RE: vrt (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Od cvetića do salatice



Poruka


Anck Su Nmaun -> RE: vrt (26.4.2017 22:02:11)

IZVORNA PORUKA: degu


Bas si mi pomogla [sm=smiley36.gif].

Hahaha a bas sam htela i da napisem da sam ti od velike pomoci [sm=smiley36.gif]




choopa choops -> RE: vrt (26.4.2017 22:28:47)

Sanjice je l' mi vjeruješ da pojma nisam imala da joj je to profesija dok se danas nisam vratila na ovu temu da malo čitam unazad [sm=smiley36.gif]
Sad sam vec posadila neke jade, ako mi ne uspije, dogodine ću da je smaram [sm=smiley36.gif]

Degu, ja ti pojma nemam ne razumijem se skoro ni malo, ja sam do sada sadila turske karanfiliće, cinije i gazanije. Ja neko cvijeće ne volim, prosto mi se ne sviđa na izgled, a svi ih sade, mislim na ove popularne tipa čerošpanj, muškatle, dan i noć. Ja volim kaktuse i tako neke malo neobične. A sve te tanane kao leptir tanke mi se ne dopadaju [sm=smiley36.gif]

Mnogo mi se dopadaju kadifice one krupne žute i bijele sam prošle godine gledala, ali nisam kupila. Ove nisam našla nigdje, pa ću iduće da posadim.




Sanjica26 RR -> RE: vrt (30.4.2017 13:15:43)

Pripremam se da sadim cvece. Na ogradici ce stajati saksije sa gerberima. Prosle godine su bili predivni. I imam jos saksija. Jos uvek smisljam da li cu begonije. Znala bih sta cu kad bi imala dvoristance. Sta vi sadite? Choopa se izjasnila.[sm=smiley36.gif]




emicaa -> RE: vrt (30.4.2017 13:36:52)

Sanjice ne znam sta da ti kazem.I ja jos smisljam sta da posadim ove godine




choopa choops -> RE: vrt (20.7.2017 0:44:58)


IZVORNA PORUKA: choopa choops

Ja sam posadila Alisijum ljubičasti i još nešto bijelo isto tako žbunasto, pojma nemam kako se zove. Uglavnom, otišla sam u radnju i fino tražila da mi daju nešto što može i na sunce koje prži non stop, a može i na kišu i vjetar [sm=jezicek.gif] Počelo je da niče, a kako će se ponašati u toku ljeta vidjecemo.

Inace posadih u neke saksije sjeme kadifce i danas mi ih pas prevrne [sm=smiley29.gif] Malo sam ih popravljala, ali ne znam šta će biti, jer su taman bili počeli oni sitni izdanci. Ma i ako ne bude, nema veze, prioritet mi je balkonska žardinjera [sm=smiley36.gif]


Update: Alisijum izgleda skroz bezveze, sitan nikakv....necu ga ni sadit ubuduce. A ovaj drugi (koji je trebao da bude plave boje, a nije nego je isto ljubicasti) sto su mi preporucili isto nije nista posebno. izrastao je dosta visoko, preko 20cm, sto meni ne odgovara, ima listove kao divlja nana, i sitne ljubiicaste cvjetove. Bezveze.

Kadifice su nikle, ali ako jednu noc preskocim da zalijem, sutra vec suve potpuno.

Ali, dosla sam da napisem da sam uzela petunije isto pocetkom ljeta i da ne da su se pokazale odlicno nego su ekstra za taj moj cuveni "preosunčani" balkon. Doduse, jesu malo osjetljivijee na vjetar, ali ih drzim u sakcijama pa ih spustim ako bas pocne jako da duva. Tako da ih preporucujem za jako osuncana mjesta, iako djeluju da su krhka. Uz neko normalno zalijevanje (ne pretjerano) budu super!




emicaa -> RE: vrt (20.7.2017 7:33:54)

ja sam ove godine preskocila sadjenje cvijeca,prvo se nisam mogla odluciti ,pa onda cekala da stignu izrasle petonije one sto fino padaju,onda zaboravila i na kraju nista.Nema veze,imam paradajz od kog jedva izlazim na balkon [sm=smiley36.gif]




nata11 -> RE: vrt (16.2.2018 15:40:26)

Jelke ili ziva ograda ? Sadili bi pored ograde da se vremnom izjednace i vidi se samo zelenilo.




mama Jo -> RE: vrt (16.2.2018 18:29:57)

Meni su jelke lepse, ali mislim da cea pre to postici zivom ogradom i ona moze super da izgleda kada se lepo odrzava i orezuje, zahvalna je za orezivanje u raznim oblicima... miji baka i deka su imali oko kuce tj.na ulici skroz okolo placa i suoer je izgledalo... ne zahteva previse ulaganja 😊

I meni su se petunije pokazale kao super za terasu koja mi je direkt na suncu, cak im ni vetar ne skodi puno, arazmnozavaju se same od sebe cini mi se, to stalno nicu neke nove 😊




nata11 -> RE: vrt (16.2.2018 18:38:13)

Pa da njih je lakse oblikovati i brze rastu.




mama Jo -> RE: vrt (16.2.2018 20:53:57)

Da, bas zato 😊

A sad sam se bas dala u razmisljanje sta od cveca ovegod.da postavimo na terasu...obicno smo uzimali muskatle jer su vrlo zahvalne za odrzavanje, a malo su mi dosadile iskreno




nata11 -> RE: vrt (16.2.2018 21:00:12)

A samo.... zar jelke ne stvaraju vise kiseonika?

Jao ti kao ja sa petunijama. Moja sestra kaze : N bogu dosadi sa tim petunijama [sm=smiley36.gif]




Dragce86 -> RE: vrt (22.2.2018 21:26:37)

Zene, evo ideje cime mogu da se okupiram, a bas sam ove godine zaboravila za cvece :) Videcu sta moze od sitnog da se posadi jer imamo samo terasu ( iznajmljujemo za sad stan ) pa da bude lepo preko leta :)




mama Jo -> RE: vrt (22.2.2018 21:28:33)


IZVORNA PORUKA: nata11

A samo.... zar jelke ne stvaraju vise kiseonika?

Jao ti kao ja sa petunijama. Moja sestra kaze : N bogu dosadi sa tim petunijama [sm=smiley36.gif]


Ne znam to za jelke stvarno, ali vrlo su korisne onda...
Mislim da cu petunije ove godine preskociti, isto kao i muskatle 😊😊




Olga75 -> RE: vrt (23.4.2019 13:09:43)

Matori kupio seme šargarepe, pa ne verujem [sm=smiley36.gif]. Sad ću imati posla oko toga da razaznam šta je šargarepa a šta korov. Svake godine zasadim par palanta paradajza i paprike, poguram desetak arpadžika i to je moje povrtarstvo [sm=smiley36.gif]. Sad šta ću i kako ću ne znam, uvek je tu bila moja mama da proveri, sad šta ću sama.
Uvek se setim Lu, ona je to sve držala pod kontrolom, šteta što ne navrati ponekad




Sanjica26 RR -> RE: vrt (23.4.2019 13:11:33)

Olga, i ja sam se bas pre neki dan set_ila Lu. Bas bi bilo lepo da navrati. ❤️





mama ivane -> RE: Vrt / baštica (18.7.2019 11:45:04)

Stigli plodovi moga truda i rada , paradajz, krastavci , paprika, tikvice, rotkvice, zacinsko bilje [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif] i sve to organik




MimaKos -> RE: Vrt / baštica (18.7.2019 11:50:17)



IZVORNA PORUKA: mama ivane

Stigli plodovi moga truda i rada , paradajz, krastavci , paprika, tikvice, rotkvice, zacinsko bilje [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif] i sve to organik
  svaka cas_t, bravo!!+





mama ivane -> RE: Vrt / baštica (18.7.2019 11:59:57)


IZVORNA PORUKA: MimaKos



IZVORNA PORUKA: mama ivane

Stigli plodovi moga truda i rada , paradajz, krastavci , paprika, tikvice, rotkvice, zacinsko bilje [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif] i sve to organik
  svaka cas_t, bravo!!+




Hvala[sm=bravo.gif] Najponosnija sam kada deca istrce u bastu i uberu plodove samo obrisu i poruckaju kao nekada ja kada sam bila mala




Olga75 -> RE: Vrt / baštica (18.7.2019 12:03:06)

Woow, još uvek imaš rotkvice u bašti, pa svaka čast [sm=bravo.gif]
Kod mene se paradajz berucka [sm=smiley36.gif] imam i mlade šargarepice i peršuna. Niko nije hteo da podelimo seme graška i boranije a ne prodaju na 10 deka [sm=smiley13.gif]




MimaKos -> RE: Vrt / baštica (18.7.2019 13:21:57)

Savaka cas mama ivane, i ja sam odrasla kod bake i deke sa takvom bastom u dvoristu, divno!





Duškić -> RE: Vrt / baštica (27.8.2019 12:01:50)


IZVORNA PORUKA: mama ivane


IZVORNA PORUKA: MimaKos



IZVORNA PORUKA: mama ivane

Stigli plodovi moga truda i rada , paradajz, krastavci , paprika, tikvice, rotkvice, zacinsko bilje [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif] i sve to organik
  svaka cas_t, bravo!!+




Hvala[sm=bravo.gif] Najponosnija sam kada deca istrce u bastu i uberu plodove samo obrisu i poruckaju kao nekada ja kada sam bila mala




Ima li sta sladje od toga!




nata11 -> RE: Vrt / baštica (31.3.2020 10:19:26)

Posejah po 1 kesicu persuna i bosiljka. Danas posadih i luka (od starog koji je pustio korene), videcemo da li ce uspeti. Sledece godine ce biti obimnije. Ove imam bas cimanje oko travnjaka posto smo ga zapustili.








princezica1 -> RE: Vrt / baštica (31.3.2020 12:05:12)

Sta uzeti od saksijskog cveca?




Khaleesi -> RE: Vrt / baštica (1.4.2020 18:34:56)

Nisam videla temu. Ja u selu svasta sadim. Rotkvice zu mi vec nikle 😁





Mirko Svirko -> RE: Vrt / baštica (3.4.2020 10:06:59)

Ja stavljam muskatle svake godine. One visece, posto sam na cetvrtom spratu.

Ali videla sam ruze stablasice koje mi tako lepo izgledaju pa razmisljam da ubacim neku.A inace bi bas volela da sadim i neko povrce 👍




Stranica: <<   < Prethodna stranica  32 33 [34] 35 36   Sledeća stranica >   >>