|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Intrauterusni zastoj u rastu (IUZR)
7.7.2012 23:25:46   
NadaR

IZVORNA PORUKA: Sanchy

Slazem se sa uninom mamom i meni je u pocetku trudnoca bila za dve nedelje manja po uz nego po amenoreji...to kasnije dodje na svoje...niko od dr nije pominjao nikakav deformitet ili bilo sta drugo..videcete na sledecem uz ..bice sve ok..


_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Intrauterusni zastoj u rastu (IUZR)
18.3.2013 19:21:59   
maslachak
imam jedno pitanjce, pa molim mame koje su upućene da mi pojasne..
moja kuma je trudna 30 nedelja..od starta trudnoće ima neke probleme..te kontrakcije, pa je rađen serklaž..nismo nosi, beba je veća, a posteljica je nisko blizu ušća pa je krvarila skoro sve vreme i sve vreme je na progesteronima.. kontrakcija više nema, pa su u međuvremenu izbacili tokolitike.E, sad danas je bila na kontroli posle 3 nedelje i po uz su ustanovili da beba nije napredovala ni grama od prošlog ultrazvuka..ja sam mislila da je možda na tom prošlom došlo do greške u merenju kad je beba procenjena na 1200gr, međutim ona mi kaže da su je tada zbog krvarenja gledali i u domu zdravlja i u narodnom frontu i da je sve bilo okej..ja molim da mi neko pojasni kako je to moguće, koji su mogući razlozi da bih joj išta pametno rekla pošto je u haosu, a doktori su šturi, poslali su je da radi brdo nekih testova, i rekli da jede više proteina, ali objašnjenje nemaju. hvala unapred svima.

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Intrauterusni zastoj u rastu (IUZR)
29.4.2016 21:25:09   
IvanaSK RR
34+4 a plod odgovara 31+5. Ima oko 1.800 gr.Od pocetka beba kasni nedelju Dana,sad je pojacala kasnjenje.Za dve nedelje kontrola,a ne mogu da docekam da prodje vreme,samo o tome razmisljam.

< Poruku je uredio IvanaSK -- 29.4.2016 21:26:30 >

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Intrauterusni zastoj u rastu (IUZR)
29.4.2016 23:05:12   
BubaBubica

IZVORNA PORUKA: IvanaSK

34+4 a plod odgovara 31+5. Ima oko 1.800 gr.Od pocetka beba kasni nedelju Dana,sad je pojacala kasnjenje.Za dve nedelje kontrola,a ne mogu da docekam da prodje vreme,samo o tome razmisljam.

Verujem, i ja bi isto tako user posted image Proći će i to, a biće sve u redu, videćeš. Kad ti stižu rezultati? Meni je dr u prvoj trudnoći video neke rupe u posteljici, i radila sam test na citomegalo virus i ispostavilo se da sam ga nekada kao mala preležala user posted image a ja blage veze nemam. I zbog toga su bile te rupe u posteljici, tako da sam na kraju išla samo na redovne kontrole ali sve je bilo u redu.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Intrauterusni zastoj u rastu (IUZR)
30.4.2016 2:22:23   
choopa choops
Ivana biće sve u redu. Zna uz često da pogriješi...A jesi li mjerila pritisak?

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Intrauterusni zastoj u rastu (IUZR)
30.4.2016 19:09:44   
IvanaSK RR
Bubice, nalazi Torcha za desetak dana.
Choopo, dva razlicita doktora i dva razlicita ultrazvuka potvrdili u dan kašnjenje (radila sam u ponedeljak i sredu) U ponedeljak mi merili pritisak, bio je, mislim 120/80.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Intrauterusni zastoj u rastu (IUZR)
30.4.2016 19:19:47   
Maraj
Ivana jeau li ti gledali protoke na uz?

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Intrauterusni zastoj u rastu (IUZR)
30.4.2016 19:41:52   
IvanaSK RR
Na prvom ultra zvuku nisu.A na drugom ne znam, zaboravila sam da pitam user posted image
Doktor je rekao da sve sto on vidi je u redu. Ne znam sta bi napisano bilo na nalazu ultra zvuka da su radjeni protoci....

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Intrauterusni zastoj u rastu (IUZR)
30.4.2016 19:54:48   
Maraj
Pa napisu koliki su protoci. Stave ti uz negde iznad prepone sa leve i sa desne strane i prate protoke u materici. Mislim da to moraju da urade ako beba kasni u razvoju da bi se videlo kolika je prokrvljenost tj da li se beba snabdeva dovoljno

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Intrauterusni zastoj u rastu (IUZR)
30.4.2016 20:05:38   
IvanaSK RR
To je Doktorka rekla da ce videti da radi za dve nedelje kad dodjem .A u sredu mi je radio uz nacelnik ginekolgije VMA I bas dugo je radio,ali Nigde nije pisao o protocima...

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Intrauterusni zastoj u rastu (IUZR)
30.4.2016 21:07:48   
New Mom
A terapija? Recimo da ukljucis onaj baby aspirin? On se savetuje kod losije prokrvljenosti placente.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Intrauterusni zastoj u rastu (IUZR)
30.4.2016 21:10:53   
Maraj
Da jeste to jedna od terapija al ne znam da l bi smela sama ro da ukljuci , ja sam imala heparinske lekove (fragmin )

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Intrauterusni zastoj u rastu (IUZR)
30.4.2016 21:15:08   
IvanaSK RR
NM,niko mi nista nije rekao za to.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Intrauterusni zastoj u rastu (IUZR)
30.4.2016 21:15:49   
New Mom
Pa dobro, heparin je specijalna th. Za to joj trebaju ozbiljnije analize.
Baby aspirin nije kontraindikovan, mnostvo zena ga pije da zatrudni (bolja bude implementacija) i bar koliko ide razvoj placente.
S obzirom da joj je kontrola tek za 2 nedelje ako sam skopcala, ovo moze samo da poboljsa prokrvljenost, nikako da odmogne.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Intrauterusni zastoj u rastu (IUZR)
30.4.2016 21:22:46   
IvanaSK RR
Da,kontrola mi je devetog maja. Ali,zasto mi to Dr nisu rekli da pisem kad vec Pomaze?

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Intrauterusni zastoj u rastu (IUZR)
30.4.2016 21:24:17   
New Mom
Iskreno, ja bih pitala svog dr da li je saglasan da se to ukljuci.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Intrauterusni zastoj u rastu (IUZR)
30.4.2016 21:47:59   
IvanaSK RR
Pitacu i ja, ali uopšte nisam znala za to.
Gore sam htela napisati "pijem" a ne pisem.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Intrauterusni zastoj u rastu (IUZR)
1.5.2016 1:59:07   
choopa choops
Pa valjda je sve OK kad su ti zakazali za 2 nedelje i oni su tako opušteni. Ne znam, meni je to novo, znam samo za trudnice sa visokim pritiskom da su ima bebe slabije napredovale, ali ovako nemam pojma šta bih ti rekla. Da ideš po još jedno mišljenje, a već si bila kod dva doktora a oni misle da je to manje više OK, onda nema potrebe da bezveze bacaš novac. A opet s druge strane, ako si uznemirena, što da ne? Nemam ti pametan savjet, držim fige da sve bude kako treba user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Intrauterusni zastoj u rastu (IUZR)
1.5.2016 4:20:54   
isidora88
Sa mnom na patologiji je lezala jedna kojoj je beba kasnila 3 nedelje, nju du odmah hospitalizovali, pratili par dana bebu i porodili je u 35-oj nedelji. Inace nisu nasli razlog kasnjenja bebe, ali su je kontrolisali i radili ultrazvuk i ctg nekoliko puno dnevno. Iskreno meni je to veliko odstupanje i trazila bih neke analize da odrade da pokusa d se nadje razlog. Drzim fige da je sve ok i da je bebica samo sitnijauser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Intrauterusni zastoj u rastu (IUZR)
1.5.2016 8:18:11   
serpica
Nasa clanica Hanka porodila se desetak dana pre mene,zajedno smo lezale na patologiji,njoj je beba kasnila oko 3 nedelje cak mozda i vise jer ima jednorogu matericu,pratili su je cesto,porodili u nekoj 38 nedelji po uz a ne po poslednjom M,rodila jeste sitnijeg decaka ali je bio potpuno zdrav....nemoj unapred da brines.user posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 70
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Idi na:







Porođajna priča: Moja beba je imala moždan...
Mali Tim je bio dugo očekivano dete. Svi smo mu se radovali, i mama i tata, kao i njegova starija sestra Tia.
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here