|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  50 51 [52] 53 54   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: prestanak dojenja
21.3.2015 19:29:05   
veselicaa
Bice ti tako nekoliko dana dok ne prestane da nadolazi mleko,pazi samo da ti se ne stvrdnu grudi mnogo i da ne dobijes temperaturu.Jel pijes onaj lek za prestanak dojenja?Nego stvarno rano je odbijas,ja sam moje dojila i posle prve godine.

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 1276
   RE: prestanak dojenja
11.10.2015 20:11:07   
ishler
Mame dajte mi savet za brzo zaustavljanje mleka,beba ne sisa nocu.imam fore nedelju dana,ali bih bez lekova?

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 1277
   RE: prestanak dojenja
11.10.2015 20:29:35   
eca89
Ishler, ja sam cula da je čaj od žalfije odličan, pila ga je drugarica i mlekce je samo stalo, nije dobila ni upalu ni temper.e sad vidi!

(odgovor članu ishler)
Direktna veza do poruke: 1278
   RE: prestanak dojenja
11.10.2015 20:39:47   
ishler
Da li znas koliko se pije,i da li odmah prestajem dojenje.Sa starijom sam se i vezivala ali ne secam se kako.Nadam se da ce se neko javitiuser posted image

(odgovor članu eca89)
Direktna veza do poruke: 1279
   RE: prestanak dojenja
11.10.2015 21:13:55   
New Mom
Zasto moras da prestanes tako naglo?

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu ishler)
Direktna veza do poruke: 1280
   RE: prestanak dojenja
11.10.2015 21:14:50   
veselicaa
Ishler ja nisam mogla da pijem bromokriptin jer mi je bilo bas lose od njega,a nisam se ni vezivala ni stavljala kupus kao sto vidim da neke zene rade.
Meni je zaova rekla da samo dva dana smanjim pice,jelo,ne bas da bukvalno gladujes vec samo da jedes i pijes koliko da ti se ne slosi.I veruj mi tako je super,mleko nadodje,pomalo te bole grudi ali nemoj nikako da se izmlazas i procice samo.Ja sam uspela oba puta tako,prvi put kada sam odbila A pila sam bromokriptin samo jedan dan i vise nisam mogla.
Srecno i javi kako je proslo.

(odgovor članu ishler)
Direktna veza do poruke: 1281
   RE: prestanak dojenja
11.10.2015 21:15:21   
New Mom
Koliko imate podoja dnevno?
Ne smes da prestajes naglo i odjednom, a nikako ne sme vezivanje jer time dovodis do zastoja mleka i rizikujes mastitis.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 1282
   RE: prestanak dojenja
11.10.2015 21:17:39   
New Mom

IZVORNA PORUKA: veselica
mleko nadodje,pomalo te bole grudi ali nemoj nikako da se izmlazas i procice samo.

Ovo nije dobro! Kad se oseti tezina zbog nadolazenja mleka, mora se izmlazati. Doduse tek toliko da se oseti olaksanje. Jer, opet: zastoj mleka i mastitis.


_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 1283
   RE: prestanak dojenja
11.10.2015 21:19:11   
veselicaa
Samo da napomenem da sam ja A odbila sa 16,5 meseci a S sa 23 i da su one tada vec sisale samo tokom noci,retko preko dana pa je samim tim kolicina mleka u grudima bila dosta mala pa mi je lako uspelo ovo sto sam navela.Ako ti dete sisa i preko dana,verovatno imas vise mleka a ne znam da li onda moze bez lekova i jos neceg.Mada cula sam da vezivanje nije dobro,ja to ne bih radila.

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 1284
   RE: prestanak dojenja
11.10.2015 21:22:01   
veselicaa

IZVORNA PORUKA: New Mom


IZVORNA PORUKA: veselica
mleko nadodje,pomalo te bole grudi ali nemoj nikako da se izmlazas i procice samo.

Ovo nije dobro! Kad se oseti tezina zbog nadolazenja mleka, mora se izmlazati. Doduse tek toliko da se oseti olaksanje. Jer, opet: zastoj mleka i mastitis.


Ja nisam,ali opet kazem ja sam moje dosta dojila i nije mi nesto puno nadoslo mleko,da osecam veliku napetost.Nadoslo bi mi mleko tek toliko da osetim da su mi grudi pune,ali se nisam izmlazala i samo je proslo.Mada mozda je to pogresno,nisam strucna samo prenosim svoje iskustvo.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 1285
   RE: prestanak dojenja
11.10.2015 21:23:53   
dunja RR
Meni dr. iz razvojnog savetovališta (kada smo išli na komisiju), "naredila" da što pre prestanemo, čak mi je rekla da tog dana odmah odem kod mog ginekologa po lekove za zaustavljanje mleka (to je bilo pre nekih 20-ak dana). Nisam otišla. Rekla mi je da zbog sisanja i maženja on ne govori ni jednu smislenu reč i da ćemo napraviti problem. I kao, ona ne pdržava dojenje preko godinu, to smo navodno videli od Amera koji doje do 3 godine. Toliko nas je bila naplašila da će dete bukvalno zaostati zbog sisanja. A on ko da je sve razumeo pa od tada još više sisa (dnevno puno puta, ne brojim), i dalje se budi noću, ali to tek malo povuče i nastavi da spava (po 2.3 puta noću). Šta da radim sada, do kada da ga puštam da sisa? Ja se još lomim oko nove VTO tamo početkom sledeće godine, ako se odlučim, do tada ćemo morati da prestanemo sa sisanjem. Ali meni sada to izgleda kao nemoguća misija. Njemu je sisa SVE.

< Poruku je uredio dunja RR -- 11.10.2015 21:25:41 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 1286
   RE: prestanak dojenja
11.10.2015 21:29:25   
veselicaa
Uh bre Dunja,pa sto ti to tako rekla?Evo moja jetrva odbila sina posle prvog rodjendana a on bas slabo prica.Ne verujem da je zbog toga.Ja sam S dojila do 23 meseci jer je i njoj sisa bila sve user posted image bas je obozavala da sisa.A brbljala je samo tako.
Pokusaj da ga dojis samo uvece ili samo bas kada ne mozes da ga prevaris drugacije i veruj mi kada sam ja uspela,uspeces i ti.Sve sam mislila da ce ova moja smizla da sisa i u skoli user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1287
   RE: prestanak dojenja
11.10.2015 21:36:55   
ishler
Duga je prica da vas ne smaram idem na put,imam fore nedelju dana.Doji na zahtev nekada se desi posle 6 sati nekada na 3 npr.plasim se mastitisa,nocu ne sisa od 8 do 7 ujutru,u levoj gotovo da nemam mleka

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 1288
   RE: prestanak dojenja
11.10.2015 21:40:52   
ishler
Nadam se da neko ima predlog,necu se vezivati i ne bih da pijem lekove.Volela bih da moze postepeno ali eto nismo u mogucnosti

(odgovor članu ishler)
Direktna veza do poruke: 1289
   RE: prestanak dojenja
11.10.2015 21:42:33   
Sanjica26 RR
Dobar je caj od nane, ali ne znam koliko bi trebalo da ga pijes.
Ni ja se nisam izmlazavala i sve je bilo ok. Ostao je samo jutarnji i vecernji. Ona je sama ukinula.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu ishler)
Direktna veza do poruke: 1290
   RE: prestanak dojenja
11.10.2015 21:42:42   
veselicaa
Bice to sve ok,vidis NM kaze da se izmlazas pomalo da smanjis napetost,ne verujem da ces dobiti mastitis ako pazis.Samo da znas narednih nekoliko nedelja kada pritisnes bradavicu primetices da ti curi pomalo mleka,ali meni je dr rekla da je to normalno kada ne uzimas lekove za prestanak dojenja.

(odgovor članu ishler)
Direktna veza do poruke: 1291
   RE: prestanak dojenja
11.10.2015 21:44:09   
veselicaa

IZVORNA PORUKA: ishler

Nadam se da neko ima predlog,necu se vezivati i ne bih da pijem lekove.Volela bih da moze postepeno ali eto nismo u mogucnosti

Pokusaj kao ja,mojoj zaovi i meni je uspelo,meni oba puta tako.Ni ja nisam za lekove a vezivanje kazu da nije preporucljivo a nisam htela ni kupus.

(odgovor članu ishler)
Direktna veza do poruke: 1292
   RE: prestanak dojenja
11.10.2015 21:48:30   
ishler
Jel odmah da ukinem sve podoje ili ostanem na jedan ili dva nekoliko dana,ps potom skroz?

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 1293
   RE: prestanak dojenja
11.10.2015 22:02:29   
Ivanka 75
Meni je jedna ginekologica preporucila privijanje persuna na grudi tokom prestanka dojenja, meni nije bilo potrebno pa nisam ni probala.
Ali, iz licnog iskustva mislim da to treba postepeno. Ishler, izmlazaj se pomalo, cisto da smanjis pritisak a samim tim i dotok mleka. Grudi ce se postepeno navikavati da proizvode manje mleka ali potrebno je nekoko dana za to.
Driugarica je pila bromokriptin, dobila mastitis i imala jake bolove, temp, primala inekcije, bas se namucila.

(odgovor članu ishler)
Direktna veza do poruke: 1294
   RE: prestanak dojenja
11.10.2015 22:03:05   
serpica

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Meni dr. iz razvojnog savetovališta (kada smo išli na komisiju), "naredila" da što pre prestanemo, čak mi je rekla da tog dana odmah odem kod mog ginekologa po lekove za zaustavljanje mleka (to je bilo pre nekih 20-ak dana). Nisam otišla. Rekla mi je da zbog sisanja i maženja on ne govori ni jednu smislenu reč i da ćemo napraviti problem. I kao, ona ne pdržava dojenje preko godinu, to smo navodno videli od Amera koji doje do 3 godine. Toliko nas je bila naplašila da će dete bukvalno zaostati zbog sisanja. A on ko da je sve razumeo pa od tada još više sisa (dnevno puno puta, ne brojim), i dalje se budi noću, ali to tek malo povuče i nastavi da spava (po 2.3 puta noću). Šta da radim sada, do kada da ga puštam da sisa? Ja se još lomim oko nove VTO tamo početkom sledeće godine, ako se odlučim, do tada ćemo morati da prestanemo sa sisanjem. Ali meni sada to izgleda kao nemoguća misija. Njemu je sisa SVE.




Dunjci moja Tara je sisala 9m a propricala je sa pune dve godine,nema to veze,cudi me stav takvih doktora user posted image
Ishler nemoj odjednom da ukidas sve podoje,to ce biti veliki stres za bebu...ako vec moras onda radi postepeno.
I da iskoristim priliku da se jos jednom od srca zahvalim NM sve ide kako treba..pu,pu....bio je jedan skok ali smo uspesno prevazisli....nisam verovala da cu uspeti ali eto jesam... izvinjavam se za offf

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1295
   RE: prestanak dojenja
11.10.2015 22:13:03   
MakiJ
Meni uros prestao da sisa tako sto se meni smanjilo mleko pa je sam bio ljut i presao na flasiicu, tako da smo sisali do prvog rodjendana. Ni Uros ne govori i to nema veze sa sisanjem.
Mada Dunja to nocu sto se budi da sisa jeste prevelik za to

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 1296
   RE: prestanak dojenja
11.10.2015 22:15:56   
degu
Dunja i T još sisa a ima fin fond reči. Ne brini, dečaci inače sporije progovore, moj bratanac nije znao ništa sem Mama do 2 godine ( i tata je bio mama user posted image ) a sisao je 11 meseci. Nije mi jasno što se više ne dogovore među sobom, da svetska zdravstvena organizacija savetuje dojenje do 2 godine i duže, a ovde se doktori na to zgražavaju, a čak sam dosta čula komentara, do 6 meseci i dosta.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 1297
   RE: prestanak dojenja
11.10.2015 22:19:08   
ishler
Hvala vam na odgovorima,ja bih volela da i duze sisa(sada ima 13m),ali na zalost moramo prekinuti.Probacu nekoliko dana postepeno

(odgovor članu MakiJ)
Direktna veza do poruke: 1298
   RE: prestanak dojenja
11.10.2015 22:19:12   
choopa choops
ishler, ja mislim da ti je nedelju dana savim dovoljno za prestanak dojenja. Znači pokušaj da izbaciš podoje po jedan-dva, ne sve odjednom. Npr. meni je lakše bilo da prvo izbacim dnevne, jer bih ih tada zamajavala sa nečim drugim, davala hranu, izlazili i vani i td. Onda ako bi mi nadošlo mlijeko, izdojila bih vrlo malo, samo da popusti. Imaj spreman kupus za svaki slučaj. Nemoj da se vezuješ, ali nemoj ni da nosiš labavu gardarobu, znači običan grudnjak je skroz OK. Srećom tebi ne sisa noću, to najčešće pravi problem prilikom prestanka sa dojenjem. Isto, ja ne znam za ove čajeve, ali i ako ih piješ nemoj puno, da ne bude poslije da ti nadolazi mlijeko od puno tečnosti user posted image
Srećno! I bravo za uspješno dojenje do sada user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 1299
   RE: prestanak dojenja
11.10.2015 22:23:52   
World
Sto volim te doktore. Meni se na sistematskom neka dr vidno zgrozila kad sam rekla da jos dojim. Rekla je nesto u fazonu, MORATE vi to prestati, stvarno je puno. Reko vazi dr, nema frke, ne treba mi savjetovanje u vezi sa dojenjem stvarno.

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 1300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  50 51 [52] 53 54   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  50 51 [52] 53 54   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here