|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  49 50 [51] 52 53   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: prestanak dojenja
10.11.2014 11:22:45   
mati
Bravo!
E docekah i ja da se upisem ovde. Prosla noc noc bez sisanja. Jeeeeeee!!!
Jutros mu dam mleko iz one flasice s piskom a on ne zna sta ce s njom. Drzi vodu i flasicu i igra se. Onda sam mu dala malo k.mleka(to ne odbija) i uspavala ga.
Ali zato “ hodam sad kao zombi“.
Tacno sa godinu i pet dana

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 1251
   RE: prestanak dojenja
10.11.2014 11:27:17   
Modessty
mati čim je on prihvatio prvu noć bez dojenja, ne brini, brzo ćete vi spavati celu noć user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 1252
   RE: prestanak dojenja
10.11.2014 12:02:52   
Misha i Ljisha
user posted image

Rosita i ja smo cisti primeri kako prestanak dojenja i nocih podoja nema nikakve veze sa nocnim budjenjemuser posted image . Daj Boze Mati da kod vas bude tako lako i da spavate celu noc. user posted image

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 1253
   RE: prestanak dojenja
10.11.2014 12:25:19   
Modessty
boga mi kod mene ima. Imalo je i sa Danilom
Moja deca nisu noćom tela da spavaju sve dok su sisala!

A ja se posebno radujem jer su sad moje sise konačno samo moje! user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1254
   RE: prestanak dojenja
10.11.2014 12:34:24   
Misha i Ljisha

IZVORNA PORUKA: Modessty RR

boga mi kod mene ima. Imalo je i sa Danilom
Moja deca nisu noćom tela da spavaju sve dok su sisala!

A ja se posebno radujem jer su sad moje sise konačno samo moje! user posted image

user posted image jaoooo zeno moje sisu jos uvek nisu moje iako ona ne sisa jos od 15tog meseca. Prosto svaki put kad joj se spava ili ako se slucajno nesto uznemiri eto njenih ruku u mom dekolteu. Svi me pitaju da li i dalje sisauser posted image . Sama je ostavila sisanje ali sike nece da ostavi na miruuser posted image

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 1255
   RE: prestanak dojenja
10.11.2014 12:42:48   
Modessty
user posted image e ja ne dam više! Muž se nada al ne dam ni njemu! user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1256
   RE: prestanak dojenja
10.11.2014 12:51:10   
Misha i Ljisha

IZVORNA PORUKA: Modessty RR

user posted image e ja ne dam više! Muž se nada al ne dam ni njemu! user posted image

user posted image kad uspavam D i mm me nesto zeza ja mu kazem :"pridjes li samo mojim sisama zadavicu te!" ahahahah ja joj lepo kazem nema vise sisi i sklonim joj ruku al ne vredi, cak i ona kaze preko dana "mama nema sisi" al ne vredi nikako da se otrese te stare navikeuser posted image

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 1257
   RE: prestanak dojenja
11.11.2014 1:40:34   
mati
Ju bre al ste omasile temu, o deci se radi, o bebama, ne o muzevima.user posted image
Mod nije prihvatio, budio se a ja ga ljuljala...
Nego danas mi nije nadolazilo mleko, al sam veceras malo isskivala rucno, za svaki slucaj. Mozda nije trebalo. Ne bi nista da pijem ako nemam problema, sa Matom je prestalo samo od sebe, al se ne secam dal sam se izmuzavala.
Da mi je neko pricao da cu sve brzo da zaboravim ne bi mu verovala.
Ljiso, Mata je do tri god bio prava maza, pa kad mi vidi tako gole grudi kad se presvlaci a on se zalepi za mene, ne znam da objasnim nekako su povezani emotivno on i sise. Cini mi se topi se ...
A sad je momak i vec ga sramota, nista od one maze.

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1258
   RE: prestanak dojenja
12.11.2014 1:18:55   
mati
e opet ja. Prosla noc-strasna. Probudio se u 3h i do 6h smo se ganjali. A do 3h sam ga ljuljala dva puta. Cim ga spustim zeva i place... Onda sam ga tako pustila u krevetac u nadi da ce kad - tad prestati da place, ali on se pola sata drao i jecao... Nisam spavala celu noc.
Zato sam sad dremnula od 19h do 22h i spremna sam za nespavanje.
Nisam se izmuzavala. Leva prazna , nema nista, al mi desna sumnjiva malo bolucka. Mozda nije trebalo da se sinoc stiskam i cedim.user posted image

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 1259
   RE: prestanak dojenja
15.11.2014 0:25:21   
mati
user posted image Uspesno smo pretali da sikimo... Nema mleka, nema nicega...
U toku noci samo predje kod mene, zagrlimo se i nastavimo, ako se probudi, ja ga tako lezeci malo ljuljuskam i nastavimo zajedno... Jao koje olaksanje.
Ali nekako me i hvata nostalgija, ne znam , to je bilo nesto nase, nesto posebno, retki i jedinstveni trenuci u zivotu.
Grudi su za sad dobre.

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 1260
   RE: prestanak dojenja
15.11.2014 8:07:13   
Modessty
Meni prestalo mleko. Juče je leva bila malo tvrda i bolna, ali je prošlo. Danas poslednja doza Dovicina. Nadam se da do kraja sve bude ok.

Mati smo pažljivo sa grudima. Ako treba malo se izmlazaj. Biće sve ok user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 1261
   RE: prestanak dojenja
18.11.2014 0:02:36   
mati
Mod super. Ja se trudim da izbegnem lekove, posebno onaj Bromokriptin...
Zene za koliko prestaje mleko?
Ja levu dojku ne izmuzavam od kako sam prestala (jednom nesto malo) i nemam problema sa njom. A desnu nisam izmuzavala tri dana i kao malo me bolucka na pritisak. Malopre sam masirala i izmuzla, mislila sam da ce samo u kapima da bude, ali poceli mlazevi. Strah me da ne izazovem mleko opet, a sa dr str da ne dobijem mastitis.

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 1262
   RE: prestanak dojenja
18.11.2014 9:14:45   
Modessty
mati meni je prestalo skorz nakon 5 dana. I meni je tako jedna dojka krenula da se stvrdnjava, izmuzla to veče i sutra veče još jednom, ali smao koliko da razbijem grudvice. Bromokriptin nikad nisam pila i neću. Evo ja prestala i bez njega po drugi put. Antibiotik možeš da uzmeš predostrožnosti radi, ako ti se već malo zgrudvalo i stvrdlo antibiotik će te zaštititi i prekinuće se mleko brže. Ako ti idu samo kapljice nemoj da izmlazaš, ali ako još uvek ide u mlazi onda se izmuzi da se oslobodiš pritiska. Biće sve ok! user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 1263
   RE: prestanak dojenja
20.11.2014 1:10:25   
mati
Opet sam nesto zeznula. Meni mleko izgleda ne planira da prestane.
Juce dok sam se tusirala izmuzla sam ovu sto me boli na pritisak(nema grudve, samo boli) i izgleda podstakla i ovu drugu i danas me i ona bolela tako na pritisak. Sad sam izmuzla obe i mleko ide u mlazu. Eto kad nemam vremena da se lepo izmuzem, nego sve zurim pa ajde sve odjednom kad sam vec u kupatilu i sigurno sam toplom vodom podstakla mleko.
Vise ne znam sta da radim. I sama sebi sam dosadila u ovoj temi, al sta cu.
10-og sam pisala da smo prestali, znaci vec deset_ dana ne sisa a meni mleko jos ide.user posted image

< Poruku je uredio mati -- 20.11.2014 1:11:43 >


_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 1264
   RE: prestanak dojenja
25.11.2014 0:54:51   
mati
Prestale su da me bole grudi. Sad sve deluje ok. I dalje ne pijem nista toplo ali sam prestala da se izmuzavam. Cak mislim da su me grudi bolele od stiskanja prilikom izmuzavanja, a ja sve vreme bila ubedjena da nadoslo mleko.
I trebace mi brus za broj manji(za retke prilike). Izvukla deca sve.user posted image

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 1265
   RE: prestanak dojenja
7.3.2015 16:28:52   
Mala Elena
Treba mi savet kako da prekinem dojenje ? Za one koji ne znaju, ona se od starta uspavljuje na siki...u toku dana i hoce da zaspi na rukama ali nocu imam muke ...

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 1266
   RE: prestanak dojenja
20.3.2015 23:15:44   
Mala Elena

IZVORNA PORUKA: Mala Elena

Treba mi savet kako da prekinem dojenje ? Za one koji ne znaju, ona se od starta uspavljuje na siki...u toku dana i hoce da zaspi na rukama ali nocu imam muke ...



Ostalo otvoreno pitanje user posted image
Za prestanak laktacije da li stavljati persun, piti caj od istog? I da li masirati grudvice na grudima ili to podstice laktaciju ?

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 1267
   RE: prestanak dojenja
20.3.2015 23:39:41   
World
ne bi trebalo da imas grudvice nikakve, upalice ti se grudi.. ne znam na koliko ste podoja sada, ja sam ukidala jedan po jedan sve do kraja, a onda kad je ostao onaj jedan preskakali smo po 2-3 dana (trazila ona kad se sjeti) i mlijeko je nestalo samo, nisam imala nikakvih problema niti sam koristila ista za zaustavljanje.. u to vrijeme smo nocni podoj zamijenili kravljim mlijekom..

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 1268
   RE: prestanak dojenja
20.3.2015 23:45:58   
Mala Elena
Vec mesec dana ima jedno dnevno, vecernje i nocno sisanje.. nekada preskoci dnevno. Imam grudvice , sta onda da radim? Nije sikila od 5h prosle noci tj jutra.

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 1269
   RE: prestanak dojenja
21.3.2015 0:00:23   
World
prelistaj tamo negdje desetak stranica unazad kad sam pisala kako smo prestajali (negdje od dec. 2013).. ne mozes sve odjednom ukinuti, pretpostavljam da je najlakse dnevni, pa kreni sa njim.. grudvice razbijaj i izmuzi malo samo koliko ti je dovoljno da olaksas da se ne upale.. kad sam ja ostala na jednom podoju pa poceli da preskacemo dane, dala sam joj da posisa malo onda kad osjetim da je bas nadoslo mlijeko i da ne mogu da izdrzim..

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 1270
   RE: prestanak dojenja
21.3.2015 6:08:45   
Mala Elena
Jutro! Prosli smo bez dojenja ali mi je mleko nadoslo i grudi kao kamen, vise jedna dojka pa sam ih istusirala toplom vodom izmasirala i izmuzla malo iz obe. Sada idu hladne obloge i da stegnem grudi ? Hvala World .

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 1271
   RE: prestanak dojenja
21.3.2015 7:25:08   
degu
nicim ne stezi grudi,stavljaj obloge od kupusa,da ti bradavice ostanu slobodne, izmuzaj toliko da smanjis neprijatnost, po malo. A nema sta,moracete naci novi nacin uspavljivanja

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 1272
   RE: prestanak dojenja
21.3.2015 10:01:27   
Mala Elena
Ma da, uspavacu ja nju na drugi nacin ,nego me grudi bole, imam grudvice i kao da me peckaju ili zigaju .Kad izmasiram kratko bude ok i opet grudvice .Izmuzla sam se oko 6 pa mogu li opet u 10 ..na koliko sati razmaka trebalo da ne radim precesto ?

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 1273
   RE: prestanak dojenja
21.3.2015 10:03:50   
Anoniman
Me zasto prekidate dojenje, jos je mala?

(odgovor članu Mala Elena)
  Direktna veza do poruke: 1274
   RE: prestanak dojenja
21.3.2015 10:36:19   
Mala Elena
Pa jos malo pocinjem da radim, a i ona puni godinu za nedelju dana. .nije bas rano, mislim da je ok.
Uplatili smo i aranzman za more pocetkom juna pa ne bih da je dojim tamo.. hocu da se malo odmorimo i da se manje budi u toku noci. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  49 50 [51] 52 53   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  49 50 [51] 52 53   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here