RE: vrt / baštica (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Od cvetića do salatice



Poruka


Figaro88 -> RE: vrt / baštica (26.4.2013 20:18:41)

Ja sam posadila jagodice,krastavce,ceri paradaiz,ljutu papriku,a cvece sam resila da kupim u saksijama,e da posadila sam i bosiljak[sm=smiley1.gif]Za sad super raste[sm=bravo.gif]




Celeste -> RE: vrt / baštica (26.4.2013 20:21:48)

Bravo Figaro i ja sam bila vredna, jel sadis bosiljak u saksiju? Ja ove godine sve prvi put radim i nemam bas blage veze sta radim i sta ce ispasti od toga [sm=smiley36.gif] i ja sam uzela jednu kesicu bosiljka e sad ne znam da li to sve da gurnem u jednu vecu saksiju ili da podelim [sm=zmeden.gif]




Figaro88 -> RE: vrt / baštica (26.4.2013 20:28:47)

Prvo u case pa cu uskoro da presadim sve u saksije zato sto zivim u stanu.A mama ce ostatak kod nje u basticu.Malo smo zakasnile.Isto smo uzele semenke,pa po par u casu od jogurta,sve je vec prilicno izraslo.A mozes i u vecu saksiju pa u razmacima po par semenki,valjda[sm=smiley36.gif]I meni je prvi put,da nema mame ne znam da li bi uspelo[sm=smiley9.gif]




nata11 -> RE: vrt / baštica (26.4.2013 21:53:02)

Samo da javnem meni super napreduje sargarepa u saksiji [sm=smiley1.gif], a i čeri je poprilično izrastao moraću da mu nadjem neko drvce i povežem ga.




Štetica -> RE: vrt / baštica (27.4.2013 9:58:44)

Celeste svi smo nekad bili pioniri sto se bastice tice. Begonije ako nisu bile u vodi pre sadnje nici ce za oko 20-25dana uz redovno zalivanje da im se neosusi zemlja gde su posadjene. Nadam se da si ih posadila u saksije,jer su veoma zahtevne. Vole polusenovita mesta( ujutru sunce,popdne hladovina). Redovno zalivanje i da u tanjiricu ispod saksije uvek bude vode,prihrana 1-2 puta sedmicno. Redovno otklanjati precvetale delove i nikako da pokisnu ili da se zalivaju preko cveta i lista,jer tako brzo satrule nadzemni delovi. Izuzetno zahtevno cvece,ja ih volim ali da vidim kod nekog drugog. A petone ako si uzela u semenu stici ce ti negde krajem jula,uglavnom za sve sto se seje iz semena osnovno pravilo je sejati plitko(oko 1cm zemlje preko semena,maksimalno) i odrzavanje vlage na povrsini zemlje,dok ne klija,kasnije umereno zalivanje. Presadjuje se kada bude imalo 2 ili 3 para listova.




Celeste -> RE: vrt / baštica (27.4.2013 14:33:21)

Hvala Stetice, begonije su mi u saksiji u senci su popodne, do podne na suncu bas kao sto si rekla. Za sad zalivam svaki dan tako sam nesto mislila da treba dok ne niknu, petunije vidim da polako nicu bas sam se obradovala. Za bosiljak sam resila da se ne zezam oko presadjivanja vec da posadim malo za pocetak a ostatak semena da cuvam nece mu biti nista. Pise na kesici da se mogu sejati cele godine pa sta bude. Ove godine cu da eksperimentisem, sledece cu vec znati, valjda [sm=smiley36.gif]




Štetica -> RE: vrt / baštica (27.4.2013 18:45:14)

Celeste ja petone nikad nisam sejala zasto sto je povoljna rasada,danas sam videla da su po 20din.
Kupila sam sulfinije i engleske muskatle za terase.




Figaro88 -> RE: vrt / baštica (27.4.2013 18:56:00)

Procvetale nam jagodice[sm=bravo.gif]Jutros kada smo ustali iznenadila sam se,nisam mislila da ce tako brzo[sm=smiley1.gif]




caca81 -> RE: vrt / baštica (28.4.2013 13:45:50)

E, ovako juče sam posadila gladiole i kane uz ogradu, do ivice sam posadila Prkos, Lepog Jovu i Begonije. BIće to lepa šarena baštica.
Što se tiče povrća, moj svekar je za to zadužen, jer nam ta baštica nije blizu kuće, a i on voli time da se zanima. On je posadio razno povrće, i biće tu paradajza, krastavaca, tikvica, šargarepe, blitve, graška, luka i krompira. Naše jagode u dvorištu su takođe procvetale, i jedva čekamo prve plodove.[sm=smiley1.gif]




Štetica -> RE: vrt / baštica (28.4.2013 15:18:21)

Caco begonije i jovice ti nece u bastici,to je iskljucivo saksijsko cvece koje voli polusenku i zalivanje pored biljke,da se nekvase listovi i cvet jer trule.




Celeste -> RE: vrt / baštica (5.5.2013 22:17:04)


IZVORNA PORUKA: Štetica

Celeste svi smo nekad bili pioniri sto se bastice tice. Begonije ako nisu bile u vodi pre sadnje nici ce za oko 20-25dana uz redovno zalivanje da im se neosusi zemlja gde su posadjene. Nadam se da si ih posadila u saksije,jer su veoma zahtevne. Vole polusenovita mesta( ujutru sunce,popdne hladovina). Redovno zalivanje i da u tanjiricu ispod saksije uvek bude vode,prihrana 1-2 puta sedmicno. Redovno otklanjati precvetale delove i nikako da pokisnu ili da se zalivaju preko cveta i lista,jer tako brzo satrule nadzemni delovi. Izuzetno zahtevno cvece,ja ih volim ali da vidim kod nekog drugog. A petone ako si uzela u semenu stici ce ti negde krajem jula,uglavnom za sve sto se seje iz semena osnovno pravilo je sejati plitko(oko 1cm zemlje preko semena,maksimalno) i odrzavanje vlage na povrsini zemlje,dok ne klija,kasnije umereno zalivanje. Presadjuje se kada bude imalo 2 ili 3 para listova.



Hvala na odgovoru. Ma sve sam pogresno uradila, nisam ni planirala da imam basticu ni bilo kakvo cvece, samo mi doslo najednom i pokupovala kesice [sm=smiley36.gif]
Sledece godine cu uzeti iz rasade i sve se lepo raspitati na vreme. E da sam ranije zalutala u ovu temu [sm=smiley36.gif] nema veze valjda cu imati bar neki cvetic [sm=smiley1.gif]




Celeste -> RE: vrt / baštica (5.5.2013 22:18:47)

I zene slikajte svoje baste [sm=bravo.gif] dobro ce nam doci koja ideja




Lu -> RE: vrt / baštica (23.5.2013 12:00:16)

[img]http://www4.slikomat.com/13/0523/q3n-2013-0.jpg[/img]




Lu -> RE: vrt / baštica (23.5.2013 12:04:37)

[img]http://www4.slikomat.com/13/0523/jqe-2013-0.jpg[/img]
[img]http://www4.slikomat.com/13/0523/em1-2013-0.jpg[/img]




mati -> RE: vrt / baštica (23.5.2013 12:04:55)


IZVORNA PORUKA: nata11

Samo da javnem meni super napreduje sargarepa u saksiji [sm=smiley1.gif], a i čeri je poprilično izrastao moraću da mu nadjem neko drvce i povežem ga.

Nato, jer poceo ceri da ti cveta? I mm je napravio bastu u saksijama na terasi, Ceri nam bas lepo raste ali jos ne cveta.
Jao Lu , odusevim se svaki put kad postavis ovde neku slicicu. Hocu i ja veeeliko dvoriste.




Lu -> RE: vrt / baštica (23.5.2013 12:05:58)

Eto mog vrta i djelova dvorišta, imam puno posla ali i uživam u tome[sm=smiley1.gif]




Jole84 -> RE: vrt / baštica (23.5.2013 12:07:06)

Lu,prelepo je [sm=love.gif][sm=bravo.gif]




Olga75 -> RE: vrt / baštica (23.5.2013 12:19:14)

LU , dis is febjulos darling [sm=bravo.gif]
sad necu svoje smetliste ni da pokusam da fotkam [sm=smiley36.gif]




Ana13 -> RE: vrt / baštica (23.5.2013 12:19:51)

Lu,mogu da zamislim koliko uzivas kad sednes da popijes kafu,a oko tebe ta lepota tvojih ruku delo. Zavidim ti,draga. Prelepo je [sm=bravo.gif]




Lu -> RE: vrt / baštica (23.5.2013 13:19:31)

Hvala cure[sm=smiley1.gif]
Ajde slikajte i vi svoje baštice!




Olga75 -> RE: vrt / baštica (23.5.2013 13:26:22)

e pa necu da fotkam jer me srqmota [sm=zardeva.gif]
nego kad dodjes u komsiluk da si napravis izlet do Subotice i vidis moju dzunglu [sm=smiley31.gif]




nata11 -> RE: vrt / baštica (23.5.2013 14:51:05)


IZVORNA PORUKA: mati


IZVORNA PORUKA: nata11

Samo da javnem meni super napreduje sargarepa u saksiji [sm=smiley1.gif], a i čeri je poprilično izrastao moraću da mu nadjem neko drvce i povežem ga.

Nato, jer poceo ceri da ti cveta? I mm je napravio bastu u saksijama na terasi, Ceri nam bas lepo raste ali jos ne cveta.
Jao Lu , odusevim se svaki put kad postavis ovde neku slicicu. Hocu i ja veeeliko dvoriste.



Ne jos Mati [sm=smiley13.gif]
Bas mi je lep ide u visinu ali pre neki dan se razocarah, rodjaka koja mi je dala kaze njen vec ima cvetove. Mada ona ima kao neku najlonsku natrstresnicu pa mu je sigurno toplije. A jos ovi kisni dani nikako mi ne idu na ruku. Ali valjda ce napredovati.




PoisonEve -> RE: vrt / baštica (23.5.2013 16:22:34)

Lu, ovo je idila[sm=bravo.gif]




degu -> RE: vrt / baštica (26.5.2013 0:16:13)

Lu da znaš da ti zavidim, ovo je melem za oči i dušu, prelepo okruženje [sm=bravo.gif] nešto je uredila priroda, nešto ti, savršen spoj [sm=bravo.gif]
I ja sam ove godine posejala bašticu i pojela svoje prve rotkvice [sm=smiley36.gif]
Uživam da se bakćem s tim, šteta što nemam više vremena, stvarno je opuštajuće bez obzira na umor.




Olga75 -> RE: vrt / baštica (10.6.2013 10:19:39)

mislim da smo ove godine trebale da sadimo pirinac [sm=smiley24.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  28 29 [30] 31 32   Sledeća stranica >   >>