|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: deca obolela od cerebralne paralize
7.2.2010 18:31:18   
DRAGANA212
Gde ste sve nestale,nema vas nekoliko dana????

(odgovor članu DRAGANA212)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: deca obolela od cerebralne paralize
7.2.2010 19:07:29   
Uradi sam
Za sada smo u fazi dogovora i mojeg angazovanja oko organizacije. Cim budem znao detaljno njihove uslove i ponudu, sve cu napisati ovde na forumu..pozdrav! :)

(odgovor članu DRAGANA212)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: deca obolela od cerebralne paralize
8.2.2010 15:21:20   
Lidija R
Hvala vam na ovoj informaciji i ja sam zainteresovana za to predavanje. Nadam se da ce to biti sto pre. Takodje bih volela znati i kojoj kategoriji pripada moje dete, kao i vecini. Jer od lekara koje mi obilazimo dobijamo sture informacije ili nikakve. Pozdrav vama pa da se vidimo na predavanju.

(odgovor članu Uradi sam)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: deca obolela od cerebralne paralize
8.2.2010 16:43:58   
Lidija R
Nisam se javljala jer mi je Ena bolesna ima bronhitis. Inace je cesto bolesna od upale grla ili uha ili ima grip i tako u krug.Kako je Mia? Da li ona ima slab imuno sistem kao Ena?

(odgovor članu Lidija R)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: deca obolela od cerebralne paralize
8.2.2010 18:40:45   
DRAGANA212
BIlo bi jako lepo,nadam se da ćemo se videti.Imala je,mislim da sam pisala o tome,ali više nema.Ona je pila PROBIOKID,to mi je baš neonantolog rekao,pije se svaki mesec po deset dana tri meseca,ali ona je ojačala i otkad pije te omega kapsule,ne znam ni sama šta je sve uticalo,ali je stalno bila u bolnici zbog toga,jako slaba pluća je imala i isto je bila jako osetljiva.Ma i mi smo je čuvali zbog toga kao pod zvonom,pa smo prestali,morao je jednom sam organizam da se izbori.Sada ponekad tj.jednom,dvaputa u dve nedelje povraća šlajm,ali za to su mi rekli da može tako da bude i do četvrte god.zbog toga što su joj pluća bila začepljena plodovom vodom i sad joj se od pljuvačke stvara taj šlajm,pa kad se nakupi ona ga izbacuje.A kako ne znaš koju vrstu CP ima?Mislim da oni prvo daju dg.pa onda od treće kažu koji je stepen,nisu ni nama rekli.Mislim da je i fizioterapeut koji se javio rekao do treće.

(odgovor članu Lidija R)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: deca obolela od cerebralne paralize
8.2.2010 18:57:50   
Lidija R
Ena je isto kao i Mia imala plodove vode u plucima ali nama nisu rekli da ce kasnije imati nekih problema zbog toga. Videla sam sajt koji nam je preporucio Uradi sam. Pogledaj ga i ti cudesno je i ako oni ikako budu mogli doci kod nas i obuciti nas za vezbe ABR mislim da nam je to spas.Sajt je abrbelgium.com pa onda idi na proogres i pogledaj klipove. Javi mi sta mislis o tome. Ali molim te pogledaj, pa mi javi.Ljubi Miu i volela bih da vidim kako izgleda. Ja sam pokusala da napravim album ali bez uspeha. Ako znas kako se to radi molim te objasni mi.

(odgovor članu DRAGANA212)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: deca obolela od cerebralne paralize
8.2.2010 19:04:45   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Lidija R

Ja sam pokusala da napravim album ali bez uspeha. Ako znas kako se to radi molim te objasni mi.


Albumi - Dodaj album.

Popuni Naziv albuma i ko sme da ga vidi, pa klikni na Izradi album.
Izaberi slike sa diska
Pokreni prenos, pa čekaš da odbroji 100%,
Onda biraš koja će biti korica albuma, pomeraš slike (proizvoljno, ne moraš), i klikneš na Spremi.

Ostaće ti ista stranica, ali kada klikneš gore na Moji albumi, videćeš da album postoji.

Nadam se da ćeš uspeti. user posted image


(odgovor članu Lidija R)
  Direktna veza do poruke: 82
   RE: deca obolela od cerebralne paralize
8.2.2010 19:42:27   
Lidija R
Hvala Tasha ako uspem videces nas.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: deca obolela od cerebralne paralize
9.2.2010 11:47:48   
DRAGANA212
Hvala Taša,i ja sam pokušavala,pa nisam uspela,meni nema na temi ni da mi se može poslati p.p ni album,ni blokiraj,dole u levom uglu,nije mi jasno ha,ha.Pogledala sam čim je napisao da se pogleda i ja sam oduševljena,našla sam devojčicu koja ima isti problem kao Mia i posle 8 mes.vežbanja je uspela to da napravi,baš sam se jako zainteresovala.Rekla sam i drugarici da se učlani na forum i da kaže i ona nekim mamama čija deca imaju CP.

(odgovor članu Lidija R)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: deca obolela od cerebralne paralize
9.2.2010 12:04:28   
Lidija R
Nisam uspela da napravim album, blokira mi kad pokrenem sa diska. Mozda sto svaka slika sa foto aparata prebacena na disk, ili nemam odgovarajuci program. Opet sam pogledala ABR samo nisam videla kakve vezbe oni rade sa decom.

(odgovor članu DRAGANA212)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: deca obolela od cerebralne paralize
9.2.2010 12:09:29   
Anoniman
Pitaću Administratora u čemu je problem. Postaviću citate vaših postova vezano za albume i ovo PP, Blokiraj u temu Problemi na RR, tamo uvek možete zatražiti pomoć oko nekih tehničkih stvari. 

(odgovor članu Lidija R)
  Direktna veza do poruke: 86
   RE: deca obolela od cerebralne paralize
9.2.2010 12:46:41   
Lidija R
Hvala ti Tasha sto se trudis da nam pomognes. Veliki pozdravuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: deca obolela od cerebralne paralize
9.2.2010 13:38:10   
princes
Zdravo svima, ja sam iz makedonije.Moja cherka ima CP  i radimo ABRod decembra 2009 godine..Terapija je divna i od srca vam je preporucujem.Imam i neke slike kako se radi ABR pa sko zelite mogu vam poslati na mail.
Pozdrav svima.

(odgovor članu Lidija R)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: deca obolela od cerebralne paralize
9.2.2010 15:20:05   
Lidija R
Dobro nam dosla Princes. Obavezno nam posalji slike. Kako ste poceli sa terapijom, ko vam je predlozio, da li radite kod kuce ili postoji neki centar? Ja sam ti puna pitanja. Kako ti se zove cerka i koliko je stara?user posted image user posted image I jos jednom Dobro nam dosla

(odgovor članu princes)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: deca obolela od cerebralne paralize
9.2.2010 16:51:37   
princes
Hvala lidija.
Terapiju radimo kod kuce, centar nemamo, jer sada u decembru se  i formirala ova abr grupa kod nas.
Terapiju sam sebi preporucijauser posted image Trazila sam po internetu, mesecima i na kraju odlucila se za ABR.nisam pronashla ni jedan jedini roditelj u celom svetu da kaze neshto loshe o ABRu.I zato sam se odlucila.A da ti iskreno kazem nisma nashla logicniju terapiju,dobijash odgovore na sva pitanja.Poslala sam ti pp sa informacijame gde mozesh da procitash vishe o ABRu i da vidish puno slike i kilova.Ali ove slike o ABR vezbama ne znam kako da ti ih drugacije poshaljem nego na mail.A tvoj mail nemam.Ako zelish poshali mi tvoj mail na pp pa chu ti onda poslati slike.
Moja Ana ima 2,5 godine, CP kvadripareza.

Pozdrav.

(odgovor članu Lidija R)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: deca obolela od cerebralne paralize
9.2.2010 16:54:11   
Uradi sam
ABR je zamisljen da se radi kod kuce i roditelj je u centru zbivanja,u centru procesa.Jedna od bitnih stvari koda ABR-a je da oni naglasavaju centralnu ulogu roditelja u procesu rehabilitacije. Kako oni kazu ,niko nema dovoljno,volje,snage ni energije da se posveti svom detetu od samih roditelja. Za razliku od klasicnog zdravstvenog sistema gde vase dete morate da vodite kod logopeda,defektologa,lekara,fizio ili radnog terapeuta..ovde toga nema. Jasno vam se kaze sta da radite i sta se ocekuje,zasto to radite.
Imaju svoje centre uKAnadi,Belgiji,Danskoj,Singapuru itd... Usluzno dolaze u Austriju,Svedsku,SAD.skoro su bili u Makedoniji,a ja se nadam da ce nam doci u Srbiju u Beograd.

(odgovor članu Lidija R)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: deca obolela od cerebralne paralize
9.2.2010 18:09:11   
DRAGANA212
Dobro došla PRINCES.I mene zanima,pa ako i meni možeš poslati e-mail.I Mia ima kvadriparezu i isto me sve zanimauser posted image

(odgovor članu Uradi sam)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: deca obolela od cerebralne paralize
9.2.2010 18:33:18   
DRAGANA212
Meni album takođe nije uspeo,skinuo je kao slike,ali nema ništa,pokazuje da je greška kad skine sliku.I moje su sa telefona,videti ćemo,nadam se da će uspeti da nam reše problem.

(odgovor članu DRAGANA212)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: deca obolela od cerebralne paralize
9.2.2010 18:38:11   
cipiripi

napisite ovde problem koji imate sa slikama pa da rese user posted image KLIK


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu DRAGANA212)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: deca obolela od cerebralne paralize
9.2.2010 21:14:31   
Lidija R
Kako to da kod nas ni reci o tome? Da nije bilo vas nista nebismo znali o tome? Da li mi kao roditelji treba da sugerisemo nekim institucijama da oni stignu kod nas? Kakva je procedura?

(odgovor članu Uradi sam)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: deca obolela od cerebralne paralize
10.2.2010 16:46:58   
DRAGANA212
Naravno da nema ni reči kad se niko ni ne trudi,pa ja sam 80% stvari saznala na internetu,jer u bolnici samo mole boga da ne moraju ništa da ti objašnjavaju,čast izuzecima.Hvala bogu,pa se javio čovek koji želi da nauči i donese u Srbiju nešto novo.

(odgovor članu Lidija R)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: deca obolela od cerebralne paralize
10.2.2010 17:48:22   
Lidija R
Ma i ja sam isto tako sve preko neta nasla.Ovi nasi lekari nista drugo ni ne znaju sem operisi ili vezbajte vezbajte sve na nas prebace, a to sto su mi na porodjaju upropastili dete nikom nista. Ja sam zaposlena i trenutno sam na bolovanju do Enine pete godine, a sta cu posle ne znam. Moja mama daleko zivi, mog supruga majka takodje ko ce da je gleda i kako ja ne znam. Kod nas se otvara u vrticu posebno odeljenje za decu sa posebnim potrebama ali ne bih mogla da je ostavim tamo i idem na posao. Da li ti radis?

(odgovor članu DRAGANA212)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: deca obolela od cerebralne paralize
11.2.2010 11:37:35   
DRAGANA212
Ne radim,radila sam pre trudnoće.Meni moji roditelji pomažu,dok se suprugovi ni ne trude,niti nude,ma duga priča i žalosna i sva sreća pa i suprug deli moje mišljenje u vezi svega što se izdešavalo otkada se Mia rodila,sa njima smo na VI.U Somboru ima vrtić i škola,ali to je užas,da budem iskrena ne bi volela da moje dete tu ide.Tu idu i deca sa PP i deca iz doma.Prvo uopšte ne vode računa o njima,higijena je nula,a uče stvari koje nisu uopšte njima ni prilagođene,mislim da bi moje dete više kući naučilo,nego tamo,a mora se socijalizovati i osposobiti koliko bude mogla.Moja sestra je vaspitač dece sa PP i od nje znam neke stvari,tamo je išla na praksu,a evo ide raditi u NS,jer ovde nije želela ni da pokuša,razočarala se.Mi činimo sve da bi uspeli bar do pete njene god.da se preselimo u NS,prodajemo i kuću,samo što je jako teško,ali će se valjda promeniti nešto za dve,tri godine.Ne znam šta da kažem,znam samo da treba jako puno para da bi se detetu pružila osnovna rehabilitacija i veze i vezice,da ne pričam.Pa mom detetu niko nije hteo da prekontroliše dioptriju,jer je alergična na atropin kapi,a ne usude se dati neke druge,za svaku vakcinu ide se u NS da dobijem odobrenje,ovi u NS se krste i levom i desnom,GIPS SU JOJ STAVLJALI DVA MESECA DA BI JOJ SE NOGICA ISPRAVLJALA,da ne moram ići svaki peti dan za NS,ni to nisu dobro uradili,nosila je samo teret i zgnječili joj petu,šta da ti kažem,mi za svaku sitnicu idemo u NS,jer ovde nisu sposobni,ja ne mogu da mislim drugačije,a ima još milion stvari koje su se desile da ne bi verovala.Ja u SO verujem samo jednom doktoru i nikome više.

(odgovor članu Lidija R)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: deca obolela od cerebralne paralize
11.2.2010 14:39:25   
Lidija R
Moja mama daleko zivi a i mog supruga. Nama niko ne pomaze iako imamo rodbinu po BG-u. Svi nas kao sazaljevaju, a to prezirem, a niko nam nikada nije ponudio pomoc.Mi nemamao kola pa Enu na terapiju autobusom po najvecoj zimi i to promenimo dva prevoza dok stignemo do Sokobanjske gde radi vezbe.Najcesce je ja sama vodim jer moj suprug radi kod privatnika pa ne sme da izostaje sa posla.A i to sa pregledima i lekarima je uzas. Vise analiza moramo privatno da radimo jer drzavne laboratorije nemaju reagense i tako sve u svemu grozno. Al ja se nadam da ce ici na bolje kako za nas tako i za vas. Nije lako odgajati zdravo dete danas a kamo li bolesno. Najgore mi je od svega sto najmanje podrske dobijamo od najblizih.

(odgovor članu DRAGANA212)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: deca obolela od cerebralne paralize
13.2.2010 20:13:44   
Lidija R
Da li je neko od roditelja zainteresovan za ABR terapije, ako nas vise bude zainteresovano oni ce doci. Kontaktirala sam sa nekim ljudima iz Makedonije koji su na toj terapiji i oni su odusevljeni kako njihova deca napreduju. Mozete pogledati i preko njihovog ringeraja njihove utiske.

(odgovor članu Lidija R)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ide zmija - VIDEO!!!
video
Malo zabave za najmlađe
Moje dete ima vaške!
Kada se spomenu vaške svi prevrnemo očima. Vrlo lako se prenose sa glave na glavu, pa se može desiti da ih dobijemo i vi...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here