|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  49 50 [51] 52 53   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Virak (vrkuta)
29.11.2013 21:58:16   
madre
njegova mezimice, bas si se posvetila nauci o cajevimauser posted image
da ti iskreno kazem i meni ne pije vodu to da se caj pije samo par dana (do ovulacije) i kao cini cuda.... svakako, ja pocinjem sutra da ga pijem i picu ga tako sto si napisala, tako sam i inace planiralauser posted image hvala ti sto ta nova saznanja delis sa nama.
ovaj post bi pre trebalo da ide u temu o ocajniciuser posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Njegova mezimica)
Direktna veza do poruke: 1251
   RE: Virak (vrkuta)
29.11.2013 23:32:49   
Njegova mezimica
IZVORNA PORUKA: madre

njegova mezimice, bas si se posvetila nauci o cajevimauser posted image
da ti iskreno kazem i meni ne pije vodu to da se caj pije samo par dana (do ovulacije) i kao cini cuda.... svakako, ja pocinjem sutra da ga pijem i picu ga tako sto si napisala, tako sam i inace planiralauser posted image hvala ti sto ta nova saznanja delis sa nama.
ovaj post bi pre trebalo da ide u temu o ocajniciuser posted image


Pa mislim da sam ga okacila i tamo ali i ovde posto se konkretno koristi i virak...pa je i on deo terapije...Ja ne pokusavam dugo da zatrudnim oko 6.7 meseci ali eto ako sam pocela da pijem ocajnicu i virak zelim bar da to bude kako treba i da pitam zaista prave strucnjake. Inace dosta mi je pomoglo i to sto je sama apotekarka uzimala caj i pored policisticnih jajnika za mesec dana zatrudnela. Pa i meni je jako bilo cudno kako moze nesto da se desi ako se caj pije par dana,taman pocne da deluje a ono se prekine...pa tako iz meseca u mesec...i eto to su mi lepo razjasnili sto sam posle potvrdila kod jos par samoukih travara...tako da i travari i fakultetlije su isto potvrdile....Samo jako je bitno da pratis ciklus i dan ako ti kasni prekidaj ocajnicu dok testom ne vidis sta je....ja je pijem evo vec treci dan i malo se prenemazem ali hajde sve mora da se pretrpi za user posted image i rekla sam mm da ako ovo zaista uspe hocu da mi i on i njegov naslednik podignu spomenik zbog moje muke i zrtve koliko se nalivam ovim groznim cajem svakodnevno user posted image user posted image user posted image Inace naravno da cu sve novitete koje saznam da podelim sa vama jez znam koliko sve ovde zudimo samo da ugledamo user posted image i da nam se to pretvori u jednu zdravu i debelu user posted image user posted image

< Poruku je uredio Njegova mezimica -- 29.11.2013 23:35:52 >

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 1252
   RE: Virak (vrkuta)
3.12.2013 21:58:38   
ivkanica
Jel hoce neko da mi objasni kada se pije virak a kada ocajnica,jel mogu oba caja u isto vreme,pocela bih da pijem.Imam problema sa zacecem,policisticni jajnici i ir.Hvala punouser posted image

_____________________________

pcos insulinska rezistencija
terapija siofor
MM dobar rezultat

(odgovor članu Njegova mezimica)
Direktna veza do poruke: 1253
   RE: Virak (vrkuta)
4.12.2013 20:44:32   
Njegova mezimica

IZVORNA PORUKA: ivkanica

Jel hoce neko da mi objasni kada se pije virak a kada ocajnica,jel mogu oba caja u isto vreme,pocela bih da pijem.Imam problema sa zacecem,policisticni jajnici i ir.Hvala punouser posted image

TRI TOP BILJKE DA DODJEMO DOuser posted image

MACINA TRAVA ILI OCAJNICA

Iako ima svoje zagovornike, ali i oštre protivnike, prirodna medicina bez svake sumnje ima svoje prednosti. Uz to što je dostupna i najčešće jeftina, vekovi primene u narodu dokazuju njenu efikasnost. Većina biljaka može da se pripremi u obliku čaja, što je mnogim ljudima privlačnije od uzimanja tableta.
Očajnica ili macina trava – (Marrubium vulgare)

NAJBOLJE ZA: pomoć pri začeću
Macina trava od davnina se koristi za lečenje neplodnosti žena. U narodu je zovu i očajnica, što slikovito opisuje njene davne korisnice, žene koje su očajavale zbog nemogućnosti da postanu majke. Osnova njenog delovanja jeste normalizacija lučenja polnih hormona i uravnotežavanje hormonalnog ciklusa, što je, kako svi danas znamo, preduslov uredne trudnoće. Pomaže kod menstrualnih tegoba i niza ženskih bolesti.

KAKO JE KORISTITI: macina trava uzima se u obliku čaja. Dve kašičice treba preliti s dva i po decilitra vrele vode i procediti posle tri do pet minuta. Savetuje se uzimanje od tri do pet šoljica na dan. Zbog oporog ukusa, nekima je lakše da čaj piju kad je hladan. Može i da se zasladi, ali malom količinom meda, mada je bolji/zdraviji cist, bez icega. Ovu biljku je dobro kombinovati s virkom jer zajedno deluju vrlo pozitivno.
SAVET: čaj treba da se pije najmanje tri meseca u kontinuitetu. U vreme menstruacije napraviti pauzu.


UPOZORENJE: čim se utvrdi trudnoća, prekinuti uzimanje čaja.

NAJBOLJE IZ PRIRODE - VIRAK

VRKUTA – VIRAK ILI GOSPIN PLAST – tri naziva za jednu istu biljku, jedinstvenu po svojoj lekovitosti, a čudotvornu za mnoge koji su je probali. Dugačak je spisak boljki koje vrkuta leči. Isceljuje različite upale, čireve, bolne menstruacije, ublažava simptome klimaksa, jača, popravlja krvnu sliku… Ipak, vrkuta se pokazala kao sjajan lek protiv neplodnosti. Čaj od ove biljke jača zidove materice, omogućava lakše usađivanje ploda, a uz to štiti i od pobačaja.

- ZDRAVAC CRVENI je u narodnoj medicini poznat po svojoj lekovitosti. Sam ili u kombinaciji sa macinom travom, sjajan je lek protiv neplodnosti. Ipak, zbog velikog sadržaja tanina, prevelika količina zdravca može da izazove želudačne tegobe, pa treba biti oprezan prilikom konzumiranja čajeva od ove biljke.Ako ste bračni par koji nemože da ostvari svoju želju za dobitkom deteta, Rudolf Brojs najpoznatiji Njemački travar/iscelitelj preporučuje da čovek i žena svakodnevno u toku dana piju čaj od ohlađenog Zdravca, gutljaj po gutljaj. Ima i drugih nacina kako se caj koristi i ne mozete pogresiti, bitno je da ga koristite. Po svedočenju mnogobrojnih parova iz celoga sveta, kojima je uspelo pijući ovaj čaj da dobiju dete, na začeće se ne čeka dugo. Uspeh najčešće se desi za 4 do 8 sedmica korištenja čaja. Sve su žene rodile zdravu decu. :D

PRIPREMA CAJA:
Jedan prstohvat crvenog zdravca se prelije sa 125 grama (čajna šolja) vruće vode i ostavi da odstoji 10 minuta. Ako ovaj čajni napitak ne pomogne u nekom odredjenom roku, onda najvevovatnije treba biti uporan malo duze. Zašto baš Crveni Zdravac – Zdravac sadrži u sebi nešto radijuma a ljudi koji imaju te tegobe znaju šta to znači.

Važna napomena – Zdravac ljubičaste boje je bezvrijedan, stoga je sa njim uzaludan pokušaj. CRVENI ZDRAVAC JE OK i njega treba nabaviti i piti.

Sve tri travke upotrebljavajte posebno, jedan caj u jutro, drugi u podne i treci uvece, mozete ga piti bez straha.

(odgovor članu ivkanica)
Direktna veza do poruke: 1254
   RE: Virak (vrkuta)
4.12.2013 21:07:41   
jole82
Držite se teme u kojoj pišete, odnosto poštujte pravila i uslove korišćenja!

Imamo teme za sve tri biljke
Macina trava
Crveni zdarvac

< Poruku je uredio jole82 RR -- 4.12.2013 21:08:02 >


_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu Njegova mezimica)
Direktna veza do poruke: 1255
   RE: Virak (vrkuta)
12.12.2013 11:46:57   
Micek
Zdravo,
ja sam nova ovde. Imam endometriozu, insulinsku rezistenciju i sve propratno uz to... izostanak ovulacija, lice u osipu.....
Pila sam virak u kombinaciji sa nevenom, hajduckom travom i koprivom. Da li je moguce da je meni virak izazvao probleme sa stolicom, tacnije zatvor koji traje i po pet dana, takodje imam i problema sa zelucem. Jesu li to kontraindikacije, nezeljena dejstva? Ubila sam se citajuci nista slicno nisam nasla da je neko imao.
Naravlila sam pauzu, pijem kontrolok. Pokusacu sad sa kombinacijom virka, rusomace i hajducke trave.....

Negdje sam cula da neven nije preporucljivo da piju zene koje nisu radjale??????

Pozdravcic

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 1256
   RE: Virak (vrkuta)
12.12.2013 19:17:20   
Njegova mezimica

IZVORNA PORUKA: Micek

Zdravo,
ja sam nova ovde. Imam endometriozu, insulinsku rezistenciju i sve propratno uz to... izostanak ovulacija, lice u osipu.....
Pila sam virak u kombinaciji sa nevenom, hajduckom travom i koprivom. Da li je moguce da je meni virak izazvao probleme sa stolicom, tacnije zatvor koji traje i po pet dana, takodje imam i problema sa zelucem. Jesu li to kontraindikacije, nezeljena dejstva? Ubila sam se citajuci nista slicno nisam nasla da je neko imao.
Naravlila sam pauzu, pijem kontrolok. Pokusacu sad sa kombinacijom virka, rusomace i hajducke trave.....

Negdje sam cula da neven nije preporucljivo da piju zene koje nisu radjale??????

Pozdravcic


Cao , iskreno da ti kazem ja nigde nisam cula i nisam nikada osetila kontraindikacije od virka...pre od macine trave ali od virka ne...inace znam zene koje su sa njim ocistile ciste i endometriozu i nisu morale na operaciju..slobodno ga pij ne moze da ti steti nikada...i to pij ovu drugu kombinacju sa hajduckom travom jer je ona top za resavanje cisti i mioma...i moj savet ti je da ne pijes ispod tri solje dnevno..

(odgovor članu Micek)
Direktna veza do poruke: 1257
   RE: Virak (vrkuta)
12.12.2013 19:40:05   
vojvodjanka87
Ja sam pila virak neka dva meseca po 3 solje zajedno sa kapima nekim pa sam pocela osecati neko peckanje i ziganje u jajnicima svaki dan,kasnije sam prestala ali ne zbog toga vec iz drugih razloga,verujem da je to peckanje bilo dobar znak...

_____________________________

Samo nadu nikad ne gubi,i patnjama nemoj da se trujes,sve ce biti kako zelis kad to najmanje ocekujes. . .

(odgovor članu Njegova mezimica)
Direktna veza do poruke: 1258
   RE: Virak (vrkuta)
12.12.2013 19:54:57   
nata11
Ja osecam pojacano ziganje jajnika tokom O kada pijem Virak.

(odgovor članu vojvodjanka87)
Direktna veza do poruke: 1259
   RE: Virak (vrkuta)
13.12.2013 13:57:52   
Njegova mezimica

IZVORNA PORUKA: nata11

Ja osecam pojacano ziganje jajnika tokom O kada pijem Virak.

i ja osecam u levom jajniku i to je dobro, jer to znaci da se taj deo gde se oseti ziganje popravlja i pocinje da funkcionise...eto nisam znala da macina trava popravlja estrogenizaciju sto je jako dobro za redovnu i zdravu o.

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 1260
   RE: Virak (vrkuta)
13.12.2013 14:32:09   
Micek

IZVORNA PORUKA: Njegova mezimica


Cao , iskreno da ti kazem ja nigde nisam cula i nisam nikada osetila kontraindikacije od virka...pre od macine trave ali od virka ne...inace znam zene koje su sa njim ocistile ciste i endometriozu i nisu morale na operaciju..slobodno ga pij ne moze da ti steti nikada...i to pij ovu drugu kombinacju sa hajduckom travom jer je ona top za resavanje cisti i mioma...i moj savet ti je da ne pijes ispod tri solje dnevno..




Mila, ocajnicu pijem do ovulacije a posle ta kombinacija sa virkom. Inace terapija sa lijekovima je Gluhopage od 1000 mg i Yasmin sest mjeseci. Ja pocela i cetvrti a ovulacije nema.

Da li je i koja od trava uticalao na zatvor, ne znam. Ali je uzas sa zelucem, nadimanjem, gasovima, zatvorom.
Cak sam radila i gastroskopiju i imam uput za kolonoskpiju.
Tako ako neko zna, pomagajte.....user posted image

(odgovor članu Njegova mezimica)
Direktna veza do poruke: 1261
   RE: Virak (vrkuta)
13.12.2013 20:28:54   
nata11
Sada mi sestra kaze da i ona to pije zbog pcos u kombinaciji sa jasmin i da je za njen zeludac lek bas jak. Ali ona inace ima osetljiv zeludac. neznam bas koliko je pametno da lek mesas sa cajevima. Ukoliko i dalje nema O idi do dr, mozda ti promeni terapiju

(odgovor članu Micek)
Direktna veza do poruke: 1262
   RE: Virak (vrkuta)
13.12.2013 21:42:04   
Micek


Ma i meni je lijek jak, i strogo se pije na pola obroka. Zeludac mi je takodje osjetljiv i imam i gorusicu, hrana iz zeluca mi se vraca u jednjak. To mi je ustanovljeno na gastroskopiji.
Dijagnozu mi je dala specijalista za reproduktivne hormone, endokrinolog. Inace, moj ginekolog joj nije vjerovao, dok nismo propratili folikule, kojih nije bilo, nego "ciste ispunjene gustim sadrzajem"...
On bas i nije bio saglasan sa njenom terapijom i rekao je dodji sledeci mjesec, desava se. A ja sam kod te zene dr endokrinologa otisla zbog problema estetske prirode, sva sam u bobuljicama, kojih inace nisam imala ni u pubertetu. (imam 29 g.)
Sama sam, slobodna pa i ne pokusavam trudnocu, pa nisam previse opterecena time. Ali, kako mi istice tih sest mjeseci a godine prolaze pocinjem se pitati kako naci tu slobodnu dusu sa kojom poceti borbu oko bebe.....
P.S. Ljudi nisu ni svjesni koliko su srecni ako nemaju ovakvih problema, all na zalost oni nadju druge.....

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 1263
   RE: Virak (vrkuta)
17.12.2013 12:09:14   
Maja1309
žene moje, ja evo pijem virak nekih 20tak dana. danas mi je 9dc, i temp su mi dosta niske u prvom djelu ciklusa, što inače i nije slučaj za mene. pretpostavljam da mi je virak snizio progesteron u prvoj fazi pa temp manje, mislim da to nije loše. šta kažete?

(odgovor članu Micek)
Direktna veza do poruke: 1264
   RE: Virak (vrkuta)
17.12.2013 12:15:09   
Micek

IZVORNA PORUKA: Maja1309

žene moje, ja evo pijem virak nekih 20tak dana. danas mi je 9dc, i temp su mi dosta niske u prvom djelu ciklusa, što inače i nije slučaj za mene. pretpostavljam da mi je virak snizio progesteron u prvoj fazi pa temp manje, mislim da to nije loše. šta kažete?



Joj Boze, ja cu vise izluditi.... U slucaju endometrioze treba da se snizi estrogen a ne progesteron. Je li to znaci da treba da prestanem da ga pijem?! Dodje mi da sve to batalim..... Sto se vise trudim sve manje rezultata....

(odgovor članu Maja1309)
Direktna veza do poruke: 1265
   RE: Virak (vrkuta)
17.12.2013 12:16:38   
Micek
Mislila sam na Virak. Piti ili ne piti? Biti ili ne biti pitanje je sad....

(odgovor članu Micek)
Direktna veza do poruke: 1266
   RE: Virak (vrkuta)
17.12.2013 14:57:43   
jovicaa
ja pijem virak kazu da je dobar za "vracanje" svega posle porodjaja i moram da kazem da sam primetila da me je boleo stomak od njega, onako ceo donji deo stomaka, prvo sam mislila da umisljam da to nema veze jedno sa drugim, ali sada kada vidim da i vi imate slicna iskustva mozda stvarno ima veze sa virkom. ne znam da li je to onda dobrouser posted image

< Poruku je uredio jovicaa -- 17.12.2013 14:58:20 >


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Micek)
Direktna veza do poruke: 1267
   RE: Virak (vrkuta)
17.12.2013 14:58:31   
Maja1309
Micek nemoj mene slušati :)

to je bilo čisto moje zapažanje, jer kad je progesteron visok višlja je i temp. pa sam ja pretpostavila da mi je virak to već počeo regulirati, jer mi inače u folikularnoj fazi temp višlja.
ja mislim da virak regulira sve hormone, npr u folikularnoj hormone koji su zaduženi za folikule, u luteralnoj hormone koji su zaduženi za žuto tjelo, ovulaicju. jer pije se cijeli ciklus. pa sam po tome zaključila. a da nešto točno o tome znam, ne znam.
mislim da sam pročitala da pomaže i kod endometrioze.

(odgovor članu Micek)
Direktna veza do poruke: 1268
   RE: Virak (vrkuta)
17.12.2013 15:00:29   
Maja1309
ja mislim da je dobro da reagira, ja sam imala osjećaj nadutosti donjeg stomaka i lagane grčeve u jajnicima kad sam krenula s virkom u prošlom ciklusu 4dpo.
to se smirilo, a kad sam sada nakon vještice evo tri dana uključila i očajnicu kad je popijem osjetim grčeve u jajnicima, mislim da je to dobro, znači nešto radi.

(odgovor članu Maja1309)
Direktna veza do poruke: 1269
   RE: Virak (vrkuta)
19.12.2013 8:40:21   
Njegova mezimica
Meni posle porodjaja zbog viska kg vise nisu bili redovni ciklusi do danas . Svakog meseca dobijem ali na 28 dana , pa na 30, prosli put sam imala pregladu jajnka pa sam dobila na 34 dana. Izgleda da ce i ovaj mesec tako biti jer treba da dobijem 24. 12 a ja jos nemam ni pms simptome, pa mi slim da ce biti kao prosli mesec, da na dan kada treba da dobijem da tek onda krece pms. Tako da mislim da su ovi cajevi malo produzili ciklus ,ali nista strasno jedino sto ne znam kada je o, ali ako je to u cilju popravljanja onoga sto ne stima dole, onda mi ne smeta.

(odgovor članu Maja1309)
Direktna veza do poruke: 1270
   RE: Virak (vrkuta)
27.1.2014 14:50:21   
inAngel
Cao svim buducim mamama i onim kojima to vec jesu :) ja sam nova ovde pa odlucih da napisem i ja koji red...
Pocetkom meseca, tacnije 06.01. sam pocela da pijem Crveni zdravac kako bih i ja ugledala user posted image user posted image i danas sam kupila Virak posto sam cula da je i on dobar i da je pomogao vecini zena. E sad, citala sam negde gore u postovima o ziganju u jajnicima, naime, mene inace muci stomak na dan ovulacije, ali sada kada sam imala ovulaciju 19.01. mislila sam da se odvajam od zivota koliko je bolelo, a tog dana mi je bio 10-ti dan kako pijem caj, pa ne znam da li se i meni "nesto desava" ili se samo pojacala ovulacija... ali da je boleo - bolelo je user posted image . Danas pocinjem i Virak da pijem pa se nadam da cu barem za 2-3 meseca ostati user posted image user posted image Javljam u svakom slucaju... Pozdrav

(odgovor članu Njegova mezimica)
Direktna veza do poruke: 1271
   RE: Virak (vrkuta)
8.2.2014 14:58:05   
Freya77
kupila sam virak u nekoj biljnoj apoteci, i počela ga danas piti.
Ali sam čitala da u biljnim apotekama stave ceo virak i sa korenom, a treba samo listove, ne stabljiku i koren i da to kao umanjuje dejstvo. Pokušavam naći virak od Josifa Panćića, ali ne mogu da nadjem u Novom Sadu. Ima li neko da zna gde ga mogu nabbaviti, a da ne idem u BGD.

(odgovor članu inAngel)
Direktna veza do poruke: 1272
   RE: Virak (vrkuta)
3.3.2014 17:47:09   
milica93
Pozdrav! Ja pokušavam zatrudneti već više od godine. Trenutno mi menstruacija kasni poprilično, al svi kućni testovi pokazuju negativno. E sad da ne dužim, imam nekih simptoma, ali još ništa zvanično, a nisam isključila mogućnost da sam trudna.

Počela sam danas da pijem virak. Jel dovoljna jedna šolja dnevno il ipak dve? I da li je potrebno da se pravi neka pauza posle nekog perioda? Da li uopšte smem da ga pijem?

(odgovor članu Freya77)
Direktna veza do poruke: 1273
   RE: Virak (vrkuta)
3.3.2014 18:03:41   
nata11
Pod verovatnocom da nisi trudna smes bez prestanka da pijes caj, po 3 solje dnevno. Nema pauze za vreme O kao kod ocajnice.

Ako nekome treba virak neka mi se javi imam vise od 200 gr a ne pijem vise pa cu poslati.

< Poruku je uredio nata11 -- 3.3.2014 18:04:27 >


_____________________________





(odgovor članu milica93)
Direktna veza do poruke: 1274
   RE: Virak (vrkuta)
3.3.2014 18:07:38   
milica93
Hvala :) ... A ako jesam?

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 1275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  49 50 [51] 52 53   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  49 50 [51] 52 53   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - telesna (bazalna) tem...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću merenja telesne (bazalne) temperature?
Kada je šansa da ostanem u drugom stanju n...
Do ovulacije dođe kad se jajna ćelija koja je sazrevala u jajniku odvoji i započne svoj put jajovodom u matericu.



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here