|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnoća i lekovi
25.2.2012 9:19:08   
izgubljeni anđeo
Hej blago vama, koje ne morate piti antibiotike. Ja se svaki put pomolim kad ga pijem. Al konačno po noći spavam, pre sam se gušila po noći. Stomak nam raste, što je najlepša vest kad se probudim. Veliki pozdrav i pusa za sve trudnice..user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Lulence)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Trudnoća i lekovi
25.2.2012 20:53:16   
Nataša1
Nemoj uopšte da se sekiraš oko Amoksicilina. On je potpuno ok u trudnoći, daje se bez problema. Ja sam ga pila po savetu lekara iako sam mu rekla da pokušavam da zatrudnim. Udavila sam ga sa pitanjima oko toga, a lekar kaže da je lek testiran, da ga trudnice piju decenijama i da se među onima koje su ga pile nije javila veća stopa problema u odnou na trudnice koje ga nisu pile. I još sam uzimala 2 puta dnevno po 1000 mg, znači duplo više od tebe.

(odgovor članu izgubljeni anđeo)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Trudnoća i lekovi
25.2.2012 21:06:44   
Sanchy
I ja ga pijem Sinacilin(amoksicilin)u samom uputstvu ti pise da trudnice smeju da ga piju u trudnoci sto ces retko naci za bilo koji lek jer se svaka farmaceutska komp.ogradjuje pa opusteno inace ja pijem 3*500 ,14 dana...i ako nemam nikakvu izolovanu bakteriju vec samo povremeni jaci bol u stomaku a pre mesec dana sam radila i amniocentezu pa dr zbog toga...inace pila sam antib.i posle amnio a i pre amnio sam primala injekcije penicilina zbog neke ciste na vratu...sta da ti kazem a pre trudnoce za 35 godina jednom sam primala injekcije i jednom pila antibiotik a vidi sad....to kad hoce hoce...

(odgovor članu Nataša1)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Trudnoća i lekovi
26.2.2012 8:47:16   
izgubljeni anđeo
Da, baš tako kad te hoće onda te stvarno hoće. Ja kad pogledam na letrox, foliron, lactogyn, amoksiklav i vtamin c ,zapitam se šta je ovo. Nikada više tableta nisam pila u istom periodu. Ali bebice čuva Bog i sve će one da se rode žive i zdrave.. Pusa za sve trudnice i bebice user posted image

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Trudnoća i lekovi
27.5.2012 19:17:28   
tvoja.greska
Ja nisam trudna, ali imam problem. inace imam neredovne cikluse, trenala dobiti 2. maja a nisam, par dana kasnije radila test. bio negativan. pocela sam da pijem brufen, diklofen duo zbog isijasa, plus bromokriptin i bromazepam - bila jako napeta. u par navrata kao da ce ciklus krenuti. bol i malo roze, i onda se sve smirilo. imam poslepodne i uvece mucnine, al se nadam da nisam trudna, mnogo lekova pila. sta vi mislite, dal je bromokriptin napravio pometnju, i ako je trudnoca dal je moguce odrzati je? sutra uzimam test, a kod lekara tek pocetkom juna, tad zakazano. svaki odgovor bi mi puno znacio. hvala unapred.

(odgovor članu izgubljeni anđeo)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Trudnoća i lekovi
6.10.2012 15:19:17   
anajid
Zene imam uzasnu glavobolju danas.Nocas sam popila paracetamol i proslo me prividno.Sad me opet ludacki pocela boliti,pa sam popila jos jedan paracetamol.Pritisak mi je u redu.Inace i kad nisam trudna glava me zaboli jednom godisnje ali kad zaboli,ja sam mrtva i ne mogu bez "jake" tablete.

Sta ako me opet navece zaboli,da li smem jos jedan paracetamol ili user posted image

Maserka mi izmasirala blavu,stavila sam hladnu oblogu...ne znam sta jos da probam.Da popila sam i one sumece,ali ne mogu da trpim nikako,povraticu.user posted image

(odgovor članu tvoja.greska)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Trudnoća i lekovi
6.10.2012 15:28:45   
Hajnalk@
anajid i kod mene isti problem,i mene glava otkida vec tri dana pa popijem paracetamol,ali zbog potencijalne trudnoce neznam dali smem da pijem svaki dan,koliko me boli glava vec mi je muka
pa i mene zamina isti odgovor

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Trudnoća i lekovi
6.10.2012 15:51:45   
Nataša1
U trudnoći sme plavi panadol svaki dan, al po 1 tabletu. Čitala sam istraživanja po kojima uzimanje većih doza dugoročno može da škodi, a ostalo je ok.

(odgovor članu Hajnalk@)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Trudnoća i lekovi
6.10.2012 15:54:35   
Hajnalk@
pa panadol febricet i paracetamol to je sve jedno te isto samo drugi proizvodjac

(odgovor članu Nataša1)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Trudnoća i lekovi
6.10.2012 19:13:05   
twinss
mene je otkidala glava od bola kad sam ostala trudna. danima me bolela. ja nazvala telefonom svog dr da pitam jel mogu nesto da popijem barem paracetamol a odgovor je bio NE NIKAKO ne smes nista pd lekova. i tako moj muz me masirao, masirao, stavljala obloge i fala bogu proslo....

(odgovor članu Hajnalk@)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Trudnoća i lekovi
6.10.2012 19:16:43   
Hajnalk@
pa meni je tek prosla O pa zato pitam jer onda neskodi nista

(odgovor članu twinss)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Trudnoća i lekovi
6.10.2012 19:19:25   
twinss
hajnalka mozes ako ti jos ni ne kasni da popijes paracetamol. ja sam pila brufen a nije mi kasnilo jos a popila sam i jedan bensedin pa je fala bogu sve ok.

(odgovor članu Hajnalk@)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Trudnoća i lekovi
6.10.2012 19:27:53   
Hajnalk@
ok hvala

(odgovor članu twinss)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Trudnoća i lekovi
5.11.2012 23:14:50   
Snelle
Imam užasnu glavobolju koja neće sigurno prestati sama od sebe, barem ne do jutra. Imam u kući Panadol i planirala sam da popijem, ali sam onda naišla na netu na sledeći podatak:

Sve do 2010. godine, za paracetamol se vjerovalo da je siguran za korištenje u trudnoći (da ne utiče na zatvaranje ductus arteriosus kod fetusa kao što je to slučaj kod NSAID lijekova[26]). Međutim, u studiji objavljenoj u oktobru 2010. godine, povezan je sa neplodnošću u odrasloj dobi kod još nerođenih beba.

I šta sada? Da trpim bol satima user posted image

< Poruku je uredio Snelle -- 5.11.2012 23:15:21 >


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Hajnalk@)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Trudnoća i lekovi
9.12.2012 19:56:27   
Olga75
IZVORNA PORUKA: masa masa

imam jedno pitanje da li lek propranolol koji se pije za aritmije,sme da se pije u trudnoci?



_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Trudnoća i lekovi
9.12.2012 20:15:40   
masa masa
Hvala Olga sad vidim da tema vec postoji.Malopre sam procitala da si pila verapamil u trudnoci.Da li si ga pila i pre saznanja za trudnocu i u celoj trudnoci,sta kazu lekari.Ja sam saznala da sam trudna i brinem se jer pijem cetvrtinu propranola uvece i ujutru

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Trudnoća i lekovi
10.12.2012 0:43:54   
Maja_bg
ja u ovoj trudnoci sam se nagutala lekova. Na pocetku neki penicilin zbog urinarene inf.pa ciprocinal zbog amniocenteze, pa dve prehlade i dva puta sinacilin. Sto znaci 4 kutije antibiotika na bazi penicilina. Kako mi nije odgovarao genipral ubacili su mi nifelat i besedid i verapamil po potrebi kad mi bas poludi puls. Paracetamol za glavobolju. A spisak vitamina je ogroman. Samo da kazem nista nisam uzela na svoju ruku.

(odgovor članu masa masa)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Trudnoća i lekovi
17.12.2012 8:51:32   
Olga75

IZVORNA PORUKA: masa masa

Hvala Olga sad vidim da tema vec postoji.Malopre sam procitala da si pila verapamil u trudnoci.Da li si ga pila i pre saznanja za trudnocu i u celoj trudnoci,sta kazu lekari.Ja sam saznala da sam trudna i brinem se jer pijem cetvrtinu propranola uvece i ujutru

ja tek sad vidim ovo pitanje user posted image
ja sam pila verapamil jer sam pila i ginipral a pila sam i methyldopa tablete
meni je verapamil smanjivo " treskavicu " od giniprala a kad sam otisla na tokolizu , infuzija je isla malo brze , odskakala sam od kreveta dok gan isam popila
eto to je moje iskustvo user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu masa masa)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Trudnoća i lekovi
8.2.2013 23:09:45   
Ana RR
IZVORNA PORUKA: drudi

Devojke, jel ima neka da je uzimala Eritromicin u trudnoci. Ja sam 16 nedelja i sad sam ga dobila zbog streptokoka u cervikalnom brisu. Strah me je


IZVORNA PORUKA: lady_b

Ja sam koristila vaginalete na bazi eritromicina.. E sad za tablete ne znam..


IZVORNA PORUKA: drudi

Lady, a zbog cega si ih uzimala?



_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Trudnoća i lekovi
9.2.2013 8:23:33   
Cvrčko
ja se otrovah od lekova u ovoj trudnoći.... 6x1 partusisten+3x1 verapamil iako nisam imala drhtavicu, rekli da ga uzimam ipak zbog bebe... Pa Femibion, pa gvožđe i C vitamin, pa Magnezijum 3x1, dve nedelje sam pila i Panklav, a Bensedin su mi davali dok sam bila na tokolizi iako sam ja molila da mi ne daju. Kažu da je bilo neophodno zbog opuštanja mišića user posted image E da, i prva tri meseca utrogestan 3x1... I tako.... Dušu sam izbacivala svih devet meseci od mučnina user posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Trudnoća i lekovi
9.2.2013 9:29:25   
lady_b
Drudi, uzimala sam ih zbog vaginalnog sekreta..

(odgovor članu Cvrčko)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Trudnoća i lekovi
10.2.2013 23:03:34   
drudi
Lady, jesu li ti pomogle? Verovatno si i ti alergicna na penicilin?

(odgovor članu lady_b)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Trudnoća i lekovi
11.2.2013 0:48:47   
lanajana
zelim da napisem svoje iskustvo u nadi da ce nekome pomoci i ustedeti dosta zivaca. 11 meseci smo se trudili za user posted image
Svakog meseca novo razocarenje. Jednog dana nakon jakih bolova u zelucu i povracanja, zavrsim u hitnoj pomoci. Bolovi su krenuli iznenada, takoreci u sekundi. Dva dana sam provela u bolnici, na ginekologiji. Lekar na ginekologiji je odmah video da je u pitanju slepo crevo, ali hirurzi, koji su po pozivu dolazili u Gak, nisu bili sigurniuser posted image . Drugog dana u toku noci sam pocela da gubim svest i hitno sam prebacena na hirurgiju gde mi je operisano slepo crevo (naravno u medjuvremenu mi je slepo crevo puklo). Nakon operacije, primala sam infuzije sa longacefom, lekove protiv bolova, imala dren u rani, lezala sam na ocajno prljavom odeljenju opste hirurgije KC Nis, gde se bubasvabe broje hiljadama, a vodokotlic, u jedinom zenskom wc-u na spratu, ne radi mesecima. Uzas!!! Pomislila sam: Samo ne sad.... Naravno, peti dan nakon operacije plakala sam da me puste kuci, uradim test. user posted image ! Pocela sam da placem i bila sam ocajna, zasto bas sada... Bila sam sigurna da je opasno za bebu ( totalna anestezija, operacija, antibiotici, infuzije danima, lekovi protiv bolova...). Odmah sam otisla do lekara koji me je primio dok sam lezala na ginekologiji (i cekala da hirurzi vide simptome upale slepog creva), on mi je rekao da prvih 20 dana od oplodnje embrion nema razmenu materije sa majkom i da se ona uspostavlja tek nakon tog perioda. Malo me je to smirilo. On mi je objasnio da je operacija ipak veliki stres za organizam i da je moguce da to utice na plod. Na srecu moja devojcica se izborila user posted image Imala sam potpuno urednu trudnocu i porodjaj. Zelela sam da napisem ovo jer sam se ja jako zabrinula kada sam saznala da sam trudna, znajuci koju kolicinu lekova sam unela u organizam u 5-toj nedelji, a vidim i da se veliki broj zena uplasi kada posumnja na trudnocu zbog lekova koje su neposredno pre toga pile. U tako ranoj trudnoci, na srecu, izgleda da to i nije toliko strasnouser posted image

(odgovor članu drudi)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Trudnoća i lekovi
28.2.2013 16:29:47   
NadaR
IZVORNA PORUKA: Addict

Uzasno sam uspanicena, molim vas pomozite, recite mi sta bi ste vi uradile. Naime, ja sam pre nego sto sam zatrudnela uzimala Bromazepam po potrebi zbog anksioznosti. Kad sam saznala prestala sam da uzimam, a onda zbog strasnog stresa kroz koji sam prolazila, da ne detaljisem, posegnula sam ponovo, i uzela po pola tablete u nekoliko navrata. To se desavalo u petoj nedelji trudnoce. sad sam sesta i bacila sam sve sto imam da ne bih opet dosla u iskusenje. sad se uzasno plasim da to nije moglo naskoditi plodu i sta da radim. da li postoje testovi koji bi na vreme mogli utvrditi je li sve u redu?


IZVORNA PORUKA: Shishica

Pa moras pitati ginekologa. Evo gledala sam po internetu pa nisam nasla nista.. Ne znam kako zivis i koji problem imas, ali ako je moguce probaj drugacije da se smirujes, prirodnim putem..znaces ti vec kako.

Radices kad dodje vreme ekspertni uz i double test, ali ja mislim da nisi nista naradila. Ne verujem ni da ima nekih drugih testova koji ce ti reci sve detaljno.. samo nemoj da umislis da nesto nije uredu..

Zelim ti sve najlepse..


IZVORNA PORUKA: Addict

Grozno se osecam, ja sam bacila lekove, vise necu ista uzimati, ali me brine ono u petoj nedelji. Posto sam cula da se double test radi tek u 11. nedelji, je li moguce, daleko bilo, nesto u raditi po tom pitanju? je li kasno?

IZVORNA PORUKA: drudi

neko je na forumu pisao da beba prvih par nedelja ne uzima nista od majke... pogledaj malo...a najbolje pitaj lekara i naravno prestani s tim odmah




_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu izgubljeni anđeo)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Trudnoća i lekovi
28.2.2013 16:30:28   
NadaR
IZVORNA PORUKA: Shishica

Najbitnije je sad da prestanes da se osecas zbog toga tako lose. Prepisuju neki drugi lek za smirenje u trudnoci, ali ne znam zasto onaj sme, a ovaj ne.
Ja sam u trecem mesecu imala strasnu alergiju i dali su mi zabranjenu inekciju i neke lekove prepisali.. inekciju mi dali, ali lekove nisam pila.. morala sam samo dva puta uzeti neki za alergiju, ali da ne ulazim u to sad.. zato znam taj osecaj krivice, ali sa tim odmah prestani!

Za svoju bebu da budes u najboljem stanju i bez nepotrebnih briga. Jesi li isla vec kod ginekologa? Idi i pitaj i smirices se.



_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Pregledi u trudnoći i njihov redosled
photo
Od trenutka kada se na testu za trudnoću pojavi druga crtica, posete ginekologu postaju mnogo češće.



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here