RE: Koprive (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Kuvajmo zajedno



Poruka


Jole84 -> RE: Koprive (24.3.2014 13:39:09)

Ja je jedem puno,zbog gvožđa [sm=bravo.gif]
Fino je da se malo obari a onda proprži sa prazilukom i jajima,baš ukusno [sm=zz_biggrin.png]




Biserce -> RE: Koprive (28.3.2014 19:19:49)

Ja je nikad nisam spremala...do jutros:D jos me peckaju prstici:D:D
obarila sam je i proprzila sa mladim lukom i jajima i bilo je mljac mljac a mm je davno jednom spremao tj dinstao sa mlev.mesom i bila je super!




degu -> RE: Koprive (28.3.2014 22:32:21)

Nisam ni ja spremala, a baš bih probala. Gde je berete? Jel ima nekih pravila šta se od nje koristi i kad se koristi?




Biserce -> RE: Koprive (29.3.2014 7:49:06)

Mi ih imamo po dvoristu, sumici, na tone, kao i zelja, mada ja vise volim blitvu. Ja sam samo listove koristila.




Plavusa34 -> RE: Koprive (12.3.2015 19:13:43)

u dvoristu ih ima ( ne sad ) ja nisam probala nikad u jelo da stvajam mada mnogo sam citala da je dobro ukusno zdravo




branki* -> RE: Koprive (30.4.2016 12:58:43)

ja ih koristim.pravim corbu od kopriva,svi volimo,stavljam i u pitu,a super je i caj od koprive,planiram da krenem da pijem redovnije.




choopa choops -> RE: Koprive (30.4.2016 15:29:20)

Mi ih imamo baš dosta u dvorištu, bašti, ali s obzirom da muževljev stric, koji živi u kući do nas, zajedničko nam je dvorište a ima deset mačaka, ja se ne usuđujem da ih berem za jelo nažalost.

Inače najviše volim koprive u piti sa sirom [sm=bravo.gif] pa kad odemo u mamino selo naberem, ali to je jako rijetko.




mila83 -> RE: Koprive (3.6.2016 22:56:07)

Ima li neko dobar proveren recept za sok od kopriva?




Khaleesi -> RE: Koprive (28.6.2016 13:01:35)

Ne znam za sok, ali corbu sam pravila i super je. Mlade koprive se obare, dobro se obare. Pa se lisce odvoji od stable i isecka. Proprzis luk i sargareepicu, malo brasna i nalijes vodu. Dodas neki krompiric i koprivu, zacin C a moze i kocka da se ubaci i to je to. Extra je ukusno a deca vole corbice :D




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]