RE: Lupanje srca u trudnoći (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porođaj



Poruka


srculence25 -> RE: Lupanje srca u trudnoći (27.9.2014 0:11:15)

Von bas tako.Puls mi je oko 100-ke [sm=smiley1.gif]
A lupanje srca najcesce osetim uvece kad legnem da spavam.I da brzo se umaram a bas cesto pesacim vece relacije




Sanchy -> RE: Lupanje srca u trudnoći (27.9.2014 0:37:18)

Kada osetite lupanje uzmite magnezijum direkt ,otvorite kesicu i sipate u usta ne treba vam ni voda,brzo cete se smiriti...iz iskustva..




Sanjalica1980 -> RE: Lupanje srca u trudnoći (27.9.2014 1:03:30)

Bas je i meni danas trebala ova tema. Danas mi je puls bio 110 a u trudnoci je max do 80. Inace je prirodno 50.
Bas mi je bilo lose dok nisam legla da odspavam.

I ja sam mislila da odem kod kardiologa ali mi je ginekolog rekla da je ok do ne skoci preko 130. Dobro je da imam nizak puls.

Srculence bices i ti ok. Sanchy je dala dobar savet sa magnezijumom.




srculence25 -> RE: Lupanje srca u trudnoći (27.9.2014 1:18:35)

Hvala vam drage [sm=smiley31.gif]
Probacu magnezijum




popkica bebic -> RE: Lupanje srca u trudnoći (8.5.2019 10:56:37)

Vidim da tema već duže vreme nije aktivna, ali ja moram negde dalje potražim malarije utehu, dok čekam 15h i pregled kardiologa. Naime, od prvih dana trudnoće imala sam tahikardiju, čak i napade grabljenja vazduha. Ekg je bio odličan pre mesec i po dana, UZ štitne žlezde kao i pregled endokriniloga sve fiziološki i bez patologije. Od pre dve nedelje imam tahikardiju i ona me ne bi toliko uplašila koliko osećaj slabosti i nemoći u rukama, nogama i svim mišićima. Ks pokazuje blago snizeni hemoglobin i hematokrit i moj ginekolog kažem da je to zbog toga. Ali, ja sam do pre nekoliko dana mogla da radim sve, a sada ne mogu ni uz parking stepenika, a ni da stojim normalno. Znam da trudnicama skače srce, aliluja ovakve umor... Baš sam prestravljena. Molim vas savetujete. 





popkica bebic -> RE: Lupanje srca u trudnoći (8.5.2019 10:57:37)

Izvinjavam se zbog grešaka u kucanju. Telefon mi sam kuca reči i izluđuje me 





Sanidej -> RE: Lupanje srca u trudnoći (8.5.2019 11:36:35)

Popkice, za pocetak pokusaj da se smiris, jer panika moze samo da pogorsa tahikardiju. Uradila si sve kako treba, pratila situaciju i zakazala pregled kod kardiologa. Da li kontrolises pritisak, znas li koje su vrednosti? Drugo, koja je izmerena vrednost hemoglobina? Trece, da li pijes nesto od lekova u trudnoci? 




vocicana -> RE: Lupanje srca u trudnoći (8.5.2019 11:55:20)

Popkice, to je normalno sve. Uz pad hemoglobina obicno ide i tahikardija, zamor sada nastupa i malo psihicki, zato sto si napetija. Kardiolog ce ti svakako reci da je sve u redu. Samo polako, anemije tog tipa bas takve simptome daju, tj kazes da imas blagi pad u krvnoj slici. Ne brini se.




vonavoj -> RE: Lupanje srca u trudnoći (8.5.2019 11:57:19)

To je sve normalno,zbog prokrvljenosti u trudnoci,beba je sve veca..e sad,pitanje je da li mozes da funkcionises. Pije se verapamil za to,sme u trudnoci. U prvoj sam pila..a posle nisam..pre trece trudnoce sam pila nebilet,bas za ubrzan puls,kad sam zatrudnela prestala sam i dr je rekao da cekamo,da vidimo da li mogu bez icega..tako je i bilo..nisam nista pila..puls do 100 je ok u trudnoci..meni je isao i do 115..bitna je i samokontrola,ja sam naucila da se borim sa tim. Javi sta kaze dr.




popkica bebic -> RE: Lupanje srca u trudnoći (8.5.2019 12:10:00)

Hematokrit mi je blago snizen, a hgb je 109. Pijem Ferum Sandoz, folnu kiselinu i trenutno amoksicilin zbog sinuzitisa i upale grla. Pritisak konstantno 100/65,70,80, u retkim slučajevima normalan. Hvala vam na podršci. Nikada nisam imala teška oboljenja, niti srčane mane. 





Sanidej -> RE: Lupanje srca u trudnoći (8.5.2019 12:22:56)

Popkice, pretpostavila sam da imas snizen pritisak, u kombinaciji sa anemijom i prisutnom infekcijom moze zaista biti iscrpljujuci (iako je za sada blaza anemija). Vodi racuna da ne ustajes naglo i uzimaj dovoljno tecnosti. Vidim da imas nadoknadu gvozdja, sto je ok, uz amoksicilin bih to savetovala i mukolitik za lakse iskasljavanje. Svako dobro i da uskoro budes kao nova 




Filadendronka -> RE: Lupanje srca u trudnoći (8.5.2019 12:46:06)

Popkice, obavezno vitamin C uz gvozdje. 




popkica bebic -> RE: Lupanje srca u trudnoći (8.5.2019 16:04:56)

Žene drage, hvala Bogu, srce mi je zdravo! Hvala vam na podršci i savetima. Kardiolog mi je merio pritisak, radio EKG, UZ. Zaključak je da je povećan volumen krvi. Inače je sve super! Bolje mi je odmah, hipokondar.... 😘😘😘





kamičak -> RE: Lupanje srca u trudnoći (8.5.2019 18:37:47)

Bravo, sad polagano dalje :)




vonavoj -> RE: Lupanje srca u trudnoći (8.5.2019 18:48:55)

Bravo. Samokontrola,kazem ja.




kamičak -> RE: Lupanje srca u trudnoći (8.5.2019 18:51:16)

Nisi hipohondar vec oprezna trudnica hehe :)




Sarav -> RE: Lupanje srca u trudnoći (9.5.2019 11:55:40)

Jutros me iz sna oko 4 probudila tahikarfija, od jutros ništa. 




Sanidej -> RE: Lupanje srca u trudnoći (9.5.2019 13:28:30)

Samo pratite situaciju, Popkica je detaljno objasnila sve




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]