|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
17.6.2015 0:28:55   
dunja RR
Milicicak, a gde uzimaš junetinu? Mi smo do sada jeli samo teletinu, i par puta piletinu i ćuretinu. Od toga, samo sam teletinu nabavila domaću, zato i ne dajem drugo meso .. a znam da bi trebalo. Mislila sam jagnjetinu da mu uvedem, ona je isto bogata gvožđem, jel da?

Doduše, ja pojma nemam kakva nam je sada krvna slika, jednom smo vadili krv do sada, i dr. je rekla da će nas zvati ako nije ok, a nije nas zvala, to je bilo pre oko 2 meseca. Sledeća kontrola nam je u julu, ne znam da li će nam tada opet vaditi krv .. S, slabo jede od kako su krenule vrućine .. jedva 2 obroka dnevno ..

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
17.6.2015 1:41:51   
dunja RR
Devojke, sa čime je najbolje davati proso? S ga voli, i mi ga najčešće jedemo sa voćem, ali znam da se ovde pisalo da nije dobro mešati voće i žitarice. Mi nekada mešamo, nekada ne (proso + voće, ovsene pahuljice + voće). Elem, sa čime davati proso, a da bi se najbolje iskoristilo gvožđe iz prosa.

< Poruku je uredio dunja RR -- 17.6.2015 10:46:53 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
17.6.2015 8:02:17   
degu
ja skuvano proso ubacim nekad u kuvani kupus,ili punim tikvice mesom,prazilukom i prosom,il ga kuvam kao pilav samo malo socnije. E sad mozda u slan obrok sto mila kaze koja kap limuna moze da koristi. Opet ispadne da se uz voce gvozdje iz prosa najbolje iskoristi.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
17.6.2015 19:00:11   
milicicak
Dunja, javljam sledeci put kad bude konjetine :)
Semenke koprive mozes da pospes po salati ili preko sendvica (to za odrasle). Malisi mozes da uvalis uz zitarice i voce kad mu dajes. Jedu se presne.
Junetinu kupujem u mesari na Kalenicu, jedino to ne mogu da nabavim domace.
Moja logika u ishrani je da je raznovrsnost najbitnija. Kad smo posle godinice polako prelazili na "odraslu" hranu vodila sam se time da mini buba jede slicno kao mi. Dakle, za rucak kuvano sa mesom obavezno (ili riba) za veceru nesto sa njenim mlekom (ako nije jela za dorucak) ili namaz od mesa i povrca/ jaje/proja... Ako je za rucak jela ribu onda za veceru obavezno jede crveno meso :)
Mini buba je providna a i rodjena je sitna pa sa alergijom i gomilom stvari koje nije mogla da jede bas sam bila i jos uvek sam opterecena gvozdjem i krvnom slikom. Da kucnem u drvo, ima ks ko konjic mali :) nije ni cudo :)
Sava je sad veliki i moze malte ne sve da jede, trebalo bi da ga polako prebacujes na obroke za velike. Izvinite za ot :)
Degu, i meni je konj bio kao pas, ali... 6 meseci pijenja i povracanja od Totheme, gomila preparata koji nisu pomagali a krvna slika uzas. I tako ja pocnem da ruckam konjetinu, i jos par stvari, krvna slika mi se normalizuje i od tada konjetina mi je meso No1 :)

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
17.6.2015 21:41:30   
degu
dijo hvala na odgovoru,bas sam na tvoje postove i naisla sto se tice zubica. Koliko dugo je pio ferum kad su mu pozuteli zubici? Ja planiram mesec dana da joj dajem,ako se bar malo ne popravlja da probam nesto drugo,mada cu se potruditi sa hranom maksimalno. Pocela sam pomalo papriku svezu da joj dajem, nije se mrstila.
Mico pojede Šarca :D user posted image
Salu na stranu mnogi hvale konjetinu, samo ja imam problem u glavi sto se konjica tice

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
18.6.2015 10:30:27   
mama krava
I kakao, a može i rogač umesto toga...su dobri za gvoždje.
Ja sam se skroz prebacila na rogač , pošto je organski rogač oko 200 din 200 grama, a organski kakao oko 2000 din... A ovi po Maxiju, Idei i sl, bolje da ne čitam šta sadrže u sebi...sve sem kakaa!

Rogač je preukusan. Stavljam ga u kolače i Dušanu u kaše...

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
18.6.2015 10:48:32   
mila83
I ja obozavam rogac ! Samo za bebe tek od 12+ jedva cekamo !

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
18.6.2015 11:35:00   
superm
Nisam čitala šta ste pisale a i pomislila sam da vam predložim dve stvari. Sok od sveže cvekle, šargarepe, limuna sa dodatkom meda. Druga, pomešati 1kg meda, oko 250gr mlevenih oraha i 250gr kakao praha.

_____________________________

3 je moj srećan broj!!!

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
18.6.2015 11:37:30   
degu
Hvala žene na savetima i idejama user posted image
Superm, ništa od toga sem cvekle još nisam uvela T, al sad polako posle godinice ćemo sve uvesti pa će biti mnogo lakše user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu superm)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
18.6.2015 15:13:02   
mila83

IZVORNA PORUKA: superm

Nisam čitala šta ste pisale a i pomislila sam da vam predložim dve stvari. Sok od sveže cvekle, šargarepe, limuna sa dodatkom meda. Druga, pomešati 1kg meda, oko 250gr mlevenih oraha i 250gr kakao praha.


Taj sok je divan, redovno ga pravim i drzim u frizideru i bas ga svi volimo.Samo treba sacekati dok beba napuni godinu dana pa polako sa svim tim, dok se uvedu sveza cvekla,med i limun u bebinu ishranu. Ma kad su stariji,lakse je izboriti se sa anemijom..

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu superm)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
4.8.2015 22:28:09   
Mariya
H je polovinom maja hemoglobin bio 110, dr je rekla da probamo ishranom da joj pojačamo gvožđe, 6 nedelja kasnije je 115, kaže dr da je to ok, za 3m kontrola.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
4.8.2015 22:54:50   
mila83
Super Mariya,i ja vise volim to ishranom da korigujem.T je pre tri nedelje imala hemoglobin 112. isto savet pedijatra i dalje ishranom da pojacamo unos gvozdja.Ja sam mislila da ce biti i losiji,jer je bas lose jela,zbog vrucine i zubica..i dalje se natezemo po tom pitanju.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
6.8.2015 9:41:29   
World
Da li je neko koristio sirup floradix i kakav je?

KLIK

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
6.8.2015 10:35:14   
Ana RR
Mom Marku je povišen hemoglobin, granica je 138 a njemu je 150,2. Doktori nisu ništa rekli na to, valjda je to ok.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
6.8.2015 12:59:14   
mila83
user posted image

evo naisla na ovu tablicu pa da prosledim i ovde user posted image

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
6.8.2015 13:52:11   
mama krava

IZVORNA PORUKA: World

Da li je neko koristio sirup floradix i kakav je?

KLIK


koristila moja sestra za klinca...Ok je....nema neka spec iskustva!

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
6.8.2015 14:07:36   
World
Hvala. Znas li je li se hgb ista popravio i koliko dugo je pio?

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
6.8.2015 15:25:09   
mama krava
Onaj je to kao zbog imuniteta davala detetu pa nije proveravala u tom periodu Hgb...

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
22.9.2015 14:32:56   
jovicaa
po par kapi sigurno smeju. moze da se kuva i caj od koprive. malo je bljutav pa moze da se mesa sa nekim drugim cajem ili da se stavi neki zasladjivac, tipa med.

proso je puno gvozdja... jako je zdravo, svi uzrasti mogu da ga jedu.

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
22.9.2015 14:33:39   
jovicaa
ja bih maloj deci ipak pre kuvala caj od koprive, nego davala kapi..

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
22.9.2015 14:47:34   
cockic
E za proso i to je super,ja to ubacim u ručkove.bolje to kao zaprska nego brašno. Proso bas zgusne jelo.i ukusno je a puno gvozdja.moja deca ga jedu.

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
22.9.2015 21:16:24   
vonavoj
Jede i J proso..

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
22.9.2015 21:34:34   
dijana1*
Von i Kosta je dojena beba i od pocetka smo muku mucili sa hgb . Pio je i ferum dugo ali nista. Dok nisam kupila ampule totheme . Za mesec tako nesto hgb se popravio. Od tada vise nemamo problema.
tj. jednom je pao zbog viroze ali brzo se sam popravio.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
23.9.2015 19:09:05   
vonavoj
Evo i mene sa rezultatima od hematologa,krv vadjena iz vene i hemoglobin 115,gvozdje 16, feritin 24.6 to je bitno, sve je u granicama,osim hematokrita koji je 0.346 a granica je 0.350..kao malo su prazni,da pije mesec dana referum i onda kontrola! Sve u svemu super!!

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
18.3.2016 9:10:50   
vonavoj
Evo i mene opet..od septembra do januara je pila ferum,posle sam joj davala melofer,i dalje joj je hemoglobin 110..jeste iznad granice,jer je za njih 105 granica,ali je ipet nisko..
Sad da joj uvedem ferro c..kakva su iskustva!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here