataras bude pun belog luka, ali on nekako kuvanjem dobije skroz drugaciji ukus, nekako se topi u ustima, nije lose[sm=smiley1.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>