|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnoća i lekovi
27.5.2011 22:39:52   
vonavoj
i to sto kazes..ma necu se zamarati,sta je ucinjeno,nema nazad! nije to neka velika kolicina! samo se tripujemuser posted image
ovo pise :
Malo je podataka koji bi pokazali moguća dejstva lokalno primenjenog gentamicina u trudnoći i dojenju. Gentamicin iz krvi majke prolazi placentalnu barijeru i teoretski može prouzrokovati toksične efekte na plod. Ne preporučuje se primena DIDERMAL® krema u trudnoći ili tokom dojenja, ukoliko nije neophodno, što će proceniti Vaš lekar.oni moraju da napisi sve u uputstvuuser posted image ..necu se zamarati,odoh da lalam! hvala bubulenceuser posted image

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Trudnoća i lekovi
27.5.2011 22:41:13   
Ana RR
IZVORNA PORUKA: vonavoj

i to sto kazes..ma necu se zamarati,sta je ucinjeno,nema nazad! nije to neka velika kolicina! samo se tripujemuser posted image
ovo pise :
Malo je podataka koji bi pokazali moguća dejstva lokalno primenjenog gentamicina u trudnoći i dojenju. Gentamicin iz krvi majke prolazi placentalnu barijeru i teoretski može prouzrokovati toksične efekte na plod. Ne preporučuje se primena DIDERMAL® krema u trudnoći ili tokom dojenja, ukoliko nije neophodno, što će proceniti Vaš lekar.oni moraju da napisi sve u uputstvuuser posted image ..necu se zamarati,odoh da lalam! hvala bubulenceuser posted image



Ovo piše na svakom leku a koji lekari prepisuju trudnicama. Ne sekiraj se user posted image


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Trudnoća i lekovi
27.5.2011 22:41:19   
vonavoj
hvala vam devojke..punoooooooo!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Trudnoća i lekovi
28.5.2011 0:27:52   
Klarita
Von, nisi kontinuirano korisila mast, prema tome, no sikiriki....veoma je mali procenat leka aplikovanog dermalnokoji udje u sistemski krvotok, a jos manji onda prodje placentu (naravno razlicito je od leka do leka i to je vec nesto drugo)...u tvom slucaju nema mesta panici...Uzivaj u trudnociuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Trudnoća i lekovi
28.5.2011 8:05:48   
vonavoj
hvala klarita! lepo si mi objasnilauser posted image

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Trudnoća i lekovi
28.5.2011 9:56:00   
PoisonEve
Evo sad sam videla ovu temu. Ja imam mnogo ozbiljniji problem jer sam prvih 5 nedelja koristila jake antidepresive (nisam znala da sam trudna) i naravno cim sam saznala odmah sam prestala.
Bila sam na pregledima,4D, analizama...za sad (da kucnem u drvo) sve ok izgleda.
U NF u savetovalistu za trudnice primaju trudnice ponedeljkom one koje su koristile neke lekove u trudnoci. Odatle su me uputili kod Dr. Brankovic u Palmoticevu na 5. sprat i tamo treba da odem u ponedeljak.
Malo me je strah i popustio vremenom, svesna sam da vise i ne mogu nista da ucinim...user posted image

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Trudnoća i lekovi
28.5.2011 9:59:11   
Buba76
Poison ,nemoj da se nerviraš,ako su do sada sve analize bile ok,onda je sve u redu.user posted image
ja sam na početku trudnoće imala upalu pluća,pila razne lekove i jake antibiotike,uz to bila 2 puta na RTG pluća i rodila zdravog i pravog sinauser posted image

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Trudnoća i lekovi
28.5.2011 10:03:13   
PoisonEve
Hvala buba! Jedino da se opustim i razmisljam pozitivno, nista drugo!

(odgovor članu Buba76)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Trudnoća i lekovi
1.9.2011 8:29:30   
tina37
Vec godinama koristim propranolol cetwrtinu ujutro i uwece,a i bromazepam od 3 mg isto ujutro i uwece.Znaci zawisna sam od owog drugog,i pokusala sam da sa neuropsihijatrom preci na neki drugi antidepresiw,al nista.Jako me zanima bilo cije iskustwo u wezi owog,jer krecem sa VTO.

_____________________________

Jos nisam imala tu priliku i cas_t da me sreca upozna

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Trudnoća i lekovi
1.9.2011 8:44:33   
Olga75
Tina nikako ne mozes bez onog ujutru ? Ne znam koja je dg i zasto godinama taj anksiolitik ali ako postoji zavisnost ( nije to neka velika doza ) mozda da probas sa hospitalizacijom user posted image
mada sam sigurna da onaj ujutru mozes da izbacis i za pocetak ga koristis po potrebi uz neku " radnu th " tipa : slikanja , heklanja , pravljenja ikebane , u stvari onoga sto te opusta ...
znam da nisi trazil;a savet nego iskustvo ali eto user posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu tina37)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Trudnoća i lekovi
1.9.2011 12:53:56   
tina37
Olga,hwala,pa mogu ja donekle da smanjim,medjutim imala sam jako tezak period zadnji mesec dana.Dijagnoza-anksioznost i tahikardija(od lagodnog ziwota,haha)A swe sam weruj probala od swih mogucih rucnih radowa,do pisanja.Cak mi prijatelji kazu da sam najpozitiwnija osoba koju znaju,a ja ne wolim da opterecujem druge,al volim da saslusam,pomognem swima.

_____________________________

Jos nisam imala tu priliku i cas_t da me sreca upozna

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Trudnoća i lekovi
20.10.2011 21:00:43   
Verus
IZVORNA PORUKA: Verus RR

Ja sam uvek protiv lekova, OSIM ako je to jedini izbor.  I pre sam pisala da sam se u 26 nedelji skoro porodila sa cerkicom, i da sam stavljena na strogo mirovanje, nakon 3 dana u bolnici.  Kada sam ih pitala za lekove, rekli su mi da se to vise NE preporucuje, jer je nadjeno da mnogi izazivaju probleme kod srca deteta: ne u tom trenutku, ali da ta deca kasnije u zivotu cesto imaju srcanih problema. 

Mirovanje je najbolji "lek" mada, receno mi je da to ni nekim zenama ne pomogne....Moja poznanica je rodila blizance u 26 nedelji, pukao joj je vodenjak a bila je sve vreme na strogom mirovanju, non stop je lezala, tako da pravila nema....

Ja, iskreno, mislim da se u Srbiji trudnice olako, i previse "kljukaju" tim lekovima...ne znam, mozda gresim, to je samo moje misljenjeuser posted image

(odgovor članu tina37)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Trudnoća i lekovi
20.10.2011 22:09:59   
Olga75
ja sam u jednom periodu trudnoce sakom pila lekove , znaci ovako : methyldopa 3x1 zbog pritiska , ginipral na svaka cetiri sata , verapamil 3x1 i bensedin 1x1 i po potrebi .Za neke stvari je bolje piti lekove nego se voditi onim dace Bog , nisu ni ginekolozi isli oko skole preko 20 godina pa bas bas nista o doziranju lekova u trudnoci ne znaju, mislim svaka cas_t guglu user posted image


< Poruku je uredio Olga RR -- 20.10.2011 22:10:50 >


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Trudnoća i lekovi
20.10.2011 22:29:02   
mikica sa
ne znam sta bih vam rekla. kod mene je oduvijek bilo "malo pomogne doktor, malo Bog" user posted image
ja sam kroz cijelu trudnocu pila pronison,imuran,adalat za pritisak,vitamine. hvala Bogu Luka se rodio prav i zdrav,ali naravno da sam bila pod zestokom paskom doktora user posted image
mozda je i do organizma pa na nekoga uticu manje a na nekoga vise, ne znam. uglavnom, on je dobro i to mi je najvaznije.

_____________________________

rodila sam andjela 05.04.2011. :)))

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Trudnoća i lekovi
21.10.2011 8:44:18   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: zeci

IZVORNA PORUKA: n i n a

Popila bih sve što može mom detetu da pomogne, ali Bensedin posebno ne smatram neophodnim, moguće da grešim


nina, jeste da nije tema, tek sam videla pa moram da prokomentarisem..
meni je dr propisao pertusisten  zbog kontrakcija a sa njim bensedin zbog nus pojava tj.ubrzan rad srca i tresenje ruku, ja sam pila samo ovaj prvi izbegavajuci bensedin jer mi to bilo strasno, onda sam mu to rekla posle mesec dana i on me strasno napirio, rekavsi da vecu stetu mogu napraviti da ga ne pijem nego da pijem.
pa sta bi ti kao tako savesna majka uradila?
mislim da nijedna od nas ne pije to eto da bi joj bilo lepo, nego sto mora...


Ne znam zbog čega se moja "savesnost" meri time koliko sam lekova pila u trudnoći??? user posted image
Svako ima pravo na svoje mišljenje i na izbor lekara...Sticajem okolnosti, moja dr je samnom od moje 18. godine i zna moju zdravstvenu istoriju u potpunosti, tako da sam se ja na njen sud oslanjala u potpunosti. Ni Partusisten mi nije htela prepisati do zadnjeg... Rekla je ako baš ne budem mogla da izdržim drhtavicu i lupanje srca da uzmem i Verapamil, ali je moj organizam prilično dobro podnosio lek-imala sam napad drhtavice svaki drugi-treći dan po jednoj dozi, meni se to činilo izdržljivo... user posted image Znam ženice koje pri svakom leku imaju napade, tako da je ovo moje bilo sporadično. Bensedin ni jednom nije pominjala...Dakle, 4 meseca sam pila čist Partusisten bez dodataka...Ako sam time štetila svojoj bebi, evo meni na dušu!!! Kod grčenja mišića zaista mi je pomagao magnezijum, što kroz hranu, što kroz vitamine, a i mama mi je pomagala masažama nogu i ruku.
Ja svojom izjavom da Bensedin ne smatram nužnim nisam nikog niti prozivala niti vređala, već sam iznela svoje mišljenje... Taj dan kad su mi ispisani lekovi bez razmišljanja sam obukla pidžamu, uzela lekove i nisam mrdala do porođaja, tako da jesam savesna, bez obzira što nisam pila Bensedin!

(odgovor članu mikica sa)
  Direktna veza do poruke: 90
   RE: Trudnoća i lekovi
21.10.2011 17:04:01   
zeci
Nisam rekla da se tvoja savesnost meri time koliko si lekova popila, nego sam te pitala sta bi ti u mojoj situaciji uradila.
Nismo svi isti i ne reagujemo svi isto na odredjene lekove, ti nisi imala posledice od leka, ali neko ih ima, a da si imala lupetanje srca pitala bih te da li bi popila...
Kao sto ti imas poverenja u svoju dr, tako i ja imam u mog dr i sigurno mi nije propisao to reda radi...
Mozda nisi htela da uvredis, ali mene si zaista isprovocirala, jer ne podnosim, kad neko glumi veceg doktora od svih doktora, ili u tvom slucaju vecu MAMU od svih nas
Pa sad izvini, nisam ni ja htela da uvredim...naravno ako si se uvredila

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Trudnoća i lekovi
21.10.2011 17:13:40   
Ana RR
Da, znam da se uz partusisten prepisuje i bensedin. Meni i dalje nije jasno kako bensedin u trudnoći ali nije moje da mislim o tome, lekari valjda znaju.
Ja sam pila gynipral i uz njega je trebalo da pijem verapamil (zbog lupanja srca, drhtavice) ali sam ja izbegavala da ga pijem, baaaaaš ponekad kad bih osetila da ne mogu da izdržim popila bih. Ali nisam ni imala nus pojave od gyniprala, super sam ga podnosila. Pet dana posle poslednje tablete sam se porodila.




_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu zeci)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Trudnoća i lekovi
21.10.2011 22:16:06   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: zeci
mene si zaista isprovocirala, jer ne podnosim, kad neko glumi veceg doktora od svih doktora, ili u tvom slucaju vecu MAMU od svih nas



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image no comment!!!

(odgovor članu zeci)
  Direktna veza do poruke: 93
   RE: Trudnoća i lekovi
21.10.2011 22:30:22   
madre
IZVORNA PORUKA: Ana RR

Da, znam da se uz partusisten prepisuje i bensedin. Meni i dalje nije jasno kako bensedin u trudnoći ali nije moje da mislim o tome, lekari valjda znaju.
Ja sam pila gynipral i uz njega je trebalo da pijem verapamil (zbog lupanja srca, drhtavice) ali sam ja izbegavala da ga pijem, baaaaaš ponekad kad bih oset_ila da ne mogu da izdržim popila bih. Ali nisam ni imala nus pojave od gyniprala, super sam ga podnosila. Pet dana posle poslednje tablete sam se porodila.




meni su uz partususten isto prepisali verapamil, koji nisam pila jer nisam imala potrebe... svega par puta, kad bas nisam mogla da se smirim.
a pored toga mi je prepisan bensedin, za opustanje misica materice, jer sam ja krvarila do 5. meseca.

< Poruku je uredio madre -- 21.10.2011 22:32:52 >


_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Trudnoća i lekovi
25.12.2011 22:58:48   
JAmy
Cao drage moje;
Vidim se na ovu temu nije odavno pisalo,ali zeljela bih da cujem misljenje svih vas koje ste raspolozne da odgovorite...
Vec skoro 3 nedjelje sam hospitalizovana zbog kontrakcija koje su bile bile bezbolne ali neizdrzljivo jake(u smislu stezanja),inace,trenutna starost trudnoce je17 nedelja,uz uredan,ostali nalazi ok.Th je sledeca:ginipral 6x1(isao je i u infuziji nekoliko dana,naizmjenicno:tokoliza pa tablete,u zavisnosti od jacine i ucestalosti kontrakcija),Utrogestan 3x1 (koji pijem od pocetka trudnoce zbog nedostatka prirodnog progesterona, zbog kog sam izgubila prvu trudnocu),Magnezijum 200mg 2x1,strogo mirovanje i naravno,Bensedin 2mg 3x1...
Ja sam ovo sve ispostovala krajnje disciplinovano,sve osim Bensedina.Jednostavno me strah da ga pijem,jer cujem svasta o njemu.Ginipral podnosim dobro,i zbog njegovih nus-pojava nisam zeljela da ga uzimam i o tome sam obavijestila dr,koja mi kaze,da se on ne daje samo zbog toga vec i zato sto je nezamjenljiv miorelaksant, ali je ispostovala moju odluku.Medjutim,i pored tolikih tokolitika ja sam imala kontrakcije,manje nego prije,ali sam ih imala...Prije nekoliko dana sam odlucila da uzmem i bensedin,da probam.Efekat je bio zapanjujuc,kontrakcije su nestale nekih 8h koliko i traje dejstvo tog lijeka...Onda sam pocela da ga pijem bar 2x dnevno,i to traje nekoliko dana.Osjecam se mnogo bolje,kontrakcije se rijetko pojave,od tad vise nisam na tokolizi...
E sad smisao ovog mog opsirnog izlaganja;
SVI ZNAMO KOLIKO SU STETNI SVI LJEKOVI U TRUDNOCI,ALI...MENI OVAJ LIJEK JAKO POMAZE,A TAKO ME STRAH DA GA PIJEM,GROZIM SE OD NJEGA user posted image I BEZ OBZIRA NA NJEGOVO BLAGOTVORNO DEJSTVO ZBOG TIH STRAHOVA RAZMISLJAM DA GA IPAK NE PIJEM VISE,ILI BAR NE JOS DUGOuser posted image ... S DRUGE STRANE, ZNAM KOLIKO BIH SE KAJALA DA SE NESTO ISKOMPLIKUJE ZBOG MOG NEPOSTOVANJA TERAPIJEuser posted image .....Ne znam sta da radim,moja dr za ovakve dileme nema adekvatan odgovor,jednostavno kaze:BOLJE JE DA PIJES,ALI TVOJ IZBOR AKO NECES, A NARAVNO DA NI JEDAN LIJEK NIJE BEZAZLENuser posted image .......Vase misljenje.....???user posted image

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Trudnoća i lekovi
8.1.2012 21:56:17   
kika5452
Zdravo drage trudnjace!!!! Pre svega bih da naglasim da sam u ranoj trudnoci, tek sam saznala. Znaci negde 4-5 nedelje najvise ( racunam od prvog dana poslednje menstruacije) user posted image
Brine me sto dok nisam znala da sam u drugom stanju, isla sam kod zubara i popravljala zub i dao mi je anesteziju protiv bolova! da li ce skoditi bebi? A danas sam imala takvu glavobolju da sam htela da umrem i popila sam ANALGIN u tom ludilu, da bi mi mama rekla kasnije da ne smem njega da pijem i sad se jako plasim, u roku od 5 dana ANESTEZIJA i ANALGIN !!!!! Da li ce skoditi nesto bebi?? Molim vas ako ste imale slicna iskustva recite mi! Bas sam zabrinuta!!! hvala vam unapred

(odgovor članu JAmy)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Trudnoća i lekovi
8.1.2012 22:03:39   
Ana RR
Kika, mislim da ništa neće škoditi, mala je trudnoća, ali za ubuduće budi obazriva kad su lekovi u pitanju. Protiv bolova smeš jedino paracetamol.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu kika5452)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Trudnoća i lekovi
8.1.2012 22:10:55   
mihi

IZVORNA PORUKA: Ana RR

Kika, mislim da ništa neće škoditi, mala je trudnoća, ali za ubuduće budi obazriva kad su lekovi u pitanju. Protiv bolova smeš jedino paracetamol.



Anestezija deluje lokalno, lidokain hidrohlorid, mislim da to neće škoditi bebi.
Analgin je metamizol natrijum, nesteroidni antiinflamatorni lek.
U prvom trimestru su zabranjeni svi lekovi pa i parcetamol. Kasnije može paracetamol, mogu i drugi lekovi koje lekar prepiše antibiotici......
Ne bi trebalo da jedna tableta analgina naštei bebi jer i sama posteljica je filter za lekove, toksine, bakterije, viruse.
Ipak na kontroli reci svom ginekologu da si koristila lek.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Trudnoća i lekovi
8.1.2012 23:50:38   
kika5452
Uhh nadam se nece desiti nista! Nazvacu ja doktora ipak sutra, jer nismo u istom gradu. A sledece nedelje cu na prvi pregled user posted image user posted image user posted image
hvala vam od srca user posted image

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Trudnoća i lekovi
8.1.2012 23:54:59   
Anoniman
Ja sam u trudnoći popravljala gomilu zuba, sve u anesteziji, ali u trećem tromesečju. Ne sećam se tačno cele priče, pisala sam o tome u temi "U trudnoći kod zubara", pa pogledaj šta sve piše u temi, možda te smiri. user posted image

(odgovor članu kika5452)
  Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here