RE: SREĆAN 8. MART!!!! (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Naša svakodnevica >> Čestitke



Poruka


lelaigor -> RE: SREĆAN 8. MART!!!! (8.3.2014 9:24:50)

Srećan nam svima 8.mart! [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




Olga75 -> RE: SREĆAN 8. MART!!!! (8.3.2014 11:32:14)

umesto cestitke ove godine reci moje mudre drugarice Ive R .[sm=smiley27.gif]
8. mart, drage moje i dragi moji!
7. март 2014. у 18:31

Nije „ta glupost“ i nisu vam feministkinje upropastile živote. To što se od Dana žena napravila sprdačina sa ženskim pokretom nije krivica tih pametnih i hrabrih žena zahvaljujući kojima danas imamo privilegije koje uzimamo zdravo za gotovo. Iskreno, ne shvatam kako normalnoj, pametnoj, pristojnoj, čovekoljubivoj osobi može da smeta borba za ravnopravnost, jednake šanse i jednako poštovanje za sva ljudska bića. Neki muškarci misle da su feministkinje zle, brkate, nedojebane kučke koje bi da raščereče muškarce i koje se samo falusom mogu ispraviti. Neke žene misle da su feministkinje grube i jalove muškarače koje ženama uskraćuju pravo da budu nežne, suptilne, ženstvene, dame, majke, da su natovarile obavezu ekonomske samostalnosti na (nežna ženska? cvrc nežna) leđa. A bez njih, bez feministkinja, od rodonačelnica naovamo, ne bismo imale i takve svakodnevne stvari kakve su: pravo na školovanje, pravo glasa, pravo da biramo da li ćemo se i za koga udati, pravo kontrole nad sopstvenim telom, pravo da ne budemo tučene i silovane u braku; pravo na trudničko bolovanje, pravo na rad i jednaku platu koliku imaju i muškarci. Zahvaljujući njima danas sedimo za svojim - za svoje novce kupljenim - kompjuterima i kukamo kako je 8. mart sranje i kako su feministkinje lude kučke koje su uništile i žene i muškarce. Bez njih, nosile bismo bukagije (recimo, u vidu desetoro dece) i burke i imale lanac koji ne doseže od kuhinje do kompjutera, nego samo do korita za pranje veša.

Setimo se i žena koje su se za „naše pravice“ izborile, kao i onih, naših prabaka, baka, često i majki, koje su o slobodi po kojoj pljujemo mogle samo da sanjaju. Setimo se onih koje nikada nisu dospele u veliku istoriju, koje nikada nisu bile kraljevi, proroci ni vojskovođe; ali koje su u mraku, krvi i muci rađale i odgajale upišane, slinave i uplakane, potonje kraljeve, proroke i vojskovođe.

I vi, dragi muškarci, niste slobodom ugroženi. Dobili ste partnerke, drugarice, koleginice, ortakinje, žirantkinje, poslovne saradnice, prijateljice, sagovornice, ljubavnice, umesto blaga i nevidljivih, nemih robinja. Ako vam to smeta – pa, neka vam smeta. I sise na izvol’te nisu na odmet, kao dobrodošlo ukrštanje ženskih sloboda sa patrijarhalnim stereotipima. :P

I mi vas i dalje volimo, i dalje ste nam potrebni – ali ne da za našu ljubav ubivate aždahe i bubašvabe ili da zarađujete novce dok mi uspavljujemo vaše potomke. Može i tako. A može i obrnuto.

Nije gotovo. Nadam se da će vaše kćeri živeti bolje nego mi. Nadam se da neće morati da se dokazuju isključivo lepotom, da ih neće ponižavati, ismevati, tući, posramljivati, silovati, da će zarađivati bolje od nas, da će, umesto pet sati, provoditi dva sata u neophodnim – a neželjenim kućnim poslovima (osim ako baš ne vole miris prženog luka ili „Domestosa“)... i tako...i nadam se da će moji sinovi imati takve prijateljice, saradnice, drugarice, devojke i da će sa njima uvek i u svemu biti ravnopravni. Bilo bi besmisleno i degradirajuće za njih i njihove ljudske kvalitete - da im neko daje prednost samo zato što su muškarci.

Nemojte se se sutra glupirati, nemojte crvene karanfile, nemojte krkanluke koje će one da naprave i još posle da peru sudove, nemojte pipati guzove koleginica rukama masnim od pečenja, nemojte stereotipe, nemojte poniženja; nemojte vajkanje nad tužnom ženskom sudbinom, nemojte kukumavčenje, nemojte podložnost, nemojte pristajati na poniženja, nemojte pljuvati po hrabrim ženama koje su nam prokrčile put. Nemojte ni prekosutra. Nemojte nikad više.





lanajelena -> RE: SREĆAN 8. MART!!!! (8.3.2014 12:12:52)

Drage sve najbolje [sm=zz_spin.gif]




mali_mis -> RE: SREĆAN 8. MART!!!! (8.3.2014 12:13:24)

Olga ovo je najbolja cestitka koju sam procitala [sm=bravo.gif] Hvala tvojoj drugarici i tebi sto si nam prenela. Popravile ste mi raspolozenje.

Drage zene Srecan Vam praznik [sm=smiley1.gif]




ninulina -> RE: SREĆAN 8. MART!!!! (8.3.2014 12:31:22)

Srećan 8.mart [sm=smiley1.gif]




NadaR -> RE: SREĆAN 8. MART!!!! (8.3.2014 12:59:36)

Drage zene , zivjele ! [sm=zz_inlove.gif]




New Mom -> RE: SREĆAN 8. MART!!!! (8.3.2014 13:14:03)

Srecan danasnji dan!




World -> RE: SREĆAN 8. MART!!!! (8.3.2014 13:26:36)

Bravo za Ivu R. [sm=smiley1.gif]

[sm=bravo.gif]




Olga75 -> RE: SREĆAN 8. MART!!!! (8.3.2014 13:28:56)

prenecu Ivi R vase odobravanje , znacice joj mnogo [sm=bravo.gif]
ona rece ovo sto ja pokusavam al ona je pametna zena [sm=bravo.gif]




degu -> RE: SREĆAN 8. MART!!!! (8.3.2014 13:34:40)

Srećan vam 8. mart [sm=bravo.gif]
Bravo za Ivu [sm=bravo.gif]




Leax -> RE: SREĆAN 8. MART!!!! (8.3.2014 14:16:35)

[img]http://www4.slikomat.com/13/0308/et1-za-8-m.jpg[/img]




Kata90 -> RE: SREĆAN 8. MART!!!! (8.3.2015 8:35:31)

[img]http://www4.slikomat.com/13/0308/jga-images.jpg[/img]




Mala Elena -> RE: SREĆAN 8. MART!!!! (8.3.2015 9:02:58)

Srecan 8.mart , da budemo uvek prave zene i majke ! I da vise postuju nas rad! U to ime, napravimo neki slatkis danas za nase voljene![sm=smiley36.gif]




mali_mis -> RE: SREĆAN 8. MART!!!! (8.3.2015 9:13:16)

Srecan 8. mart zene [sm=bravo.gif][sm=rozica.gif]




Sosa Mena -> RE: SREĆAN 8. MART!!!! (8.3.2015 9:28:31)

Srecan [sm=rozica.gif]




ivaMark -> RE: SREĆAN 8. MART!!!! (8.3.2015 9:57:07)

Srecan nam 8. mart [sm=smiley1.gif]




dijana1* -> RE: SREĆAN 8. MART!!!! (8.3.2015 11:07:23)

Srecan nam divan dan. Da prodje ako ikako moze bez kuvanja, ciscenja, spremanja i moze po koji pokloncic i vecara nije problem [sm=smiley36.gif]




Anoniman -> RE: SREĆAN 8. MART!!!! (8.3.2015 11:09:52)

Srecan 8 mart[sm=rozica.gif][sm=rozica.gif]




veselicaa -> RE: SREĆAN 8. MART!!!! (8.3.2015 11:53:26)

Srecan 8.mart[sm=rozica.gif][sm=darilo.gif][sm=rozica.gif]




QueenJ -> RE: SREĆAN 8. MART!!!! (8.3.2015 11:59:57)

Sad tek videh temu, ME [sm=smiley36.gif]
Za pismene piše...
IZVORNA PORUKA: Mala Elena
Srecan 8.mart , da budemo uvek prave zene i majke ! I da vise postuju nas rad! U to ime, napravimo neki slatkis danas za nase voljene![sm=smiley36.gif]

Sve se slažem sa tobom, osim pravljenja slatkiša. Neka mi kupi neki. [sm=bravo.gif] Mmm... [sm=smiley30.gif]




Mala Elena -> RE: SREĆAN 8. MART!!!! (8.3.2015 12:04:39)

Pa nema se i za cvece i za kolace [sm=smiley36.gif] nemoj da si sebicna, pokloni iti njemu nesto [sm=smiley1.gif]




QueenJ -> RE: SREĆAN 8. MART!!!! (8.3.2015 12:16:43)

Onda biram kolace! [sm=smiley36.gif]
Poklonila bih ja njemu, ali [sm=hudicek1.gif] ne da...




lesica -> RE: SREĆAN 8. MART!!!! (8.3.2017 12:49:40)

Drage moje, srecan nam 8. mart!

[sm=rozica.gif][sm=rozica.gif][sm=rozica.gif]




Khaleesi -> RE: SREĆAN 8. MART!!!! (8.3.2017 13:14:58)

Drage drugarice po RR srecan vam praznik i sve najlepse[sm=rozica.gif][sm=rozica.gif][sm=rozica.gif]




IvanaSK RR -> RE: SREĆAN 8. MART!!!! (8.3.2017 13:16:39)

Srecan praznik😘




Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>