|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Sindrom gnezdjenja
4.3.2010 17:39:14   
indy_25

IZVORNA PORUKA: Alexx RR

Ja sam, par meseci pred porođaj pretumbala ceo stan, oprala prozore, terala muža da krečimo... Premestila nameštaj, napravila mesto za bebu, kupila gomilu vakuum kesa i svašta potrpala u njih, poklonili smo dosta garderobe koju smo pronalazili po ormanima, a nismo nosili ko zna koliko...




Identicna trenutna situacija kod mene. Sve generalno radimo u kuci kupila sam sve za bebu od igle do lokomotive jos su ostali neki sitni radovi zbog toga i ne stizem da dolazim na rr.Nekako hocu da uzivam ovaj posljednji mjesec trudnoce da se odmaram iz tog razloga sam krenula ranije sa pripremama za bebu i generalnim ciscenjem kuce da ne bi morala u 9 sve to na brzinu..

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Sindrom gnezdjenja
4.3.2010 17:58:58   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

IZVORNA PORUKA: OTI


prekosutra ulazim u 39.



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



i ja kazem Tasha user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 27
   RE: Sindrom gnezdjenja
4.3.2010 18:04:00   
senkica
ja sam danas prala ves,usisala skuvala suljpa ,napravila rol virsle i cak ledene kocke,sad sam se malo umorila al mora covek da mrda.ja sam primetila da sam neuporedivo osetljivinego u osmom mesecu,pogadja me svaka ruzna rec meni upucena,mozda je i i to sindrom gnez. srecom svi su to provalil pa jadni paze kolko mogu,mada su i oni prestravljeni.najvise cale i muz. cerkica je isto pazljivija.....

_____________________________

sve stvari u svoje vreme a strpljenje je blagodet bozja....

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Sindrom gnezdjenja
4.3.2010 18:06:49   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: OTI

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

IZVORNA PORUKA: OTI


prekosutra ulazim u 39.



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



i ja kazem Tasha user posted image user posted image user posted image



Pa da... ti dok si stajala na onih 25-26, stajala si, a onda sprint ka cilju! user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 29
   RE: Sindrom gnezdjenja
4.3.2010 18:33:47   
izabella7

IZVORNA PORUKA: OTI

..mislim da je to cista praktika:da nas saceka sto manje posla i haosa kad se vratimo...


Joj Oti,koliko to nas nece biti....user posted image
Salim se,ista sam takva.Samo sam rano pocela pa sad kad mi se nesto isprlja krivo mi user posted image i moram ponovo.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Sindrom gnezdjenja
4.3.2010 18:36:22   
Anoniman
evo jedan mali savet:

ja sam mm ostavila spisak gde stoji:

- broj telefona naseg lekara koji me vodi
- spisak stvari koje mora da uradi dok sam ja u bolnici a to je:
  • provetri ceo stan
  • prebrisi ponovo spavacu sobu (pod, police..)
  • obavezno napuni bojler
  • kupi 5l obicne vode
  • proveri da li ima kafe (posto ce verovatno moja mama da dodje i svekrva i bla bla
ne znam da li sam nesto zaboravila ali cu da dodam...user posted image user posted image

i na predlog izabele: Otrezni se!!!!


< Poruku je uredio OTI -- 4.3.2010 18:42:30 >

(odgovor članu izabella7)
  Direktna veza do poruke: 31
   RE: Sindrom gnezdjenja
4.3.2010 18:41:14   
izabella7
Ja cu svom da dodam : "Otrezni se!" user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Sindrom gnezdjenja
4.3.2010 18:42:08   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: izabella7

Ja cu svom da dodam : "Otrezni se!" user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image
dobro si me podsetila da stavim i to na spisak...sad cu da dodam...i ovde na spisak...

(odgovor članu izabella7)
  Direktna veza do poruke: 33
   RE: Sindrom gnezdjenja
4.3.2010 19:04:23   
Anoniman
OTI dobar ti taj spisak ....user posted image

možeš na kraju da dodaš   -          i iznenadi me ...   user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 34
   RE: Sindrom gnezdjenja
4.3.2010 21:54:36   
Anitaaa
Mene je taj sindrom uhvatio već u 5 mesecu.Stalno sam nešto briskala i prala i slagala i navlačila koješta u kuću ko hrčak user posted image i na kraju sam uzela da krečim u 8 mesecu pošto mm nikako da se nakani pa kad je došao kući sa posla i video me na merdevinama čovek se šlogirao i sutradan sve sredio user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Before you were conceived I wanted you. Before you were born I loved you. Before you were an hour old I would die for you. This is the miracle of life."

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Sindrom gnezdjenja
9.5.2014 22:36:00   
New Mom
Ja ovo nisam prosla prva dva puta. Ok, jesam unapred spremila po fasciklama oko dokumentacije, al takva sam inace.

Al sad sam pukla. Prvo sam danas kupila namirnica za frizider kao da nas je 10 i za 5 nedelja. Mm se slogirao kad je video. A onda sam dobila manijacni nagon da spremim stan, usisam, prebrisem (bila sam na ivici da cetkicom za zube ribam fugne u kupatilu, al mi naisla koleginica na kafu i prekinula).

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Anitaaa)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Sindrom gnezdjenja
4.4.2016 8:18:24   
New Mom
Mm me zeza da mene ovaj sindrom gnezdjenja drzi vec 6 god. i nikako da prodje. user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Sindrom gnezdjenja
4.4.2016 9:00:33   
Anck Su Nmaun
Jooj ja se onda gnezdim od mozda 5 meseca user posted image
Ja volim sve unapred, takava sam, inace ne volim ni da kasnim pa se uvek unapred spremam...

A sad sve sebe stopiram , cekaj , pa rano je...al sad stvarnbo nije jer nemam snage vise ni za sta.
Odradili veliko spremanje stana (znaci komplet sve), okrecili deciju sobicu, ima jos malo da se doradi ali to je to, i jos malo prelazim da spremam krevetic i sve ostalo za bebca.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Sindrom gnezdjenja
4.4.2016 9:02:07   
Milena18
Da li mislite da ovaj sindrom mogu imati i muškarci?
Moj muž već danima razmešta nameštaj, planira, gleda šta bi promenio i kako da nam "kuća bude što lepša kad ona dođe, da joj bude prijatno". Čak je i sam juče upotrebio baš taj izraz - sad se gnezdimo, kaže. A imam još dobra 4 meseca da guram user posted image

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Sindrom gnezdjenja
4.4.2016 9:23:22   
superm
Ja sam ' patila' od ovog sindroma 2. i 3. put
Naročito 3.put, bila sam potpuno poludela. Čekala sam 3.carski rez, dr mi rekao da moram da mirujem a ja preturila ceo stanuser posted image user posted image

_____________________________

3 je moj srećan broj!!!

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Sindrom gnezdjenja
4.4.2016 9:39:21   
IvanaSK RR
Mene izgleda jos nije uhvatilo. Par dana bih sve sredjivala, pa ne onda dan, dva mrzi da zivim :)

(odgovor članu superm)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Sindrom gnezdjenja
4.4.2016 11:22:31   
Sanjalicaaa
I ja sam drugi put poludela. Sređivala sam non stop, čistila sam čistu kuću. Kad se setim user posted image Stvarno su me drndali hormoni.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Sindrom gnezdjenja
4.4.2016 15:26:37   
BubaBubica
Ja sam u prve dve trudnoće imala taj nagon za spremanjem baš pred sam porođaj, sredila komplet kuću i otišla na porođaj user posted image

Sad jeste još rano ali sam lenčugaaa ništa mi se ne radi, sve mi je mrsko, i zbog toga sama sebi idem na živce user posted image

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Sindrom gnezdjenja
4.4.2016 22:04:10   
nikiteki
Ja sam u prvoj trudnoći samo pomerala stvari i sredjivala po kuci

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Sindrom gnezdjenja
4.4.2016 22:16:20   
vocicana
MM posto je i inace takav a i ja, poceli smo sa kupovinom oko 6-tog meseca, uzivala sam u svakoj sitnici, alini u cemu nisam preterivala. Sto se ciscenja tice , opet imam maksimalnu podrsku od njega, sve sto ja ne mogu asada stvarno ne mogu nista vise, on odradi. Spisak obaveza nema. znace i sam sta treba, znam samo da sam pre jedno dve nedelje u panici bila da li cu stici da sve sredim za malog gospodina, tako da je palo pranje, peglanje,krecenje, zlatni finis za bebicu, tako da su torba i kesa u hodniku i samo cekamo leteci start.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu nikiteki)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Sindrom gnezdjenja
5.4.2016 15:18:09   
borica
Od 5 meseca je krenuo sindrom, sa sredjivanjem sobice za njih, garderobice za bebu. Primetila sam da je i kod mm prisutan ovaj sindrom. E sad, to sto smo mi krnuli malo ranije, to j iz vise razloga, finansija, vremena idr.

_____________________________

Majčino srce je duboka provalija na čijem dnu ćeš uvijek naći oprostaj.

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Sindrom gnezdjenja
19.4.2016 9:51:15   
Anck Su Nmaun
Moram da kazem da se mi (oboje)opasno gnezdimo user posted image

Ceeeeo stan smo pretumbali, deciju sobu okrecili, izmenili sve, spavacu okrecili namestili krevetic sve ispomerali, dnevnu po malo izmenili. Juce je krecio i hodnike taman nam ostalo kreca pa oko vrata deo sto je ona od ruku prljav, ja sredila cakum pakum terasu.... smisljam sta bih jos user posted image user posted image

(odgovor članu borica)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Sindrom gnezdjenja
26.10.2016 23:51:08   
Lola44
Hihihi, mnogo mi je slatko to gnezdjenje. Posto sam inace control freak i volim unapred sve da pripremim, verovatno cu do 20.nedelje i pelene za bebu da ispeglam. user posted image Salu na stranu, vec gledam kolica, namestaj na internetu.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Sindrom gnezdjenja
27.10.2016 0:32:53   
degu
Ja sam ostavila svekrvi da me gnezdi user posted image
Imala sam nalet energije pred porođaj, otišla sam peške u bolnicu na ctg, na +40, da malo prošetam, nekih sat vremena . Sutradan sam se porodila.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Lola44)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Sindrom gnezdjenja
29.4.2017 18:38:44   
krin 40
Ako "ovaj sindrom" nagoveštava porodjaj ja ću biti trudna još devet meseci(pupu dalekoo bilo).Ne da se "ne gnezdim" nego i ovo što moram radim bez volje.

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Koliko carskih rezova možete imati i kolik...
Svaka žena je drugačija. Neke se oporavljaju na sličan način nakon svakog carskog reza, dok drugim ženama treba više vre...
Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here